GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 22-11-2013, 23:35
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Είπα να μην πάρω θέση, αλλά δε γίνεται.

Φϊλε Σταύρο σε αυτή την ενότητα έχεις 5 ποστ. Τα 3 εδώ. Εχεις ήδη γράψει ότι δε συμμετέχεις πλέον σε πολιτικές συζητήσεις και καλά κάνεις, δικαίωμά σου. Γράφεις όμως σχολιάζοντας το ποστ του Γιώργου κι όχι επί της ουσίας και λυπάμαι που το γράφω, αλλά φαίνεται σαν να θέλεις να προκαλέσεις αντιπαράθεση.

Αν παρατήρησες, ακόμη εδώ, σε αυτή τη γωνιά του καφενείου δεν έχουμε βγάλει τα μάτια μας, ούτε έχουμε αρχίσει τα μπινελίκια ο ένας στον άλλο. Συζητάμε, αλλάζουμε γνώμες και ενώ μας χωρίζουν ωκεανοί στην ιδεολογία και τις απόψεις μας είναι όλα comme il faut, παιδιά με πιάνο και γαλλικά. Δε σου φαίνεται παράξενο;

Και στα καλά καθούμενα, θέλω να πιστεύω αθέλητα, φυτιλιάζεις, έχει δίκιο ο Γιώργος που το έγραψε, έστω μεταξύ αστείου και σοβαρού.

Μην το κάνεις φίλε Σταύρο, είσαι σοβαρός άνθρωπος.....
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 22-11-2013, 23:36
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
κι εγω το σταματω εδω.......αλλα οποτεδηποτε θα προκαλουμαι θα το βαζω πρωτο πρωτο, για να θυμουνται οι παλιοτεροι και να μαθαινουν οι νεωτεροι.

Και ο Τσιπρας προκλητικος ειναι στην βουλη και ψευτης αλλα δεν τον βριζει κανενας........

Καλη μου διασκεδαση.......μετα απο 3,5 χρονια, ας μην το ξεχναμε ουτε αυτο!!!!
Να ψάξεις να βρεις φωτό με ξανθές δίμετρες να τις δούμε κι εμείς και μετά να πας για ξενύχτι!!!!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 22-11-2013, 23:41
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
κι εγω το σταματω εδω.......αλλα οποτεδηποτε θα προκαλουμαι θα το βαζω πρωτο πρωτο, για να θυμουνται οι παλιοτεροι και να μαθαινουν οι νεωτεροι.

Και ο Τσιπρας προκλητικος ειναι στην βουλη και ψευτης αλλα δεν τον βριζει κανενας........

Καλη μου διασκεδαση.......μετα απο 3,5 χρονια, ας μην το ξεχναμε ουτε αυτο!!!!
Aρκεί να βάζεις και την δική σου πρόκληση, μόνο τότε θα είσαι τίμιος...

Καλά να περάσεις...
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 23-11-2013, 07:17
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Κωστας δεν μου απαντησε προσβλητικα αλλα ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ εγω δεν τον εβρισα.......εκτος κι αν το ''αντε και γ@μησου νουμερο ε νουμερο'' ειναι προσβλητικη ευχη.........θα μπορουσε να μου απαντησει σε προσβλητικο τονο και αυτος κι οχι να με βρισει.
Ηλιθιος Σταυρο ουτε ειμαι ουτε και θεωρω κανενα ηλιθιο.............εν αντιθεση βεβαια με κατι κουτοπονηρακηδες που η αδυναμια σκεψης και συνταξης λογου τους οδηγει σε ''προσβλητικες ευχες'' απευθυνομενες σε ηλιθιους που σαν ηλιθιοι δεν θα το καταλαβουν κι ολας βρε αδερφε....κατ αυτους παντα ετσι?
Νομιζω οτι ξεχνας τι εγραφε ο συγκεκριμενος για τον ΓΑΠ τον οποιο τοτε εγω υποστηριζα ετσι? μηπως θελεις να κανω τις σχετικες παραθεσεις? του απαντησα στο ιδιο τεραιν με το ιδιο υφος δεν τον εβρισα. Ουτε τοτε πηρες θεση οπως περνεις τωρα σε εμενα........τι διαολο βαλτος εισαι?
Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο και οπου η ''προσβλητικη ευχη'' ειναι το μονο οπλο-προσον τους?

Οτι εκανα εγω στον Κωστα γινεται καθε μερα στην Βουλη αλλα κανεις δεν βριζει πλην των ΧΑτων. Εχουμε διαφορα επιπεδου...τεραστια, και με τον μεν και με τους δε.......γιαυτο και η πορτα κλειστη και για τους δυο!

