GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 21-05-2013, 19:48
spgs Ο/Η spgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: athina
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

Reply With Quote
  #22  
Παλιό 21-05-2013, 22:49
J.T.R Ο/Η J.T.R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Καρδιτσα
Μoto: Αφρικα Τουιν... Ματωμενος Λυκος...
Μηνύματα: 798
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

Γεια σου Αριστοτελη
Κατ 'αρχην να σου ευχηθω οτι καλυτερο για το ταξιδι σου
Θα μου επιτρεψεις ομως να γραψω τις παρατηρησεις μου και ισως να μη σου αρεσουν. Και τις κανω πανω στο κειμενο που εγραψες για το ταξιδι.

Οχι δεν εχω ταξιδεψει προς τα εκει ,αν και πολυ το θελω. Ταπεινα πολυ και χαμηλοφωνα ,λεω οτι μαλλον δεν τα εχεις υπολογισει καλα τα πραγματα.

Δυο μηνες προετοιμασιας για ενα τετοιο ταξιδι ,πιστευω οτι ειναι λιγο.
40000 χλμ πηγαινε ελα και με 6000 χλμχωμα οπως εγραψες ,σε 80 μερες...το βρισκω πολυ δυσκολο ,αν οχι αδυνατον. Βαλτα κατω και θα δεις οτι κατα μεσο ορο βγαινουν 500 χλμ ημερησιως ,χωρις να υπολογισουμε την επιπλεον δυσκολια των χωματινων διαδρομων. Δηλαδη εαν για οποιοδηποτε λογο σταματησεις μια μερα καπου ,θα πρεπει την επομενη να κανεις 1000χλμ!?? Και δεν ειναι να μαζευονται χιλιομετρα σε τετοια ταξιδια.

Θα μου πεις ενταξει θα παρατεινω το ταξιδι και δυο εβδομαδες ακομη. Τοτε ομως θα πρεπει να θυμασαι οτι τον Αυγουστο στη Σιβηρια ο καιρος γινεται αστατος εως και κακος(απο ταξιδιωτικα που γραφονται κατα καιρους στο advrider) και απο φιλο που εχει ταξιδεψει στη Σιβηρια.

Επισης ετσι ξεφευγεις αρκετα και στον οικονομικο τομεα,πραγμα πολυ σημαντικο ,επειδη οπως γραφεις αναζητας χορηγιες.

Τα γραφω αυτα με πολυ συμπαθεια και ταξιδιωτικη αλληλεγγυη


Και κατι αλλο,ετσι για την κουβεντα . Το ''κατω απο 150 μοτοσυκλετες παγκοσμιως'' δεν ισχυει. Κατ'αρχην επειδη ο συγκεκριμενος προορισμος τα τελευταια χρονια εχει γινει της μοδας για τους δυτικοευρωπαιους και τους Αμερικανους και επειδη υπαρχουν και πολλοι οι οποιοι ταξιδευουν και δεν γραφουν σε φορουμ ουτε πουθενα αλλου.
Αυτα και φιλικα
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 22-05-2013, 12:54
lakgs Ο/Η lakgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: ATHENS
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

Με το καλό φίλος.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 22-05-2013, 13:31
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

φιλε καλως ορισες στο φορουμ μας και απο το θεμα σου
θεωρω οτι αυτο το ταξιδι που θα κανεις ειναι η πεμπτουσια των ταξιδιων με μοτοσυκλετα και ολοι οι θεοι του κοσμου να σε εχουν καλα
ετσι και αλλιως το μεγαλυτερο θεριο της φυσης ειναι ο ανθρωπος!!!!!!

Last edited by siraxanz; 24-05-2013 at 00:43.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 22-05-2013, 19:07
andeli Ο/Η andeli βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: ILION
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

Ευχομαι ολοψυχα να πραγματοποιησεις το δύσκολο οδοιπορικό σου και να επιστρεψεις στα πατρια εδάφη ακεραιος και γεματος εμπειρίες και ομορφες εικονες (φωτογραφικές αλλα και στο μυαλό σου)

ΥΓ Αν χρειάζεσαι πληροφορίες για το ταξιδι μπορει να σε βοηθήσει η καλη μου φίλη
Sherri Jo Wilkins
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 22-05-2013, 19:15
andeli Ο/Η andeli βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: ILION
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

https://www.facebook.com/media/set/?...2630851&type=3
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 23-05-2013, 01:43
telis telis Ο/Η telis telis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κοζανη
Μoto: Honda Varadero 1000
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από J.T.R Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Αριστοτελη
Κατ 'αρχην να σου ευχηθω οτι καλυτερο για το ταξιδι σου
Θα μου επιτρεψεις ομως να γραψω τις παρατηρησεις μου και ισως να μη σου αρεσουν. Και τις κανω πανω στο κειμενο που εγραψες για το ταξιδι.

Οχι δεν εχω ταξιδεψει προς τα εκει ,αν και πολυ το θελω. Ταπεινα πολυ και χαμηλοφωνα ,λεω οτι μαλλον δεν τα εχεις υπολογισει καλα τα πραγματα.

