GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 23-01-2013, 09:09
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panagiotis.farmer Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα GS γυριζουν τον πλανητη σε ολα τα τερεν και εσυ λες
οτι παει και χωματακι...................δε νομιζω
Α ρε άτιμη χολιγουντιανή ταινία Long Way Round τι έχεις κάνει...

Η τελευταία μηχανή που θα έπαιρνε ένας σοβαρός adventure tourer που θα ήθελε να γυρίσει τον κοσμο σε κάθε έδαφοσ θα ήταν το 1200.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 23-01-2013, 09:12
danaos Ο/Η danaos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Μoto: !?!?!?
Μηνύματα: 6,920
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stavrouliasp Εμφάνιση μηνυμάτων
Α ρε άτιμη χολιγουντιανή ταινία Long Way Round τι έχεις κάνει...

Η τελευταία μηχανή που θα έπαιρνε ένας σοβαρός adventure tourer που θα ήθελε να γυρίσει τον κοσμο σε κάθε έδαφοσ θα ήταν το 1200.
Ενώ η ducati είναι μια χαρά χα χα χα

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 23-01-2013, 09:14
panagiotis.farmer Ο/Η panagiotis.farmer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Ανω Διμηνιο Κορινθιας
Μoto: R1150GS(02) DRZ400S(04) DT175(80)
Μηνύματα: 4,764
Προεπιλογή Απάντηση: Ducati Multistrada 1200 v BMW GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stavrouliasp Εμφάνιση μηνυμάτων
Α ρε άτιμη χολιγουντιανή ταινία Long Way Round τι έχεις κάνει...

Η τελευταία μηχανή που θα έπαιρνε ένας σοβαρός adventure tourer που θα ήθελε να γυρίσει τον κοσμο σε κάθε έδαφοσ θα ήταν το 1200.
Εγω εγραψα για τα GS γενικα και το μονο μερος
που δεν χαλανε οι μοτο ειναι το γκαραζ.
Οσο για την ταινια δε την εχω δει
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 23-01-2013, 09:16
panagiotis.farmer Ο/Η panagiotis.farmer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Ανω Διμηνιο Κορινθιας
Μoto: R1150GS(02) DRZ400S(04) DT175(80)
Μηνύματα: 4,764
Προεπιλογή Απάντηση: Ducati Multistrada 1200 v BMW GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από danaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενώ η ducati είναι μια χαρά χα χα χα

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 23-01-2013, 14:38
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ducati Multistrada 1200 v BMW GS

να θυμησω οτι η πρωτη επιλογη ηταν το ΚΤΜ απο την ομαδα του Long Way Around, αλλα η ΚΤΜ ειχε την φοβερη ιδεα να αρνηθει την χορηγηση μηχανων μιας και φοβοταν οτι δεν θα τα καταφερουν και αυτο θα ειχε αντικτιπο στο ονομα της εταιριας τους...

Απο την αλλη οπως εχουμε δει πολυ γυρνανε την υμφηλιο ακομα και με παπια ή με Ρ1 μεσα στην αμμο της ερημου...οποτε ολα γυρνανε αρκει να θελεις πραγματικα...!!!

Αυτο που εχω δει εγω απο τα GS που εχω δει στον δρομο ειναι οτι δειχνουν ευκολες μηχανες...δλδ ανωμαλιες/λακουβες πανω σε στροφες κτλ κτλ τις εξαφανιζουν (ετσι τουλαχιστον φαινεται) ενω η δικη μου κοπανιεται...μιλαμε παντα εντος δρομου στα εκτος μονο περπαταω...

Last edited by asotosios; 23-01-2013 at 14:40.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 23-01-2013, 17:27
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
να θυμησω οτι η πρωτη επιλογη ηταν το ΚΤΜ απο την ομαδα του Long Way Around, αλλα η ΚΤΜ ειχε την φοβερη ιδεα να αρνηθει την χορηγηση μηχανων μιας και φοβοταν οτι δεν θα τα καταφερουν και αυτο θα ειχε αντικτιπο στο ονομα της εταιριας τους...
Πόσο σίγουρος είσαι για αυτο; Γιατί εγω ξέρω και μια άλλη εκδοχή. Ότι τα παλικάρια πήγαν πρώτα στην ΚΤΜ η οποία σαφώς δέχθηκε να τους παραχωρήσει μηχανες και εξοπλισμό. Στη συνέχεια όμως επέστρεψαν και ζήτησαν και χρήματα, δηλαδή πληρωμή, κάτι που η ΚΤΜ αρνήθηκε και η BMW δέχθηκε. Γιαυτό έκανα λόγο για ταινία και άρα ηθοποιούς.

