GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 08-12-2011, 14:53
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasx Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηλία νομίζω είναι η mc motor

Τους πηρα τηλεφωνο, τους ανεφερα το περιστατικο και φυσικα η απαντηση που πηρα ηταν οτι δεν ειναι η επισημη γραμμη της arai ή του επισημου εισαγωγεα αυτο που εκανε.

Κακως μου εδωσε, ειπαν, εναν ασχετο κρανος να φορεσω σε σχεση μ αυτο που ηθελα να παρω γιατι ακομα και τα arai απο κρανος σε κρανος εχουν διαφορετικη εφαρμογη.

Μου ειπε επισης, οτι μηπως τους εδωσα την εντυπωση οτι θα το δοκιμαζα και μετα θα το επαιρνα απο το εξωτερικο. Του ειπα (και ειναι αληθεια αυτο) οτι καμια τετοια εντυπωση δεν του εδωσα, αλλα τι σημασια εχει; Αυτος οφειλε να μου δωσει να δοκιμασω το κρανος που ηθελα.

Στο τελος μου ειπε πολυ απλα, μην πας σ αυτον να το παρεις και ελα απο δω. Του απαντησα οτι αν και το βρισκω 50ευρω φθηνοτερα στο εξωτερικο και να ηθελα να το παρω απο αυτον που εγινε το περιστατικο δεν θα πηγαινα ετσι κι αλλιως.

Τεσπα. Το συμπερασμα ειναι οτι δεν υπαρχει καμια επισημη οδηγια για τετοιες συμπεριφορες και οτι μονο αυτο το καταστημα εκανε αυτα τα κολπα. Γι αυτο και πιστευω οτι δεν θα εχει και πολυ μελλον στην αγορα.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 08-12-2011, 15:09
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απλά μην το πάρεις από κει,πολλοί χάνουν πελατεία με τον κακό και πονηρό τους τρόπο.

send from my beast Samsung galaxy s2 using tapatalk
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 08-12-2011, 16:20
gs77 Ο/Η gs77 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μoto: Husgvarna TE630
Μηνύματα: 1,196
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

[QUOTE=CPretenteriS;538010]Να κατεβάσει λοιπόν τις τιμές του για να του περάσουν τα νεύρα!!!


ΣΩΣΤΟΣ
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 08-12-2011, 22:17
spyrval Ο/Η spyrval βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: F650 GS 2006
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον,ακουστε τι μου ετυχε σημερα.Μπηκα σ ενα μαγαζι να δοκιμασω ενα κρανος.Ετσι απο περιεργεια.Ενα αραι.Ο τυπος στο μαγαζι μου εδωσε να δοκιμασω ενα δειγμα για να το δω και μετα τι μου ειπε:Οτι το μεγεθος θα το δουμε με την αγορα του κρανους!!!

