GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 05-11-2013, 15:17
basilis_sti Ο/Η basilis_sti βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Kefalonia
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή Απάντηση: F800GS η νέα ερωμένη;;

Σαν κατοχος F800GS 08' και ανθρωπος που επισης βαριεται γρηγορα τα οχηματα του εχω να σου πω:
Το 800 θα σε ικανοποιησει σε πολλους τομεις οπως, καταναλωση, ευχρηστια, χρηση στο χωμα, μεγαλη λιστα απο αξεσουαρ για καθε γουστο (ειπαμε βαριεσαι ευκολα), φρενα, καλη συνολικα οδικη συμπεριφορα, εμπειρα συνεργεια, δυνατο κινητηρα (που δειχνει "δρομικος") αξιοπιστια και σχετικα καλη μεταπωληση. Επισης κατι θετικο για μενα, ειναι μια μοτοσυκλετα που δεν σε "μπριζωνει" να πηγαινεις ταπα.

Αυτα που δεν θα σου αρεσουν θα ειναι η αισθηση του 21 τροχου μπροστα (μετα το tiger θα νομιζεις οτι πας να στριψεις με τροχο καρου), η ασυμφωνια μπροστινης και πισω αναρτησης (παντα σαν αισθηση) - μαλακο μπροστινο με καπως "ξερο" πισω μερος, το οτι θα μαυρισει το μπροστινο σου φαναρι (κλασσικο προβλημα), η σελλα που χρειαζεται αλλαγη ή μετατροπη για να μην κουρασει σε μεγαλα ταξιδια, η μικρη μαμα ζελατινα και την μη βελουδινη λειτουργια (ανεκτη μεν) κινητηρα-σασμαν.

Η λυση F650 δεν θα στην προτεινα γιατι θα εχεις υποδεεστερες αναρτησεις/φρενα και θα γκρινιαζεις γιατι δεν πηρες το 800

Με αυτα που εγραψα θα νομιζεις οτι δεν μου αρεσει η μοτο μου. Οχι, γιατι το συνολικο "πακετο" με ικανοποιει - απλα θελει μερικες μετατροπουλες ακομα για να ερθει στα μετρα μου. Ατιμο tuning...
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 05-11-2013, 16:19
δίας Ο/Η δίας βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2013
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW F800GS 30 years
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή Απάντηση: F800GS η νέα ερωμένη;;

Το 800 δεν το έχω πολύ καιρό για να έχω εμπειρίες. Προσωπικά με ικανοποιεί όπως προείπα. Τώρα αν πάρεις το 800ρι για να πας τάπα σίγουρα θα υστερεί λόγω 21, όχι όμως ότι δεν πάει. Όλα είναι στο οδηγό! Τώρα για all around χαρακτήρα πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει. Το t max το έχω οδηγήσει αρκετά χιλιόμετρα. Σε ταξίδι μου στο εξωτερικό με νορμάλ οδήγηση, να σου πω πως το vstrom έκαψε 4,6 λιτ/100 χλμ ενώ το t max 4,3 στα 2500 χλμ. Απόφαση δικιά σου
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 05-11-2013, 22:38
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: F800GS η νέα ερωμένη;;

Αν δεν μπεις χώμα ΜΗΝ πάρεις το 800. Θα έχεις πάρει λάθος μηχανάκι. Εγώ μετά από 47+ χιλιάδες χιλιόμετρα (με αρκετές χιλιάδες από αυτά σε χωματο-πετρόδρομους) ακόμα είμαι ενθουσιασμένος σαν την πρώτη μέρα!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!