GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Τηλεφωνία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 02-09-2012, 16:21
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιος πρέπει να σας θυμίσει ότι ακόμη κυκλοφορούν και οι τηλεκάρτες.............
Ναι στο στρατό...
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 02-09-2012, 19:14
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κάνω κι εγώ μιά ερώτηση; Ενδιαφέρομαι για WM κινητό και προσανατολίζομαι στο lumia 610. δε με ενδιαφέρει για τις myltimedia δυνατότητες όσο το να συνεργάζεται όσο γίνεται καλύτερα με τον υπολογιστή.
Τι γνώμη έχετε οι γνωρίζοντες περισσότερα;
Καθαρά η άποψη μου είναι μακριά!!!!


Για τα παραπάνω να πω ότι είμαι χρήστης iPhone από το 2007 όπου έκανε την πρώτη του εμφάνιση!!

Αρκετές φορές δοκίμασα να δουλέψω άλλα τηλέφωνα και λειτουργικά αλλά μάταια!

Η ποιό αποτυχημές μου προσπάθειες ήταν με ένα ΝΟΚΙΑ Ν900 και μέ ένα HTC Desire HD.

To Samsung S2 το έπιασα στα χέρια μου και δεν με τράβηξε!!!

Με το που έπιασα όμως το S3 στα χέρια μου το άλλαξα με την πρώτη ευκαιρία που είχα για να δώσω το iPhone.

To θέμα JB και root είναι καθαρά υποκειμενικό και στο τί θέλει ο καθένας!!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 02-09-2012, 20:10
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κάνω κι εγώ μιά ερώτηση; Ενδιαφέρομαι για WM κινητό και προσανατολίζομαι στο lumia 610. δε με ενδιαφέρει για τις myltimedia δυνατότητες όσο το να συνεργάζεται όσο γίνεται καλύτερα με τον υπολογιστή.
Τι γνώμη έχετε οι γνωρίζοντες περισσότερα;
Αν δεν πολυ-ασχολείσαι με το κινητό σου και δεν είσαι βαθύς γνώστης, για θέματα συγχρονισμού το iPhone είναι μονόδρομος απο πλευράς ευκολίας. Με το Android, είναι ένα ψιλοχάος μέχρι να μάθεις να το κάνεις, ειδικά αν δεν θες ντε και καλά το gmail...

Για το S3 που λέει ο Ναπστερ, δεν έχω άποψη....

Last edited by gepol; 02-09-2012 at 20:11.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 02-09-2012, 21:26
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Α ειδικά αν δεν θες ντε και καλά το gmail...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το S3 που λέει ο Ναπστερ, δεν έχω άποψη....

Δεν παίζει μεγάλο θέμα μιας και το gmail είναι της google όπου ανείκει και το android!!!

Απλά από θέμα Interface πιστεύω ότι δεν εχει καλό το android με το iPhone να το τρώει άνετα!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 02-09-2012, 21:29
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Μετά απο πολύ ψάξιμο, με το μόνο που κατάφερα να κάνω απροβλημάτιστο συγχρονισμό, σε επαφές, ημερολόγιο και σημειώσεις, είναι το myPhoneExplorer... Ουτε καν το Kies της Samsung δεν κατάφερα να λειτουργήσω σωστά....
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 02-09-2012, 21:38
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Το kies δεν κατάφερα να κάνω κάτι upload στο κινητό!!!Αλλά σε γενικές γραμμές μου άρεσε!!!Από κει και πέρα έχει ένα θέμα με το sync που σε τρελένει!!

Με τον καιρό όλα τα βρίσκεις!!!Δοκίμασε και το Google Drive !!

https://drive.google.com/start?authuser=0#home



Last edited by N4pSt3R; 02-09-2012 at 21:42.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 02-09-2012, 21:50
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Εχω μια αλεργία στην google...

