GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 02-01-2013, 20:01
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..


Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου…..



Όπως αναφερει και ο τιτλος ηρθε η ωρα να ανεβασω στο νετ και εγω το ταξιδιωτικο μου στορι….

Υποσχεθηκα ότι θα το ανεβασω το χειμωνα για να χαρισουν οι εικονες μου λιγο ζεστη εικονικη (εστω), λιγο παρεα στην δουλεια,ενα ευχάριστο (θελω να πιστευω) απογευμα παρεα με το καφεδακι ή την απολαυση με ένα ποτακι να χαζευεις ακομα ένα ταξιδιωτικο από αυτα που σε λιγο καιρο θα τα ψαχνουμε με το κυαλι ή θα τα βλεπουμε μονο σε φωτοιστοριες παγκοσμων ιντερνετικων σαϊτ.

Δυστυχως…!

Προλογος-προετοιμασια.


Δε θα μακρηγορήσω, από το φθινόπωρο μου σφηνωθηκε στο μυαλο να παω στο ευρωπαϊκο μαζεμα από το Varadero international forum στις 25-28 Μαϊου 2012 που γινοτανε 80 χλμ εξω απο την Βαρκελωνη στην πολη της Ταραγονας όπως καταλαβατε μιλω για την χωρα της Ισπανιας.

Από την οικονομικη αβεβαιοτητα δεν εκλεισα «τιποτα» ουτε καραβια ουτε ξενοδοχεια.

Τα λεφτα? 2000 ευρω….Με το αερα της πιστωτικης καρτας σε περιπτωση που κατι εκτακτο γινοταν.

Μερες? …………?

Από την δουλεια μου ειχα 13 εργασιμες ημερες από περυσι και πηρα και άλλες 10 ημερες οποτε 23 εργασιμες μαζι με τα Σ/Κ εχουμε ένα μηνα και κατι ψηλα.Οποτε η διαρκεια του ταξιδιου από αποψη ημερων ηταν «ανετη»…

Παρεα?

Εψαξα στην αρχη,ειπα μερικους γνωστους οπου βολταραμε μαζι για το ταξιδι, άλλος δεν ειχε τα λεφτα, άλλος δεν ειχε τις μερες, γενικα βρηκα μια αρνηση οποτε πηρα και εγω την αποφαση να δω πως είναι το μοναχικο ταξιδι LIVE….

Τελευταια εβδομαδα κλεινω καραβι, μονο πηγαινε, για Βενετια, με αναχωρηση από το λιμανι της Ηγουμενιτσας…

Από εξοπλισμο τα κλασικα του μοναχικου μοτοταξιδιωτη με μια βοηθεια από εδώ Haynes Adventure Motorcycling Feature τα πηγα περιφημα και δεν μου ελειπε τιποτα…

Η μοτο δεχτηκε την αναλογη περιποιηση πριν το ταξιδι φορτώθηκε με προσοχη και υπομονετικα περιμενε στο γκαραζ για την αναχωρηση της επομενης ημερας.

Αναχωρηση για την δυτικη πλευρα της Μεσογειου…

Ο Πολυγυρος οπου ζω με την Ηγουμενιτσα απεχουν 400 χλμ και 4 ωρες ταξιδιου σε ρυθμους google maps παντα, οποτε δεδομενου της αναχωρησης του πλοιου στις 09.00 το πρωι επρεπε να σηκωθω στις 03.00 π.μ. για να εχω έναν αερα 01.30 πριν την αναχωρηση για Βενετια….

Λιγο ταλαιπωρια μου φανταζει στο μυαλο….

Το κινητο τηλεφωνο σχηματισε το νουμερο του βαφτισιμιού μου που σπουδαζει στα Ιωαννινα, με χαρα ειχα την πρωτη (δωρεαν) διανυκτερευση…

Χαιρετησα την οικογενεια με την υποσχεση να μιλαμε μεσω του γνωστου «σκαϊπ»….

Και ετσι αναχωρηση εγινε το πρωι της προηγουμενης ημερας και όχι από τα αγρια χαραματα..

Ένα θετικο ακομα είναι ότι θα συναντουσα και τον προηγουμενο ιδιοκτητη και καλο φιλο της μηχανης μου,τον Γιωργο οπου θα τα λεγαμε απο κοντα πινοντας τα ποτακια μας το βραδι στο nightlife των Ιωαννινων……

Και ετσι εγινε….!

Last edited by zandesiro; 02-01-2013 at 20:30.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 02-01-2013, 20:03
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..