Επισης, αν κοιταξεις τα ποστ που απευθυνονται σε εμενα θα διαπιστωσεις οτι ποτε δεν ξεκινησα κανεναν καυγα, μπορει να μιλω εντονα, να θιγω προσωπα και πραγματα αλλα βρισιες δεν ξεστομισα ποτε.........
Αλλα OΚ καταλαβαινω......αποφευγεις να τοποθετηθεις οταν οι αλλοι μου την μπαινουν και με βριζουν ¨η με προσβαλλουν πρωτοι, ΠΟΤΕ ομως στο αντιθετο.........δεν πειραζει.
Εδω θα ειμαστε να τα λεμε.....

Υ.Γ. Ελπιζω να μην ειπες μπραβο στον φιλο σου τον Κωστα οταν με εβρισε....... εστω και στο τηλεφωνο.....

Φευγω τωρα, παω στο Baraonda για γλεντι μεχρι πρωιας με την γυναικα μου. Θα σου πω την Δευτερα ποσους πεινασμενους συναντησα που θα ψηφισουν ΣΥΡΙΖΑ!!!!
Επειδή τυχαίνει να είμαι σε αυτή την κοινότητα,

με κύριο λόγο την αγάπη για τα ταξίδια με μοτοσυκλέτα

καταλαβαίνω από τα παραπάνω υπερμεγενθυσμένα γραφόμενα σου

ότι είμαι ένας μη σοβαρός άνθρωπος...

Το αντίθετο του σοβαρού είναι το γελοίος εδώ στο Άργος....

Σου επιστρέφω λοιπόν τον χαρακτηρισμό, στα μούτρα σου και με την ανάλογη πίεση...

ελπίζοντας να σε πετύχει η βολή...

και σου λέω σταμάτα να φτιάχνεις τον γραφόμενο λόγο σου κατά πως σε βολεύει...

Σε βλέπουμε και κρίνουμε το επίπεδό σου.....

Σταμάτα να κρίνεις μοτοσυκλετιστές...

Τράβα στο www.isomnia.gr...

Όταν έπιασες στο στόμα σου την οικογένεια του άλλου,

αυτό που σου είπε ήταν λίγο...

Μην το κάνεις σημαία, είναι πολύ χαμηλό επιχείρημα...

Ότι δεν σου απαντάμε συνήθως δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε τις αντιφάσεις κ τα οξύμωρα του λόγου σου

Μόνος μιλάς μόνος σου απαντάς,

"φτιάχνεις" την ερώτηση, για να γράψεις την απάντηση...

................

Ανεπίτρεπτο λοιπόν να κρίνεις μοτοσυκλετιστές, να τους καταγγέλεις ως χαμηλού επιπέδου

κρίνοντας τους για την αγάπη τους στα ταξίδια η στην ιστιοπλοΐα

Κατάντια.....

Ξέφυγες....

Είσαι υπερφίαλος, αλλαζόνας, χωρίς μέτρο στον λόγο σου....

Αυτό που λένε.... ότι νάναι ..... αυτό είσαι....
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 24-11-2013, 16:28
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή τυχαίνει να είμαι σε αυτή την κοινότητα,

με κύριο λόγο την αγάπη για τα ταξίδια με μοτοσυκλέτα

καταλαβαίνω από τα παραπάνω υπερμεγενθυσμένα γραφόμενα σου

ότι είμαι ένας μη σοβαρός άνθρωπος...

Το αντίθετο του σοβαρού είναι το γελοίος εδώ στο Άργος....

Σου επιστρέφω λοιπόν τον χαρακτηρισμό, στα μούτρα σου και με την ανάλογη πίεση...

ελπίζοντας να σε πετύχει η βολή...

και σου λέω σταμάτα να φτιάχνεις τον γραφόμενο λόγο σου κατά πως σε βολεύει...

Σε βλέπουμε και κρίνουμε το επίπεδό σου.....

Σταμάτα να κρίνεις μοτοσυκλετιστές...

Τράβα στο www.isomnia.gr...

Όταν έπιασες στο στόμα σου την οικογένεια του άλλου,

αυτό που σου είπε ήταν λίγο...

Μην το κάνεις σημαία, είναι πολύ χαμηλό επιχείρημα...

Ότι δεν σου απαντάμε συνήθως δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε τις αντιφάσεις κ τα οξύμωρα του λόγου σου

Μόνος μιλάς μόνος σου απαντάς,

"φτιάχνεις" την ερώτηση, για να γράψεις την απάντηση...

................

Ανεπίτρεπτο λοιπόν να κρίνεις μοτοσυκλετιστές, να τους καταγγέλεις ως χαμηλού επιπέδου

κρίνοντας τους για την αγάπη τους στα ταξίδια η στην ιστιοπλοΐα

Κατάντια.....

Ξέφυγες....

Είσαι υπερφίαλος, αλλαζόνας, χωρίς μέτρο στον λόγο σου....

