GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #171  
Παλιό 02-10-2012, 18:19
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα σας αφήνω να το γιορτάσετε.




Και σας αξίζει αυτό μετά απο χρόνια πίκρας.












Απο αύριο όμως............
στο χουριο μου Ναπο λενε οτι δεν φτανη η αλεπου τα κανη κρεμασταρια
Reply With Quote
  #172  
Παλιό 02-10-2012, 18:28
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
στο χουριο μου Ναπο λενε οτι δεν φτανη η αλεπου τα κανη κρεμασταρια
Σωστά και στο δικό μου τη λένε. Εμείς την κάναμε εξαγωγή αυτή την παροιμία.

Καλά είσαι φίλε...................
Reply With Quote
  #173  
Παλιό 02-10-2012, 18:31
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Τούμπανο το εργαλείο λέμεεεεεεε. Τούμπανο, καλύτερο από οποιοδήποτε photoshop εμφανίστηκε ποτέ !
Reply With Quote
  #174  
Παλιό 02-10-2012, 18:31
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ GS - φωτογραφίες που μόλις δημοσίευσε στο facebook η BMW

Η συνεχεια εδω!
http://www.gsforum.gr/%CE%9D%CE%AD%C...9/index73.html
Reply With Quote
  #175  
Παλιό 02-10-2012, 18:49
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
...λοιπον φιλαρακια μου , φερνω εντελως φρεσκα νεα .....τοσο νεα που δεν νομιζω να παιζουν ακομα στο ιντερνετ ακομα και σε ξενα site !...καθοτι η ζημια που εχω στον εγκεφαλο με τις μηχανες ειναι χρόνια και ανίατη ...ειμαι μηνιαίως, αποδεκτης οποιαδήποτες μοτο-φυλλάδας κυκλοφοραει στην Γερμανια και μαλιστα λογο γνωριμιων εκ των έσω τα παραλαμβανω πολυ πιο πριν βγουν στην κυκλοφορια!... το τελευταιο λοιπον τευχος του περιοδικου MO (Motorrad Magazin) που θα κυκλοφορησει την πρωτη εβδομαδα του Απριλιου παρουσιαζει εκτεταμένο αφιέρωμα με αληθινες φωτογραφιες απ το ηδη κατασκευασμενο νεο Boxer Blog του υδρόψυκτου μοτερ!



...στη μεση περιπου εχει μια διπλη σελιδα που κατα τα γραφωμενα εγγυημένα δεν ειναι φωτοσοπια.




Ακολουθούν λεπτομερεις φωτογραφιες που δειχνει το μπλοκ απο πισω καθως και απο αλλες όψεις και πλευρες..... όποιος ειναι λιγο σχετικος με μοτερ ισως μπορει να διακρίνει τις ειδοδους του νερου που θα ψυχει το μοτερ!











...ακολουθει φυσικα μεγαλο σχετικα αρθρο που εξηγει πολλα απ αυτα που δεν καλαβαινουμε απ μια φωτογραφια ... δεν μπορω να τα εξηγησω τα περισσοτερα ουτε και γω με ακριβεια με απλα λογακια απ αυτα που καταλαβα και μου κανε μεγαλη εντυπωση ειναι οτι αναφερουν οτι μαζι με το τελος εποχης του αεροελεοψυκτο Boxer μοτερ .....ερχεται και το τελος του ξερου συμπλεκτη που εδω και χρονια μεταφέρει την κινηση σε ολες τις Boxer εκδοσεις !!..... καλωσηρθες πολυδισκος στο λαδακι λοιπον και για τους GSακηδες!!!!...τωρα αυτο αν ειναι καλυτερο η χειροτερο θα δειξει ο καιρος γιατι παρακατω διαβασα οτι η BMW παραταει τον μεχρι τωρα προμηθευτη GETRAG, που παραδοσιακα κατασκευαζε το ολο συστημα μεταδοσης σε ολα τα μοντελα των Boxer ....και ο νεος κατασκευαστης με του πολυδισκου υγρου τυπου θα ειναι made in China!...Κατι ακομα που ειναι αξιοσημείωτο ειναι οτι στο μελλοντικο μοτερ, κινητηρας και κιβωτιο ταχυτητων θα κολυμπαει στο λαδακι στον ιδιο χωρο ...ενα πραγμα που μεχρι τωρα δεν ίσχυε καθοτι ηταν σε ξεχωριστους και το κιβωτιο ειχε τις δικες του βαλβολινες!...για να δουμε !...τελευταια αναφερω , ετσι απλα δεν ξερω αν εχει καποια θετικη επιδραση σαν ιδεα, οτι οι εισοδοι του ψεκασμου που μεχρι τωρα ηταν οριζοντιοι απ τα πλαγια των κυλινδρων, μεταφερετε στο νεο μπλοκ οπως φαινεται και απ τις φωτογραφιες , ακριβως καθετα απο πανω τους! ...καθως επισεις επιβεβαιώνει οτι το κιβωτιο θα ειναι 6αρι αλλα η μεταδοση στον τροχο θα γινεται με αξονα που ομως θα βρισκεται απ την αριστερη πλευρα της μοτοσυκλετας!(στα σημερινα GS ειναι στα δεξια!)


