GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 03-03-2012, 14:43
christos1001 Ο/Η christos1001 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: xalkida
Μoto: R1200R toyring edition 2009
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

Παιδια εγω δεν νευριασα με την τιμη φευγοντας γνωριζα οτι θα το πληρωσω τοσο και παραπανω ,νευριασα με τον τροπο και την συμπεριφορα του πωλητη που ειχε υφος τυπου αντε πληρωνε και στο διαολο ,μαλιστα δε ρωτησα καθολου ποια θα ηταν η νεα τιμη, οταν διαμαρτυρήθηκα το πρωτο πραγμα που εκανε ηταν να μου επιτεθει λεγοντας εγω δεν εχω κανει λαθος .Οφειλω να σημειωσω οτι εχω παρει καινουργια την μηχανη απο εκει και διαφορα πραγματα αξεσουαρ κτλπ, εχω αφησει σεβαστο ποσο και ποτε δεν ειχα κανενα παραπονο, μαλιστα σε εναν αλλο παιδι που δουλευει εκει εχω αρκετη εμπιστοσυνη και στο παρελθον με ειχε προστατευσει απο λαθος αγορες, λαθος νουμερα κτλπ και παντα μου εκαναν και καποια εκπτωση , εγω δε ζητησα να μου κατεβασει κανενας τα παντελονια του, επειδη ημουν και εμπορος ξερω και τι μου γινεται, οταν λες τιμη για πραγμα που εχεις στοκ και επιβεβαιωνεις απο το τηλεφωνο οτι ακομα το κρατας δεν μπορεις να αλλαζεις τιμη πριν το ταμειο πολυ δε περισοτερο να επιτιθεσαι στον πελατη οταν το κανεις .Αμα μου ελεγε το ποιο απλο πραγμα εκανα λαθος βρε αδερφε γιατι εχω πολυ δουλεια θα το καταλαβαινα, μου εχει συμβει κι` εμενα (δες ποιο πανω το εμπορος ) και η διαφορα θα ηταν 20 ,30 ευρω δε θα ηταν παραπανω δε το σκεφτεσαι καν ,η συμπεριφορα του ομως ηταν ιδιαιτερως κακη και γι`αυτο το συζηταμε .

Last edited by christos1001; 03-03-2012 at 14:51.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 03-03-2012, 14:47
christos1001 Ο/Η christos1001 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: xalkida
Μoto: R1200R toyring edition 2009
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

Παιδια στο συγκεριμενο θεμα ρωταω αν εχω δικιο ετσι? οχι στα εσωψυχα σας και στο προβλημα του καθενος
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 03-03-2012, 14:56
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Φίλε μου Ασε τα προστατευτικά στην ησυχία τους και τον πωλητή στην νιρβάνα του. Αυτός χάνει και το μαγαζί στο οποίο δουλεύει.

Προσωπική άποψη ....
πιο φθηνά σου έρχεται να στοκάρεις και να βάψεις τα καπάκια των κυλίνδρων σε ενδεχόμενη πτώση παρά να πάρεις οποιοδήποτε προστατευτικό και ιδιαίτερα κάγκελα !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 03-03-2012, 14:58
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

πεκτη μου πολυ καλα εκανες !

κε μην ξανα περζασης απο εκη ...ουτε για καφε
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 03-03-2012, 15:53
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Εχεις δικιο!!!


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 03-03-2012, 16:07
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

1200 δικια.......
το μονο λαθος που εκανες,ηταν που δεν μιλησες με το αφεντικο...
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 03-03-2012, 17:28
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