Αυτό που λένε.... ότι νάναι ..... αυτό είσαι....


Nα αγιάσει το χέρι σου Χάρη,,,,,,,


έλεος πια εδώ μέσα ρε Γιώργο(συμφωνώ σε πολλά από τα γραφόμενά σου και τις περισσότερες φορές συμβάλεις με την πληροφόρησή σου),
αλλά το ότι δημιουργήθηκε ένα βήμα πολιτικής εκτόνωσης εδώ μέσα για 5-10 άτομα δεν σημαίνει ότι μπορείτε να προσβάλετε τους υπολοίπους συμφορουμήτες μοτοσυκλετιστές, θεωρώντας ότι μειονεκτούν γιατί απλά απαξιούν ή δεν επιθυμούν και δεν απαντούν στον προκλητικό και ξύλινο γραπτό λόγο.

Τα περισσότερα παιδιά που γνώρισα εδώ μέσα τους περισσεύει η αίσθηση του χιούμορ, της αλληλοβοήθειας, της συντροφικότητας και άλλα πολλά καλά, αυτός ήταν και είναι ο λόγος της ανάπτυξης και διατήρησης του GS FORUM.
Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί θέλεις να αποτελείς παραφωνία σε ένα τόσο όμορφο περιβάλλον που δημιούργησαν χιλιάδες μέλη???
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 24-11-2013, 17:46
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Nα αγιάσει το χέρι σου Χάρη,,,,,,,


έλεος πια εδώ μέσα ρε Γιώργο(συμφωνώ σε πολλά από τα γραφόμενά σου και τις περισσότερες φορές συμβάλεις με την πληροφόρησή σου),
αλλά το ότι δημιουργήθηκε ένα βήμα πολιτικής εκτόνωσης εδώ μέσα για 5-10 άτομα δεν σημαίνει ότι μπορείτε να προσβάλετε τους υπολοίπους συμφορουμήτες μοτοσυκλετιστές, θεωρώντας ότι μειονεκτούν γιατί απλά απαξιούν ή δεν επιθυμούν και δεν απαντούν στον προκλητικό και ξύλινο γραπτό λόγο.

Τα περισσότερα παιδιά που γνώρισα εδώ μέσα τους περισσεύει η αίσθηση του χιούμορ, της αλληλοβοήθειας, της συντροφικότητας και άλλα πολλά καλά, αυτός ήταν και είναι ο λόγος της ανάπτυξης και διατήρησης του GS FORUM.
Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί θέλεις να αποτελείς παραφωνία σε ένα τόσο όμορφο περιβάλλον που δημιούργησαν χιλιάδες μέλη???
Προσωπικά με ενοχλούν τα απαξιωτικά σχόλια ειδικά όταν προέρχονται από mods που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο τα όσα γράφουν μια και λογικά εκφράζουν και την άποψη των διαχειριστών του φόρουμ.
Επιμένεις και μαζί σου και ορισμένοι άλλοι να θεωρείτε οτι είναι τα πολιτικά αυτά που προκαλούν την ένταση και όχι ο χαρακτήρας ορισμένων με αποτέλεσμα να "τσουβαλιάζεις" όλους όσους γράφουν στο συγκεκριμένο τόπικ!!!
Αν δεν θέλει η διαχείρηση πολιτικά θέματα ας τα καταργήσει, τόσο απλό είναι!! Ομως όλοι ξέρουμε οτι δεν είναι αυτό το πρόβλημα!!!
Διαφωνώ με όλες τις πολιτικές απόψεις του Γιώργου και κυρίως για το οτι τις προσωποποιεί και τις υπερασπίζεται με τρόπο που στεναχωρεί φίλους και άλλα μέλη του φόρουμ. Η χειρότερη στιγμή για όλους ήταν η διαφωνία του και η αντιπαλότητα που ξεκίνησε με τον Κώστα. Αδίκησε και τον Κώστα και τον εαυτό του μια και οι περισσότεροι τυχαίνει να τον ξέρουμε και προσωπικά. Όποιος τους θεωρεί φίλους του (και θέλει ν αγιάσει και το χέρι του) ας αφήσει τα δημόσια ποσταρίσματα και ας δοκιμάσει την προσωπική επικοινωνία, δόξα το θεό το τηλέφωνο είναι σχεδόν τζάμπα πιά. Εξάλλου σε όλους μας λείπει ο Μανιακός και θα τον θέλαμε ενεργό στην παρέα!!
Ομως αν κάνετε τον κόπο να πάτε στις αναρτήσεις του Γιώργου θα δείτε οτι δεν υπάρχει ούτε μία φορά που να μην έγινε στόχος επίσης προσβλητικών σχολίων και κοροιδίας από πολλούς πολλούς άλλους.
Ακόμη και σ αυτό το χώρο (που υποτίθεται οτι έγινε ώστε όποιος μπαίνει να μην προφασίζεται οτι τάχα μου δεν κατάλαβε που μπήκε) αρχίσατε να τον "τσιγκλάτε". Τόσο δύσκολο είναι επιτέλους όποιος δεν θέλει να μην γράψει και να μην απαντήσει στις αναρτήσεις του;;
Όπως το φόρουμ έχει τους χωμάτινους, τους ασφάλτινους, τους εκδρομικούς, τους κοψιδοτσιπουρολάτρες και τόσους άλλους με την τρέλα τους ας έχει κι έναν συριζοφάγο!