Και φυσικά για όποιον για κάποιο λογο δεν το κατάλαβε, ποτε δεν είπα ότι το ducati είναι κατάλληλη μηχανή για να γυρίσεις στον κόσμο σε κάθε τερέν.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 23-01-2013, 19:02
panagiotis.farmer Ο/Η panagiotis.farmer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Ανω Διμηνιο Κορινθιας
Μoto: R1150GS(02) DRZ400S(04) DT175(80)
Μηνύματα: 4,764
Προεπιλογή Απάντηση: Ducati Multistrada 1200 v BMW GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stavrouliasp Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσο σίγουρος είσαι για αυτο; Γιατί εγω ξέρω και μια άλλη εκδοχή. Ότι τα παλικάρια πήγαν πρώτα στην ΚΤΜ η οποία σαφώς δέχθηκε να τους παραχωρήσει μηχανες και εξοπλισμό. Στη συνέχεια όμως επέστρεψαν και ζήτησαν και χρήματα, δηλαδή πληρωμή, κάτι που η ΚΤΜ αρνήθηκε και η BMW δέχθηκε. Γιαυτό έκανα λόγο για ταινία και άρα ηθοποιούς.

Και φυσικά για όποιον για κάποιο λογο δεν το κατάλαβε, ποτε δεν είπα ότι το ducati είναι κατάλληλη μηχανή για να γυρίσεις στον κόσμο σε κάθε τερέν.
Εγω μπορει να μην ειδα την ταινια αλλα διαβασα το βιβλιο τους
και ο asotosios εχει δικιο.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 23-01-2013, 21:01
Nordic Ο/Η Nordic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2013
Περιοχή: Scandinavia
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 217
Cool Απάντηση: Ducati Multistrada 1200 v BMW GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stavrouliasp Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσο σίγουρος είσαι για αυτο; Γιατί εγω ξέρω και μια άλλη εκδοχή. Ότι τα παλικάρια πήγαν πρώτα στην ΚΤΜ η οποία σαφώς δέχθηκε να τους παραχωρήσει μηχανες και εξοπλισμό. Στη συνέχεια όμως επέστρεψαν και ζήτησαν και χρήματα, δηλαδή πληρωμή, κάτι που η ΚΤΜ αρνήθηκε και η BMW δέχθηκε. Γιαυτό έκανα λόγο για ταινία και άρα ηθοποιούς.

Και φυσικά για όποιον για κάποιο λογο δεν το κατάλαβε, ποτε δεν είπα ότι το ducati είναι κατάλληλη μηχανή για να γυρίσεις στον κόσμο σε κάθε τερέν.
Φίλε stavrouliasp δεν είναι έτσι. Η ΚΤΜ εκτίμησε πως το εγχείρημα (Long way...) θα ήταν αποτυχία και πώς θα προκαλούσε αρνητική διαφήμηση στην εταιρία. Έτσι αρνήθηκε να χορηγήσει την μία (1) μοτοσυκλέτα που της ζητήθηκε (για τον Boorman). Έκανε λάθος. Και το κατάλαβε. Η αρνητική διαφήμηση ήρθε μέσα από την άρνησή της, γιαυτό και έκανε γαργάρα το γεγονός ότι ο Boorman σκίζει επιδεικτικά το πόστερ της ΚΤΜ στην... "ταινία". Έστρεψε τον Boorman και χιλιάδες λαού στην ΒΜW που ήταν η επιλογή του έτερου της παρέας γι' αυτό το ταξίδι. Έτσι για την ιστορία.

Το ότι οι μηχανόβιοι είναι ηθοποιοί, έχουν ένα φορτηγό πράμα να τους κουβαλάει το νερό και το υπόθετο (σε περίπτωση ασθένειας ) δέν αλλάζει σε τίποτα το περί της αξιοπιστίας των μοτοσυκλετών. Και ΚΤΜ να είχανε, πάλι την ίδια συρμαγιά θα κουβαλούσανε.



Last edited by Nordic; 23-01-2013 at 21:42.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 23-01-2013, 22:57
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή

Επάνω σε αυτο, η ΚΤΜ ήταν έτοιμη (λέει η άλλη άποψη) να υποβάλει μηνύσεις αλλα δεν το προχώρησε γιατί δεν ήθελε να φανεί και καλά θιγμενη.

Όπως και αν είναι τελικά, θεωρώ ότι πρέπει πάντοτε να αφήνουνουμε και ένα μικρό παράθυρο ανοιχτό για την αντίθετη άποψη.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 23-01-2013, 23:02
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Ducati Multistrada 1200 v BMW GS

Για μια φορά ακόμη μπαίνουμε σε συζητήσεις χωρίς τέλος... Αισθάνεσαι ευτυχισμένος πάνω στη μηχανή σου? Κα.....ραγουστάρεις? (δεν γράφω αυτό που θα ήθελα... ). Σου κάνει τα προσωπικά σου γούστα? Της "μιλάς"? Σου "μιλάει"? Ε, αυτή είναι η καλύτερη μηχανή. Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε ...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:06.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!