αντε ρε με τον καθε μ@λ@κ@....αμα ειναι 43 κ δεν μπορει να του πεις να παει σπιτι του...εσυ τι εισαι δηλαδη που εκανες τοσο ταξιδι,μ@λ@κ@ς..?Αν καταλαβαινω σωστα για ποιο μαγαζι λες,ακου να σου πω κ εγω ενα περιστατικο απο εκει..:παω το λοιπον να παρω το μηχανακι-ειχα ενα fazer 600 κ κατι οικονομιες,το ειχα πουλησει κ ειχα καταληξει τι θα παρω κ λεω οποιος κανει την καλυτερη προσφορα(αντιπροσωπος),σε αυτον θα το παρω..-μπαινω μεσα,γεια σας καλημερες κ τα σχετικα,ευγενικοι ναι,δεν μπορω να πω,στο προκειμενο τωρα..του λεω φιλε ενδιαφερομαι για το adve με αυτα,αυτα κ αυτα επανω ποσο εχει..?μου λεει τοσα(17.460ε)..οκ,του λεω καλως εγω στο χερι εχω 15.000 κ επειδη του λεω ειμαι στο ψαξιμο γενικα για προσφορες(τοτε ειχαν καποιες αντιπροσωπιες προσφορες,οπως κ απο εκει που την πηρα τελικα..),σαν καταστημα τι εχετε,αν μπορειτε να μου προτεινετε καποια προσφορα..?Κ γυρναει κ μου λεει με υφος χιλιων καρδιναλιων:`κε ταδε εμεις εδω πουλαμε μηχανες δεν κανουμε παζαρια...`καλως,σκεφτηκα κ εγω να τις βαλεις στον κwλο σου τοτε καραγκιοζο...του χαμογελασα ευγενικα,τον ευχαριστησα για τον χρονο του,του εσφιξα το χερι κ εφυγα...Ναι για εμενα στην τελικη εχεις δικο με τον γκιοζη...ακου εκει δεν θυμαται τι λεει,ο αμεα...ρε ουστ,απατεωνισκοι...
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 03-03-2012, 19:32
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από christos1001 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω να σας διηγηθω κατι που μου συνεβη σημερα .Εχω γρατζουνισει ,σπασει, τα πλαστικα προφυλακτικα που μπαινουν στους κυλινδρους και θελησα να τα αλλαξω.Γνωριζοντας οτι υπαρχουν εκπτωσεις πηρα τηλεφωνο την περασμενη τριτη σε μαγαζι στην οδο με το ονομα παλαιου ηρωα μπουρλοτιερη ,απο οπου εχω παρει την μηχανη και κανω τα σερβις και με το οποιο δεν ειχα μεχρι τωρα κανενα προβλημα μεχρι τωρα (με εξαιρετικο σερβις μπορω να πω), με συνδεσαν με τον υπευθυνο κ.Γιωργο Φ. Τον ρωτησα την τιμη για αυτα και μου ειπε 129 ευρω ,τον ρωτησα αν εχουν εκπτωσεις αυτα και μου ειπε να κλεισουμε και να του δωσω το τηλεφωνο μου .Πραγματι σε 10 λεπτα με πηρε τηλ και μου ειπε οτι θα μου τα δωσει σαν αντικατασταση μια και εγω εχω τις βιδες του σετ και με την εκπτωση κοστιζουν 93 ευρω ,με ρωτησε αν ηθελα να μου τα κρατησει του ειπα οτι επειδη ειμαι απο χαλκιδα αν δεν προλαβω μες την εβδομαδα θα τα παρω την επομενη (η επομενη ειναι αυτη που διανυουμε) μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα και κλεισαμε το τηλεφωνο.
