GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ζήτηση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 13-09-2009, 03:48
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από L3f Εμφάνιση μηνυμάτων
και γλιτωνω τα τελη για 5 χρονια η και καποια αλλα χρηματα?αλλα το θεμα ειναι οτι πρεπει να το μεταβιβασω στο ονομα μου για να μπορεσω να το κανω αυτο....σωστα???λιγο που κοιταξα βρηκα 1-2 με 200 ευρω

....και 200 €, πάλι έχεις πολύ μεγάλο όφελος ...
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 13-09-2009, 09:00
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

Το δικο μου θηριο αγοραστηκε 4/8 και προς αποφυγη παρεξηγησεως δε πωλειται .


Την δικια μου αποσυρση την αγορασα 500 € . Αλμυρη αλλα δεν κουνησα τον κ.... μου, ολα τακτοποιηθηκαν απο τον εξουσιοδωτημενο .....

Προσοχη με τα χρεπια ....
Το μηχανακι πρεπει να ειναι φορολογικα ενημερο δηλ πληρωμενα ολα τα τελη κυκλοφοριας ,πρεπει να παραδοθει στον ΟΔΥ αν δεν τσουλαει την φορτωνεις , και βεβαια να εχει γινει η μεταβιβαση της αδειας στο ονομα σου . Δεν μιλαμε οτι κινητηρας και πλαισιο να ειναι οκ στην αδεια.

Τα δωρα στην περιπτωση μου ηταν τα εξοδα φακελου ο συναγερμος και ο φορτιστης περι τα 500€

Το κερδος απο την αποσυρση ηταν 1200€ (+ 500 την αγορα στης αποσυρσης) και βεβαια 5 χρονια δωρεαν τα τελη κυκλοφοριας και οδικη βοηθεια.

Για την μεταχειρισμενη που βρηκες θεωρω οτι μια τιμια τιμη ειναι γυρω στα 1400€ (Για μενα η εξατμιση δεν ειναι στα +, τωρα αν εσενα σου αρεσει....)
Εγω και αν η μηχανη ηταν χαρτι θα την αγοραζα ...

Κατω απο αυτες τις προυποθεσεις πραγματικα δεν ειναι δυσκολο να αποφασισεις και βεβαια σημασια παιζει ο διακανονισμος που θα κανεις .....

καλη επιτυχια.

ΥΓ1. Το 18300 ειναι σιγουρο ?
ΥΓ2. Κεντρικη βαλιτσα με την βαση της + συναγερμος + xenon μετατροπη καλυπτουν ανετα το 1000€ και σου μενει η εξατμιση (εγω θα ζητουσα και την Iriginal αν υπαρχει..)
ΥΓ3. Εχεις -1 χρονο εγγυηση αλλα και 8000 στο κοντερ. Πιστευω οτι προβληματα σοβαρα ηταν να προκυψουν απο κακοτεχνιες θα ειχαν βγει. Και προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι τα δυο χρονια ειναι πλεον μονο ονομαστικα και συχνα τα εξουσιωδοτημενα για το prestise του brand καλυπτουν και εκτος εγγυησεως βαριες αβαριες ...

Last edited by mjtir; 13-09-2009 at 09:16.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 13-09-2009, 13:42
L3f Ο/Η L3f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγια Παρασκευη
Μoto: Gs 1200 adv
Μηνύματα: 406
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Το δικο μου θηριο αγοραστηκε 4/8 και προς αποφυγη παρεξηγησεως δε πωλειται .


Την δικια μου αποσυρση την αγορασα 500 € . Αλμυρη αλλα δεν κουνησα τον κ.... μου, ολα τακτοποιηθηκαν απο τον εξουσιοδωτημενο .....

Προσοχη με τα χρεπια ....
Το μηχανακι πρεπει να ειναι φορολογικα ενημερο δηλ πληρωμενα ολα τα τελη κυκλοφοριας ,πρεπει να παραδοθει στον ΟΔΥ αν δεν τσουλαει την φορτωνεις , και βεβαια να εχει γινει η μεταβιβαση της αδειας στο ονομα σου . Δεν μιλαμε οτι κινητηρας και πλαισιο να ειναι οκ στην αδεια.

Τα δωρα στην περιπτωση μου ηταν τα εξοδα φακελου ο συναγερμος και ο φορτιστης περι τα 500€

Το κερδος απο την αποσυρση ηταν 1200€ (+ 500 την αγορα στης αποσυρσης) και βεβαια 5 χρονια δωρεαν τα τελη κυκλοφοριας και οδικη βοηθεια.

Για την μεταχειρισμενη που βρηκες θεωρω οτι μια τιμια τιμη ειναι γυρω στα 1400€ (Για μενα η εξατμιση δεν ειναι στα +, τωρα αν εσενα σου αρεσει....)
Εγω και αν η μηχανη ηταν χαρτι θα την αγοραζα ...

