GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις μοτοσυκλετών

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 21-02-2013, 20:56
βασιλης χανια Ο/Η βασιλης χανια βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2013
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
Μoto: GS 1200 05
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

δυστυχως πεφτουν οι τιμε ςλογω νεου μοντελου..και η συναισθηματικη αξια μιας μηχανης δεν πωλειται...
  #12  
Παλιό 22-02-2013, 22:38
xampos Ο/Η xampos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R 1200 GS 2011
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

καρντασια ενταξει,κανω μια προσπαθεια,δεν ειμαι χαζος για να την δωσω για 10 και 11.000 ευρω
χθες μου ηρθε ΠΜ που μου εκανε ενας κυριος προσφορα στα 9.000 ευρω
αντε να το ξαναπω
ΔΕΝ πειναω ουτε υπαρχουν φοβεροι οικονομικοι λογου που να με κανουν να καιγομαι για χρηματα
Δεν το σκοτωνω ,προσπαθω να το πουλισω
Ο λογος ειναι οτι θελω κατι μικροτερο με μικροτερη αξια γιατι απο δω και περα το βλεπω να καθεται το μηχανακι και να μην το γουσταρω οσο πρεπει να το γουσταρω !!
αν και ειναι δυσκολοι οι καιροι οποιος ξερει την μοτοσυκλετα και την κατασταση της και την θελει θα πληρωσει την αξια της
ειναι μοντελο 2011 και εχει ακομα εργοστασιακη εγγυηση ,το θεωρω ξεφτυλα να δωσεις ενα μηχανακι που καινουργιο πριν 1,5 χρονο εκανε 17.700 ευρω για 9 και 10 .000 ευρω
Αν δεν βρεθει καποιος που να το θελει με γεια μας με χαρα μας, του πεταω ενα χωματινο λαστιχακι επανω και αρχιζω και το σκιζω ,τουλαχιστον να το γουσταρω !!!!

Last edited by xampos; 22-02-2013 at 22:39.
  #13  
Παλιό 22-02-2013, 22:52
ADV Ο/Η ADV βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1150 ADV
Μηνύματα: 501
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xampos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν βρεθει καποιος που να το θελει με γεια μας με χαρα μας, του πεταω ενα χωματινο λαστιχακι επανω και αρχιζω και το σκιζω ,τουλαχιστον να το γουσταρω !!!!
  #14  
Παλιό 23-02-2013, 01:06
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Αυτο ειναι το ασχημο στην εποχη που ζουμε.επειδη καπιοι ανθρωποι εχουν αναγκη απο λεφτα αμεσα και σκοτωνουν την μοτοσικλετα η το αμαξι τους καπιοι αλλοι νομιζουν οτι ολοι οι υπολοιποι θα πρεπει και αυτοι να πουλανε στην ιδια τιμη.μιλαγα σημερα με εναν φιλο μου εμπορο μοτοσικλετων ο οποιος μου ελεγε οτι κλεινει το μαγαζι του λογω της κρισης και μεταξυ αλλων μου ελεγε ποσο πολυ τους εχει καταστρεψει το car.gr που μπαινει ο καθενας και βαζει τιμες του θανατα.σιγουρα εχουν αναγκη οι συγκεκριμενοι πωλητες αλλα μαζι με αυτους καταστρεφονται σιγα σιγα και τα μαγαζια.χαιρομαι φιλε μου που δεν πεινας και ευχομαι η μηχανη σου να πιασει την τιμη που της αξιζει.καλοπουλητη!
  #15  
Παλιό 23-02-2013, 01:50
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ikarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειναι το ασχημο στην εποχη που ζουμε.επειδη καπιοι ανθρωποι εχουν αναγκη απο λεφτα αμεσα και σκοτωνουν την μοτοσικλετα η το αμαξι τους καπιοι αλλοι νομιζουν οτι ολοι οι υπολοιποι θα πρεπει και αυτοι να πουλανε στην ιδια τιμη.μιλαγα σημερα με εναν φιλο μου εμπορο μοτοσικλετων ο οποιος μου ελεγε οτι κλεινει το μαγαζι του λογω της κρισης και μεταξυ αλλων μου ελεγε ποσο πολυ τους εχει καταστρεψει το car.gr που μπαινει ο καθενας και βαζει τιμες του θανατα.σιγουρα εχουν αναγκη οι συγκεκριμενοι πωλητες αλλα μαζι με αυτους καταστρεφονται σιγα σιγα και τα μαγαζια.χαιρομαι φιλε μου που δεν πεινας και ευχομαι η μηχανη σου να πιασει την τιμη που της αξιζει.καλοπουλητη!


