GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 24-06-2013, 16:14
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tattoopanther Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι όλα τα μεταχειρισμένα και κλεμένα,.,
Χαλαρώστε,.,
Και φυσικά όχι αλλά πως μπορείς να το εξακριβώσεις?
Το κράτος πρέπει να μεριμνεί αλλά πάμε αλλού την κουβέντα
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 24-06-2013, 16:19
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Το πρόβλημα έχει τόση απλή λύση .........αγοράζουμε και μεταχειρισμένα απλα ζητώντας ταυτότητα αν ειναι κλεμμένα θα φύγει με ελαφρά .....αν τα πουλάει επειδη όντως δε τα χρειάζεται δε υπάρχει κανένας λόγος να αρνηθει δείξει ταυτότητα απλα δοκιμάστε το και όλοι ήξεραν οτι αυτο ισχύει πιστεύω θα μειώνονταν τα φαινόμενα

Last edited by AKIS_21; 24-06-2013 at 16:44.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 24-06-2013, 20:43
AlexCorfu Ο/Η AlexCorfu βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μoto: GS 1200 '11 - honda PCX
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Καλησπέρα το πράγμα είναι απλό μεταχειρισμένο ; Ναι !!! Απόδειξη , τιμολόγιο και παυουμε νέα είμαστε συνένοχοι !!!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 25-06-2013, 13:20
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

στο ebay που ψωνιζουμε ολοι ειναι νομιμα τα μεταχειρισμενα?
στο ebay που ψωνιζουμε ολοι ειναι νομιμα τα καινουρια ειδη σε χαμηλοτερη εως και πολυ χαμηλοτερη τιμη απο αυτην της αγορας?

Προχθες βρηκα καινουριο συναγερμο scorpio Sri900 με ολα τα περελκομενα του με 230ε απο Ευρωπη οταν σε ολη την ευρωπη δεν πεφτει κατω απο 350.....και μαλιστα ειχε και 15 κομματια..........

για σκεφτειτε το........

Ακομα και το τιμολογιο αποδειξη που αναφερει καποιος φιλος πιο πανω δεν ειναι αποδειξη νομιμοτητας......ολα τα μαγαζια με μεταχειρισμενα εκδιδουν κι αποδειξεις και τιμολογια για οτιδηποτε αγοραζει ο πελατης, δεν πιστευω να θεωρειτε οτι τα παντα μεσα στο Χ μαγαζι ειναι ΜΟΝΟΝ απο τρακαρισμενα και νομιμα.....
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 25-06-2013, 14:29
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω βαρεθεί να ακούω για κλεμμένες μηχανές AV που οι περισσότεροι ίδρωσαν για να τις αποκτήσουν και για τους περισσότερους είναι ένα όνειρο ζωής,

Μου την δίνει που κλέβουν τις χοντρές των φίλων μας, και ποιο πολύ που είμαστε υπαίτιοι οι υπόλοιποι με τις λεπτές μας που θέλουμε να τις χοντρύνουμε.

Δεν καταλαβαίνουν αυτοί που αγοράζουν από τα μεταχειρισμένα ότι 90% θα είναι κλεμμένα?
Δεν καταλαβαίνουν ότι μετά από λίγο καιρό θα έρθει και η σειρά τους?
Δεν καταλαβαίνουν ότι δίνουν τροφή στα κλεφτρόνια?
Λογικά όλοι το καταλαβαίνουν αλλά λένε ποιος νοιάζεται, δεν βαριέσαι, εγώ θα σώσω τον κόσμο και άλλες πολλές δικαιολογίες για να νοιώσουν καλύτερα και με λιγότερες ενοχές.

Τι μπορούμε να κάνουμε για να σταματήσει αυτή η μανία?

Φιλε μου..

1ον πες στα φιλαρακια σου οτι ονειρο ζωης δεν ειναι μονο το Αντβε....αλλα κ τα απλα για καποιους αλλους...