Κατω απο αυτες τις προυποθεσεις πραγματικα δεν ειναι δυσκολο να αποφασισεις και βεβαια σημασια παιζει ο διακανονισμος που θα κανεις .....

καλη επιτυχια.

ΥΓ1. Το 18300 ειναι σιγουρο ?
ΥΓ2. Κεντρικη βαλιτσα με την βαση της + συναγερμος + xenon μετατροπη καλυπτουν ανετα το 1000€ και σου μενει η εξατμιση (εγω θα ζητουσα και την Iriginal αν υπαρχει..)
ΥΓ3. Εχεις -1 χρονο εγγυηση αλλα και 8000 στο κοντερ. Πιστευω οτι προβληματα σοβαρα ηταν να προκυψουν απο κακοτεχνιες θα ειχαν βγει. Και προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι τα δυο χρονια ειναι πλεον μονο ονομαστικα και συχνα τα εξουσιωδοτημενα για το prestise του brand καλυπτουν και εκτος εγγυησεως βαριες αβαριες ...


Κοιτα πριν 1,5 μηνα που το κοιταγα να την παρω με το 10% που ειχαν τοσο εβγαινε συνολο μαζι με εξοδα μαζι με ολα....δηλαδη εσυ πηγες στην αντιπροσωπια και σου ειπαν οτι εχουν διαφορα μηχανακια για αποσυρση οποτε μπορεις να κερδισει και αλλα χρηματα και δεν εκανες τιποτα κερδισες ετσι απλα αλλα 1200 ευρω??? ρε παιδια αν ειναι να ειναι -1200 ευρω απο την αποσυρση τοτε σιγουρα δεν αξιζει..... να παρω μεταχειρισμενη λογω και τον 1000 ευρω σε δωρα οκ παω για καινουργια μαλλον....


τωρα να πω την αληθεια και εγω θα προτιμουσα να μην κουνησω τον κ....ο μου για να παω να βρισκω το χρεπι μετα να πηγαινω να το παραδιδω και γενικα να μπω σε ολη αυτη την διαδικασια .τριτη παω γερακα στο εξουσιοδωτημενο ξερεται ολη σε πιο να ρωτησω τι μπορει να γινει....(τη γνωμη εχετε εσεις για τον αντιπροσωπο στο γερακα? εχετε να μου προτινεται να παω καπου αλλου?)


Υ.Γ:Απο που την πηρες εσυ mjtir αν επιτρεπεται?

Last edited by L3f; 13-09-2009 at 13:43.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 16-09-2009, 00:40
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

Το έχουμε ξαναγράψει επανειλημμένα: όλοι οι εξουσιοδοτημένοι αντιπρόσωποι είναι αξιόλογοι αλλά και αρκετά μέλη μας έχουν αντιμετωπίσει κάποια μικροπροβλήματα με αυτούς, τα οποία στην πλειονότητα των περιπτώσεων επιλύθησαν.
Τώρα, χρήματα θα δώσεις, κάνε την έρευνα αγοράς σου, σύγκρινε τελική τιμή με το κλειδί και..........καλορίζικη!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 16-09-2009, 11:21
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

Καταρχην αν μας διαβαζεις θα δεις το θεμα της αποσυρσης εχει αναφερθει επανειλημενα απο την παρεα μας.

Βεβαια καθε σωστος πωλητης ωφειλει να ενημερωσει τον ανυποψιαστο μελοντικο αγοραστη για το δικαιωμα που του δινει ο νομος.

Τωρα στην δικια μου περιπτωση και δεδομενου οτι δεν βρηκα στο χρονικο διαστημα που ειχα στην διαθεση μου χρεπι για αποσυρση ζητησα την βοηθεια του καταστηματος το οποιο και μου την εδωσε οπως εγραψα πριν. <<Δεν ειχε το καταστημα μηχανακια στην ακρη για αυτην την δουλεια >>
Απλα ειχε τις καταλληλες επαφες που την συγκεκριμενη στιγμη μπορουσαν να με εξυπηρετησουν (Για αυτο και μου στοιχισε περισσοτερα απο την τιμη που διαβαζεις σε αγγελιες).

Τα νουμερα που εγραψα ειναι απολυτα και σε διαβεβαιω οτι την αγορασα ακριβοτερα και οπως διαβασες και τα δωρα ηταν σαφως λιγοτερα και το εκανα αυτο για να καταλαβεις πως η αγορα καινουργιας μηχανης θελει τρεξιμο και προεργασια και σαφως διαφοροποιειται απο καταστημα σε καταστημα.

ΥΓ. Προσωπικη τοποθετηση . Αν ειχα χρηματα στην παντα , ρευστο στην τσεπη ,το πρωτο πραγμα που θα εκανα ηταν την διαπραγματευση ενος καλου μεταχειρισμενου . Οι βλαβες προκυπτουν σε καθε μηχανη και δεν υπαρχει προβλεψη . Στην δικια μου μετα απο 1,5 χρονο παρουσιαστηκε προβλημα που σαφως θα μου το καλυψει η εγγυση αλλα τιποτα δεν προεξοφλει οτι δεν θα προκυψει κατι αλλο στο μελλον εκτος εγγυησης. Τωρα αν καθε δυο χρονια αλλαζεις μηχανη το πραγμα αλλαζει ...