Last edited by Carduelis; 24-11-2013 at 17:50.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 24-11-2013, 17:46
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Nα αγιάσει το χέρι σου Χάρη,,,,,,,


έλεος πια εδώ μέσα ρε Γιώργο(συμφωνώ σε πολλά από τα γραφόμενά σου και τις περισσότερες φορές συμβάλεις με την πληροφόρησή σου),
αλλά το ότι δημιουργήθηκε ένα βήμα πολιτικής εκτόνωσης εδώ μέσα για 5-10 άτομα δεν σημαίνει ότι μπορείτε να προσβάλετε τους υπολοίπους συμφορουμήτες μοτοσυκλετιστές, θεωρώντας ότι μειονεκτούν γιατί απλά απαξιούν ή δεν επιθυμούν και δεν απαντούν στον προκλητικό και ξύλινο γραπτό λόγο.

Τα περισσότερα παιδιά που γνώρισα εδώ μέσα τους περισσεύει η αίσθηση του χιούμορ, της αλληλοβοήθειας, της συντροφικότητας και άλλα πολλά καλά, αυτός ήταν και είναι ο λόγος της ανάπτυξης και διατήρησης του GS FORUM.
Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί θέλεις να αποτελείς παραφωνία σε ένα τόσο όμορφο περιβάλλον που δημιούργησαν χιλιάδες μέλη???


Πολυ σικ αυτο!!Αληθεια ετσι την βλεπεις αυτην την ενοτητα?Οτι δημιουργηθηκε για εκτονωση κ οχι για προβληματισμο?Μηπως θα ηταν καλυτερα πριν εκφρασεις την αποψη σου να διαβασεις αυτα που γραφονται εδω μεσα?

Εκτος αν αναφερεσαι μονο στον Γιωργο (που κ παλι δεν θα συμφωνησω,αλλα δεν θελω να κανω τον δικηγορο κανενος,ποσο μαλλον του Γιωργου που θα το κανει ουτως η αλλως),που αλλου βλεπεις εσυ,προκλητικο γραπτο λογο?
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 24-11-2013, 17:50
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά με ενοχλούν τα απαξιωτικά σχόλια ειδικά όταν προέρχονται από mods που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο τα όσα γράφουν μια και λογικά εκφράζουν και την άποψη των διαχειριστών του φόρουμ.
Επιμένεις και μαζί σου και ορισμένοι άλλοι να θεωρείτε οτι είναι τα πολιτικά αυτά που προκαλούν την ένταση και όχι ο χαρακτήρας ορισμένων με αποτέλεσμα να "τσουβαλιάζεις" όλους όσους γράφουν στο συγκεκριμένο τόπικ!!!
Αν δεν θέλει η διαχείρηση πολιτικά θέματα ας τα καταργήσει, τόσο απλό είναι!! Ομως όλοι ξέρουμε οτι δεν είναι αυτό το πρόβλημα!!!
Διαφωνώ με όλες τις πολιτικές απόψεις του Γιώργου και κυρίως για το οτι τις προσωποποιεί και τις υπερασπίζεται με τρόπο που στεναχωρεί φίλους και άλλα μέλη του φόρουμ. Η χειρότερη στιγμή για όλους ήταν η διαφωνία του και η αντιπαλότητα που ξεκίνησε με τον Κώστα. Αδίκησε και τον Κώστα και τον εαυτό του μια και οι περισσότεροι τυχαίνει να τον ξέρουμε και προσωπικά. Όποιος τους θεωρεί φίλους του ας αφήσει τα δημόσια ποσταρίσματα και ας δοκιμάσει την προσωπική επικοινωνία, δόξα το θεό το τηλέφωνο είναι σχεδόν τζάμπα πιά. Εξάλλου σε όλους μας λείπει ο Μανιακός και θα τον θέλαμε ενεργό στην παρέα!!
Ομως αν κάνετε τον κόπο να πάτε στις αναρτήσεις του Γιώργου θα δείτε οτι δεν υπάρχει ούτε μία φορά που να μην έγινε στόχος επίσης προσβλητικών σχολίων και κοροιδίας από πολλούς πολλούς άλλους.
Ακόμη και σ αυτό το χώρο (που υποτίθεται οτι έγινε ώστε όποιος μπαίνει να μην προφασίζεται οτι τάχα μου δεν κατάλαβε που μπήκε) αρχίσατε να τον "τσιγκλάτε". Τόσο δύσκολο είναι επιτέλους όποιος δεν θέλει να μην γράψει και να μην απαντήσει στις αναρτήσεις του;;
Όπως το φόρουμ έχει τους χωμάτινους, τους ασφάλτινους, τους εκδρομικούς, τους κοψιδοτσιπουρολάτρες και τόσους άλλους με την τρέλα τους ας έχει κι έναν συριζοφάγο!