Και ερχομαστε την σημερινη μερα ,το πρωι πηρα τηλεφωνο στις 11.30 περιπου συνδεθηκα με τον συγκεκριμενο υπαλληλο Γιωργο Φ.και τον ρωτησα αν μου εχει κρατηση ακομα τα πλαστικα και μεχρι τι ωρα δουλευουν για να περασω να τα παρω μου ειπε οτι τα εχει κρατησει και δουλευουν μεχρι τις 4.00 οπως καθε μερα (αυτολεξει).Πηγα στο μαγαζι στις 15.30 περιπου και αφου ανεβηκα και χαζεψα λιγο ηρθε ο Γιωργος Φ. του ειπα ποιος ειμαι και τι ηθελα και πηγε μεσα στην αποθηκη βγηκε στο χερι του κρατωντας τα καπακια και μου ειπε οτι δεν μπορει να μου τα δωσει στη τιμη που μου ειχε πει ,του ειπα οτι αφου ειχαμε συμφωνησει στην τιμη δεν θα τα παρω σε αλλη τιμη και η απαντηση του ηταν οτι σταματησαν οι εκπτωσεις ,τοτε τον ρωτησα γιατι δεν μου το ειπε την περασμενη εβδομαδα οτι ηταν μεχρι τελους του μηνα η σημερα το πρωι που τον ρωτησα η ας με επαιρνε τηλεφωνο να μου το πει οτι αλλαζουν οι τιμες και μου οτι εχει χιλια πραγματα στο μυαλο του και το ξεχασε .Στη διαμαρτυρια μου οτι δεν μπορει να συμφωνει αλλη τιμη και να ζηταει αλλη τιμη μου ειπε οτι δεν μπορει να μαγνητοφωνει τι λεει και οτι ειναι 43 χρονων και ξερει τι λεει (εγω που ειμαι μεγαλυτερος δηλ ξερω καλυτερα?)και οτι αυτος δεν εκανε λαθος κτλπ Νευριασα και εφυγα γιατι αλλο να θες να μου παρεις 10-20-30 ευρω γιατι εχουν αλλαξει οι τιμες και αλλο να λες δεν εχω κανει λαθος πληρωνε μα-------α πελατη .Κριμα πραγματικα κριμα
Και σας ρωταω εχω δικιο?
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από christos1001 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια εγω δεν νευριασα με την τιμη φευγοντας γνωριζα οτι θα το πληρωσω τοσο και παραπανω ,νευριασα με τον τροπο και την συμπεριφορα του πωλητη που ειχε υφος τυπου αντε πληρωνε και στο διαολο ,μαλιστα δε ρωτησα καθολου ποια θα ηταν η νεα τιμη, οταν διαμαρτυρήθηκα το πρωτο πραγμα που εκανε ηταν να μου επιτεθει λεγοντας εγω δεν εχω κανει λαθος .Οφειλω να σημειωσω οτι εχω παρει καινουργια την μηχανη απο εκει και διαφορα πραγματα αξεσουαρ κτλπ, εχω αφησει σεβαστο ποσο και ποτε δεν ειχα κανενα παραπονο, μαλιστα σε εναν αλλο παιδι που δουλευει εκει εχω αρκετη εμπιστοσυνη και στο παρελθον με ειχε προστατευσει απο λαθος αγορες, λαθος νουμερα κτλπ και παντα μου εκαναν και καποια εκπτωση , εγω δε ζητησα να μου κατεβασει κανενας τα παντελονια του, επειδη ημουν και εμπορος ξερω και τι μου γινεται, οταν λες τιμη για πραγμα που εχεις στοκ και επιβεβαιωνεις απο το τηλεφωνο οτι ακομα το κρατας δεν μπορεις να αλλαζεις τιμη πριν το ταμειο πολυ δε περισοτερο να επιτιθεσαι στον πελατη οταν το κανεις .Αμα μου ελεγε το ποιο απλο πραγμα εκανα λαθος βρε αδερφε γιατι εχω πολυ δουλεια θα το καταλαβαινα, μου εχει συμβει κι` εμενα (δες ποιο πανω το εμπορος ) και η διαφορα θα ηταν 20 ,30 ευρω δε θα ηταν παραπανω δε το σκεφτεσαι καν ,η συμπεριφορα του ομως ηταν ιδιαιτερως κακη και γι`αυτο το συζηταμε .
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από christos1001 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια στο συγκεριμενο θεμα ρωταω αν εχω δικιο ετσι? οχι στα εσωψυχα σας και στο προβλημα του καθενος
Χρήστο αν τα πράγματα έγιναν όπως τα περιγράφεις και δεν έχω λόγους να μην το πιστέψω, έχεις απόλυτο δίκιο..