Δυο μηνες προετοιμασιας για ενα τετοιο ταξιδι ,πιστευω οτι ειναι λιγο.
40000 χλμ πηγαινε ελα και με 6000 χλμχωμα οπως εγραψες ,σε 80 μερες...το βρισκω πολυ δυσκολο ,αν οχι αδυνατον. Βαλτα κατω και θα δεις οτι κατα μεσο ορο βγαινουν 500 χλμ ημερησιως ,χωρις να υπολογισουμε την επιπλεον δυσκολια των χωματινων διαδρομων. Δηλαδη εαν για οποιοδηποτε λογο σταματησεις μια μερα καπου ,θα πρεπει την επομενη να κανεις 1000χλμ!?? Και δεν ειναι να μαζευονται χιλιομετρα σε τετοια ταξιδια.

Θα μου πεις ενταξει θα παρατεινω το ταξιδι και δυο εβδομαδες ακομη. Τοτε ομως θα πρεπει να θυμασαι οτι τον Αυγουστο στη Σιβηρια ο καιρος γινεται αστατος εως και κακος(απο ταξιδιωτικα που γραφονται κατα καιρους στο advrider) και απο φιλο που εχει ταξιδεψει στη Σιβηρια.

Επισης ετσι ξεφευγεις αρκετα και στον οικονομικο τομεα,πραγμα πολυ σημαντικο ,επειδη οπως γραφεις αναζητας χορηγιες.

Τα γραφω αυτα με πολυ συμπαθεια και ταξιδιωτικη αλληλεγγυη


Και κατι αλλο,ετσι για την κουβεντα . Το ''κατω απο 150 μοτοσυκλετες παγκοσμιως'' δεν ισχυει. Κατ'αρχην επειδη ο συγκεκριμενος προορισμος τα τελευταια χρονια εχει γινει της μοδας για τους δυτικοευρωπαιους και τους Αμερικανους και επειδη υπαρχουν και πολλοι οι οποιοι ταξιδευουν και δεν γραφουν σε φορουμ ουτε πουθενα αλλου.
Αυτα και φιλικα
Ευχαριστω παρα πολυ για τις επισημανσεις που εκανες. Ειναι η πρωτη μου τοσο μεγαλη εμπειρια και ισως να μην τα υπολογισα τοσο καλα. Οταν με το καλο τελειωσει θα εχουμε απτα αποτελεσματα. Δεν εγραψα στο forum για να φανω σπουδαιος και ναι φανταζομαι θα υπαρχουν αθορυβοι μοτοσυκλετιστες που εχουν φτασει στο Magadan. Ειναι ενας αθλος που χρειαζεται μεγαλο μπατζετ και αυτη τη στιγμη η χορηγιες ειναι ο μονος τροπος για να το πετυχω. Αν εσυ η καποιος αλλος μπορει να με στηριξει με τις γνωσεις του θα το εκτιμησω παρα πολυ. Καλα ταξιδια !!!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-05-2013, 01:46
telis telis Ο/Η telis telis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κοζανη
Μoto: Honda Varadero 1000
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από andeli Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχομαι ολοψυχα να πραγματοποιησεις το δύσκολο οδοιπορικό σου και να επιστρεψεις στα πατρια εδάφη ακεραιος και γεματος εμπειρίες και ομορφες εικονες (φωτογραφικές αλλα και στο μυαλό σου)

ΥΓ Αν χρειάζεσαι πληροφορίες για το ταξιδι μπορει να σε βοηθήσει η καλη μου φίλη
Sherri Jo Wilkins
Σ' ευχαριστω παρα πολυ, θα το εχω στα υπ' οψιν.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-05-2013, 10:59
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

[QUOTE=telis telis;899110]Ευχαριστω παρα πολυ για τις επισημανσεις που εκανες. Ειναι η πρωτη μου τοσο μεγαλη εμπειρια και ισως να μην τα υπολογισα τοσο καλα. Οταν με το καλο τελειωσει θα εχουμε απτα αποτελεσματα. Δεν εγραψα στο forum για να φανω σπουδαιος και ναι φανταζομαι θα υπαρχουν αθορυβοι μοτοσυκλετιστες που εχουν φτασει στο Magadan. Ειναι ενας αθλος που χρειαζεται μεγαλο μπατζετ και αυτη τη στιγμη η χορηγιες ειναι ο μονος τροπος για να το πετυχω. Αν εσυ η καποιος αλλος μπορει να με στηριξει με τις γνωσεις του θα το εκτιμησω παρα πολυ. Καλα ταξιδια !!![/QUOTE]

Teli, γι' αυτό είμαστε εδώ !
Να βοηθάμε, στο βαθμό που μπορούμε, ο ένας τον άλλον !
Οι γνώσεις του Jtr σε ταξιδιωτικά θέματα είναι θυσαυρός
και απόλυτα διασταυρωμένα στο ότι σου λέει...

Καλή επιτυχία να έχεις ...
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 23-05-2013, 20:38
Papadopaidi Ο/Η Papadopaidi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Patras
Μoto: R 1150 GS '00
Μηνύματα: 813
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό Στη Σιβηρία Με Μοτοσυκλέτα

Τέλη ο Θεός μαζί σου κ πίστεψέ με θα τον χρειαστείς.
Καλή επιτυχία.

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!