Ποσταραμε ταυτοχρονα κ φυσικα συμφωνω απολυτα μαζι σου...Τι να πω αν μετα απο ολα αυτα,ακομα επιμενουν καποιοι οτι φταινε τα "πολιτικα" θεματα,μαλλον στρουθοκαμηλιζουν...
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 24-11-2013, 18:00
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή τυχαίνει να είμαι σε αυτή την κοινότητα,

με κύριο λόγο την αγάπη για τα ταξίδια με μοτοσυκλέτα

καταλαβαίνω από τα παραπάνω υπερμεγενθυσμένα γραφόμενα σου

ότι είμαι ένας μη σοβαρός άνθρωπος...

Το αντίθετο του σοβαρού είναι το γελοίος εδώ στο Άργος....

Σου επιστρέφω λοιπόν τον χαρακτηρισμό, στα μούτρα σου και με την ανάλογη πίεση...

ελπίζοντας να σε πετύχει η βολή...

και σου λέω σταμάτα να φτιάχνεις τον γραφόμενο λόγο σου κατά πως σε βολεύει...

Σε βλέπουμε και κρίνουμε το επίπεδό σου.....

Σταμάτα να κρίνεις μοτοσυκλετιστές...

Τράβα στο www.isomnia.gr...

Όταν έπιασες στο στόμα σου την οικογένεια του άλλου,

αυτό που σου είπε ήταν λίγο...

Μην το κάνεις σημαία, είναι πολύ χαμηλό επιχείρημα...

Ότι δεν σου απαντάμε συνήθως δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε τις αντιφάσεις κ τα οξύμωρα του λόγου σου

Μόνος μιλάς μόνος σου απαντάς,

"φτιάχνεις" την ερώτηση, για να γράψεις την απάντηση...

................

Ανεπίτρεπτο λοιπόν να κρίνεις μοτοσυκλετιστές, να τους καταγγέλεις ως χαμηλού επιπέδου

κρίνοντας τους για την αγάπη τους στα ταξίδια η στην ιστιοπλοΐα

Κατάντια.....

Ξέφυγες....

Είσαι υπερφίαλος, αλλαζόνας, χωρίς μέτρο στον λόγο σου....

Αυτό που λένε.... ότι νάναι ..... αυτό είσαι....

Παντα μιλαω με πολιτικό λόγο συνοδευόμενο απο στατιστικά στοιχεία επίσημης αρχής ¨η παραθέτοντας την είδηση μέσα από διαφορα ειδησεογραφικά σαιτς.
Όμως αντί να τύχω ανάλογης πολιτκής μετά στοιχείων απάντησης τυγχάνω ποσταρισμάτων του τύπου ‘’γιωργο σε άλλο κοσμο ζείς’’ κ.α. παρόμοια τα οποια ευθέως παραπέμπουν σε προσωπικό επιπεδο και στα οποία ομοίως απαντώ.......
Αποφασίστε λοιπόν σε ποίο προσωπο θελέτε να μιλαμε εν πρωτοις κι εν δευτεροις με ποιες αποδείξεις θα τεκμηριωνουμε αυτα που λέμε.
Θα χρησιμοποιουμε ‘’αποδειξεις’’ που μας λενε αλλοι κοματικοι καθοδηγητες, αποδειξεις που βλεπουμε και παντα βλεπαμε σε ειδικα σημεια της Αθηνας, που παντα υπηρχαν, ¨η θα χρησιμοποιουμε στοιχεια επισημων αρχων ελληνικων και ξενων τα οποια θα αφορουν ολη την Ελλαδα?