Πήγαινα χρόνια στο συγκεκριμένο εξουσιοδοτημένο.
Κανένα παράπονο σαν εργασίες...Πολλά παράπονα για το τουπέ...
Ο ιδιοκτήτης είναι άνθρωπος φιλικός και σωστός με τους πελάτες.
Ορισμένοι τεχνίτες όμως είναι απαράδεκτοι με μιά μύτη στα ουράνια....

Δεν έχω απαίτηση να με καλοπιάσουν, αλλά όταν μιλάς με πελάτη φροντίζεις να έχεις ένα σωστό ύφος έτσι ώστε να σε εμπιστευτεί ο πελάτης και να υπάρχει μιά σωστή συνεργασία...
Τους τα έγραψα και στη σελίδα τους στο φατσοβιβλίο επώνυμα...

Χρήστο δεν ξέρω αν το έχεις υπόψι σου αλλά το φόρουμ έχει ανοικτή γραμμή έκπτωσης στηην εργασία αλλά και στα ανταλακτικά με την εταιρία Motion & Style στο κατάστημα Αγίου Στεφάνου το οποίο είναι πολύ κοντά σας στην Χαλκίδα εννοώ..
Το δε άξιο λόγου στην συγκεκριμένη πρόταση ονομάζετε Θανάσης Μουρνιανάκης, ο τεχνικός.... ένα πάρα πολύ καταρτισμένο παλληκάρι που δεν βαριέτε να σου εξηγεί .οτι να τον ρωτήσεις.
Σε επιτρέπει να είσαι παρών στο΄σέρβις της μηχανής αν το θες.
Ψυρίζει τα πάντα και δεν αρκείται στε αυτά που προβλέπονται.
Γενικά ένας άνθρωπος να συνεργαστείς μαζί του.
Σε προστατεύει με συμβουλές και γενικά συμπεριφέρετε άψογα...
Άσε που η έκπτωση είναι πραγματική και φαίνετε...
Πόσο είχε τιμοκατάλογο τα προστατευτικά?

129Χ15%=19.35

129
-19.35
______=109,35 θα τα έπερνες χωρίς χατήρια και στεναχώριες..

Μια φορά σε γράφει η γραμματεία ότι είσαι μέλος του φόρουμ και είσαι περασμένος στο σύστημα τους.
Στείλε πμ με τα στοιχεία σου στον ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ και θα σε φτιάξει ο αρχηγός
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 03-03-2012, 22:28
christos1001 Ο/Η christos1001 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: xalkida
Μoto: R1200R toyring edition 2009
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

Φιλε μου πηγα εκει που παω συνηθως, δεν αλλαζεις μαγαζι που σε εξυπηρετησε επαρκως για 2 χρονια για μικρες διαφορες .Την ξερω την εκπτωση που λες αλλα αφου ειχε η εταιρια 20% ηταν καλυτερα να παρω αυτην απο οικονομικης αποψης αλλα θυμισου οτι μιλαμε για λιγα χρηματα 10-20 ευρω ετσι?Και δεν ζητησα κανενα χατηρι ρωτησα αν υπαρχει εκπτωση οπως πολλακις διαφημιζεται. Την συμπεριφορα στηλιτευω και οχι τη τιμη που οπως αναφερει καποιος φιλος ποιο πανω συμφερει να βαψεις τα καπακια αντι να παρεις προστατευτικα

Last edited by christos1001; 03-03-2012 at 22:31.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 04-03-2012, 02:17
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από christos1001 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου πηγα εκει που παω συνηθως, δεν αλλαζεις μαγαζι που σε εξυπηρετησε επαρκως για 2 χρονια για μικρες διαφορες .Την ξερω την εκπτωση που λες αλλα αφου ειχε η εταιρια 20% ηταν καλυτερα να παρω αυτην απο οικονομικης αποψης αλλα θυμισου οτι μιλαμε για λιγα χρηματα 10-20 ευρω ετσι?Και δεν ζητησα κανενα χατηρι ρωτησα αν υπαρχει εκπτωση οπως πολλακις διαφημιζεται. Την συμπεριφορα στηλιτευω και οχι τη τιμη που οπως αναφερει καποιος φιλος ποιο πανω συμφερει να βαψεις τα καπακια αντι να παρεις προστατευτικα
Ανεφερα τα παραπανω για να τονισω αυτο που και εσυ εζησες....τουπε κ αλαζονεία...
Οχι όλοι, αλλά αρκετοι εκει μεσα...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Να και η Δικια μου !!!! GsDakar Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 21 06-02-2012 14:28
Πάτρα ποικιλία 01/02/12 skippybi Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 24 03-02-2012 21:32
Γυναικιο Μπουφαν ziumann Ένδυση 11 03-05-2011 20:08
IQ Ραδικιού... gepol Αστεία Video 11 23-03-2011 08:33
Να και η δικιά μου... LakisGS Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 37 02-02-2011 10:45


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!