GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 30-07-2011, 23:16
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Δεν είμαι Άγιος,καπνιζω και πανω και κατω
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 31-07-2011, 00:21
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Υποκριτές και εαυτούληδες

ρε παιδιά (εσύ περισσότερο γιατρέ),όλο για την γερμανία μου μιλάτε.
ε λοιπόν ναι...και εκεί υπάρχουν γόπες.πηγαίνετε στο μόναχο στην παλιά πόλη,στην μαρίεν πλατς και θα χορτάσει το μάτι σας !στην στουτγκάρδη επίσης
ναι έχουν παιδεια, έχουν και αστυνόμευση και δεν φτάνουν στο χάλι το δικό μας.
μπορεί και να φταίνε και οι μυριάδες μετανάστες που κουβαλάνε και τα κουσούρια τους..
εμείς έχουμε και το μεσογειακό ταπεραμέντο...αυτό που το πας...

κατα τα άλλα,η παλαιά εθνική ιωαννίνων-ηγουμενίτσας μέχρι να δοθεί η εγνατία και που περνάγανε μιλιούνια απο τούρκους και ιθαγενείς βλαχοντόιτς που βγαίνουν απο ανκόνα,ήταν πήχτρα στο σκουπίδι.τώρα εδώ και 2χρόνια που πάνε απο εγνατία,καθαρίσαμε.
πάτε τώρα να δείτε την εγνατία πως έχει γίνει δεξιά-αριστερά και μάλιστα σε σημεία που δεν έχει κάμερες ή που πλησιάζεις κοντά σε τούνελ.
κανείς δεν σέβεται τίποτα.

@NLS
νομίζω πως το φόρουμ έχει μεγάλο (ηλικιακά) γκρουπ και δόξα το θεό τουλάχιστον πολιτισμένους ανθρώπους...κάνε την ίδια ερώτηση στο μοτο,ή στο mybike και διάβασε να απολαύσεις απαντήσεις
χώρια που ο μαστρονικόλας που πετάει τα χαρτιά απο τα πιτογυρα μαζί με το ντενεκάκι της μπυρας απο το παράθυρο του αυτοκινήτου στον δρόμο δεν ξέρει τι είναι το ίντερνετ.ούτε ο μήτσος ο πεταλούδας,ούτε ο μπάμπης ο σουγιάς

τι να πεις..
προχθές γύριζα απο αλβανία σούρουπο και ο μπροστινός με χιουντάι πέταξε το αποτσίγαρο αναμένο και δίπλα άπο τον δρόμο ήταν όλο ξεροχόρταρα
και μάλιστα ο ντενεκές,το πέταξε και με δύναμη λες και το έκανε επίτηδες
όταν το προσπέρασα το κατάλαβα με την μια ότι πρόκειτε για άξεστο αλβανό,απο τα πεταγμένα κόκκινα αυτιά το παλιοραντάρ

είπα θα σταματήσω στο μπλόκο που υπάρχει στο καλπάκι να τους τα πω και να περιμένω εκεί για τα περαιτέρω,αλλά δεν ήταν κανείς.μόνο το τζιπ.
μάλλον είχαν πάει για καφέ
ότι να ναι....
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 31-07-2011, 10:16
ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ Ο/Η ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Μoto: R1200GS 10.2006
Μηνύματα: 131
Προεπιλογή Απάντηση: Υποκριτές και εαυτούληδες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια ευγενική παρατήρηση πάντως - και στους μεγάλους (σε ηλικία),

δεν είναι κακό να γίνεται ...
Αρχηγέ, εκτός από την παρατήρηση υπάρχει και η δύναμη του παραδείγματος μετά από αυτό έρχεται και η συνήθεια.
Όταν έφτιαξα το σπίτι μου στην Β.Εύβοια πριν από χρόνια, ξεκίνησα να καθαρίζω την παραλία μόνος μου. Επίσης όταν πήγαινα για μπάνιο μάζευα όλες τις γόπες της παρέας. Οι ντόπιοι γέλαγαν μαζί μου αλλά αυτό ήταν μόνο στην αρχή. Τώρα πολλοί από αυτούς κάνουν το ίδιο και όποιος τολμήσει να αφήσει γόπες και σκουπίδια στην παραλία.... μαύρο φίδι που τον έφαγε.
Φίλοι μου είναι δοκιμασμένο σύστημα και πιάνει σε πολλούς.
Η παρατήρση είναι πιο εύκολα καλοδεχούμενη στους μεγάλους όπως είπες αλλά έχω δει ότι το παράδειγμα και η συνήθεια βρίσκει έδαφος εύκολα στα παιδιά και στους νεαρούς.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 31-07-2011, 11:30
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Υποκριτές και εαυτούληδες

Είχες το σωστό έδαφος όμως.
Σε έβλεπαν οι ίδιες οικογένειες και τελικά σε συνδυασμό και με αυτά που περνάει πια (ευτυχώς) και η TV κλπ. έπιασε στους νεαρότερους (που μικροί ίσως δεν καταλάβαιναν και τι κάνεις).

Όμως αν πας στην παραλία των δεκάδων χιλιάδων που όλοι είναι έτοιμοι απλά να βρουν τον "γραφικό" και να γελάνε, μόνο "παράδειγμα" δεν θα περάσει η ενέργεια.

Δυστυχώς.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 31-07-2011, 14:41
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Υποκριτές και εαυτούληδες

Δίκιο έχεις, αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι. Στα φρύδια μου αν γελάνε πίσω από την πλάτη μου,

αν γελάσουν μπροστά μου θα ανοίξει η γη να τους καταπιεί από όσα έχουν να ακούσουν.

Κι ίσως κάποιοι το σκεφτούν την επόμενή φορά να αφήσουν τη βρωμιά τους.

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν ότι δημόσιο σημαίνει ΚΑΙ δικό μου!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!