Τι εγινε ρε παιδια; Μας πηραν χαμπαρι οτι πλεον παμε στα μαγαζια,δοκιμαζουμε τα κρανη και μετα τα παραγγελνουμε απ εξω;
Εγω παντως το θεωρω απαραδεκτο και δεν θα ξαναπαω σ αυτον.Μπορει να εχουν δικιο κι αυτοι αλλα οφελουν να σου δινουν να δοκιμασεις το κρανος που θες να παρεις
Καλά σου έκανε φίλε. Μάλιστα το ίδιο πρέπει να γίνει και στα ρούχα.Να σου δίνουν ένα δοκιμαστικό παντελόνι, άσχετα που κάποιοι θα το πατάνε και σε άλλους θα είναι βερμούδα, και να βρεις νούμερο αν ορκιστείς ότι θα αγοράσεις. Είσαι αντιπροσωπεία BMW για test ride στο νέο GS1200? Ναι καλά πονηρούλη! Πάρε το Scarver και κάνε μια βόλτα στο τετράγωνο και όταν έρθεις με τη βαλίτσα με τα φράγκα ανέβα στο GS. Δεν κατάλαβα, την τυρόπιτα στο φούρνο τη δοκιμάζεις κι αν δεν σου κάνει τη δίνεις πίσω?
PS Δώσε όνομα μαγαζιού και άλλαξε τον τίτλο σου σε "τους πήραμε χαμπάρι!"
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 08-12-2011, 23:35
Δήμος Ο/Η Δήμος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Αθήνα - Εκάλη
Μoto: Τέως R1150GS
Μηνύματα: 720
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spyrval Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά σου έκανε φίλε. Μάλιστα το ίδιο πρέπει να γίνει και στα ρούχα.Να σου δίνουν ένα δοκιμαστικό παντελόνι, άσχετα που κάποιοι θα το πατάνε και σε άλλους θα είναι βερμούδα, και να βρεις νούμερο αν ορκιστείς ότι θα αγοράσεις. Είσαι αντιπροσωπεία BMW για test ride στο νέο GS1200? Ναι καλά πονηρούλη! Πάρε το Scarver και κάνε μια βόλτα στο τετράγωνο και όταν έρθεις με τη βαλίτσα με τα φράγκα ανέβα στο GS. Δεν κατάλαβα, την τυρόπιτα στο φούρνο τη δοκιμάζεις κι αν δεν σου κάνει τη δίνεις πίσω?
PS Δώσε όνομα μαγαζιού και άλλαξε τον τίτλο σου σε "τους πήραμε χαμπάρι!"
Δεν ξέρω αν κάνεις χιούμορ ή αν μιλάς σοβαρά. Αν ισχύει το πρώτο τότε αδερφέ θέλεις λίγο δουλίτσα...με το συμπάθειο.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 08-12-2011, 23:59
spyrval Ο/Η spyrval βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: F650 GS 2006
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Δήμος Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν κάνεις χιούμορ ή αν μιλάς σοβαρά. Αν ισχύει το πρώτο τότε αδερφέ θέλεις λίγο δουλίτσα...με το συμπάθειο.
Μόνο και μόνο επειδή δεν μπορείς να καταλάβεις ποιό από τα 2 ισχύει την έχεις την συμπάθειά μου.....
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 09-12-2011, 00:19
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Ν αναφερω οτι μολις μπηκα στο fc-moto.de και το ιδιο κρανος (μονοχρωμο), που ο συγκεκριμενος μαγαζατορας το εχει και προσφορα κιολας 460ευρω, το βρηκα 399,9ευρω+7,9 τα μεταφορικα+ 4,9 η αντικαταβολη=412,7ευρω!!!



εγω για 50 γυφτοπουλα θα το αγοραζα απο το μαγαζη διλαδη 10%

αγοραζω πολλα πραγματα απο τον κυβενοχωρο αλλα οχι για διαφορες 10%
για να σου δωσο π.χ. ενα ζευγαρη μποτακια dm μου ζητισα 270 ευρο στο τελος παραγκηλα 2 ζευγαργια για μενα κε 2 για την γυνεκαμου 330 ευρο κε μαληστα μου τα εφεραν στη πορτα μου !!!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 09-12-2011, 00:27
Δήμος Ο/Η Δήμος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Αθήνα - Εκάλη
Μoto: Τέως R1150GS
Μηνύματα: 720
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giclas Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω για 50 γυφτοπουλα θα το αγοραζα απο το μαγαζη διλαδη 10%

αγοραζω πολλα πραγματα απο τον κυβενοχωρο αλλα οχι για διαφορες 10%
για να σου δωσο π.χ. ενα ζευγαρη μποτακια dm μου ζητισα 270 ευρο στο τελος παραγκηλα 2 ζευγαργια για μενα κε 2 για την γυνεκαμου 330 ευρο κε μαληστα μου τα εφεραν στη πορτα μου !!!
Αυτό θα πει άνεση και μάλιστα σε περίοδο κρίσης!!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 09-12-2011, 01:02
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Δήμος Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό θα πει άνεση και μάλιστα σε περίοδο κρίσης!!!
Στην Κύπρο είναι ο άνθρωπος.....
Καμία σχέση!!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 09-12-2011, 01:05
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!

Απορία : Γιατί όταν αναφερόμαστε σε εμπειρία -θετική ή αρνητική- που είχαμε σε μαγαζί/τεχνίτη/αντιπροσωπεία κ.ο.κ., δεν λέμε το όνομα; Εφόσον όλα μπορούν να ελεγχθούν και να επιβεβαιωθούν, ή όχι, ποιο είναι το πρόβλημα;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μάθανε πως γ@μι@@@@@@ ήρθανε κι απ'τη Σάμο!!!!!! yannis Ανέκδοτα 7 02-05-2011 21:29
Αλήθειες από αυτούς που τολμάνε να τις λένε... gemara Κόσμος 15 14-12-2010 00:01
Μάθανε πως γ....στε πλακώσανε κι οι γύφτοι! Arkas Ελλάδα 13 08-05-2010 18:53
Ένα καγκουρό καθότανε, στον ήλιο και ... βαριότανε ... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 6 20-02-2009 12:22


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!