GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιό 05-11-2010, 03:27
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από grivgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά δύο για μένα παρακαλώ. Το ένα είναι για κολλητό.

Άντε να ησυχάσουν τα μπατζάκια μας...

Φίλε Πάνο,

σε άλλους ιστοχώρους, για να συμμετάσχεις σε ομαδική αγορά προϊόντων,

κ να επωφεληθείς της ευνοϊκής τιμής αγοράς,

θα πρέπει να είσαι μέλος για ένα Χ χρονικό διάστημα,

ή αλλού, να έχεις τουλάχιστον ένα Χ αριθμό μηνυμάτων,

ή ακόμη, να γίνεις μέλος "λέσχης/club", πληρώνοντας μηνιαία ή ετήσια συνδρομή ...

Στην δική μας παρέα,

δεν βάζουμε σαν προϋπόθεση, ούτε το ένα, ούτε το άλλο, ούτε κ το τρίτο ....

Εμείς πασχίζουμε για την καλύτερη εξυπηρέτηση των μελών μας,

και γινόμαστε νεροκουβαλητές των εμπόρων,

χωρίς κανένα οικονομικό ή άλλο όφελος ....

Γι' αυτό λοιπόν, το μόνο που ζητάμε είναι,

να γίνει κάποιος μέλος της παρέας μας - ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ,

χωρίς συνδρομές ή οποιαδήποτε άλλη οικονομική επιβάρυνση ....

Θα πρέπει να διαθέσει 1 ή 2 λεπτά απ' τον χρόνο του

και να κάνει μια απλή εγγραφή ..... ΧΩΡΙΣ να περιμένει ανακριτικά τηλεφωνήματα,

αλλά ούτε και εβδομαδιαία αναμονή (για να φανεί η δήθεν σοβαρότητα του φόρουμ ή της λέσχης)

Έτσι λοιπόν, να παρακαλέσεις εκ μέρους μου τον φίλο σου, να μπει στον κόπο,

κ να κάνει την εγγραφή στο φόρουμ μας,

σαν την ελάχιστη ανταμοιβή των κόπων μας και των ατελείωτων ωρών που ξοδεύουμε,

για την ικανοποίηση των μελών μας που ανήκουν στην μεγάλη παρέα του GS Forum ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
  #182  
Παλιό 05-11-2010, 15:17
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Φίλε Νίκο, ειλικρινά καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις με την προηγούμενη δημοσίευσή σου και συμφωνώ απόλυτα.

Απλώς θέλω να επισημάνω ότι η εβδομαδιαία αναμονή προέκυψε όχι για έλεγχο της σοβαρότητας του φορουμ αλλά απλώς και μόνο επειδή ο φίλος δεν είχε παραλάβει ακόμη την μοτό του από εισαγωγή και δεν ήξερε πως θα του ερχόταν. Χθές το απόγευμα του ήρθε.
Είχε ήδη γι' αυτό αρκετό άγχος.

Να΄σαι σίγουρος ότι μόλις ηρεμήσει θα κάνει εγγραφή σίγουρα. και θα παραγγείλει ο ίδιος το φτεράκι του.


Υ. Γ. Ο φίλος είχε για 8 μήνες varadero 2008.

Και χθες πήρε το θηρίο.
:sm4:

Άρα θα μας πει την γνώμη του για κάτι άγριες συζητήσεις στο φορουμ.
  #183  
Παλιό 05-11-2010, 15:23
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Λεοντόκαρδε έχεις pm.
  #184  
Παλιό 07-11-2010, 14:21
costas68gr Ο/Η costas68gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: καβαλα
Μoto: BMW F800GS(2010)sold! Honda xl700v(ποδηλατο!)
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

ενδιαφερομαι και εγω!!!! υπαρχει διαθεσιμο?????
  #185  
Παλιό 07-11-2010, 14:31
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από costas68gr Εμφάνιση μηνυμάτων
ενδιαφερομαι και εγω!!!! υπαρχει διαθεσιμο?????
Στείλε pm, με τα πλήρη στοιχεία σου ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
  #186  
Παλιό 08-11-2010, 01:27
lenon Ο/Η lenon βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATH
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 67
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Λεοντόκαρδε έχεις πμ.
  #187  
Παλιό 08-11-2010, 09:51
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Όπως έγραψα και πριν από δύο εβδομάδες παρέλαβα το φτεράκι μου κι ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν για να έρθει στα χέρια μου. Λόγω απόλυτης στέρησης ελεύθερου χρόνου κι επειδή την καλή μου την ακουμπάω μόνο εγώ, μόλις προχθές (Σάββατο Απόγευμα) έβαλα το φτεράκι πάνω της.

Είχα σκοπό να κάνω μία βόλτα Κυριακάτικη αλλά τελικά είμαι είλωτας του μαγαζιού μου και η βόλτα αναβλήθηκε.
Στα λίγα χλμ (2-3) που έγιναν εντός πόλης, παρατήρησα ότι όταν πλαγιάζω έστω και λίγο το μηχανάκι, ακούγεται ένας θόρυβος που πριν δεν ακουγόταν (ή δεν είχα παρατηρήσει - δύσκολο έως αδύνατο να υπήρχε και να μην τον άκουγα).