Ημερα 1η.
Κυριακη 20 Μαϊου 2012
Η διαδρομη https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...ra=mrv&t=m&z=7
Η ημερα φανταστικη καλος καιρος,μια εγνατια οδος αδεια.

Σταση σε ένα από τα ελαχιστα παρκινγκ της Εγνατιας για καφεδακι.



Απαραιτητη φωτο στο πανεμορφο Μετσοβο.


Πραγματικο κοσμημα η Εγνατια….


Αφιξη στα Ιωαννινα και βολτα με τον βαφτισιμιο και τον Γιωργο που χαρηκε όταν ειδε ξανα από κοντα την πρωην μηχανη του….

Ξαφνικα το τηλεφωνο μου χτυπα και ηταν ο πρακτορας μου που εκλεισα το εισητηριο για το καραβι…
«Το δρομολογιο θα εχει καθυστερηση αντι για 08.30 θα φυγει 13.30».
Ε!Καλα λεω….Αλλα δεν σκεφτηκα ότι αυτό θα εχει αντίκτυπο στην ωρα αφιξης που απο τις 09.00 θα πηγαινε στις 14.30.

Και ειχα προγραμμα να περασω ολη την Ιταλια μονομιας!!Δε βαριεσε λεω «αυριο βλεπουμε».

Σειρα ειχαν τωρα τα ποτακια μας και η καλη παρεα στο nightlife των Ιωαννινων, περασαμε πολύ ομορφα και με δυσκολια εφυγα για υπνο, αφου χαιρετησα το Γιωργο….
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 02-01-2013, 20:04
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..

Ημερα 2η
Δευτερα 21 Μαϊου 2012

Διαδρομη 1 https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...&sz=15&t=m&z=9
Διαδρομη πλοιου Ηγουμενιτσα-Βενετια.

Αναμονη στο λιμανι της Ηγουμενιτσας μετα από το τσεκ ιν και να σου το υπερσυγχρονο πλοιο τις ΑΝΕΚ να πλησιαζει .




Το κοκκινο σακιδιο είναι τα πραγματα που χρειαζομουν για το καραβι και τα ειχα εξω από την πλαινη βαλιτσα αφου σε αυτην ειχα βαλει τις κορντουρες και τις μποτες μου!Για να μην χρονοτριβω και κουβαλαω περιττα πραγματα και ρουχα στο καραβι!


Γνωστη εικονα σε οσους πηγαινουν Ευρωπη οδικος μεσω της αδριατικης





Στο καραβι βρηκα ένα φιλο που πηγαινε Γερμανια με την Harley του


Βραδυ στο χρεπι που το λενε πλοιο!Ολα τρεμανε στην καμπινα με απότελεσμα να βαλω ωτοασπιδες για να κοιμηθω!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 02-01-2013, 20:06
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..

Ημερα 3η
Τριτη 22 Μαϊου 2012

Διαδρομη https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...sp=1&sz=19&z=7


Αφου φτυσαμε τον κορφο μας να εξορκισουμε το κακο που ειδαν τα ματακια μας σε αυτην την πινακιδα ,αρχισαμε να φτανουμε Βενετια.











Καταμεστη η πλατεια του Αγ.Μαρκου…..


Και η αφεντια μου….


Καπου για το 1/3 της διαδρομης ταξιδευαμε μαζι και ηρθε η ωρα να χωρισουν οι δρομοι μας…


Κουκλα το εργαλειο!


Στην διαδρομη συναντησα άλλον έναν Ελληνα που ειχα δει στο καραβι με ένα παλιο GL500 (νομιζω)πηγαινε στο Τορινο για δουλεια….Τι αντιθεση σκεφτηκα…..Αλλοι για διακοπες και αλλοι για την επιβιωση…..Με μια στεναχωρια συνεχισα το ταξιδι μου….



Σκοπος μου ηταν να κανω οσο πιο πολλα χιλιομετρα μπορουσα από τις 15.00 που βγηκα στην autostrada μιας και η καθυστερηση του δρομολογιου τωρα αρχισε να με αγχωνει διοτι δεν θελω νυχτα να ταξιδευω παρα μονο αν είναι μεγαλη αναγκη…
Με τον ηλιο να δυει κατά τις 20.00 δεν ειχα το χρονο να περασω την Ιταλια οποτε εβαλα το gps να με παει στο San Bartolomeo Al Mare μια μικρη πολη διπλα στην θαλασσα με αρκετα καμπινγκ….