Επίσης, οταν γκρινιαζει καποιος, εγγραφως δημοσια ¨η επι λογου σε προσωπικες συναντησεις, για το ποσο δυσκολα τα βγαζει περα σημερα θα πρεπει να μην θεωρει τους αναγνωστες του κατωτερας σταθμης κι επιπεδου. Διοτι Χαρη η συμμετοχη σε σχεδον ολες τις εκδρομες που διοργανωνονται στο φορουμ καθως και το σαλπαρισμα με ‘’φθηνου ναυλου’’ 3καταρτα δεν συναδει, οπως και να το κανουμε, με την παραπανω γκρινια. Ειναι σαν να μου λενε καταμουτρα οτι ειμαι (-στε) βλακες οσοι τα διαβαζουμε!!! Εκει υπαρχει αντιδραση.......
Ξερεις πολυ καλα αγαπητε Χαρη οτι, στο φορουμ εχουν σηκωθει προσφατως δυο αγγελιες για εργασια οπου κανεις απο αυτους οι οποιοι γρινιαζουν για το ποσο δυσκολα τα βγαζουν περα εχει απαντησει..........εχει Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Α σημασια αυτο για το πως εκλαμβανουν την νοημοσυνη του κοινου τους τα συγκεκριμενα μελη.

Αγαπητε Χαρη, ειναι γνωστόν το ποσο πολυ ευχαριστηθηκαν ορισμενοι (ευτυχως οχι ολοι) το ‘’αι σιρ γαμις’’ του GsManiac και μεταξυ αυτων κι εσυ αφου εισαι ενος απο ολους αυτους που δεν εκαμαν καμια κριτικη σε αυτο το ποστ αν και μοντ. Εν αντιθεση βεβαια με τα δικα μου που στερουνται υβρεων αλλα τυγχανουν κριτικης ΠΑΝΤΑ. Αυτο δειχνει ενα ‘’Α’’ επιπεδο το οποιο ο καθεις το ερμηνευει οπως θελει.
Αληθεια Χαρη, η δουλεια σου κατω απο αυτον τον τιτλο ποια ειναι? φανταζομαι να συνετιζεις ολα τα μελη κι οχι επιλεκτικα καποια τα οποια δεν σου αρεσουν απο πολιτικης αποψης!!!
Ειμαι στα δημοσια φορα πολυ περισσοτερα χρονια απο τους περισοστερους απο εσας (κι εσενα συμπεριλαμβανομενου Χαρη) και ποτε μα ποτε δεν με εβρισε κανεις οσο κι αν τον προσεβαλα παντα σε πολιτικο επιπεδο και ΠΟΤΕ σε προσωπικο. Το ιδιο γινεται και στην Πολιτικη ζωη του τοπου και ο Τσιπρας απολαμβανει τον καφε του με τον Βενιζελο/Σαμαρα σχεδον καθημερινα στο καφενειο της βουλης.
Επαναλαμβανω οτι προσωπικα δεν εχω με κανεναν αλλα, προσωπικα θα απαντησω οταν επι προσωπικου οι συνομιλητες μου αναγουν τον γραπτο τους λογο.........

Την οικογενεια Κ Α Ν Ε Ν Ο Σ δεν επιασα στο στομα μου αγαπητε Χαρη........και σε προκαλω να δημοσιευσεις το ποστ μου στο οποιο αναφερεσαι!!!
Η οικογενεια του συγκεκριμενου αναφερθηκε απο τον ιδιο τον γραψαντα του ‘’αϊ σιρ....’’ μετατρεποντας σε προσωπικο του θεμα την φραση μου ‘’...ειναι ηλιθιοι οι ανεργοι που δεν......’’ . Αυτο φιλε Χαρη το εκανε για να καλυψει την υβριν του προς το προσωπο μου.....ειναι γνωστη η συγκεκριμενη τακτικη του ιδιου αλλα και αλλων.....ονομαζεται τακτικη του ''καταφερτζικου'', που ολα τα καταφερνει και τα γυριζει τουμπα για να καλυψει δικες του λαλακιες.
Με την ευκαιρια λοιπον δηλωνω ξεκαθαρα και με πασα ειλικρινια οτι, ΟΥΔΕΠΟΤΕ υπενοησα καποιον ανεργο συγκεκριμενα, ποσω δε μαλλον την συγκεκριμενη συζυγο και μητερα την οποια ΣΕΒΟΜΑΙ κι ΕΚΤΙΜΩ απεριοριστως οπως και ολες τις μητερες, γυναικες, συζυγους του κοσμου.
Εξάλλου εγω πρωτος που εγραψα το παραπανω υπονοωντας ολους τους ανεργους κι εν πρωτοις και κυριοις τον εαυτον μου που αφησα να περασουν 2,5 χρονια προτου κανω ενα καποιο επαγγελμα προκειμενου να συνεισφερω στα εξοδα της οικογενειας μου, ΓΙΑΤΙ το ξεχνατε αυτο? Κι εν τελει διαλεξα να κανω το επαγγελμα που μισουσα κι απεχθανομουνα περισσοτερο απο καθε τι.......αυτο του ταριφα!!!! Και μαλιστα αγαπητε Χαρη ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ οταν συγγενεις ταξιτζηδες συγκεκριμενων συμφουρμιτων διαλλαλουν οτι δεν βγαινουν!!! Αλλη μια γκρινια που στα ματια μου και απο προσωπικη πια εμπειρια ειναι ψεματα!!!!!