2ον πες τους οταν αγοραζουν μηχανακι 20 χιλιαδων ευρω...να υπολογισουν ενα εξοδο για κλειστο γκαραζ κ ασφαλεια κλοπης...για να χουν το κεφαλι τους ησυχο κ να μην την παρατανε καπου οταν δεν την βλεπουν...απλες αρχες προστασιας!

3ον πες στα φιλαρακια σου οτι οι κλοπες αποκλειεται να ειναι παραπανω απ τα τρακαρισματα...αρα τα περισσοτερα ανταλακτικα ειναι απο τρακαρισμενα

4ον ενταξει οκ οταν σου λεει ο αλλος οτι ειναι κλεμμενο κ το αγοραζεις ειναι αλητεια....αλλα για σκεφτειτε οσοι φωναζεται εδω μεσα αν εχετε δωσει ποτε σημασια στον γυφτο που σας πλησιασε με το αιφον κ του το παζαρεψατε...

5ον πες στα φιλαρακια σου οτι δεν ξεραμε οτι επρεπε να νιωθουμε ασχημα επειδη ηταν ετσι οι συγκυριες καποτε κ τις πηραμε λεπτες...οτι η θα πρεπε να τις πουλησουμε να χασουμε 3-4 χιλιαρικα κ να βαλουμε αλλα 3-4 για να μην τυχων κ αγορασουμε κανα ανταλακτικο μεταχειρο...

6ον για πες μας στο αμαξι σου η κ στην μηχανη σου κ εσυ κ ολοι οι αλλοι που φωναζουν για καινουργια ανταλακτικα....τι βαζετε?καινουργια?η ψαχνετε πρωτα στο καρ για μεταχειρο στην πρωτη ζημια...

κ τελος ρε φιλαρακι να σου πω κατι...εγω την εκανα αντβε κ γουσταρω κ οτι εχω πανω ξερω κ θυμαμαι απο ποιον το χω παρει κ σε τι τιμη...κ τα πιο πολλα τα χω παρει απο παιδια εδω μεσα που τα γνωριζω προσωπικα κ μονο κλεφτρονια δεν ειναι!

οποτε οτι κ να μου λες...

δεν με πτοει...


ο καθεις ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του....κ ο ρομπεν των δασων ζει αλλου...οποτε κοιταχτε εσεις τι κανετε για παρτυ σας κ αφηστε τους αλλους!


υ.γ. καμια κινηση για τους αμοιρους ιδιοκτητες σμαρτ θα χουμε?εκει να δεις τι γινετε!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 25-06-2013, 14:52
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giamil Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου..


1ον πες στα φιλαρακια σου οτι ονειρο ζωης δεν ειναι μονο το Αντβε....αλλα κ τα απλα για καποιους αλλους...

2ον πες τους οταν αγοραζουν μηχανακι 20 χιλιαδων ευρω...να υπολογισουν ενα εξοδο για κλειστο γκαραζ κ ασφαλεια κλοπης...για να χουν το κεφαλι τους ησυχο κ να μην την παρατανε καπου οταν δεν την βλεπουν...απλες αρχες προστασιας!

3ον πες στα φιλαρακια σου οτι οι κλοπες αποκλειεται να ειναι παραπανω απ τα τρακαρισματα...αρα τα περισσοτερα ανταλακτικα ειναι απο τρακαρισμενα

4ον ενταξει οκ οταν σου λεει ο αλλος οτι ειναι κλεμμενο κ το αγοραζεις ειναι αλητεια....αλλα για σκεφτειτε οσοι φωναζεται εδω μεσα αν εχετε δωσει ποτε σημασια στον γυφτο που σας πλησιασε με το αιφον κ του το παζαρεψατε...

