GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Πλοήγηση - Hardware και Software

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #22  
Παλιό 08-10-2013, 20:58
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: GPS Garmin.Nuvi ή οχι;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι δικιο εχεις αλλά ακομα και με αυτες τις φθηνες συσκευες,οπως το παραθετει ο bogart,εγω βλεπω οτι:
1)...μπορω και να εγκαταστησω Χαρτες στην SD που διαθετουν

2)...και να βγαλω χωματινη διαδρομη μεσω τού MapSource στο PC και να την περασω αμεσα στο Nuvi50 για να την εκτελεσω στην πραγματικοτητα μετα...
3)...αυτες οι "φθηνες" συσκευες εχουν και το καλο οτι εχουν και φωνητικες οδηγιες για ασφαλτινες διαδρομες και πλοηγηση.Αρα δεν θελω δυο συσκευες,μια για ασφαλτο και μια για χωμα αλλά θα εχω την ιδια συσκευη πχNuvi50 για καθε χρηση με ελαχιστο περιορισμο την κινηση εκει που δεν υπαρχει δρομος χαρτογραφημενος...
4)Και επιπλεον μού περισσευουν και αρκετα € με την αγορα μιας φθηνοτερης συσκευης Nuvi σε σχεση με μια Zumo ή GPS συσκευης...

Κανω ή λεω κατι λαθος;Εχω καταλαβει κατι λαθος;


Δεν διαθέτουν!!!!!
Αμα πας στα 260€ (όπως το 510) τότε διαθέτουν.Μπες στο site της garmin και δες specs..... Αλλά εκεί παίρνεις και το real thing, σε μεταχειρισμένο βέβαια.
Η μεγάλη διαφορά φίλε μου, είναι ότι ένα gps θα σου κάνει τη ζωή δύσκολη στην πόλη, με τις διευθύνσεις κλπ κι ένας πλοηγός θα σου κάνει τη ζωή δύσκολη τη ζωή εκτός εθνικού κι επαρχιακού δικτύου.
Αν το χρειάζεσαι για κάθε μέρα, ή για να ταξιδεύεις μεταξύ πόλεων, σου κάνει κι ένα turboX , από το ΠΛΑΙΣΙΟ.
Αν οι απαιτήσεις σου είναι όπως τις ανέφερες αρχικά, απλά ξεχνα τα 100€.
Κι αν είναι να δώσεις τα λεφτά του Nuvi 510, πάρε ένα gps kai θα με θυμηθείς. Αλλιώς, πάντα θα θέλεις ένα gps
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!