GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Κράνη

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 31-07-2013, 09:22
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

πως θα το επιβεβαιωσουμε,οτι ειναι double d ring?
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 31-07-2013, 09:46
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από squad Εμφάνιση μηνυμάτων
πως θα το επιβεβαιωσουμε,οτι ειναι double d ring?
ΔΕΝ έχει double D ring

Το παρακάτω ειναι απο το FC-moto.de

MICRO RATCHET SYSTEM

interlocking mechanism 100 % stainless steel
no Safety sacrifice by the use of plastic
handy to open and close
easy to adjust

Πάρε το Shoei XR-1100 κραναρα!


Sent from my Hand using Fingers
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 31-07-2013, 12:42
Thodoras Ο/Η Thodoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αργυρούπολη Αττικής
Μoto: r1200gs 08
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από squad Εμφάνιση μηνυμάτων
πως θα το επιβεβαιωσουμε,οτι ειναι double d ring?
Θεωρω οτι αφου το γραφει (και μαλιστα με εντονη γραφη για να ξεχωριζει απο τις λοιπες προδιαγραφες) ετσι θα ειναι. Για να σιγουρευτεις στελνεις ενα email κ το ρωτας.
Παντως εγω που ψωνισα απο το συγκεκριμενο καταστημα ενα arai μου ηρθε με αμερικανικες προδιαγραφες snell 2010...ισως λοιπον το μαγαζι να κανει εισαγωγες απο ΗΠΑ η κατι σχετικο τελοσπαντων
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 31-08-2013, 15:20
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

Παίδες θα πάω την τρίτη για 2 κράνη στην ηλιούπολη και είμαι μεταξύ του GT-air και το xr-1100 γνωρίζει κανεί διαφορές??? κλείνω προς το GT-air....help please ........τιμούλα για το GT-air για το TC5 και τα 2 μαζί 990euro είναι καλά???
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 31-08-2013, 15:33
Maggellanos Ο/Η Maggellanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: FJR1300
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

To GT ειναι η προσπαθεια της Shoei για ενα τουρισταδικο κρανος,με σαφως λιγοτερο θορυβο απο το 1100,ενσωματωμενη ζελατινα ηλιου και τα σχετικα..Το 1100,ειναι πιστευω μια κλιμακα κατω απο το Gt..Σε οτι αφορα την τιμη,μου ακουγονται πολλα,εαν σκεφτεις οτι τετοιες εποχες πας και ακουμπας ενα χιλιαρικο,και παιρνεις τιμες που θα επαιρνα και εγω που θα αγοραζα ενα κρανος μονο του..Γνωμη μου,πιεσε για κατι καλυτερο,η ψαξου στο νετ..ειδικα στο 1100 παιζουν τρελλες προσφορες κατα καιρους
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 31-08-2013, 18:17
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Maggellanos Εμφάνιση μηνυμάτων
To GT ειναι η προσπαθεια της Shoei για ενα τουρισταδικο κρανος,με σαφως λιγοτερο θορυβο απο το 1100,ενσωματωμενη ζελατινα ηλιου και τα σχετικα..Το 1100,ειναι πιστευω μια κλιμακα κατω απο το Gt..Σε οτι αφορα την τιμη,μου ακουγονται πολλα,εαν σκεφτεις οτι τετοιες εποχες πας και ακουμπας ενα χιλιαρικο,και παιρνεις τιμες που θα επαιρνα και εγω που θα αγοραζα ενα κρανος μονο του..Γνωμη μου,πιεσε για κατι καλυτερο,η ψαξου στο νετ..ειδικα στο 1100 παιζουν τρελλες προσφορες κατα καιρους
Ευχαριστώ αγορίνα μου

Κλείνω προς το GT-air για του λόγους που προαναφέρεις......απο το διαδίκτυο δεν βρίσκω καλύτερη τιμή δυστυχώς, η καλύτερη εδώ στην ελλάδα είναι απο εδώ SHOEI GT-AIR JOURNEY TC-5 - Ηondabikes - Μοτοσυκλέτες - Αξεσουάρ - Εξοπλισμός Αναβάτη δεν έχω μιλήσει μαζί τους για το αν κάνουνε καλύτερη τιμή στην αγορά δυο μαζί....αν και οι έμποροι που έχω μιλήσει μέχρις στιγμής για κάποιο λόγο δεν ρίχνουν ούτε cent(α ρε jumbo που σας χρειάζεται)....