5ον πες στα φιλαρακια σου οτι δεν ξεραμε οτι επρεπε να νιωθουμε ασχημα επειδη ηταν ετσι οι συγκυριες καποτε κ τις πηραμε λεπτες...οτι η θα πρεπε να τις πουλησουμε να χασουμε 3-4 χιλιαρικα κ να βαλουμε αλλα 3-4 για να μην τυχων κ αγορασουμε κανα ανταλακτικο μεταχειρο...

6ον για πες μας στο αμαξι σου η κ στην μηχανη σου κ εσυ κ ολοι οι αλλοι που φωναζουν για καινουργια ανταλακτικα....τι βαζετε?καινουργια?η ψαχνετε πρωτα στο καρ για μεταχειρο στην πρωτη ζημια...

κ τελος ρε φιλαρακι να σου πω κατι...εγω την εκανα αντβε κ γουσταρω κ οτι εχω πανω ξερω κ θυμαμαι απο ποιον το χω παρει κ σε τι τιμη...κ τα πιο πολλα τα χω παρει απο παιδια εδω μεσα που τα γνωριζω προσωπικα κ μονο κλεφτρονια δεν ειναι!

οποτε οτι κ να μου λες...

δεν με πτοει...


ο καθεις ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του....κ ο ρομπεν των δασων ζει αλλου...οποτε κοιταχτε εσεις τι κανετε για παρτυ σας κ αφηστε τους αλλους!


υ.γ. καμια κινηση για τους αμοιρους ιδιοκτητες σμαρτ θα χουμε?εκει να δεις τι γινετε!

Μύγα σε τσίμπησε?
Δεν έχω κανένα γνωστό αλλά θεωρώ φιλαράκια μου όλους τους μηχανόβιους και ιδικά με τα gs. Και εγώ θέλω να την χοντρύνω αλλά δεν μπορώ οικονομικά οπότε τα παράτησα.
Γιατί νομίζεις ότι αναφέρθηκα σε σένα που ούτε σε γνωρίζω ούτε ξέρω τι έκανες με την μηχανή σου. Δεν είπα κανένα κλέφτη από εδώ μέσα και δεν θέλω να σε πτοήσω.
Είπα την γνώμη μου και λες την δικιά σου, σεβαστεί αν και είναι άκυρα τα μισά από αυτά που γράφεις.
Αύριο θα είμαι στον καφέ αν θες έλα να την δούμε και τα λέμε και από κοντά.
Ότι και να είναι καλά χιλιόμετρα να έχεις.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 25-06-2013, 15:18
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μύγα σε τσίμπησε?
Δεν έχω κανένα γνωστό αλλά θεωρώ φιλαράκια μου όλους τους μηχανόβιους και ιδικά με τα gs. Και εγώ θέλω να την χοντρύνω αλλά δεν μπορώ οικονομικά οπότε τα παράτησα.
Γιατί νομίζεις ότι αναφέρθηκα σε σένα που ούτε σε γνωρίζω ούτε ξέρω τι έκανες με την μηχανή σου. Δεν είπα κανένα κλέφτη από εδώ μέσα και δεν θέλω να σε πτοήσω.
Είπα την γνώμη μου και λες την δικιά σου, σεβαστεί αν και είναι άκυρα τα μισά από αυτά που γράφεις.
Αύριο θα είμαι στον καφέ αν θες έλα να την δούμε και τα λέμε και από κοντά.
Ότι και να είναι καλά χιλιόμετρα να έχεις.

Ειπα εγω οτι αναφερθηκες σε μενα?

εγω απλα μιλησα για τα αυτονοητα απ την αλλη πλευρα σε αλληγορικο υφος, για να υπαρχει κ αυτη, μια κ εσυ με το θρεντ οπως τα ειπες τα τσουβαλιασες ολα στην μια πλευρα κ εδωσες βημα ν αρχησουν να φωναζουν για τα μεταχειρο ανταλακτικα λες κ ειναι ολα κλεμενα κ ολοι οσοι τ αγοραζουμε ενοχοι!

ετσι απλα...