Στο 3ο καμπινγκ που ειδα έστησα την σκηνη μου γρηγορα και ρωτησα την μοναδικη πιτσαρια που υπηρχε εκει κοντα ως τι ωρα είναι ανοιχτα…..
22.00 μου απαντησαν και ετσι γρηγορα εκανα ένα ντους και βρεθηκα να απολαμβανω πια πιτσα και μερικες μπυρες με θεα την θαλασσα…







Μετα εκανα μια βολτα στην παραλια το βραδυ οπου με την μπυρα και τη φωτογραφικη μηχανη στο χερι απολαυσα και αποθανατισα το ομορφο αυτό χωριουδακι….
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 02-01-2013, 20:08
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..

Ημερα 4η
Τεταρτη 23 Μαϊου 2012
Διαδρομη https://maps.google.gr/maps?saddr=Vi...&via=1,2,3&z=7


Εγερση το πρωι καφεδακι,πρωινο πληρωμη του καμπινγκ και βουρ για Μονακο,Νικαια,Καννες και βλεπουμε για το βραδι….


Αντιο Ιταλια….



Καλημερα Γαλλια…




Εξω από το Μονακο….






Η χαρα δεν περιγραφεται…


Μπροστα στο καζινο,ισα-ισα που εβγαλα την φωτο γιατι μου κανανε νοημα καποιες σωφερατζες να φυγω από κει βλεπετε το varadero δεν κολλαει με τις Bentley και τις Masserati…..




Και μετα ειδα αυτό το περιπτερο…..

Λες??


Και όμως η αφιξη μου στο Μονακο εγινε μεσα στην εβδομαδα που είναι ο αγωνας της φορμουλα 1.


Γερανοι με καμερες….


Ηταν τοσο χαμηλα που την ακουμπουσα αν σηκωνα το χερι….Αν ηταν στην ελλαδα απλα δεν θα υπηρχε καμερα!!


Όπως βλεπετε ημουν μεσα στην πιστα του Μονακο…Αλλα το μποτιλιαρισμα που εφαγα 2 ωρες σταματημενος με εκανε να ψαχνω διαφυγη προ της Νικαια το συντομοτερο δυνατο!
Αγορα αναμνηστικων και αναχωρηση,γιατι με τοσες φεραρι που ειδα στο μονακο αυτος με το καγιεν ηταν σαν τον φτωχο του χωριου…..(κάθε φεραρι και με μια ξανθια μεσα λετε να παιζει κατι?).




Παραμιλωντας μεσα από το κρανος από τα πλουτη που ειδα, εφτασα Νικαια….






Αν εχεις φεραρι ή καποιο άλλο σουπερ αυτοκινητο πώς να το δεις το φαναρι εκει ψηλα??
Η λυση όμως??Βαζεις ένα ακομα στην κολωνα πιο χαμηλα.Τι να λεμε τωρα!!!






Ομορφη η Νικαια και πολύ τουριστικη….

Ηθελα να δω και τις Καννες αλλα μετα το μποτιλιαρισμα στο Μονακο εχσα ένα 2ωρο οποτε εφυγα προς Montpellier.
Το κακο είναι ότι το gps δεν εχει τα καμπινγκ τις Γαλλιας αλλα όπως λεει μια παροιμια «ρωτοντας πας στην Πολη» σταση στις καλυτερες πληροφοριες….Που?
Μα φυσικα στα βενζιναδικα…..Μου συστησαν ένα ωραιο καμπινγκ και αφου έστησα την σκηνη, ντους και βολτα στην πολη….




Σαντουϊτς μπυριτσα και ιντερνετ για να δουμε και την οικογενεια και ξεκουραση στο μαλακο αυτοφουσκωτο υποστρωμα...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 02-01-2013, 20:10
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..


Ημερα 5η
Πεμπτη 24 Μαϊου 2012

Διαδρομη https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...&via=1&t=m&z=7

24 Μαϊου σημερα και χρονια μου πολλα γιατι είναι τα γενεθλια μου….
Παντα ειχα ένα κρυφο ποθο να δω το κρατιδιο της Ανδορας και αφου ειχα 1 ημερα αερα από τις 25 Μαϊου που ξεκινουσε το μαζεμα από το varadero international ειπα θα παω να την δω και από κοντα αλλα και να θαυμασω την ομορφια των Πυρηναιων….






Αφησα τον αυτοκινητοδρομο και αρχισα την ανοδο για τα Γαλλικα Πυρηναια.



