GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #301  
Παλιό 04-10-2013, 15:59
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
...οτι κανενας ΣΤΑΛΙΝ ΠΟΤΕ δεν προκαλεσε παγκοσμιο πολεμο....το αγγουρι και η ντοματα στην ιδια σαλατα μπαινουν αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν και να βγει το συμπερασμα οτι ειναι ομοια....

Δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη με 'σένα όσοι τον βίωσαν στο πετσί τους, ας πούμε οι Ανατολικοευρωπαίοι (Ούγγροι, Πολωνοί, Λιθουανοί κλπ)

Τελικά, τι κάνουμε εδώ; Μαλώνουμε οι Έλληνες για τον Κουμοuνισμό και τον Ναζισμό, έννοιες και ιδεολογίες γεννημένες σε ξένες μήτρες! Ιδεολογίες που γεννήθηκαν, εξαπλώθηκαν και επιβλήθηκαν δια της βίας.
Είναι κατάντια για εμάς τους Έλληνες να ασχολούμαστε με έννοιες και ιδεολογίες παρωχημένες και σχεδόν εξαφανισμένες! Κατάντια, διότι αυτός ο τόπος γέννησε αξίες τόσο μεγάλες, που είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερες, ανθρωπινότερες...
Μυαλό, ιστορία και παρακαταθήκη ως λαός έχουμε, ας τα χρησιμοποιήσουμε επιτέλους δημιουργικά...

Τέλος, ελπίζω να είμαι ο τελευταίος που γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, το έχουμα αναλύσει απ' όλες τις μεριές, άσε που έχει καταντήσει αηδία, επιεικώς...
Reply With Quote
  #302  
Παλιό 04-10-2013, 20:27
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Παντως το στόχο τους τον πέτυχαν μας διχασαν μέσα τη κρίση και κάναμε τους αριστερούς κομ#####στές σφαγείς και τους ακροδεξιούς φασιστες χουντικούς ,με στόχο φυσικα να ξεχάσουμε οτι τραβάμε 6 χρονια τωρα ,,
Πριν με βρισετε παλι απλα σκεφτητε ποτέ σαν έλληνες ξαναφερθηκαμε ετσι,,μην πεφτετε στη λουμπα όλοι ειμαστε έλληνες σε δημοκρατική χωρα το τι κάνει ο καθένας πρεπει να τα κάνει μονο για το καλο της Ελλάδας ειναι το τελευταίο πόστ εδω μέσα αφού άκουσα τα πάντα απο πολλούς και στην προσπάθεια μου για συμφιλίωση έπεσα στο κενό.
Καλη συνεχεια και ελπιζω να τα ξαναπούμε σε ειρήνη
Reply With Quote
  #303  
Παλιό 04-10-2013, 21:42
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη με 'σένα όσοι τον βίωσαν στο πετσί τους, ας πούμε οι Ανατολικοευρωπαίοι (Ούγγροι, Πολωνοί, Λιθουανοί κλπ)

Τελικά, τι κάνουμε εδώ; Μαλώνουμε οι Έλληνες για τον Κουμοuνισμό και τον Ναζισμό, έννοιες και ιδεολογίες γεννημένες σε ξένες μήτρες! Ιδεολογίες που γεννήθηκαν, εξαπλώθηκαν και επιβλήθηκαν δια της βίας.
Είναι κατάντια για εμάς τους Έλληνες να ασχολούμαστε με έννοιες και ιδεολογίες παρωχημένες και σχεδόν εξαφανισμένες! Κατάντια, διότι αυτός ο τόπος γέννησε αξίες τόσο μεγάλες, που είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερες, ανθρωπινότερες...
Μυαλό, ιστορία και παρακαταθήκη ως λαός έχουμε, ας τα χρησιμοποιήσουμε επιτέλους δημιουργικά...

Τέλος, ελπίζω να είμαι ο τελευταίος που γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, το έχουμα αναλύσει απ' όλες τις μεριές, άσε που έχει καταντήσει αηδία, επιεικώς...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντως το στόχο τους τον πέτυχαν μας διχασαν μέσα τη κρίση και κάναμε τους αριστερούς κομ#####στές σφαγείς και τους ακροδεξιούς φασιστες χουντικούς ,με στόχο φυσικα να ξεχάσουμε οτι τραβάμε 6 χρονια τωρα ,,
Πριν με βρισετε παλι απλα σκεφτητε ποτέ σαν έλληνες ξαναφερθηκαμε ετσι,,μην πεφτετε στη λουμπα όλοι ειμαστε έλληνες σε δημοκρατική χωρα το τι κάνει ο καθένας πρεπει να τα κάνει μονο για το καλο της Ελλάδας ειναι το τελευταίο πόστ εδω μέσα αφού άκουσα τα πάντα απο πολλούς και στην προσπάθεια μου για συμφιλίωση έπεσα στο κενό.
Καλη συνεχεια και ελπιζω να τα ξαναπούμε σε ειρήνη



και ελπιζω να τα ξαναπούμε σε ειρήνη
Reply With Quote
  #304  
Παλιό 04-10-2013, 21:49
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Εν ειρήνη μόνον με χορτάτες κοιλιές
Την εποχή των ισχνών αγελάδων βρίσκει ευκαιρία ο κακός εαυτός μας να εκδηλωθει....

