GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 27-05-2013, 10:41
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως για την ενημέρωση σας, όταν χρειάζεστε κάποιο ανταλακτικό

μια αξιοπρεπής λύση είναι το ebay.


Αυτή είναι μία από τις πολλές saved searches μου

Σχεδόν όλα υπάρχουν, όμως θέλει υπομονή για να βρεις αυτό που θέλεις στην τιμή που πρέπει
ερώτηση αδαούς με το e-bay
Χάρη, αποκλείεται στο e-bay να πωλούνται προιόντα από κλεμμένα και αποσυναρμολογημένα οχήματα;
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 27-05-2013, 10:55
satse Ο/Η satse βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Αττική
Μoto: ΒΜW GS ADVENTURE 1200 '07
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Χαμός γίνεται ..... το φαινόμενο είναι σε έξαρση. Δεν πρέπει να τις αφήνουμε από τα μάτια μας ούτε λεπτό τελικά. . . . Μία καλή λύση σε πιλοτές θα ήταν ip κάμερα. Απλά τρέχεις ένα UTP καλώδιο από το μπαλκόνι σου και το καρφώνεις στο router
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 27-05-2013, 11:26
pkar Ο/Η pkar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Peireus
Μoto: R1200 GS 08
Μηνύματα: 464
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από satse Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαμός γίνεται ..... το φαινόμενο είναι σε έξαρση. Δεν πρέπει να τις αφήνουμε από τα μάτια μας ούτε λεπτό τελικά. . . . Μία καλή λύση σε πιλοτές θα ήταν ip κάμερα. Απλά τρέχεις ένα UTP καλώδιο από το μπαλκόνι σου και το καρφώνεις στο router
Και πάλι δεν θα καταφέρεις τίποτα ... Θα έχεις ακόμαπερισσότερο άγχος και θα είσαι καρφωμένος πάνω απο το μονιτορ (pc) ...
Η μόνη λύση προέρχεται μόνο απο εμάς.. Δεν πρέπει για κανένα λόγω να ψάχνουμε μαύρα ανταλλακτικα...

Αχιλέα λυπάμαι πολύ για αυτό που συνέβει ...
Έχω γνώση του τι περνάς (μου είχαν κλέψει το αμάξι πέρυσι το καλοκαίρι)...
Εύχομαι οτι καλύτερο !
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 27-05-2013, 13:32
Αχιλλεας Ο/Η Αχιλλεας βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Καλημέρα... Ευχαριστώ pkar! Εγω λέω γι αυτούς που χρησιμοποιούν κλεμμένα ανταλλακτικά να τους χαλάσει ότι είναι κλεμμένο και να το πληρώσουν διπλό και τριπλό! Οσο γι αυτούς που το κλεψανε τα λόγια είναι περιττά...
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 27-05-2013, 13:44
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Αχιλλεας Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα... Ευχαριστώ pkar! Εγω λέω γι αυτούς που χρησιμοποιούν κλεμμένα ανταλλακτικά να τους χαλάσει ότι είναι κλεμμένο και να το πληρώσουν διπλό και τριπλό! Οσο γι αυτούς που το κλεψανε τα λόγια είναι περιττά...

Φιλε μου δεν ειναι ωραιο αυτο που λες.....πιστευω οτι κανεις δεν θα θελε να ναι κλεπταποδοχος εις γνωσην του ...

τωρα αν μαγαζια που πουλανε ανταλακτικα κ που εχουν γεμισει αγγελιες αβερτα στο καρ (κ που λενε οτι τα βρησκουν ειτε απο εξωτερικο ειτε απο πλειστηριασμους) τυχαινει κ αποδειχθει καποια στιγμη οτι χρησιμοποιουν κλεμμενα....αυτο ειναι αλλη ιστορια!