Σε ότι αφορά το φίλο και τη μηχανή του, +1200!


Αλλά το άλλο με τους εμπόρους και το car.....


Δηλαδή να στενοχωρηθώ για τους εμπόρους που τόσα χρόνια έπαιρναν για ένα κομάτι ψωμί τα οχήματά μας και τα πουλούσαν χρυσά και πλούτιζαν

Ήταν καλά τότε?
Τους χάλασε τη μαγιά η ΧΕ και το car.gr?
Δεν μπορώ να εκφράσω το μέγεθος της χαράς μου με λόγια....
Πάλι καλά που αναπτύχθηκε το ηλεκτρονικό εμπόριο και κάνουμε τις δουλειές μας μόνοι μας!
Τι να πρωτοθυμηθώ?
Που σε έπαιρναν τηλ μόλις έβλεπαν αγγελία και σου πρότειναν "να αναλάβουν την πώληση" έναντι 20-30.000 δρχ?
Μόλις είχε αρχίσει να λειτουργεί η ΧΕ σε έντυπη μορφή....
Και τι εννοούσαν? Θα έβαζαν την αγγελία σου σε μαύρο πλαίσιο με έντονα γράμματα!!!!! Με τα δικά τους στοιχεία επικοινωνίας και προμήθεια επί της τιμής πώλησης, πέρα από το εφάπαξ εικοσαρικάκι....
Καλά να πάθουν οι απατεώνες!
Άσε τώρα τελευταία με τα αυτοκίνητα από Γερμανία, Βέλγιο κλπ. Το ένα άλλο ένα έβγαζαν.
Κάθε γωνιά και μάντρα με αυτοκίνητα!
Μα καθόλου δεν τα λυπάμαι τα λαμόγια!
  #16  
Παλιό 23-02-2013, 02:06
ikarian Ο/Η ikarian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΙΚΑΡΙΑ
Μoto: BMW F800GT
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Ενταξει εχεις ενα δικιο αλλα υπαρχουν και καποια μαγαζια που καναν καλα την δουλεια τους.Για μενα σιγουρα ο ιδιωτης μπορει να πουλαει πιο φθηνα απλα εγω προσωπικα ποτε δεν ειχα μετρητο και κατεφευγα παντα σε μαγαζια λογω χρηματοδοτησεων.ασε που ειχα καλομαθει με την ανταλλαγη και τωρα σου λενε οι μαγαζατορες στο παιρνω τοσο γιατι κοιτα στο car.gr ποσο το δινουν το δικο σου.

Last edited by ikarian; 23-02-2013 at 02:19.
  #17  
Παλιό 23-02-2013, 02:06
Billy-Bo Ο/Η Billy-Bo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Καρδίτσα
Μoto: R1200 GS 07' - F650 ..95'
Μηνύματα: 475
Thumbs up Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ότι αφορά το φίλο και τη μηχανή του, +1200!


Αλλά το άλλο με τους εμπόρους και το car.....


Δηλαδή να στενοχωρηθώ για τους εμπόρους που τόσα χρόνια έπαιρναν για ένα κομάτι ψωμί τα οχήματά μας και τα πουλούσαν χρυσά και πλούτιζαν

Ήταν καλά τότε?
Τους χάλασε τη μαγιά η ΧΕ και το car.gr?
Δεν μπορώ να εκφράσω το μέγεθος της χαράς μου με λόγια....
Πάλι καλά που αναπτύχθηκε το ηλεκτρονικό εμπόριο και κάνουμε τις δουλειές μας μόνοι μας!
Τι να πρωτοθυμηθώ?
Που σε έπαιρναν τηλ μόλις έβλεπαν αγγελία και σου πρότειναν "να αναλάβουν την πώληση" έναντι 20-30.000 δρχ?
Μόλις είχε αρχίσει να λειτουργεί η ΧΕ σε έντυπη μορφή....
Και τι εννοούσαν? Θα έβαζαν την αγγελία σου σε μαύρο πλαίσιο με έντονα γράμματα!!!!! Με τα δικά τους στοιχεία επικοινωνίας και προμήθεια επί της τιμής πώλησης, πέρα από το εφάπαξ εικοσαρικάκι....
Καλά να πάθουν οι απατεώνες!
Άσε τώρα τελευταία με τα αυτοκίνητα από Γερμανία, Βέλγιο κλπ. Το ένα άλλο ένα έβγαζαν.
Κάθε γωνιά και μάντρα με αυτοκίνητα!
Μα καθόλου δεν τα λυπάμαι τα λαμόγια!
......
  #18  
Παλιό 23-02-2013, 02:53
xampos Ο/Η xampos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R 1200 GS 2011
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

