GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 12-10-2009, 13:42
pkar Ο/Η pkar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Peireus
Μoto: R1200 GS 08
Μηνύματα: 464
Προεπιλογή Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

Στις 25/9 είχε διαπιστωθεί απο αντιπρόσωπο της BMW προβλημα στο ESA της μηχανής μου (R1200 GS '08) αποκτηθήσα τον 6/2008, και αποφασίστηκε να αλλαχθεί μέσα στην εγγύηση.
Πρίν απο λίγο Που επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο μου ανέφερε οτι η παραγγελία όντως είχε καταχωρηθεί απο τις 25/9/2009 αλλά ακόμη δεν έχει ιδέα που βρίσκεται ή αν βρίσκεται καν το ανταλλακτικό έστω και στη Γερμανία !!!!!!!!
Το παιδί εκεί μήν γνωρίζοντας τι να μου απαντήσει μου είπε οτι δεν έχει ενημέρωση απο την BMW HELLAS και οτι ακόμα ή δεν έχει πάει ακόμα στο εργοστάσιο ή οτι μπορεί ακόμα να κατασκευάζεται !!!
ΕΙΝΑΙ ποτέ δυνατόν να έχεις αυτη την αλυσίδα παραγωγής ενός τόσο καλοπουλημένου προϊοντος και να μήν έχεις προβλέψει το after sales support σε περιπτώσεις εντός εγγύησης ?????????????

Είμαι αυτή την στιγμή χωρίς μηχανή εδώ και 2,5 εβδομάδες και με τον καιρό που κάνει χωρίς να μπορώ να πάρω την μηχανή μου που έχω πληρώσει τόσα χωρίς να μπορώ τουλάχιστον να έχω αν μή τι άλλο την ενημέρωση που αρμόζει !!!
ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 12-10-2009, 13:49
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkar Εμφάνιση μηνυμάτων
Στις 25/9 είχε διαπιστωθεί απο αντιπρόσωπο της BMW προβλημα στο ESA της μηχανής μου (R1200 GS '08) αποκτηθήσα τον 6/2008, και αποφασίστηκε να αλλαχθεί μέσα στην εγγύηση.
Πρίν απο λίγο Που επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο μου ανέφερε οτι η παραγγελία όντως είχε καταχωρηθεί απο τις 25/9/2009 αλλά ακόμη δεν έχει ιδέα που βρίσκεται ή αν βρίσκεται καν το ανταλλακτικό έστω και στη Γερμανία !!!!!!!!
Το παιδί εκεί μήν γνωρίζοντας τι να μου απαντήσει μου είπε οτι δεν έχει ενημέρωση απο την BMW HELLAS και οτι ακόμα ή δεν έχει πάει ακόμα στο εργοστάσιο ή οτι μπορεί ακόμα να κατασκευάζεται !!!
ΕΙΝΑΙ ποτέ δυνατόν να έχεις αυτη την αλυσίδα παραγωγής ενός τόσο καλοπουλημένου προϊοντος και να μήν έχεις προβλέψει το after sales support σε περιπτώσεις εντός εγγύησης ?????????????

Είμαι αυτή την στιγμή χωρίς μηχανή εδώ και 2,5 εβδομάδες και με τον καιρό που κάνει χωρίς να μπορώ να πάρω την μηχανή μου που έχω πληρώσει τόσα χωρίς να μπορώ τουλάχιστον να έχω αν μή τι άλλο την ενημέρωση που αρμόζει !!!
ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!
και καλά αγαπητέ μου, εσυ χρειάζεσαι ESA το οποιο όπως και να το κανουμε ειναι κατι ηλεκτρονικό, εχει πλακετα, κολήσεις κ.λ.π. Οχι οτι δικαιολογειται βέβαια αλλα λες εχει δουλεια για να γινει!!!
Που να σου τυχει να εχεις λυμενη την μηχανη για βαλβιδες να χρειαζεσαι ενα καπελοτο και να περιμενεις ενα (1) καπελώτο το ξαναλεω των 2,5ε.......30ημέρες!!!!! πως θα σου φαινοταν αυτό?
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 12-10-2009, 13:56
soter3gm Ο/Η soter3gm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αιγάλεω R1100 RT
Μoto: R1100RT
Μηνύματα: 1,040
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkar Εμφάνιση μηνυμάτων
Στις 25/9 είχε διαπιστωθεί απο αντιπρόσωπο της BMW προβλημα στο ESA της μηχανής μου (R1200 GS '08) αποκτηθήσα τον 6/2008, και αποφασίστηκε να αλλαχθεί μέσα στην εγγύηση.
Πρίν απο λίγο Που επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο μου ανέφερε οτι η παραγγελία όντως είχε καταχωρηθεί απο τις 25/9/2009 αλλά ακόμη δεν έχει ιδέα που βρίσκεται ή αν βρίσκεται καν το ανταλλακτικό έστω και στη Γερμανία !!!!!!!!
Το παιδί εκεί μήν γνωρίζοντας τι να μου απαντήσει μου είπε οτι δεν έχει ενημέρωση απο την BMW HELLAS και οτι ακόμα ή δεν έχει πάει ακόμα στο εργοστάσιο ή οτι μπορεί ακόμα να κατασκευάζεται !!!
ΕΙΝΑΙ ποτέ δυνατόν να έχεις αυτη την αλυσίδα παραγωγής ενός τόσο καλοπουλημένου προϊοντος και να μήν έχεις προβλέψει το after sales support σε περιπτώσεις εντός εγγύησης ?????????????

