GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 25-02-2013, 21:11
vaviv
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή FORUM ή κάτι άλλο?

Πριν 2,5 χρόνια αποφάσισα να γραφτώ στο Forum (GS Forum Το Ελληνικό Forum για τις Μοτοσικλέτες BMW �|�) επειδή με παρότρυνε ένα ήδη μέλος του Forum. Στην αρχή είχα τις επιφυλάξεις μου επειδή η λειτουργία των Ελληνικών φόρουμ δεν βασίζεται στην ελεύθερη γνώμη των μελών αλλά στην ελεύθερη γνώμη, ορισμένων μελών τους οποίους πρέπει να σέβονται οι υπόλοιποι. Έτσι λοιπόν επειδή διαπίστωσα ότι και σε αυτό το φόρουμ συμβαίνει το ίδιο, αποφάσισα μετά από 2 μήνες (από την ημέρα εγγραφής μου) να διαγραφώ.
ΕΕΕμμμμ μάλλον υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο... εεε συγνώμη χωρίς τον administrator.
Προσπαθώ δύο χρόνια τώρα να διαγραφώ από το Forum και να μην λαμβάνω μηνύματα στο προσωπικό email μου, αλλά αυτό φαίνεται είναι αδύνατον. Έχω στείλει επανειλημμένα μηνύματα προς τους διαχειριστές του Forum αλλά με έχουν γράψει στα (να μην πω που…..).
Και ρωτάω εγώ τώρα…
Δε μου λέτε κύριοι, τι πρέπει να κάνω για να με διαγράψετε?
Μήπως να ακολουθήσω την νομική οδό?
Τώρα θα μου πείτε: καλά ρε μεγάλε, πως κάνεις έτσι για λίγα μηνύματα που λαμβάνεις στο email σου και θέλεις να αναστατώσεις τον κόσμο? Πως κάνεις έτσι?
Και απαντάω.
Ναι όντως δεν είναι τα μηνύματα που λαμβάνω….
Είναι το γ@μώτο της υπόθεσης που ενώ θέλω να διαγραφώ, οι υπέυθυνοι του Forum δεν με διαγράφουν.
Εάν διαβάσατε παραπάνω είναι αυτό που έλεγα ότι επικρατεί ένας παράλογος αυταρχισμός και σε αυτό το Forum, πράγμα που με έχει απομακρύνει από τέτοιου είδους Forum.
Για αυτό λοιπόν αγαπητοί διαχειριστές, διαγράψτε με από το Forum αυτό.


Ευχαριστώ και συγνώμη για την αναστάτωση.



Υ.Γ 1: Επειδή ξέρω ότι μπορεί να σκεφτείτε πολλά για εμένα και επειδή θα θέλατε να αποδείξετε ότι η έννοια ενός Forum είναι, το κάθε μέλος να λέει ελεύθερα τη γνώμη του, μπορείτε να αφήσετε το Post αυτό λίγες ημέρες παραπάνω ώστε να μπορέσω να απαντήσω σε τυχόν σχόλια αναρτηθούν σχετικά με το Post μου…. Λέω εγώ τώρα μπας και καταλάβετε ότι τα φόρουμ δεν είναι μαγαζιά αλλά είναι εικονικοί χώροι ανταλλαγής σκέψεων με σχόλια είτε αρνητικά είτε θετικά.


Υ.Γ 2: Βέβαια εγώ με την σειρά μου, έχω κάνει print/screen το Post αυτό, σε περίπτωση που φοβηθείτε τα αρνητικά μου σχόλια.
  #2  
Παλιό 25-02-2013, 21:16
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: FORUM ή κάτι άλλο?

ωραία υπογραφή
  #3  
Παλιό 25-02-2013, 21:18
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: FORUM ή κάτι άλλο?

Κατ αρχήν καλησπέρα!!
Πιστεύω ότι κάνεις μεγάλο λάθος στο ότι δεν ακούμε γνώμες και μιλάμε μόνο οι ολίγοι!!!

Ίσα ίσα που θα ήταν πολύ καλύτερα να γράφουν και οι περίπου 7000 που έιναι γραμμένοι και πραγματικά θα ήταν ακόμα καλύτερα.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι ένα από τα λίγα forum/fora στην Ελλάδα που υπάρχει πολύ μεγάλη προσωπική επαφή και μια μεγάλη παρέα για να σε περιμένει σε όλες τις γωνιές της Ελλάδας για ένα καφέ ή ακόμα και τις τρομερές ρακές που έχουν οι συντοπίτες σου!!!

  #4  
Παλιό 25-02-2013, 21:21
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: FORUM ή κάτι άλλο?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραία υπογραφή

Με προλαβες φιλε!!
Εχει και πολυ ωραιους επισκεπτες στο
προφιλ το απογοητευμενο μελος..




Οπως και να εχει Βασιλη απο τα Χανια-μπαααααααα-
ευχομαι γρηγορα απαλλαγη απο το βραχνα του GS fORUM!!
  #5  
Παλιό 25-02-2013, 21:29
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: FORUM ή κάτι άλλο?

