GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 27-04-2011, 14:08
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Έχω προσέξει διεθνώς στα fora (τα ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ για GS εννοώ) ότι τέτοιες αντιδράσεις παρουσιάζονται σε δυο περιπτώσεις:

1) Όταν μια μηχανή παθαίνει κάτι (πωπω έγκλημα). Εκεί όλοι όσοι είναι στημένοι θυμούνται γιατί έπαθε κάτι επειδή ΕΠΡΕΠΕ να το πάθει (επειδή είναι BMW κλπ.) και πως άλλα δεν το παθαίνουν (δεν λέμε ποτέ τι παθαίνουν ή λέμε κάποια για ξεκόλλημα και για να πάρουμε αυτοκόλλητο αντικειμενικότητας για το έτος) κλπ.

2) Όταν είναι να παρουσιαστεί κάτι νέο. Εκεί το εσώψυχο "ωχ Παναγία μου ακόμα πιο πίσω μένω, μα τι κάνουν οι δικοί μου", μετατρέπεται σε πόσο χάλι θα είναι το νέο και φυσικά επαναλαμβάνονται τα γιατί είναι χάλια και τα ήδη υπάρχοντα.

...και φυσικά όποιον "χαλάσει" αυτό, είναι και προβληματικός γιατί μάλλον δεν ανέχεται έξυπνο χιούμορ κλπ.

Αναρωτιέμαι αν έχουν κάποιους με GS στα varedero fora (για παράδειγμα) να πετάν "χιουμοριστικά" σχόλια μέσα στο "ξένο" forum... και δεν εννοώ ξένο με την έννοια ότι δεν θα έπρεπε η φιλοξενία να είναι ανοιχτή για όποιον θέλει (το αντίθετο!) απλά ε οκ στο GS forum μας αρέσουν οι GS τι να κάνουμε, δεν θέλουμε κάθε λίγο κάποιον να μας λέει γιατί δεν θα έπρεπε να μας αρέσουν, άλλες φορές αστεία άλλες... αστειο-σοβαρά... πάμε στο moto.gr να το κάνουμε αυτό αν είναι.

Επαναλαμβανόμενα αστεία δεν είναι και τόσο αστεία. Επαναλαμβανόμενες "διδαχές" δεν μαθαίνουν κανέναν. Στην ιστορία του entertainment οι μόνοι που νομίζω δεν βαρέθηκε κανείς να ακούει να ειρωνεύονται και να καυτηριάζουν κάθε μέρα, όχι δεν είναι ούτε ο Λαζόπουλος ούτε οι Αμάν... και οι δυο έχουν μεγάλες αντιπάθειες. Οι μόνοι λοιπόν που δούλεψε αυτό καλά είναι οι γέροι στον εξώστη του mappet show.

Αυτά τα έγραψα με την ευκαιρία του post του napgeo μεν αλλά φυσικά δεν του προσάπτω όλα τα παραπάνω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ (μην παρεξηγείς napgeo, δεν ξέρω που φτάνει το χιούμορ σου εξάλλου και που τελειώνει), απλά όπως είπα "με την ευκαιρία".

Αντιμετωπίστε τα και αυτά... χιουμοριστικά (πάντως σίγουρα φιλικά).

Last edited by NLS; 27-04-2011 at 14:10.
  #92  
Παλιό 27-04-2011, 14:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω προσέξει διεθνώς στα fora (τα ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ για GS εννοώ) ότι τέτοιες αντιδράσεις παρουσιάζονται σε δυο περιπτώσεις:

1) Όταν μια μηχανή παθαίνει κάτι (πωπω έγκλημα). Εκεί όλοι όσοι είναι στημένοι θυμούνται γιατί έπαθε κάτι επειδή ΕΠΡΕΠΕ να το πάθει (επειδή είναι BMW κλπ.) και πως άλλα δεν το παθαίνουν (δεν λέμε ποτέ τι παθαίνουν ή λέμε κάποια για ξεκόλλημα και για να πάρουμε αυτοκόλλητο αντικειμενικότητας για το έτος) κλπ.

2) Όταν είναι να παρουσιαστεί κάτι νέο. Εκεί το εσώψυχο "ωχ Παναγία μου ακόμα πιο πίσω μένω, μα τι κάνουν οι δικοί μου", μετατρέπεται σε πόσο χάλι θα είναι το νέο και φυσικά επαναλαμβάνονται τα γιατί είναι χάλια και τα ήδη υπάρχοντα.

...και φυσικά όποιον "χαλάσει" αυτό, είναι και προβληματικός γιατί μάλλον δεν ανέχεται έξυπνο χιούμορ κλπ.