Last edited by mjtir; 16-09-2009 at 11:31.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 16-09-2009, 15:59
L3f Ο/Η L3f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγια Παρασκευη
Μoto: Gs 1200 adv
Μηνύματα: 406
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

βρηκα ενα χρεπι με 200 ευρω το οποιο πληρη ολες τις προυποθεσεις.....οποτε παω για καινουργιο.....απλα θα κανω μια μικρη χρηματοδοτηση για 3-4 μηνες για να μην ζοριστ πολυ να δωσω τα χρηματα.....και ουσιαστικα θα μου βγει-400 ευρω απο την αρχικη τιμη -5 χρονια τελη κυκλοφοριας και +1000 ευρω σε οτι αξεσουαρ θελω δηλαδη παει αμα τα υπολογισεις γυρω στα 16000ευρω καινουργια.....
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 16-09-2009, 16:30
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

ΜΕ το καλο να την δεχτεις και να την ευχαριστιθεις
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 25-09-2009, 19:42
L3f Ο/Η L3f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγια Παρασκευη
Μoto: Gs 1200 adv
Μηνύματα: 406
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

Δευτερα θα εχω το θηριο καινουργιο του κουτιου......περιμενω πως και πως μεχρι τοτε.....αχ αντε να ερθει εκεινη η μερα...απλα τωρα ειμαι σε ενα αλλο διλλημα εχω 1000 ευρω σε αξεσουαρ το ενα που πηρα ηταν ο συναγερμος γιατι δεν τον ειχαν στο πακετο για καποιο λογο (αλλα ειχαν αφερεσει απο την αρχικη τιμη την τιμη του οποτε ειναι το ιδιο πραγμα) τωρα για τα αλλα ειμαι αναμεσα σε εξατμιση akrapovic,την μπαγκαζιερα την αλουμινενια (εχω ομως και την givi v46 η οποια ειναι αρκετα πιο μεγαλη απο την αλουμινενια οχι βεβαια τοσο ομορφη αλλα χωραει και 2 κρανοι)και σε δε ξερω εγω τι αλλο.....εχετε να μου προτεινετε κατι αρκετα χρησιμο που θα με βολεψει πολυ??
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 26-09-2009, 08:23
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από L3f Εμφάνιση μηνυμάτων
Δευτερα θα εχω το θηριο καινουργιο του κουτιου......περιμενω πως και πως μεχρι τοτε.....αχ αντε να ερθει εκεινη η μερα...απλα τωρα ειμαι σε ενα αλλο διλλημα εχω 1000 ευρω σε αξεσουαρ το ενα που πηρα ηταν ο συναγερμος γιατι δεν τον ειχαν στο πακετο για καποιο λογο (αλλα ειχαν αφερεσει απο την αρχικη τιμη την τιμη του οποτε ειναι το ιδιο πραγμα) τωρα για τα αλλα ειμαι αναμεσα σε εξατμιση akrapovic,την μπαγκαζιερα την αλουμινενια (εχω ομως και την givi v46 η οποια ειναι αρκετα πιο μεγαλη απο την αλουμινενια οχι βεβαια τοσο ομορφη αλλα χωραει και 2 κρανοι)και σε δε ξερω εγω τι αλλο.....εχετε να μου προτεινετε κατι αρκετα χρησιμο που θα με βολεψει πολυ??
Ο συναγερμος ειναι εκτος σε ολα τα πακετα .

Για την εξατμιση κανε μια βολτα σε αλλα νηματα οπου θα διαβασεις πολλες αποψεις με τις περισσοτερες (και με την δικια μου) να μην ενθαρυνουν την τοποθετηση της.

Λογικα πρεπει να σου περισσευουν γυρω στα 700€ . Προσωπικα θα επελεγα πλαινες βαλιτσες αν κανεις ταξιδια , διαφορετικα θα το εσπαζα σε φορτιστη και tank bag η ενναλακτικα σε μπουφαν ....

Διαλεγεις και παιρνεις...
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 26-09-2009, 12:09
L3f Ο/Η L3f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγια Παρασκευη
Μoto: Gs 1200 adv
Μηνύματα: 406
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

οταν λες φορτιστη ενοεις φορτιστη για μπαταρια φανταζομαι ε???για βαλιτσες σκεφτομουν τις sw-mototech μου αρεσουν πολυ οπτικα και μου αρεσουν που ειναι μαυρες....και μπουφαν με εψηνε το rally pro 2 αλλα το δινουν πολυ ακριβα εδω στο ellada στιν γερμανια το βρισκω με 400-430 ευρω.....

Last edited by L3f; 26-09-2009 at 12:13.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Γεφυρα νερου πανω απο ποταμι georgekostas Διάφορα 13 17-06-2009 09:33


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:30.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!