Nομίζω ότι μπορείς μόνος σου να μπεις στο προφίλ σου και να αλλάξεις το mail που είναι δηλωμένο...

Για τα υπόλοιπα προτιμώ να μην σχολιάσω αφού από ότι φαίνεται έχεις βγάλει το συμπέρασμά σου.

Να ζητήσω επίσης συγνώμη για την ενόχληση που δέχτηκες μέσω του ηλεκτρονικού μηνύματος...

Να είσαι καλά και πάντα όρθιος...

Last edited by frits; 25-02-2013 at 21:32.
  #6  
Παλιό 25-02-2013, 21:50
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: FORUM ή κάτι άλλο?

" Στην αρχή είχα τις επιφυλάξεις μου επειδή η λειτουργία των Ελληνικών φόρουμ δεν βασίζεται στην ελεύθερη γνώμη των μελών αλλά στην ελεύθερη γνώμη, ορισμένων μελών τους οποίους πρέπει να σέβονται οι υπόλοιποι. Έτσι λοιπόν επειδή διαπίστωσα ότι και σε αυτό το φόρουμ συμβαίνει το ίδιο....."

Σεβόμενος την άποψη σου και το πρόσωπο σου (αν και δεν γνωριζόμαστε),
αλλά με ταυτόχρονη δικαίωμα έκφρασης της άποψης μου, έχεις 100% άδικο !

Βρίσκεσαι/ήσουνα σε ένα από τα πιο φιλελεύθερα FORUM που υπάρχει στην
Ελλάδα αυτήν την στιγμή. Ενα FORUM, όπου ΠΟΤΕ δεν αφαιρέθηκε λόγος σε μέλος, ΠΟΤΕ δεν διαγράφτηκε post, (εκτός και έαν είναι υβριστικό, προσβλητικό ή με σεξουαλικό περιορχόμενο, δλδ ότι αντείθετε στις αρχές του FORUM) και γενικά ΠΟΤΕ, δεν φημώθηκε η ελευθέρια του γραπτού λόγου ενός μέλους !
ΠΟΤΕ δεν απαγορεύτικε η έκφραση γνώμης ενούς μέλους και ΠΟΤΕ δεν παραβιάστηκε η ελευθερία γνώμης !

Αντιθέτως η ελευθέρια λόγου που υπάρχει εδώ μέσα είναι πρωταρχικός σκοπός του GSFORUM, (άλλωστε γι' αυτό έχουμε και μεγάλη ποικιλία θεμάτων) σε αντίθεση άλλως γνωστών FORUM ή Club's, όπου ο πέλεκυς είναι βαρύς και συνεχόμενος ! Και σου μιλάω εκ πείρας ....

Σε καληνυχτίζω με την ελπίδα της ανακάλεσης σου να διαγραφείς από την σπουδαία παρέα μας, γιατί πίστεψε με, εδώ μέσα συμβαίνουν εξαιρετικά όμορφα πράγματα και τα προβλήματα που δημιουργούνται εδώ είναι
ΜΗΔΑΜΙΝΑ, σε σύγκριση των χιλιάδων πόστ & μελών !

Τους ειλικρινούς μου χαιρετισμούς στην πολυ-αγαπημένη μου πόλη Χανιά
και ανθρώπους της....

Σε ευχαριστώ για την άποψη σου και που μου δώθηκε η ευκαιρία, να βοηθήσω το σκεπτικό σου!

Αργύρης
(Argi)

Last edited by Eftixis; 25-02-2013 at 23:43.
  #7  
Παλιό 25-02-2013, 22:06
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: FORUM ή κάτι άλλο?

Αγαπητέ φίλε,

μέχρι σήμερα, δεν έχω λάβει κανένα μήνυμα δικό σου ...

Ούτε περί διαγραφής, ούτε για οτιδήποτε άλλο ...

Παρόλα αυτά, σου ζητάμε συγνώμη, αφενός που δεν φανήκαμε αντάξιοι των προσδοκιών σου

και αφετέρου, για την ταλαιπωρία που σε υποβάλαμε να λαμβάνεις τα λιγοστά E-Mails που αποστέλλουμε κάθε χρόνο

και αφορούν σε:


ανάγκη παροχής αίματος για τις ανάγκες κάποιου από μας,


για την εύρεση κλεμμένης μοτοσυκλέτας, κάποιου από μας,


ή για την ενημέρωση τέτοιων μεγάλων εκδηλώσεων, όπως η επικείμενη πανελλήνια συγκέντρωσή μας ...



Ζητώντας σου κ πάλι συγνώμη για την όποια αναστάτωση,

σου ευχόμαστε νάσαι πάντα καλά κ να έχεις καλούς δρόμους ...

Υ.Γ. Το παραπάνω θα σου σταλεί με E-Mail

και θα είναι κ το τελευταίο που λαμβάνεις απ' το GS Forum.
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!