τωρα το τι ειναι ακυρο απ αυτα που ειπα πραγματικα θα ηθελα να μου πεις...γιατι δεν νομιζω οτι ειπα κατι ακυρο!


αλλα...ακυρα στα σιγουρα ειναι το οτι μπορεις να παρεις αποδειξη απο ιδιωτη, οπως επισης κ οτι ανταλακτικο μεταχειρισμενο κυκλοφορει οτι ειναι κλεμμενο!

αυτα τα σχολια ειναι σιγουρα ακυρα!



κ αν με τσιμπησε κατι....αυτο δεν ειναι μυγα αλλα η τσεπη μου...αλλα οχι απο καβουρια, αλλα απ τα λεφτα που εχω δωσει σε εναμιση χρονο για την φερω εκει που ειναι κ να γινει οπως γουσταρα να την κανω...


και ακριβως επειδη το εχω πληρωσει αδρα οτι μεταχειρισμενο εχω αγορασει (κ οχι κοψοχρονια απο κλεμμενα)......γι αυτο ειπα να γραψω γιατι με κανεις να νιωθω λιγο μ@λακα που με βαζεις στην ιδια μοιρα με κοινους κλεπταποδοχους...

τα υπολοιπα στο καφε απο κοντα

Last edited by giamil; 25-06-2013 at 15:50.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 26-06-2013, 14:52
Djvolis Ο/Η Djvolis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giamil Εμφάνιση μηνυμάτων
υ.γ. καμια κινηση για τους αμοιρους ιδιοκτητες σμαρτ θα χουμε?εκει να δεις τι γινετε!
εχω να σου πω εγω για σμαρτ..κλαιμε με μαυρο δακρυ..
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 26-06-2013, 15:00
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Djvolis Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω να σου πω εγω για σμαρτ..κλαιμε με μαυρο δακρυ..
κ γω εχω σμαρτ αδερφε...κ το χω βρει απο χωρις τιμονι (επαγγελματικη δουλεια) μεχρι με απλα στραβωμενο ολο το τζαμι με την κολωνα της πορτας για να μπει ισα ισα μεσα το πρεζακι να ψαξει για ψιλα...που δεν αφηνω ποτε...
ισα ισα που το αφηνω κ με ανοιχτα αδεια τα ντουλαπακια για να φαινονται κ να αποτρεψω τετοια παραβιαση...οπως κ το μπαστουνι που βαζω στο τιμονι για να αποτρεψω να μου παρουν το τιμονι....
αλλα δεν ημουν κ τοσο τυχερος...


ε λοιπον τι να κανω εγω τωρα?να ανοιξω ενα θρεντ κ να κραζω οσους αγοραζουν μεταχειρισμενα ανταλακτικα για σμαρτ?

ελεος...


μαλλον δεν θα φαινομουνα κ τοσο σοβαρος στα ματια των συμφορουμιτων...

γι αυτο κ το ξεσπασμα μου πιο πανω για καποιους που τα βαζουν ολα σ ενα τσουβαλι ισοπεδωνοντας τα παντα!


ο νοων νοειτω!

Reply With Quote
  #20  
Παλιό 26-06-2013, 16:05
mck Ο/Η mck βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Χολαργός - Παπάγου
Μoto: R1200GS SE (2009)
Μηνύματα: 618
Προεπιλογή Απάντηση: Πάρτε κλεμμένα να χοντρύνετε

Adve?...



Κι εγώ νόμιζα ότι το έφτιαχνες Lelos Racing Team ...


ΥΓ. Φάτε σουβλάκια για να χοντρύνετε ...

Επειδή οι γενικεύσεις κι οι απλουστεύσεις είναι ιδανική συνταγή για να χαθεί η μπάλα σε οποιαδήποτε συζήτηση και τον τελευταίο καιρό έχει χαθεί η μπάλα κι εδώ μέσα, ενδεχομένως λόγω και της γενικότερης κατάστασης ...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!