ας μας πεί και κάποιος που το φοράει ήδη αν είναι ικανοποιημένος ρε παιδιά!!
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 31-08-2013, 19:53
Georgek Ο/Η Georgek βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Λαρισα
Μoto: R1200 GS ADVETURE
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

εδω και ένα μήνα περίπου είμαι κάτοχος ενός ενός gt air με το οποίο έκανα πρόσφατα 4500χλμ βολταροντας στα Βαλκάνια αυτό που έχω να σου πω είναι τα εξής πρώτον παρόλο το ονομαστικά αυξημένο βάρος (1500gr) δεν ένοιωσα ούτε στιγμή ότι κουραστηκα από το βάρος ,δεύτερο έχει μια αρκετή άνετη φόρμα που τουλάχιστον σε εμένα ταιριάζει πολύ καλά στο κρανίο μου,,,,,, ύστερα η φιμε αντί ηλιακή εσωτερική ζελατινα είναι υπεροχή και σου προσφέρει μεγάλη ευκολία ιδιαίτερα στα μεγάλα ταξίδια με εναλλαγές του καιρού και της ορατότητας και τρίτον δεν υπάρχει καμία περίπτωση να νιώσεις ζέστη με τουςαεραγωγους απίστευτος αερισμος ακόμα και σε σχετικά μικρές ταχύτητες με παρά πολύ ζέστη
Αυτό που περιμένα να είναι σε καλύτερο επίπεδο είναι. Οθορυβος αλλά οκ είναι σε αρκετά ανεκτό επίπεδο
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 31-08-2013, 19:59
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

Νικόλα πήρα εχθές το λευκό...πολύ καλές εντυπώσεις απο όλες τις πλευρές ! Αν θές να ρωτήσεις κάτι άλλο πάρε τηλέφωνο .
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 31-08-2013, 21:08
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ αγορίνα μου

Κλείνω προς το GT-air για του λόγους που προαναφέρεις......απο το διαδίκτυο δεν βρίσκω καλύτερη τιμή δυστυχώς, η καλύτερη εδώ στην ελλάδα είναι απο εδώ SHOEI GT-AIR JOURNEY TC-5 - Ηondabikes - Μοτοσυκλέτες - Αξεσουάρ - Εξοπλισμός Αναβάτη δεν έχω μιλήσει μαζί τους για το αν κάνουνε καλύτερη τιμή στην αγορά δυο μαζί....αν και οι έμποροι που έχω μιλήσει μέχρις στιγμής για κάποιο λόγο δεν ρίχνουν ούτε cent(α ρε jumbo που σας χρειάζεται)....


ας μας πεί και κάποιος που το φοράει ήδη αν είναι ικανοποιημένος ρε παιδιά!!
για το gt air ρωτα μια στην αποθηκη στην ηλιουπολη λογικα θα εχει καλη τιμη,τωρα για το αν αξιζει τα λεφτα του αυτο δε μπορει να στο πει κανεις ,σε αλλους θα αρεσει σε αλλους οχι,το εχω 6 μηνες ηταν το πρωτο που πουληθηκε στην ελλαδα ,εντυπωσεις αριστες ,οσο για το θεμα του θορυβου τα εχω πει και πιο πανω,με αριστα το 10 ας πουμε του βαζω ενα 7...καλη αγορα....
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 03-09-2013, 22:15
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: SHOEI GT AIR



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Τα κρανάκια αγοραστήκανε τελικά απο τον αντιπρόσωπο...τώρα ξεκουραζονται....το σ/κ στην πρώτη βόλτα θα γράψω και κανένα σχολιάκι!!

Αχρείαστα να'ναι...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!