...το λοιπον δεν ξερω αν τα παραπανω που εγραψα ειναι γεγονοτα ή παπαρολογιες ....αλλα εγω απλα φωτογράφησα και αντέγραψα αυτα που αναφερει το περιοδικο που ειναι εντελως επισημο!...υο τι θα γινει πραγματικα θα το επιβεβαιώσει μονο ο χρονος!




.....ειδωμενννννννν Λεμεεεεεεεεεεεε




Ηρθε λοιπον η μεγαλη στιγμη,εναμιση χρονο μετα το πρωτο ποστ που εφερε συζητησεις επι συζυτησεων,εκατονταδες ποστ και χιλιαδες εμφανισεις για το περιβοηττο υγροψηκτο GS.

Ημερα γιορτης για τους απανταχου BMWακηδες με την παρουσιαση της ολοκαινουργιας κουκλας!!!!!


Τελεια και παυλα ΜΠΕΜΠΑ εισαι............κ@υλα!!!!!!!
Reply With Quote
  #176  
Παλιό 02-10-2012, 18:53
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

τι κουκλάρα είναι αυτή που βγάλανε, οι απολύσεις θα πέσουν σύνεφο στη χόντα!!
Σε κιτρινάκι δεν βλέπω και ανησυχώ!

Last edited by egefalikos; 02-10-2012 at 19:05.
Reply With Quote
  #177  
Παλιό 02-10-2012, 19:04
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

...ειναι καρατουμπανο .....μ αρεσει! ...πολυ πιο ομορφο απ οτι το περιμενα!

... κριμα μου δεν μου φτανουν τα ταλαντα!
Reply With Quote
  #178  
Παλιό 02-10-2012, 19:05
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Τρελαίνομαι μιλάμε...!!! Σοφιάνα, αρχίζω οικονομία από αύριο μωρό μου... Μέχρι και το κάπνισμα θα κόψω, που με τρως τόσο καιρό...! Αλλά να την χτυπήσουμε την καινούργια μπουμπού, έτσι μωρό μου?? Θα την αφήσουμε πρώτα λίγο καιρό να "ξεπεταχτεί", και να διορθώσει η μαμά τίποτα ατέλειες και μετά την χτυπάμε. Οκ??? Σ' ευχαριστώ!!!

(Μην ανησυχείτε, δεν σάλταρα... Προπόνηση κάνω πως θα το φέρω στη γυναίκα μου... )


Reply With Quote
  #179  
Παλιό 02-10-2012, 19:07
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GregoryA Εμφάνιση μηνυμάτων
Το εργαλείο είναι κούκλα από όλες τις απόψεις, με ζελατίνα, οργανα, στησιμο, εμφάνιση κλπ!!!!!! Μπράβο στον σχεδιασμό τους.

Αν εξαλείψει τα οποια ελάχιστα,λίγα ή παραπάνησια προβλήματα αξιοπιστίας που θεωρώ (προσωπικη αποψη) οτι εχουν τα GS, δεν θα παίζεται με τίποτα, θα είναι αρχηγός από τους αρχηγούς. Ας προσέχαν οι αντίπαλοι, ας αφουγκραζόταν το αγοραστικό κοινό. Αφου δεν κάνανε οι χοντακοσχιστοματισχεδιαστές χαρακίρι μετά το αθλιο σε εμφάνιση crosstourer, ας χαζεύουν το νεο τζι ες με τις μεγάλες πωλήσεις που θα κάνει συνεχίζοντας την επιτυχιμένη πορεία του.

Και πάλι ευγε και μπράβο τους!!!!!!!! Για τους φανατικούς της προπέλας ειναι πράγματι γιορτη!!!!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από duzi Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μοτο τα σπαει ειναι κουκλα δεν εχω λογια να το περιγραψω.Ειναι μια γενια μπροστα.RESPECT
Μη κολλημενοι κατοχοι Γιαπωνεζικων...

Μπραβο σας κυριοι!!
Reply With Quote
  #180  
Παλιό 02-10-2012, 19:10
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: Υγρόψυκτο BMW GS 1200 - Τελευταία νέα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Τρελαίνομαι μιλάμε...!!! Σοφιάνα, αρχίζω οικονομία από αύριο μωρό μου... Μέχρι και το κάπνισμα θα κόψω, που με τρως τόσο καιρό...! Αλλά να την χτυπήσουμε την καινούργια μπουμπού, έτσι μωρό μου?? Θα την αφήσουμε πρώτα λίγο καιρό να "ξεπεταχτεί", και να διορθώσει η μαμά τίποτα ατέλειες και μετά την χτυπάμε. Οκ??? Σ' ευχαριστώ!!!

(Μην ανησυχείτε, δεν σάλταρα... Προπόνηση κάνω πως θα το φέρω στη γυναίκα μου... )


Σιγά που δεν σάλταρες, όλοι σαλτάραμε με την κουκλάρα αυτή Λάκη και που να την δούμε και από κοντά!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!