Δυστυχως Χαρη κι εσυ κανεις ακριβως το ιδιο με τον ‘’GSmaniac’’, στο μηνυμα σου πιο πανω παιρνεις επι προσωπικου τα γραφομενα μου καθιστωντας τον εαυτον σου μερος των γραφομενων μου, αφου τα αναγαγεις στο συνολο των μοτοσυκλετιστων γραφοντας ‘’Σταματα να κρινεις μοτοσυκλετιστες’’. Γιατι Χαρη? Εγω δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης και μαλιστα πολυ περισσοτερα χρονια απο τους περισσοτερους εδω μεσα? Εχω γραψει με μοτοσυκλετα πανω απο 550,000κμ, νουμερο που πολυ δυσκολα το βρισκεις σε αλλο μελος αφου επι 35 χρονια βρισκομαι πανω σε μια σελα μοτοσυκλετας ιδιοκτησιας μου κι οχι δανεικη. Σκεψου οτι αυτοκινητο αγορασα για πρωτη φορα το 2001 και μοτοσυκλετα κατεχω απο το 1981!!!!! Εχω ταξιδεψει σε ολη την ευρωπη Ανατολικη και Δυτικη στα δυσκολα χρονια του Κου#####σμου, τοτε που για να βγαλεις βιζα για την Τσεχοσλοβακια και μαλιστα με μοτοσυκλετα ηταν αθλος. Τοτε που τα 500 κυβικα ηταν το μαξιμουμ που μπορουσες να παρεις σε κυβικα εντουρο και τοτε που ουτε βαλιτσες φορτωματος υπηρχαν, ουτε κορντουρες ουτε τιποτα απο τις σημερινες ευκολιες και τα κυβικα!!! Εχω κατασκηνωσει εκει που δεν θα κατασκηνωνες ποτε και μαλιστα εκεινα τα χρονια........
Αρα ειμαι κι εγω μοτοσυκλετιστης με ολη την σημασια της λεξης,,,,μονον που τα ενδιαφεροντα μου δεν περιοριζονται μονον ΣΕ ΑΥΤΟ!!

Βασει λοιπον των ανωτερο και μεχρι αυτο το σημειο επανεξετασε ποιος ειναι αλαζονας και υπερφιαλος...............

Ελπιζω να εγινα κατανοητος προς εσενα και προς ολους και να σταματησει αυτη η επιθεση προς το προσωπο μου........

Και μην ξεχνας Χαρη οτι, γνωριζω πολυ καλα γιατι τυγχανω αυτης της συμπεριφορας, δεν ειναι φυσικα ο λογος μου και οτι αλλο γραφεις πιο πανω, αλλα ειναι καθαρα οτι αντιτιθομαι στην Αριστερα με επιχειρηματα κι οχι με ψεματα.
Πιστευεις Χαρη οτι αν ελεγα α)να παει να μαμηθει ο Σαμαρας και ο Βενιζελος, β)ω τι φτωχεια υπαρχει, γ) επανασταση λαε, κι αλλα προσφιλη σε εσας, θα ειχε δημιουργηθει αυτη η κρυμμενη απο τα ματια σαςενοτητα πολιτκων συζητησεων την οποια νακαλυψατε και θελετε να την κανετε μανταρα? Ποιος προκαλει ΠΟΙΟΝ ρε Χαρη????
Στηλιτευω τα διαχρονικα και προσφατα ψεματα της Αριστερας τα οποια φυσικα σε (σας) βρισκουν αντιθετους.........δεν θα σταματησω να το κανω στο υποσχομαι.
Σεβομαι καθε αριστερο που πρωτιστως σεβεται την ιδεολογια του και με τους οποιους συζητω τα παντα και παντου, κι απεχθανομαι μετα βδελυγμιας τους αριστερους με την δεξια τσεπη που χρησιμοποιουν αναρχικως και βιαζοντας παρα φυσην την αριστερη ιδεολογια με απωτερο σκοπο την δικη τους καλοπεραση!!!!!!!
Απεχθανομαι παντελως τους αριστερους που κατεβαζουν σε απεργια εργαζομενους και οταν η εταιρεια τους μετακομισει τους λενε ‘’ο αγων θελει θυσιες’’..........καταντια, ξεπεσμος των αριστερων με την δεξια τσεπη δηλαδη του/των ΚΚΕ/ΣΥΡΙΖΑΙΩΝ!!!!!!!!!

Αγαπητε Χαρη η δημιουργια αυτης της ξεχωριστης κι ανεξαρτητης ενοτητας απευθυνεται σε ανθρωπους/μελη τα οποια μπορουν να συζητουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε κοσμιο κι ευχαριστο περιβαλλον. Στον λιγο χρονο υπαρξης της το εχουμε αποδειξει αυτο και σε (σας) παρακαλουμε να το σεβαστειτε.......
Μπορειτε να συμμετασχετε φυσικα σε οποιοδηποτε επιπεδο θελησετε, να ξερετε ομως οτι θα τυγχετε απαντησης στο ιδιο επιπεδο.........