Μεσα από μεσαιωνικα καστρα…


Πανεμορφα τοπια…






Col de Puymorens στα 1915 μετρα


Ομορφες κυριες….






Στο ψηλοτερο σημειο της διαδρομης Port d’Envalira στα 2408 μετρα….


Και το απαραιτητο αυτοκολλητακι του zandesiro στην πινακιδα…


Με το Μαγιατικο χιονακι….



Καθοδος για την πρωτευουσα Andorra la Vella…


Πολλα ξενοδοχεια μαλλον το χειμωνα πανε καλα οι δουλειες…


Τιμες βενζινης….Καια σχεση με την υπολοιπη «πολιτισμενη» Ευρωπη…


Πανεμορφη η πολη..(φωτο κλεμμενη από τον γουγλη).


Μια βολτα για τα αναμνηστικα ψωνια-δωρα…..(φωτο κλεμμενη από τον γουγλη Νο2).


Το ξενοδοχειο ηταν το δωρο μου για τα γενεθλια μου και καπου εκει δεξια ειχε μια πιτσαρια οπου απολαυσα και μου ευχηθηκα χρονια πολλα με πιτσα και μπυριτσα παγωμενη…..Και καληνυχτα, σημερα υπνος σε κρεβατι….!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 02-01-2013, 20:11
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..

Ημερα 6η
Παρασκευη 25 Μαϊου 2012

Διαδρομη https://maps.google.gr/maps?saddr=Ca...=1,0&sz=19&z=9

Πρωινο στο ξενοδοχειο και αναζητηση ταχυδρομειου για να στειλω τα δωρα στην οικογενεια…
Ο στοχος επετεύχθη και με το πασο μου αφου σημερα ειχα μονο 250 χλμ περιπου ξεκινησα για Ισπανια και το varadero international meeting..

Την γλυτωσα στο τελωνειο μονο με το ανοιγμα της πισω βαλιτσας αφου η Ισπανιδα τελωνειακος ειδε την δυσαρεσκεια μου στο πρόσωπο μου να σχηματιζεται όταν μου ειπε “open everything”…..

Τοτε μου ειπε…“fumare”???

Εγω….”no”….

Με ξαναρωτα “alchocol”???

Εγω… “no”…

Ok goodbye…!!

Και ετσι την σκαπουλαρα παλι καλα που δεν καπνιζω και δεν πηρα κανα μπουκαλι ποτο μαζι μου θα με ειχε κανα 2ωρο εκει….

Όλα αυτά γιατι στην Ανδορρα είναι όλα αφορολογητα οποτε καταλαβαινετε τι γινεται….



Welcome to Spain!!








Πρωτες εικονες από την Ισπανια….

Αφιξη στο καμπινγκ του Varadero meeting…


Στησιμο σκηνης και ντουζακι….

Μπαρμπεκιου το απογευμα και γνωριμια με αλλα μελη του φορουμ!!








Τοπικες πιτες και γλυκα περιμεναν να τα δοκιμασουμε!!





Ενημερωση από το παλικαρι που ανελαβε τη διοργανωση σαν ντοπιος κατοικος της περιοχης της Ταραγοννας…Το βραδακι ηρθε με χαβαλε και εξασκηση της αγγλικης γλωσσας στο φουλ!Οποτε και πηγα στην σκηνη για υπνο πριτριγυρισμενος από σκηνες Ολλανδων οπου ηταν και η πλειοψηφία στο μαζεμα!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 02-01-2013, 20:12
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..

Ημερα 7η
Σαββατο 26 Μαϊου 2012
Διαδρομη https://maps.google.gr/maps?saddr=Ta...mra=mr&t=m&z=9

Το Σαββατο πρωι με βρηκε μεσα στην τεμπελια δεν εκανα τιποτα παρα μονο συζητηση και χαβαλε με τους ολλανδους….


Βολτα στην παραλια για να δουμε το καστρο της Ταμαριτ….Για τους ποδοσφαιροφιλους εκει παντρευτηκε ο Andre Iniesta!!




Καλη φαση!!


Το βραδακι δειπνο σε εστιατοριο στην παραλια….



Με θεα το καστρο φωτισμενο πολύ ομορφα!
Σαββατο και οι ορδες κοσμου από την Βαρκελωνη γεμισαν το καμπινγκ….
Ειχαμε την τυχη να εχουμε το μονο τροχοσπιτο στο καμπινγκ που εκανε φασαρια….
Τεσσερα πιτσιρικια ως τις 2 δε σταματησαν να τρεχουν μεσα εξω ενώ οι γονεις τους πιναν και τρωγανε αδιαφοροντας για την ησυχια…..