Αναρωτιέμαι αν έχουν κάποιους με GS στα varedero fora (για παράδειγμα) να πετάν "χιουμοριστικά" σχόλια μέσα στο "ξένο" forum... και δεν εννοώ ξένο με την έννοια ότι δεν θα έπρεπε η φιλοξενία να είναι ανοιχτή για όποιον θέλει (το αντίθετο!) απλά ε οκ στο GS forum μας αρέσουν οι GS τι να κάνουμε, δεν θέλουμε κάθε λίγο κάποιον να μας λέει γιατί δεν θα έπρεπε να μας αρέσουν, άλλες φορές αστεία άλλες... αστειο-σοβαρά... πάμε στο moto.gr να το κάνουμε αυτό αν είναι.

Επαναλαμβανόμενα αστεία δεν είναι και τόσο αστεία. Επαναλαμβανόμενες "διδαχές" δεν μαθαίνουν κανέναν. Στην ιστορία του entertainment οι μόνοι που νομίζω δεν βαρέθηκε κανείς να ακούει να ειρωνεύονται και να καυτηριάζουν κάθε μέρα, όχι δεν είναι ούτε ο Λαζόπουλος ούτε οι Αμάν... και οι δυο έχουν μεγάλες αντιπάθειες. Οι μόνοι λοιπόν που δούλεψε αυτό καλά είναι οι γέροι στον εξώστη του mappet show.

Αυτά τα έγραψα με την ευκαιρία του post του napgeo μεν αλλά φυσικά δεν του προσάπτω όλα τα παραπάνω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ (μην παρεξηγείς napgeo, δεν ξέρω που φτάνει το χιούμορ σου εξάλλου και που τελειώνει), απλά όπως είπα "με την ευκαιρία".

Αντιμετωπίστε τα και αυτά... χιουμοριστικά (πάντως σίγουρα φιλικά).
Περσινα ξυνα σταφυλια!!!!!!

καληνυκτα!!!!
  #93  
Παλιό 27-04-2011, 14:31
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

η καλύτερη ευχή
  #94  
Παλιό 27-04-2011, 18:16
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Η παρουσιαση του νεου μοντελου εξελλισεται σε γιορτη παγκοσμιως!!
Οπως του αρμοζει δηλαδη!!

Εννοω γιορτη ιδεων διαλογου επιχειρηματων και ιστορικων αναδρομων σε συνδυασμο με χιουμορ οξυδερκεια και σατυρα

Πω πω μηχαναρα θα βγαλουν παλι οι βοσκοι των Αλπεων....
  #95  
Παλιό 28-04-2011, 14:21
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω προσέξει διεθνώς στα fora (τα ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ για GS εννοώ) ότι τέτοιες αντιδράσεις παρουσιάζονται σε δυο περιπτώσεις:

1) Όταν μια μηχανή παθαίνει κάτι (πωπω έγκλημα). Εκεί όλοι όσοι είναι στημένοι θυμούνται γιατί έπαθε κάτι επειδή ΕΠΡΕΠΕ να το πάθει (επειδή είναι BMW κλπ.) και πως άλλα δεν το παθαίνουν (δεν λέμε ποτέ τι παθαίνουν ή λέμε κάποια για ξεκόλλημα και για να πάρουμε αυτοκόλλητο αντικειμενικότητας για το έτος) κλπ.

2) Όταν είναι να παρουσιαστεί κάτι νέο. Εκεί το εσώψυχο "ωχ Παναγία μου ακόμα πιο πίσω μένω, μα τι κάνουν οι δικοί μου", μετατρέπεται σε πόσο χάλι θα είναι το νέο και φυσικά επαναλαμβάνονται τα γιατί είναι χάλια και τα ήδη υπάρχοντα.

...και φυσικά όποιον "χαλάσει" αυτό, είναι και προβληματικός γιατί μάλλον δεν ανέχεται έξυπνο χιούμορ κλπ.

Αναρωτιέμαι αν έχουν κάποιους με GS στα varedero fora (για παράδειγμα) να πετάν "χιουμοριστικά" σχόλια μέσα στο "ξένο" forum... και δεν εννοώ ξένο με την έννοια ότι δεν θα έπρεπε η φιλοξενία να είναι ανοιχτή για όποιον θέλει (το αντίθετο!) απλά ε οκ στο GS forum μας αρέσουν οι GS τι να κάνουμε, δεν θέλουμε κάθε λίγο κάποιον να μας λέει γιατί δεν θα έπρεπε να μας αρέσουν, άλλες φορές αστεία άλλες... αστειο-σοβαρά... πάμε στο moto.gr να το κάνουμε αυτό αν είναι.