Υπογραφη:
o ''σεντονακιας''........
διοτι Χαρη ξερω και βλεπω πολυ καλα τι μου/μας σερνουν στα αλλα μεσα κοινωνικης δικτυωσης.........ντρεπονται να το κανουν εδω και το κανουν μακρια........μιλαμε για διαφορετικα επιπεδα ανθρωπων κι οχι ειδικα μοτοσυκλετιστων αγαπητε Χαρη.
Οι μοτοσυκλετιστες Χαρη ξερουν να αμβλυνουν τις αντιπαραθεσεις τους και να απολαμβανουν τις μπυρες, τα χιλιομετρα και τα τσιγαρα τους μαζι ανεξαρτητα το που ανηκουν πολιτικα........
Προφανως καποιοι ειναι αλλου ειδους μοτοσυκλετιστες........κατα hell's angels πολιτικου επιπεδου μερια τους κοβω, τοτε ναι εχεις δικιο, δεν ανηκω(-ουμε) σε αυτους.

Last edited by GeorgeP; 24-11-2013 at 18:11.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 24-11-2013, 18:09
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά με ενοχλούν τα απαξιωτικά σχόλια ειδικά όταν προέρχονται από mods που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο τα όσα γράφουν μια και λογικά εκφράζουν και την άποψη των διαχειριστών του φόρουμ.
Επιμένεις και μαζί σου και ορισμένοι άλλοι να θεωρείτε οτι είναι τα πολιτικά αυτά που προκαλούν την ένταση και όχι ο χαρακτήρας ορισμένων με αποτέλεσμα να "τσουβαλιάζεις" όλους όσους γράφουν στο συγκεκριμένο τόπικ!!!
Αν δεν θέλει η διαχείρηση πολιτικά θέματα ας τα καταργήσει, τόσο απλό είναι!! Ομως όλοι ξέρουμε οτι δεν είναι αυτό το πρόβλημα!!!
Διαφωνώ με όλες τις πολιτικές απόψεις του Γιώργου και κυρίως για το οτι τις προσωποποιεί και τις υπερασπίζεται με τρόπο που στεναχωρεί φίλους και άλλα μέλη του φόρουμ. Η χειρότερη στιγμή για όλους ήταν η διαφωνία του και η αντιπαλότητα που ξεκίνησε με τον Κώστα. Αδίκησε και τον Κώστα και τον εαυτό του μια και οι περισσότεροι τυχαίνει να τον ξέρουμε και προσωπικά. Όποιος τους θεωρεί φίλους του (και θέλει ν αγιάσει και το χέρι του) ας αφήσει τα δημόσια ποσταρίσματα και ας δοκιμάσει την προσωπική επικοινωνία, δόξα το θεό το τηλέφωνο είναι σχεδόν τζάμπα πιά. Εξάλλου σε όλους μας λείπει ο Μανιακός και θα τον θέλαμε ενεργό στην παρέα!!
Ομως αν κάνετε τον κόπο να πάτε στις αναρτήσεις του Γιώργου θα δείτε οτι δεν υπάρχει ούτε μία φορά που να μην έγινε στόχος επίσης προσβλητικών σχολίων και κοροιδίας από πολλούς πολλούς άλλους.
Ακόμη και σ αυτό το χώρο (που υποτίθεται οτι έγινε ώστε όποιος μπαίνει να μην προφασίζεται οτι τάχα μου δεν κατάλαβε που μπήκε) αρχίσατε να τον "τσιγκλάτε". Τόσο δύσκολο είναι επιτέλους όποιος δεν θέλει να μην γράψει και να μην απαντήσει στις αναρτήσεις του;;
Όπως το φόρουμ έχει τους χωμάτινους, τους ασφάλτινους, τους εκδρομικούς, τους κοψιδοτσιπουρολάτρες και τόσους άλλους με την τρέλα τους ας έχει κι έναν συριζοφάγο!


Και μένα με ενοχλούν προσωπικά τα απαξιωτικά σχόλια.... "Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο"

Μην μπερδεύεις την ιδιότητα του Mod προσπαθώντας να δώσεις έμφαση στα γραφόμενά σου, την προσωπική μου άποψη έκφρασα έχοντας κάθε δικαίωμα νομίζω.


Δεν επιμένω ούτε είμαι πολέμιος τον πολιτικών συζητήσεων, ενοχλήθηκα αφόρητα με τον χαρακτηρισμό του Γιώργου και το τσουβάλιασμα της φράσης του...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!