GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Αγώνες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 11-01-2013, 14:45
foxat Ο/Η foxat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: THESALONIKH
Μoto: BMW GS1200
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή Lorenzo: «Μπορώ ακόμα καλύτερα»

Lorenzo: «Μπορώ ακόμα καλύτερα»




Ο πρωταθλητής πιστεύει ότι έχει να δώσει ακόμα περισσότερα.

Τη βεβαιότητα ότι δεν δείξει ακόμα το μάξιμουμ των δυνατοτήτων του εξέφρασε ο Jorge Lorenzo, παρά το γεγονός ότι προέρχεται από μία θριαμβευτική, για τον ίδιο, σεζόν.Ο 25χρονος πρωταθλητής παρότι τις τελευταίες τέσσερις σεζόν είναι σταθερή αξία μετρώντας 22 νίκες και 54 θέσεις στο πόντιουμ του Moto GP, θεωρεί πως έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης.


«Πιστεύω πως το 2012 έκανα την καλύτερη σεζόν στην καριέρα μου. Ακόμη και σε σύγκριση με το 2010, όταν πήρα τον πρώτο μου τίτλο. Τότε είχα περισσότερες νίκες και ρεκόρ βαθμών, αλλά φέτος είχα περισσότερη ισορροπία με πολλούς καλούς αντιπάλους. Μείναμε ψύχραιμοι και δεν κάναμε σχεδόν κανένα λάθος», τόνισε ο αναβάτης της Yamaha.


«Πιστεύω πως ακόμη μπορώ να βελτιωθώ. Ειδικά στον τρόπο που κόβω ταχύτητα… Για τον τρόπο που οδηγώ, σε κάποιες περιπτώσεις μπορώ να φρενάρω λίγο αργότερα ή να οδηγώ διαφορετικά. Επίσης δεν είναι τέλεια η οδήγησή μου στη βροχή», πρόσθεσε ο Lorenzo.
www.mototriti.gr
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!