Επαναλαμβανόμενα αστεία δεν είναι και τόσο αστεία. Επαναλαμβανόμενες "διδαχές" δεν μαθαίνουν κανέναν. Στην ιστορία του entertainment οι μόνοι που νομίζω δεν βαρέθηκε κανείς να ακούει να ειρωνεύονται και να καυτηριάζουν κάθε μέρα, όχι δεν είναι ούτε ο Λαζόπουλος ούτε οι Αμάν... και οι δυο έχουν μεγάλες αντιπάθειες. Οι μόνοι λοιπόν που δούλεψε αυτό καλά είναι οι γέροι στον εξώστη του mappet show.

Αυτά τα έγραψα με την ευκαιρία του post του napgeo μεν αλλά φυσικά δεν του προσάπτω όλα τα παραπάνω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ (μην παρεξηγείς napgeo, δεν ξέρω που φτάνει το χιούμορ σου εξάλλου και που τελειώνει), απλά όπως είπα "με την ευκαιρία".

Αντιμετωπίστε τα και αυτά... χιουμοριστικά (πάντως σίγουρα φιλικά).
Και τι να σχολιάσουμε δηλ στο forum.
Εάν είστε μόνοι σας όλα καλά Γιάννης κερνά Γιάννης πίνει.
Προσωπικά δεν μπορούμε να σχολιάσουμε για ευνόητους λόγους.
Πολιτική τι να σχολιάσουμε , όλα είναι τέλεια.
Τα οικονομικά της χώρας από το καλό στο καλύτερο.
Τι μας μένει λοιπόν να σχολιάζουμε τα δίκυκλα. Που είναι το κακό δηλ. Που θίγεται κάποιος από αυτό. Εάν θίγεται κατά την φτωχή μου άποψη δεν πιστεύει σε φίλους και στη καλή παρέα.
Δεν υπάρχουν ξένοι στο συγκεκριμένο forum ,αλά υπάρχουν άτομα που πρωτεύων για αυτούς είναι η καλή παρέα και κάποιες ημέρες ξεγνοιασιάς μαζί τους.
Αυτή είναι η δική μου άποψη. Με ένα Honda τα ξεχνώ όλα.
Και εάν νομίζει κάποιος ότι ενοχλείτε με μια κουβέντα του σταματώ να γράφω.
Ευχαριστώ
  #96  
Παλιό 28-04-2011, 14:25
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τι να σχολιάσουμε δηλ στο forum.
Εάν είστε μόνοι σας όλα καλά Γιάννης κερνά Γιάννης πίνει.
Προσωπικά δεν μπορούμε να σχολιάσουμε για ευνόητους λόγους.
Πολιτική τι να σχολιάσουμε , όλα είναι τέλεια.
Τα οικονομικά της χώρας από το καλό στο καλύτερο.
Τι μας μένει λοιπόν να σχολιάζουμε τα δίκυκλα. Που είναι το κακό δηλ. Που θίγεται κάποιος από αυτό. Εάν θίγεται κατά την φτωχή μου άποψη δεν πιστεύει σε φίλους και στη καλή παρέα.
Δεν υπάρχουν ξένοι στο συγκεκριμένο forum ,αλά υπάρχουν άτομα που πρωτεύων για αυτούς είναι η καλή παρέα και κάποιες ημέρες ξεγνοιασιάς μαζί τους.
Αυτή είναι η δική μου άποψη. Με ένα Honda τα ξεχνώ όλα.
Και εάν νομίζει κάποιος ότι ενοχλείτε με μια κουβέντα του σταματώ να γράφω.
Ευχαριστώ
Στάζει ακόμα η λαδιέρα απ' την Τουρκία???

Νάπο σ' αγαπώ !!! Μη σταματάς να γράφεις !!!
  #97  
Παλιό 28-04-2011, 16:00
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τι να σχολιάσουμε δηλ στο forum.
Εάν είστε μόνοι σας όλα καλά Γιάννης κερνά Γιάννης πίνει.
Προσωπικά δεν μπορούμε να σχολιάσουμε για ευνόητους λόγους.
Πολιτική τι να σχολιάσουμε , όλα είναι τέλεια.
Τα οικονομικά της χώρας από το καλό στο καλύτερο.
Τι μας μένει λοιπόν να σχολιάζουμε τα δίκυκλα. Που είναι το κακό δηλ. Που θίγεται κάποιος από αυτό. Εάν θίγεται κατά την φτωχή μου άποψη δεν πιστεύει σε φίλους και στη καλή παρέα.
Δεν υπάρχουν ξένοι στο συγκεκριμένο forum ,αλά υπάρχουν άτομα που πρωτεύων για αυτούς είναι η καλή παρέα και κάποιες ημέρες ξεγνοιασιάς μαζί τους.
Αυτή είναι η δική μου άποψη. Με ένα Honda τα ξεχνώ όλα.
Και εάν νομίζει κάποιος ότι ενοχλείτε με μια κουβέντα του σταματώ να γράφω.
Ευχαριστώ
Κατανοητό και εγώ (ΕΙΔΙΚΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ) είμαι ο τελευταίος που θα έλεγα να σταματήσεις εσύ ή άλλος να γράφει. Όλα αυτά δεν τα έγραψα εκνευρισμένος, απλά περιέγραψα αυτό που έχω δει πάμπολλες φορές. Πες μου ότι δεν παρατηρείς ακριβώς αυτό που έγραψα δηλαδή...