Άλλη μια φορα βγηκαν τα κιτρινα μαγικα σφουγκαρακια και τρυπωσαν στα αυτακια μου και ετσι τους συνδεσα με Καϊρο…..


Ιδου τα ταραχοποια στοιχεια χε-χε!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 02-01-2013, 20:14
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..

Ημερα 8η
Κυριακη 27 Μαϊου 2012

Διαδρομη https://maps.google.gr/maps?saddr=Ta...sz=18&t=m&z=10

Πρωινο στο καμπινγκ μιας και το ειχα πληρωμενο και σημερα βολτα στην πολη της Ταρραγονας!


Η Ταρραγονα είναι γνωστη για τους ανθρωπινους πυργους της…Τι εννοω??
Δειτε…



Εντυπωσικο ε??


Συνεχισα την βολτα χαζευοντας το ρωμαϊκο αρχαιο θεατρο…




Γεματες οι παραλιες….. Κυριακη βλεπεις….!


Γεμισμα με φθηνη βενζινη!



Τα δεντρακια που βλεπετε είναι το Καμπινγκ που εμεινα….

Κατά τις 16.00 γινοταν μια εκδρομη στο μοναστηρι Poplet το οποιο ειναι προστατευμενο από την UNESCO…
Πραγματικα πανεμορφο και ιδρυθηκε το 1151….








Ταφοι ευγενων….








Πραγματικα αξιζε την επισκεψη…


Επιστροφη μεσα από τα χωριουδακια της Καταλονιας με τα γραφικα στενα….


Πολύ καλη ποιοτητα της ασφαλτου…!


Καταλονια από ψηλα!!

Καπως ετσι περασε και η τελευταια ημερα του Varadero international meeting μπορω να πω ότι δεν ενθουσιαστηκα κιολας σαν meeting αν εξαίρεση κανεις τα μερη που ειδαμε τριγυρω!!

Βραδακι υπνο και αναζητηση αυριανου προορισμου!!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 02-01-2013, 20:16
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Στην δυτικη πλευρα της Μεσογειου 2012…..


Ημερα 9η
Δευτερα 28 Μαίου 2012

Διαδρομη https://maps.google.gr/maps?saddr=Ta...sp=1&sz=18&z=7
Δίλλημα…………

Τι να κανω???

2 επιλογες…..

1 επιλογη…….Διανυκτερευση Βαρκελωνη και την άλλη ημερα καραβι Ιταλια και πισω Ελλαδα…

2 επιλογη ……Διαδρομη 1000χλμ ως το Γιβλαρταρ περασμα Μαροκο στην Ταγγερη 4 μερες διαμονη και από εκει καραβι για Γενοβα Ιταλια!

Μετρημα χρηματων….υπολογιζοντας το καραβι της επιστροφης για την Ελλαδα όπως και το Ταγγερη-Γενοβα ημουν οριακα για την επιλογη Νο 2…..Αλλα θα πατουσα το ποδαρακι και λιγο Αφρικη…..

Για την επιλογη Νο 1 ηταν απλα τα πραγματα!!


Η μηχανη φορτωνεται σιγα-σιγα….


Χαιρετηθηκα με τον Πορτογαλο φιλο….

Μεχρι και την στιγμη που εφτασα στον κομβο ημουν αναποφασιστος…Τι να κανω???

Αριστερα για το Γιβλαρταρ…..

Δεξια για Βαρκελωνη……

Η αποφαση παρθηκε για Μαροκο “αν δεν παω τωρα δεν προκειται να παω ποτε”.

Μπορει του χρονου να μην εχω καν μηχανη με την αβεβαιοτητα του Ελληνικου κρατους….

Οποτε τα χιλιομετρα αρχισαν να γραφονται στο κοντερ της Varadero….



Για συνεχομενα 150 χλμ το ματι μου επιξε στους πορτοκαλεώνες γιατι?Αφου ημουν στην περιοχη της Βαλενθια με τα πασιγνωστα πορτοκαλια!!

Το gps Αφου ημουν Ισπανια ειχε τα καμπιγκ οποτε μετα από καμια 500αρια χλμ διαλεξα ένα καμπινγκ στην τυχη και κατευθύνθηκα προς αυτό!

Σκηνουλα μπυριτσα και κονσερβουλα λιγο ιντερνετικο κουβεντολοϊ με την φαμιλια και 22.45 και ο ηλιος ακομα εδυε.(???)
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!