Είμαι αυτή την στιγμή χωρίς μηχανή εδώ και 2,5 εβδομάδες και με τον καιρό που κάνει χωρίς να μπορώ να πάρω την μηχανή μου που έχω πληρώσει τόσα χωρίς να μπορώ τουλάχιστον να έχω αν μή τι άλλο την ενημέρωση που αρμόζει !!!
ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!
Καλά μην πολύ πιστεύεις τη λένε οι μεταπράτες έχω παράδειγμα που περίμενε 2,5 μήνες ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΟ και του έλεγαν κουραφέξαλα περί της παραγγελίας
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 12-10-2009, 14:09
Kwstas_kef Ο/Η Kwstas_kef βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθηνα και Κεφαλονια...
Μoto: BMW F 800 GS!!!!!!
Μηνύματα: 1,103
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

Υπομονη Υπομονη Υπομονη Υπομονη Υπομονη
Υπομονη Υπομονη Υπομονη Υπομονη Υπομονη

Μκαρι να μπορους να κανεις κατι αλλο....
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 12-10-2009, 14:12
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

Το ιδιο επαθα και γω με το servo. Δεν υπηρχε stock και επρεπε να φτιαχτει απο την αρχη. Το θεωρω εντελως απαραδεκτο να μην υπαρχει stock. Δηλαδη τοσο πολυ υπεροπτες ειναι εκει στην bmw, που πιστευουν οτι τα εξαρτηματα τους δεν χαλανε και γι αυτο δεν υπαρχει λογος να εχουν στις αποθηκες αποθεματα;
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 12-10-2009, 15:30
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΗΧΕΙΟ ΣΕ ΔΥΠ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ Η LANDROVER ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ BACK ORDER KAI ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΩΡΑ!!!!!ΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΙΕΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΤΩΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΕΣΥ!ΝΑ ΠΙΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΧΗΜΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!ΕΤΣΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 14-10-2009, 08:10
soter3gm Ο/Η soter3gm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αιγάλεω R1100 RT
Μoto: R1100RT
Μηνύματα: 1,040
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΗΧΕΙΟ ΣΕ ΔΥΠ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ Η LANDROVER ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ BACK ORDER KAI ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΩΡΑ!!!!!ΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΙΕΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΤΩΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΕΣΥ!ΝΑ ΠΙΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΧΗΜΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!ΕΤΣΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!
Φίλε μου ανταλλακτικά μοτό έχω δουλέψει για χρόνια ..... και μάλιστα BMW,
ότι υπάρχουν buck order είναι γνωστό το να παραγγέλνεις στης 15 και η παραγγελία σου να φεύγει στης 2 του άλλου για λόγους πληρωμής όμως, φαντάζομαι δεν θα σου έχει τύχει...Ε!! εμένα μου έτυχε ...από τότε προτιμώ να τα αγοράζω από Αγγλία μέχρι και τα "μπουζί" παρά να τα δίνω στο κάθε καραγκιόζη και στη διπλάσια τιμή, Ελλάδα clutch plate 225€ Αγγλία 80€ συν τα μεταφορικά 21.40€ και επειδή την έχω δει ακόμα περισσότερο στραβά με το θέμα κόστους ΤΩΡΑ και με 40 ευρωπουλάκια ...τα συμπεράσματα δικά σου.....

Last edited by soter3gm; 14-10-2009 at 08:12.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 14-10-2009, 11:38
george81 Ο/Η george81 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: Δράμα
Μoto: SUZUKI BURGMAN 200
Μηνύματα: 215
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από soter3gm Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου ανταλλακτικά μοτό έχω δουλέψει για χρόνια ..... και μάλιστα BMW,
ότι υπάρχουν buck order είναι γνωστό το να παραγγέλνεις στης 15 και η παραγγελία σου να φεύγει στης 2 του άλλου για λόγους πληρωμής όμως, φαντάζομαι δεν θα σου έχει τύχει...Ε!! εμένα μου έτυχε ...από τότε προτιμώ να τα αγοράζω από Αγγλία μέχρι και τα "μπουζί" παρά να τα δίνω στο κάθε καραγκιόζη και στη διπλάσια τιμή, Ελλάδα clutch plate 225€ Αγγλία 80€ συν τα μεταφορικά 21.40€ και επειδή την έχω δει ακόμα περισσότερο στραβά με το θέμα κόστους ΤΩΡΑ και με 40 ευρωπουλάκια ...τα συμπεράσματα δικά σου.....



αυτα ξαναπεστα φιλε μου!!! + 1000
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 14-10-2009, 12:14
pkar Ο/Η pkar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Peireus
Μoto: R1200 GS 08
Μηνύματα: 464
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

Συμφωνώ και εγώ, αλλά όταν τίθεται και θέμα Εγγύησης τότε υπάρχει προβλημα διότι θα πρέπει να περιμένεις στον αντιπρόσωπο ...
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 14-10-2009, 12:21
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!

...και σε μενα φαινεται απαραδεχτο !..οτιδηποτε εχει πεσει στην αντιλιψη μου και απο φιλους που χρειαστηκαν αναταλακτικα απο μαμα BMW εδω στο Solingen ... τις περισσοτερες φορες παραγγέλνεις σημερα Δευτερα και το χεις στο χερι το αργοτερο Τεταρτη-Πεμπτη !.... δηλαδη τι ειναι να το στειλεις Ελλαδα ταχυδρομικα?...αντε αλλες 2 μερες !...οτι αργει παραπανω απο εβδομαδα ειναι αδικαιολόγητο...και μαλιστα απο μια τοσο καλοστημενη επιχείρηση παραγωγης μοτοσυκλετων οπως η ΒΜW...και ποσο μαλιστα σε ενα μοντελο που εχει πουλησει σαν τρελο!

... τι να πω φιλε!...υπομονη!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!