συμφωνω απολυτα σ αυτο που λετε για τους εμπορους , φωτια και κρεμασμα στα λαμογια και στις χρυσες ''δουλειες'' τους
Αυτο με τα αυτοκινητα απο Γερμανια ειδικα τον τελευταιο καιρο εχει παραγινει το κακο
φερνουνε diezel 5 ετιας , τα αγοραζουν κοψοχρονια απο εταιριες ενοικιασεων αυτοκινητων στην Γερμανια ,τα φερνουν Ελλαδα με καμια 100.000 χλμ κατω απο τα πραγματικα τους και τα πουλανε για καινουργια ,ΠΡΟΧΟΧΗ
Στο θεμα μας
συζηταω και ανταλλαγη με
#triumph tiger 955 (2003-2006 μεχρι 4-4.500 ευρω )
#KTM adventure 950 (μεχρι 4-4.500 ευρω )
#Kawasaki Versys 650
Αντε.....πριν το μετανιωσω και αποφασισω να το κρατισω ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
  #19  
Παλιό 23-02-2013, 21:01
AlexCorfu Ο/Η AlexCorfu βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μoto: GS 1200 '11 - honda PCX
Μηνύματα: 183
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xampos Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω απολυτα σ αυτο που λετε για τους εμπορους , φωτια και κρεμασμα στα λαμογια και στις χρυσες ''δουλειες'' τους
Αυτο με τα αυτοκινητα απο Γερμανια ειδικα τον τελευταιο καιρο εχει παραγινει το κακο
φερνουνε diezel 5 ετιας , τα αγοραζουν κοψοχρονια απο εταιριες ενοικιασεων αυτοκινητων στην Γερμανια ,τα φερνουν Ελλαδα με καμια 100.000 χλμ κατω απο τα πραγματικα τους και τα πουλανε για καινουργια ,ΠΡΟΧΟΧΗ
Στο θεμα μας
συζηταω και ανταλλαγη με
#triumph tiger 955 (2003-2006 μεχρι 4-4.500 ευρω )
#KTM adventure 950 (μεχρι 4-4.500 ευρω )
#Kawasaki Versys 650
Αντε.....πριν το μετανιωσω και αποφασισω να το κρατισω ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Την καλλιτεη δουλεια που μπορείς να κανεις , κρατα την μηχανάρα σου ειδικά μοντέλο του 11 δεν θα βρεις κάτι καλλιτερο !!!!!
  #20  
Παλιό 23-02-2013, 21:04
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: BMW R 1200 GS-2011 ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xampos Εμφάνιση μηνυμάτων
καρντασια ενταξει,κανω μια προσπαθεια,δεν ειμαι χαζος για να την δωσω για 10 και 11.000 ευρω
χθες μου ηρθε ΠΜ που μου εκανε ενας κυριος προσφορα στα 9.000 ευρω
αντε να το ξαναπω
ΔΕΝ πειναω ουτε υπαρχουν φοβεροι οικονομικοι λογου που να με κανουν να καιγομαι για χρηματα
Δεν το σκοτωνω ,προσπαθω να το πουλισω
Ο λογος ειναι οτι θελω κατι μικροτερο με μικροτερη αξια γιατι απο δω και περα το βλεπω να καθεται το μηχανακι και να μην το γουσταρω οσο πρεπει να το γουσταρω !!
αν και ειναι δυσκολοι οι καιροι οποιος ξερει την μοτοσυκλετα και την κατασταση της και την θελει θα πληρωσει την αξια της
ειναι μοντελο 2011 και εχει ακομα εργοστασιακη εγγυηση ,το θεωρω ξεφτυλα να δωσεις ενα μηχανακι που καινουργιο πριν 1,5 χρονο εκανε 17.700 ευρω για 9 και 10 .000 ευρω
Αν δεν βρεθει καποιος που να το θελει με γεια μας με χαρα μας, του πεταω ενα χωματινο λαστιχακι επανω και αρχιζω και το σκιζω ,τουλαχιστον να το γουσταρω !!!!
Χαράλαμπε, μαζί σου με 1.000. Εύχομαι να την δώσεις όσο της αξίζει.
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!