Θέλω απλό συγχρονισμό Outlook-κινητό, και τίποτα άλλο....
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 03-09-2012, 07:54
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
- γιατί να ασχολείται ο απλός χρήστης με jailbreak και root αφού αυτά που θέλει μπορεί να τα κάνει και έτσι.... ακόμα και με κάποιο μικρό κόστος σε εφαρμογές...
- στο iphone μου έχω 278 εφαρμογές (είναι το 32αρι) κλειδωμένο και δεν κολλάει πουθενά...... (συμβατότητα παντού......γιαυτό είναι και κλειδωμένες οι εφαρμογές στο ios σε αντίθεση με το android).
- η samsung αλλωστε είναι γνωστό ότι αντιγράφει κυριολεκτικά την apple , (ναι βγάζει καλύτερα μηχανάκια σε δυνατότητες σε επίπεδο hardware, αλλά μόνο αυτό, στο συνολικό πακέτο υστερεί), αμα η apple χαλάσει τότε να δώ ποιον θα βρούν να αντιγράψουν !!!!!
Δεν τα κάνει κι όλα έτσι,Bluetooth transfer δεν νομίζω ότι παρέχει το app store.κάτι πού μέχρι και κινητα των 40 ευρώ έχουν.
Ούτε και αναφορές παράδοσης νομίζω ότι παρέχει.
Όπως και χίλια δυο αλλά πράγματά δεν παρέχει από μόνο του το iphone και σίγουρα λίγοι μπαίνουν στην διαδικασία του να ψάξουν και να ανακαλύψουν.τους καλύπτει έτσι καρακλειδωμενο όπως το βγάζει η μαμά apple.

Επίσης,φυσικά και η apple έχει στραφεί εναντίον της samsung.εννοείται αυτό,αφού απειλείται πως να μην στραφεί εναντίον της.
Οι πωλήσεις της apple πλην του ipad έχουν πέσει κατακόρυφα σε σχέση με το 2010 σε παγκόσμιο επίπεδο.
Κάνει μηνύσεις για εικονίδια και αλλά θέματα πού πραγματικά αν κάτσουν να ασχοληθούν όλες οι εταιρείες κινητής τότε θα πέφτουν μηνύσεις από την μία στην άλλη.στο άνετο.
Πολύ πρωτοπόρος την είδε η apple και μάλλον πως δεν έχει ρίξει καμία ματιά να δει ότι πολλά πού μηνύει τα χει καταπατήσει η ίδια από κινητα του παρελθόντος.qtek-htc.
Το καλό είναι ότι ήδη έχουν πέσει πάνω της εταιρείες όπως η Motorola και η htc και σίγουρα αυτή την φορά τα δικαστήρια δεν θα γίνουν εκεί πού συμφέρει την apple,στην Καλιφόρνια δηλαδή πού είναι και η έδρα της.αλλά σε ευρωπαϊκό δικαστήριό λογικά οπού εκεί θα δούμε αν θα περάσει το δικό της και με τους υπόγειους τρόπους πού ακολουθούν στα δικαστήρια της καλιφόρνια.
Επίσης,οι μέχρι τώρα γνώμες σχετικά με το iphone 5 διχάζουν.γιατί και πάλι δεν φαίνεται να είναι αυτό πού περίμενε ο κόσμος καθώς όπως φαίνεται θα είναι ένα iphone με το ίδιο πλάτος αλλά με μεγαλύτερες διαστάσεις κατά μήκος κάτι πού θα κάνει την οθόνη μακρόστενη.σίγουρα όχι και πολύ αποδεκτό καθώς η πλειοψηφία δεν ζητάει ένα μακρόστενο κινητό με το ίδιο πλάτος πού σίγουρα οι γραμματοσειρές δεν θα βολεύουν και σίγουρα ούτε κι αυτό δεν θα έχει την λειτουργιά pinch to zoom πού έχουν άλλες συσκευές και προσαρμόζουν τις σελίδες του ιντερνέτ σύμφωνα με την οθόνη του εκάστοτε κινητού.
Βλέπω τους χρήστες του iphone να χρησιμοποιούν πάλι πολύ δαχτυλάκι για να πηγαίνουν αριστερά δεξιά τις σελίδες στο ιντερνέτ για να μπορέσουν να διαβάζουν κείμενά.
Εν κατακλείδι,η apple έχει αρχίσει να χάνει και καταφεύγει σε άλλες μεθόδους μήπως και καθυστερήσει τους αντίπαλους...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 03-09-2012, 09:37
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιό κινητό να διαλέξω ???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν τα κάνει κι όλα έτσι,Bluetooth transfer δεν νομίζω ότι παρέχει το app store.κάτι πού μέχρι και κινητα των 40 ευρώ έχουν.
Ούτε και αναφορές παράδοσης νομίζω ότι παρέχει.
Όπως και χίλια δυο αλλά πράγματά δεν παρέχει από μόνο του το iphone και σίγουρα λίγοι μπαίνουν στην διαδικασία του να ψάξουν και να ανακαλύψουν.τους καλύπτει έτσι καρακλειδωμενο όπως το βγάζει η μαμά apple.

