GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 12-08-2013, 20:05
ansakellariou Ο/Η ansakellariou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: mitilini
Μoto: BMW GS 1200 ADVENTURE,ΒΜW F 650
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή ΜΕΤΕΩΡΑ-ΠΕΡΤΟΥΛΙ-ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ

Με αφορμή το νεο ταξιδι που προγραμματιζω (πρωτα ο Θεος) να κανω το Φθινοπωρο,μου ηρθε στο μυαλο το προηγουμενο ταξιδι τον Μαιο που μας περασε.Ανοιξα λοιπον τον φακελο με τις φωτογραφιες και αρχισα να χαζευω.Καπου εκει σκεφτηκα να τις μοιραστω μαζι σας για καποιους που ισως θελουν να επισκεφτουν τα μερη αυτα (Μετεωρα-η δευτερη πατριδα μου-,Περτουλι και την περιοχη της Λιμνης Πλαστηρα).Θα με συγχωρεσετε γιατι το ταξιδιωτικο θα ειναι περιληπτικο καθως αφενος εχουν ξεφυγει απτη μνημη μου ορισμενες λεπτομερειες και σας γραφω απλα αυτα που μου ερχονται τωρα στο κεφαλι και αφετερου δεν εχω τον χρονο που θα ηθελα να αφιερωσω.
Με εναυσμα λοιπον τον επικειμενο #### μου (τον Ιουλιο που μας περασε) επρεπε να γνωρισω την συμβία μου στην γιαγια και τους συγγενεις που μενουν στην Καλαμπακα -τοπος καταγωγης του πατερα μου- και ετσι μας μπηκε η ιδεα να κανουμε ενα ταξιδακι συνδυαζοντας με τη Λιμνη Πλαστηρα απτην οποια ειχα ξαναπερασει αλλα οι εικονες ηταν θολες στο μυαλο μου.Μαιο μηνα λοιπον,με πολυ καλο καιρο ξεκινησαμε απο το νησι μας -τη Μυτιληνη- μπηκαμε στο πλοιο με κατευθυνση την Αθηνα και απο κει το επομενο πρωι ξεκινησαμε με προορισμο την Καλαμπακα.Τα πρωτα χιλιομετρα στην Εθνικη οδό ο αερας ηταν λιγο ενοχλητικος κατι στο οποιο προσαρμοστηκαμε μετα απο λιγο και αφου μπηκαμε σε ρυθμο εθνικης αρχισαμε να απολαμβανουμε τη διαδρομη-τοσο μεγαλοι δρομοι και ταχυτητες ειναι κατι που εμεις στα νησια δεν συνανταμε βλεπετε- και πριν το καταλαβουμε φτασαμε στα Καμμενα Βουρλα οπου σταματησαμε για να φαμε κατιτις και να πιουμε και ενα καφεδακι διπλα στη θαλασσα.Εξοπλισμος εντελως βασικος:τριβαλιτσο-τανκμπαγκ στη μηχανη και εμεις μπουφαν κρανη γαντια μοναχα (φυσικα ειχαμε σε μια απο τις βαλιτσες πληρες σετ με αδιαβροχα για παν ενδεχομενο).
Attached Images
File Type: jpg IMG_0221.jpg (45.6 KB, 50 views)
File Type: jpg IMG_0223.jpg (44.7 KB, 47 views)
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!