Ψάχνω κοντά κοντά το λάστιχο για σημάδια ξυσίματος - δεν βρίσκω, ψάχνω τις αποστάσεις του φτερού από τον τροχό - όλα φαίνονται οκ.

Τι ##### συμβαίνει?????

Δύο βίδες είναι όλο κι όλο το μοντάρισμα και δεν μου πήρε πάνω από 10 λεπτά η τοποθέτησή του. Πού μπορεί να έκανα λάθος??????

Το φαινόμενο αυτό εμφανίστηκε και σε κάποιον άλλο?????


Πιθανολογώ ότι ακούω τις αυλακιές από το ελαστικό και λόγω του φτερού (λειτουργεί σαν ηχείο) αυξάνεται η έντασή τους και ο ήχος είναι ακουστός. Να σημειώσω ότι πάντα οδηγώ με κράνος και χτες που το δοκίμασα ήμουν ακράνοβιτς.

Βοηθήστε ρε παιδιά μην τυχόν είναι κάτι άλλο και δεν του δώσω την πρέπουσα σημασία και κάνω ζημιά ή ξεμείνω πουθενά!!!!


Ευχαριστώ


Last edited by vaska; 08-11-2010 at 09:55.
  #188  
Παλιό 08-11-2010, 10:19
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Όσο και να σου φαίνετε απίθανο δες μήπως και δεν το έχεις σφίξει καλά, θέλει αρκετή δύναμη ιδικά στις μικρές βίδες. Μπορεί να συντονίζει!!! Και στις μεγάλες βίδες βάλε οπωσδήποτε την ιδική κόλα σπειρωμάτων για παν ενδεχόμενο.
  #189  
Παλιό 08-11-2010, 10:46
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Όλες οι βίδες είναι σφιγμένες κανονικά και σε όλες έχω βάλει βάλει λοκταϊτ. Φαντάζομαι ότι δεν είναι θέμα συντονισμού γιατί δεν το κάνει σε κάποια συγκεκριμένη ταχύτητα. Το κάνει όταν πλαγιάζω είτε δεξιά είτε αριστερά με μικρή ή μεγάλη ταχύτητα. Αν δεν "ακούω" τις αυλακώσεις του πίσω ελαστικού μου μυρίζει κάτι με το καρέ του άξονα???

Δεν ξέρω να πω σίγουρα γι' αυτό ρώτησα μήπως συνέβη σε κανέναν άλλο.
  #190  
Παλιό 08-11-2010, 13:34
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως έγραψα και πριν από δύο εβδομάδες παρέλαβα το φτεράκι μου κι ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν για να έρθει στα χέρια μου. Λόγω απόλυτης στέρησης ελεύθερου χρόνου κι επειδή την καλή μου την ακουμπάω μόνο εγώ, μόλις προχθές (Σάββατο Απόγευμα) έβαλα το φτεράκι πάνω της.

Είχα σκοπό να κάνω μία βόλτα Κυριακάτικη αλλά τελικά είμαι είλωτας του μαγαζιού μου και η βόλτα αναβλήθηκε.
Στα λίγα χλμ (2-3) που έγιναν εντός πόλης, παρατήρησα ότι όταν πλαγιάζω έστω και λίγο το μηχανάκι, ακούγεται ένας θόρυβος που πριν δεν ακουγόταν (ή δεν είχα παρατηρήσει - δύσκολο έως αδύνατο να υπήρχε και να μην τον άκουγα).

Ψάχνω κοντά κοντά το λάστιχο για σημάδια ξυσίματος - δεν βρίσκω, ψάχνω τις αποστάσεις του φτερού από τον τροχό - όλα φαίνονται οκ.

Τι ##### συμβαίνει?????

Δύο βίδες είναι όλο κι όλο το μοντάρισμα και δεν μου πήρε πάνω από 10 λεπτά η τοποθέτησή του. Πού μπορεί να έκανα λάθος??????

Το φαινόμενο αυτό εμφανίστηκε και σε κάποιον άλλο?????


Πιθανολογώ ότι ακούω τις αυλακιές από το ελαστικό και λόγω του φτερού (λειτουργεί σαν ηχείο) αυξάνεται η έντασή τους και ο ήχος είναι ακουστός. Να σημειώσω ότι πάντα οδηγώ με κράνος και χτες που το δοκίμασα ήμουν ακράνοβιτς.

Βοηθήστε ρε παιδιά μην τυχόν είναι κάτι άλλο και δεν του δώσω την πρέπουσα σημασία και κάνω ζημιά ή ξεμείνω πουθενά!!!!


Ευχαριστώ

Και όμως κάτι ακούγεται.
Σε λίγο φώτο και από άλλη αβαρεία στο φτεράκι
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Λασπωτήρας πίσω τροχού για GS 1200 Carduelis Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 36 15-03-2011 11:31
Προστατευτικό φτερό πίσω τροχού BMW R 1200 GS/Adv S.T Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 17 25-10-2010 18:58
Κατασκευή πίσω χαμηλού φτερού για 1200gs gandreas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 71 13-09-2010 02:04


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!