Και αν είσαι σε κάνα Honda forum, πες μου πόσους GSάκηδες έχουν εκεί μέσα και αν τολμούν να γράψουν τίποτα αντίστοιχο. Από τέτοιο forum δεν έχω εικόνα γιαυτό ρωτάω.

Έχω εικόνα μόνο από γενικά moto fora (δεν λαμβάνω σε κανένα μέρος πια) όπου παρατήρησα όλη την εξέλιξη από όταν οι BMW ήταν το προϊόν των απολιθωμάτων που δεν είχαν και απαιτήσεις από τον... μοτοσυκλετισμό τους (αυτό καταλάβαιναν οι άλλοι τότε), κατά κανόνα μεγάλης ηλικίας κλπ. και αργότερα με την έλευση του 1200GS (και άλλων "φρεσκαρισμένων") που η BMW εξελίχτηκε στο προϊόν των νεόπλουτων ή των άσχετων ή και τα δυο, ενώ φυσικά εξακολουθούσαν τα προϊόντα αυτά να είναι άχρηστα. Αυτά ΚΑΤΑ ΚΑΝΟΝΑ με σπάνιες εξαιρέσεις λεγόντουσαν στην πλάκα, αλλά φυσικά στην πλάκα περνάμε τι έχουμε μέσα μας έτσι;

Τι από αυτά που γράφω ΔΕΝ το πιστεύεις. Επίσης τι από αυτά που γράφεις (μέσα από χιούμορ ή όχι) δεν το πιστεύεις.

Συζήτηση κάνουμε.
  #98  
Παλιό 29-04-2011, 11:39
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
το αποφάσισες δηλαδή;
πάντως αν πράγματι είσαι "ταξιδιώτης" ίσως κάνεις καλή κίνηση αν πας σε κάτι λιγότερο on-off και πιο ταξιδιάρικο όποιας μάρκας - αν και ξέρεις ποια μάρκα ειδικεύεται σε αυτό (εκτός αν ταξίδι είναι και ο τάδε καρόδρομος που σου γυάλισε να μάθεις που πάει - οπότε...)

(btw το σχέδιο φυσικά είναι του περιοδικού και δεν έχει σχέση με τη BMW - οπότε μας αρέσει δεν μας αρέσει...)
τελικα οχι,δεν την δινω,αν και με χει καταμπερδεψει αυτη η μηχανη.
θα παρω κι ενα ktm adv και ειμαι ok
  #99  
Παλιό 10-05-2011, 22:31
tsikliki Ο/Η tsikliki βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Είμαι πολύ περίεργος για το νέο υδρόψυκτο GS... ίδωμεν!
  #100  
Παλιό 11-05-2011, 00:31
windman1200 Ο/Η windman1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: τώρα πια, δεν έχω...
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω προσέξει διεθνώς στα fora (τα ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ για GS εννοώ) ότι τέτοιες αντιδράσεις παρουσιάζονται σε δυο περιπτώσεις:

1) Όταν μια μηχανή παθαίνει κάτι (πωπω έγκλημα). Εκεί όλοι όσοι είναι στημένοι θυμούνται γιατί έπαθε κάτι επειδή ΕΠΡΕΠΕ να το πάθει (επειδή είναι BMW κλπ.) και πως άλλα δεν το παθαίνουν (δεν λέμε ποτέ τι παθαίνουν ή λέμε κάποια για ξεκόλλημα και για να πάρουμε αυτοκόλλητο αντικειμενικότητας για το έτος) κλπ.

2) Όταν είναι να παρουσιαστεί κάτι νέο. Εκεί το εσώψυχο "ωχ Παναγία μου ακόμα πιο πίσω μένω, μα τι κάνουν οι δικοί μου", μετατρέπεται σε πόσο χάλι θα είναι το νέο και φυσικά επαναλαμβάνονται τα γιατί είναι χάλια και τα ήδη υπάρχοντα.