Επίσης,φυσικά και η apple έχει στραφεί εναντίον της samsung.εννοείται αυτό,αφού απειλείται πως να μην στραφεί εναντίον της.
Οι πωλήσεις της apple πλην του ipad έχουν πέσει κατακόρυφα σε σχέση με το 2010 σε παγκόσμιο επίπεδο.
Κάνει μηνύσεις για εικονίδια και αλλά θέματα πού πραγματικά αν κάτσουν να ασχοληθούν όλες οι εταιρείες κινητής τότε θα πέφτουν μηνύσεις από την μία στην άλλη.στο άνετο.
Πολύ πρωτοπόρος την είδε η apple και μάλλον πως δεν έχει ρίξει καμία ματιά να δει ότι πολλά πού μηνύει τα χει καταπατήσει η ίδια από κινητα του παρελθόντος.qtek-htc.
Το καλό είναι ότι ήδη έχουν πέσει πάνω της εταιρείες όπως η Motorola και η htc και σίγουρα αυτή την φορά τα δικαστήρια δεν θα γίνουν εκεί πού συμφέρει την apple,στην Καλιφόρνια δηλαδή πού είναι και η έδρα της.αλλά σε ευρωπαϊκό δικαστήριό λογικά οπού εκεί θα δούμε αν θα περάσει το δικό της και με τους υπόγειους τρόπους πού ακολουθούν στα δικαστήρια της καλιφόρνια.
Επίσης,οι μέχρι τώρα γνώμες σχετικά με το iphone 5 διχάζουν.γιατί και πάλι δεν φαίνεται να είναι αυτό πού περίμενε ο κόσμος καθώς όπως φαίνεται θα είναι ένα iphone με το ίδιο πλάτος αλλά με μεγαλύτερες διαστάσεις κατά μήκος κάτι πού θα κάνει την οθόνη μακρόστενη.σίγουρα όχι και πολύ αποδεκτό καθώς η πλειοψηφία δεν ζητάει ένα μακρόστενο κινητό με το ίδιο πλάτος πού σίγουρα οι γραμματοσειρές δεν θα βολεύουν και σίγουρα ούτε κι αυτό δεν θα έχει την λειτουργιά pinch to zoom πού έχουν άλλες συσκευές και προσαρμόζουν τις σελίδες του ιντερνέτ σύμφωνα με την οθόνη του εκάστοτε κινητού.
Βλέπω τους χρήστες του iphone να χρησιμοποιούν πάλι πολύ δαχτυλάκι για να πηγαίνουν αριστερά δεξιά τις σελίδες στο ιντερνέτ για να μπορέσουν να διαβάζουν κείμενά.
Εν κατακλείδι,η apple έχει αρχίσει να χάνει και καταφεύγει σε άλλες μεθόδους μήπως και καθυστερήσει τους αντίπαλους...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Ποιος εισαι ρε φιλε?? η < ΔΟΜΗ > εισαι??
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 03-09-2012, 09:54
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lempoi Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιος εισαι ρε φιλε?? η < ΔΟΜΗ > εισαι??
Σίγουρα όχι

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!