Άραγε σε ποιά από τις δύο περιόδους είμαστε αυθεντικοί ;
Reply With Quote
  #305  
Παλιό 04-10-2013, 22:16
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη με 'σένα όσοι τον βίωσαν στο πετσί τους, ας πούμε οι Ανατολικοευρωπαίοι (Ούγγροι, Πολωνοί, Λιθουανοί κλπ)

Τελικά, τι κάνουμε εδώ; Μαλώνουμε οι Έλληνες για τον Κουμοuνισμό και τον Ναζισμό, έννοιες και ιδεολογίες γεννημένες σε ξένες μήτρες! Ιδεολογίες που γεννήθηκαν, εξαπλώθηκαν και επιβλήθηκαν δια της βίας.
Είναι κατάντια για εμάς τους Έλληνες να ασχολούμαστε με έννοιες και ιδεολογίες παρωχημένες και σχεδόν εξαφανισμένες! Κατάντια, διότι αυτός ο τόπος γέννησε αξίες τόσο μεγάλες, που είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερες, ανθρωπινότερες...
Μυαλό, ιστορία και παρακαταθήκη ως λαός έχουμε, ας τα χρησιμοποιήσουμε επιτέλους δημιουργικά...

Τέλος, ελπίζω να είμαι ο τελευταίος που γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, το έχουμα αναλύσει απ' όλες τις μεριές, άσε που έχει καταντήσει αηδία, επιεικώς...

ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ θελω να πιστεψω...δεν εβαλες και οτι εγραφα αμεσως πριν απο την φραση αυτη...ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟΝ ΣΤΑΛΙΝ...εγω φιλε μου ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΠΛΕΧΤΩ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ ....
το μονο που ειπα ειναι...οτι αλλο καποιος να προκαλει ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ πολεμο και αλλο τι γινετε εσωτερικα σε καθε χωρα...αυτα!!
Reply With Quote
  #306  
Παλιό 10-10-2013, 20:49
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που θελουν αν σου πουν οι ανθρωποι ειναι ΣΤΑΜΑΤΑ!!!!
Να σταματησεις σου ζητανε γιατι εχεις ξεφυγει τελειως..
Να σταματησεις να προκαλεις τους συμφορουμιτες σου..
Ελπιζω κατω απο το μηνυμα μου να μπουν οι αλλοι εκατο που ποθουν και εκφραζουν
με πμ και κουβεντα εκτος φορουμ το ιδιο πραγμα.
Το γνωριζεις βεβαια απο πρωτο χερι.Το ακους συνεχεια απο τους φιλους σου που ειναι και συμφορουμιτες μας
αλλα μπροστα στο βωμο της διασκεδασης σου-γιατι αυτο κανεις εδω μεσα,διασκεδαζεις-δεν λογαριαζεις τιποτα

Υ,Γ,
Το κειμενο το εγραψα γιατι μερες τωρα ψαχνω να βρω φιλους απο δεω μεσα να παμε εκδρομη και αυτοι με καλουν να τους συναντησω εκτος GS Forum.
Αν νομιζεις οτι θα εγκαταλειψουμε αυτο το δημιουργημα της παρεας το γεματο ταξιδια και χαρες γνωριμιες φιλιες φωτογραφιες των παιδιων μας και των φιλων μας για να εχεις εσυ -ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΕΝΤΕ ΕΝΑΛΑΣΣΟΜΕΝΟΙ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΙ- βημα να διασκεδαζεις εισαι ποΛυ μα πολυ γελασμενος....


Με την ευρύτερη έννοια του περιορισμού των πολιτικών αντιπαραθέσεων εδώ μέσα, συμφωνώ απόλυτα με τον Πασχάλη.
Δεν λαμβάνω θέση στην όποια προσωπική αντιπαράθεση όμως.
Αυτό θα ήταν καλό να το κάνουν οι αρμόδιοι του φόρουμ, όταν κάποιος υπερβαίνει τα εσκαμμένα.
Θα πρότεινα επίσης, όλα τα πολιτικά να μαζευτούν σε μια ενότητα - σελίδα και να μην παίζουν στις νέες δημοσιεύσεις. Όποιος θέλει να τα βλέπει, να το κάνει συνειδητά τουλάχιστον....
Χαλαλίστε μερικά "κλικ" για χάρη της ποιότητας


ΥΓ: Στον Κίσσαβο λέμε ναι, αναμένοντας και το επίσημο θρεντάκι
Reply With Quote
  #307  
Παλιό 10-10-2013, 22:53
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα πρότεινα επίσης, όλα τα πολιτικά να μαζευτούν σε μια ενότητα - σελίδα και να μην παίζουν στις νέες δημοσιεύσεις. Όποιος θέλει να τα βλέπει, να το κάνει συνειδητά τουλάχιστον....
Χαλαλίστε μερικά "κλικ" για χάρη της ποιότητας


Αν δεν εξαφανιστούν τελείως ,..
Κάτι είναι και αυτό,..

Last edited by tattoopanther; 10-10-2013 at 22:56.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:17.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!