...και φυσικά όποιον "χαλάσει" αυτό, είναι και προβληματικός γιατί μάλλον δεν ανέχεται έξυπνο χιούμορ κλπ.

Αναρωτιέμαι αν έχουν κάποιους με GS στα varedero fora (για παράδειγμα) να πετάν "χιουμοριστικά" σχόλια μέσα στο "ξένο" forum... και δεν εννοώ ξένο με την έννοια ότι δεν θα έπρεπε η φιλοξενία να είναι ανοιχτή για όποιον θέλει (το αντίθετο!) απλά ε οκ στο GS forum μας αρέσουν οι GS τι να κάνουμε, δεν θέλουμε κάθε λίγο κάποιον να μας λέει γιατί δεν θα έπρεπε να μας αρέσουν, άλλες φορές αστεία άλλες... αστειο-σοβαρά... πάμε στο moto.gr να το κάνουμε αυτό αν είναι.

Επαναλαμβανόμενα αστεία δεν είναι και τόσο αστεία. Επαναλαμβανόμενες "διδαχές" δεν μαθαίνουν κανέναν. Στην ιστορία του entertainment οι μόνοι που νομίζω δεν βαρέθηκε κανείς να ακούει να ειρωνεύονται και να καυτηριάζουν κάθε μέρα, όχι δεν είναι ούτε ο Λαζόπουλος ούτε οι Αμάν... και οι δυο έχουν μεγάλες αντιπάθειες. Οι μόνοι λοιπόν που δούλεψε αυτό καλά είναι οι γέροι στον εξώστη του mappet show...

...Αντιμετωπίστε τα και αυτά... χιουμοριστικά (πάντως σίγουρα φιλικά).
Συμφωνώ απόλυτα.. Και εμένα μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση κατά καιρούς και το έχω εκφράσει στο forum, η τόσο μεγάλη ανάγκη μερικών που δεν έχουν, ή δεν χωνεύουν τα GS ή γενικότερα την BMW, να προσπαθούν να αποδείξουν πόσο δυστυχισμένοι θα έπρεπε να νιώθουμε εμείς που τις έχουμε (πάντα με χιούμορ βέβαια!!) και πόσο ευτυχισμένοι είναι αυτοί, με'στην καλή χαρά, που δεν τις έχουν. Λες και θα πείσουν ποτέ κανέναν μας.. λες και θα πείσουν ποτέ τους εαυτούς τους..
..λες και εμείς όταν αγοράζαμε GS, ήμασταν 3 ετών έκαστος. Σίγουρα πάντως κι εμένα γέρους από muppet show μου θυμίζουν ..εκεί στον εξώστη..

Για μένα τα πράγματα είναι απλά. Έχεις αγοράσει μια μηχανή με τις όποιες θυσίες συνεπάγεται αυτό για τον καθένα μας, ή γιατί αυτή είναι αυτό που γουστάρεις ανάμεσα στα πόδια σου, ή γιατί αυτό σου επέβαλε η ανάγκη και η τσέπη σου.. Στην πρώτη περίπτωση όποιος προσπαθεί να σε πείσει για το λάθος που έκανες, αν μη τι άλλο γίνεται γραφικός.. δε θα μάθει ποτέ του τι θα πει.. "αυτή γούσταρα, αυτή πήρα.."
Τη δεύτερη περίπτωση, ας την απαντήσει κάποιος που την ξέρει. Εγώ δεν θα αγόραζα ποτέ μια μηχανή που θα άρεσε μόνο στην τσέπη μου.. δεν νομίζω να είναι τυχαίο που η τσέπη είναι γένους θηλυκού..!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τελευταία νέα απο την Λιβύη bloger73 Επικαιρότητα 11 18-03-2011 22:22
"Η Τελευταία Ομιλία (Ράντυ Πάους)", κι άλλη τροφή για σκέψη... gemara Διάφορα 8 06-11-2010 14:07
ΠΩΛΕΙΤΑΙ R 1200 GS ADVENTURE 4/09 Η' ΑΝΤΑΛΑΣΣΕΤΑΙ ΜΕ R 1200 GS SPECIAL EDITION 09 jmar Πωλήσεις μοτοσυκλετών 40 11-10-2010 16:13
Τελευταία για το r1200gs sakmant Πωλήσεις μοτοσυκλετών 5 06-07-2010 17:31
F650GS H Τελευταία εξόρμηση ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Χωμάτινες εξορμήσεις 3 24-01-2010 13:45


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!