αλλα κ παλι ομως δεν σημαινει οτι φταιει ο αγοραστης!
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 27-05-2013, 13:57
TIME Ο/Η TIME βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R 1150 GS - ΚΑΙ ΠΑΠΑΡΟ KYMCO JETIX 125
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Αυτό με τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά ίσως θα πρέπει να το ξαναδούμε λιγάκι.
Πρέπει να είμαστε περισσότερο επιφυλακτικοί και να ρωτάμε την προέλευσή τους και όπου δύναται να μας αποδεικνύεται η προέλευση τους.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 27-05-2013, 15:23
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giamil Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου δεν ειναι ωραιο αυτο που λες.....πιστευω οτι κανεις δεν θα θελε να ναι κλεπταποδοχος εις γνωσην του ...

τωρα αν μαγαζια που πουλανε ανταλακτικα κ που εχουν γεμισει αγγελιες αβερτα στο καρ (κ που λενε οτι τα βρησκουν ειτε απο εξωτερικο ειτε απο πλειστηριασμους) τυχαινει κ αποδειχθει καποια στιγμη οτι χρησιμοποιουν κλεμμενα....αυτο ειναι αλλη ιστορια!

αλλα κ παλι ομως δεν σημαινει οτι φταιει ο αγοραστης!
γιαννη ο ανθρωπος ειναι πολυ πικραμένος .....εχει δίκιο .......ποτε να μην ερθουμε στην θεση του.....
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 27-05-2013, 15:53
Αχιλλεας Ο/Η Αχιλλεας βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Δεν μιλάω για αγοραστές που πηγαίνουν σε ένα μαγαζί το οποίο ασχολείται με τέτοιες δουλειές... Μιλάω για ανθρώπους, που θέλω να πιστεύω ότι είναι ένα μικρό ποσοστό, που αγοράζουν και χρησιμοποιούν ενώ ξέρουν... Από τις διάφορες ιστορίες που έχω ακούσει αυτές τις μέρες υπάρχουν και άτομα που ασχολούνται...
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 27-05-2013, 15:57
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
γιαννη ο ανθρωπος ειναι πολυ πικραμένος .....εχει δίκιο .......ποτε να μην ερθουμε στην θεση του.....
Θεολογε μου με ξερεις κ ξερεις οτι συμμεριζομαι την πικρα του ανθρωπου κ μακαρι να ναι ο τελευταιος...

αλλα επειδη κ εσυ οπως κ γω οπως κ πολλοι αλλοι εχουμε λοξα κ γουσταρουμε να ριχνουμε εξτρα στα μηχανακια μας καινουργια κ μεταχειρισμενα.....μην φτασουμε στο αλλο ακρο να καταντησει να νιωθει ενοχες οποιος αγοραζει μεταχειρισμενα ανταλακτικα κ ενω τα πληρωνει σε κανονικες τιμες της αγορας (ειτε απο ιδιωτες ειτε απο μαγαζια που ποσταρουνε αγγελιες ελευθερα σε σαιτ αγγελιων...)

αυτο ειπα μονο...


το οτι υπαρχουν ατομα που τους κοντοζυγωνει ο γυφτος με το κλεμμενο το iphone κ καθονται κ ανοιγουν κουβεντα μαζι του κ κανουν παζαρια το ξερουμε...κ το βλεπουμε καθημερινα!

τετοιας υφης ανθρωποι σιγουρα θα αγορασουν κ απο καποιον που θα βρεθει στην πορτα τους κ θα τους ελα παρε παρε τωρα που χω καγκελα αντβε κοψοχρονια...

οχι ομως εγω κ συ!


εννοειται οτι αυτο που γραψα δεν ηταν ευθεως απαντηση στο σχολιο που παρεθεσα του Αχιλλεα αλλα σε συνδιασμο με τα προηγουμενα σχολια για τα κλεμμενα σε μαγαζια κτλ κτλ...
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 27-05-2013, 15:58
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπη...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Αχιλλεας Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μιλάω για αγοραστές που πηγαίνουν σε ένα μαγαζί το οποίο ασχολείται με τέτοιες δουλειές... Μιλάω για ανθρώπους, που θέλω να πιστεύω ότι είναι ένα μικρό ποσοστό, που αγοράζουν και χρησιμοποιούν ενώ ξέρουν... Από τις διάφορες ιστορίες που έχω ακούσει αυτές τις μέρες υπάρχουν και άτομα που ασχολούνται...
ετσι!

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!