GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 08-06-2009, 13:35
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελάτε ρε παιδιά. Αμάν πια με τις εθνικιστικές κορώνες σας!!!!! Γιατί δεν πάτε να τα λέτε σε κανένα αντίστοιχο site και να πάψετε να προκαλείτε και όσους έχουν διαφορετικές με σας απόψεις?!!?!?!?!?

Με τους πιο πολλούς από σας είμαι ήδη φίλος και συνταξιδιώτης. Σεβαστείτε λοιπόν, ότι δεν είναι απαραίτητο να έχετε το αλάθητο του πάπα και τέλος πάντων, μπορεί όσοι έχουν άλλη άποψη, να μην είναι και καλά τόσο βλάκες, αλλά να έχουν δει και κάτι άλλο πιο πέρα!!!!!

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και την, εκ των προτέρων, αποδοχή της διαφορετικότητας.
κανεις δε διεκδικησε το αλαθητο του παπα ουτε μιλησε κανεις για βλακες!
επισης οσοι εχουν διαφορετικη αποψη δε ειναι απαραιτητο οτι εχουν δει και κατι αλλο πιο περα,μπορει και απλα να μην εχουν δει και κατι αλλο πιο περα η και να μην εχουν καν αντιληφθει το παρον!
η αποδοχη της διαφορετικοτητας φιλε γιαννη ειναι δεδομενη!
εννοειται οτι δε θα χαλασουμε τις καρδιες μας λογω διαφορετικων αποψεων!
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 08-06-2009, 13:58
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
κανεις δε διεκδικησε το αλαθητο του παπα ουτε μιλησε κανεις για βλακες!
επισης οσοι εχουν διαφορετικη αποψη δε ειναι απαραιτητο οτι εχουν δει και κατι αλλο πιο περα,μπορει και απλα να μην εχουν δει και κατι αλλο πιο περα η και να μην εχουν καν αντιληφθει το παρον!
η αποδοχη της διαφορετικοτητας φιλε γιαννη ειναι δεδομενη!
εννοειται οτι δε θα χαλασουμε τις καρδιες μας λογω διαφορετικων αποψεων!
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 08-06-2009, 13:58
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
κανεις δε διεκδικησε το αλαθητο του παπα ουτε μιλησε κανεις για βλακες!
επισης οσοι εχουν διαφορετικη αποψη δε ειναι απαραιτητο οτι εχουν δει και κατι αλλο πιο περα,μπορει και απλα να μην εχουν δει και κατι αλλο πιο περα η και να μην εχουν καν αντιληφθει το παρον!
η αποδοχη της διαφορετικοτητας φιλε γιαννη ειναι δεδομενη!
εννοειται οτι δε θα χαλασουμε τις καρδιες μας λογω διαφορετικων αποψεων!
Αχ βρε κώστα μου, δεν το έλεγες λίγο νωρίτερα, μέρα που είναι σήμερα (του αγίου πνεύματος), να ψώνιζα κι'εγώ λίγη γνώση!!!!
Δεν βαριέσαι, του χρόνου νάμαστε καλά!!!!
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 08-06-2009, 14:05
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Φίλε Γιάννη μη το βλέπεις κομματικά.Δεν ανήκω πουθενά.Κανείς δε μου δίνει να φάω αν δε κουνήσω τα ποδαράκια μου και τα χεράκια μου.
Δε θα επιτρέψω όμως σε κανένα προδότη να μπει στη χώρα μου που τόσα έχει περάσει και να μου υποδείξει τα σύνορα.Γιατί οι τύποι του τόξου που εκτός από Ουράνιο είναι και μουσουλμανικό αυτό κάνουν.Να σας πω επίσης ο,τι είναι υποκινούμενοι και φυσικά οικονομικά στηριζόμενοι από που?
Από τη χώρα που έχει κόκκινες άσπρες γραμμές μπλε φόντο και πολλά αστεράκια.
Αστεράκια που αν αφήσουμε τα οποιαδήποτε τόξα να κάνουν τέτοιου είδους παρουσιάσεις θα τα βλέπουμε θέλοντας και μή.
Και τι εννοώ!!!
Μήπως έχουμε πάρει είδηση πόσοι μουσουλμάνοι φανατικοί έρχονται στην Ελλάδα?
Μήπως ξέρετε πόσα τζαμιά παράνομα υπάρχουν,και όχι επειδή δε δίνουν άδεια,μόνο στην Αθήνα?
Περπατήστε ελεύθερα εσείς ή η γυναίκα σας ή ένα παιδί 15 και πάνω στη πρωτεύουσα!!!
Τι κάνουμε γι'αυτό?Μη μου πείτε ο,τι φταίει η πολιτεία ή τα κόμματα.Εμείς!!!ΝΑΙ.Για να πάμε
σε Ρώμη,Παρίσι,Λισσαβώνα,Βερολίνο και άλλες ευρωπαικές πρωτεύουσες ή και πόλεις αν θέλετε.Βρείτε μου μία οδό Αθηνάς μία Γερανίου μία Σοφοκλέους μία Πειραιώς μία μία μία μία έλεος.Αισθάνομαι ξένος στη πόλη μου.
Και σε προσωπικό επίπεδο φίλε Γίαννη που με ξέρεις λίγο.Έρχονται στιγμές που θέλω να πιω
ένα καφέ μόνος μου με τις σκέψεις μου βλέποντας τη θάλασσα από μία καφετέρια στο Πειραιά και μέσα σε μισή ώρα έχουν περάσει
τουλάχιστον 10 ενοχλητικοί με πάρε πάρε κύριο.Γιατί φίλε έρχονται εδώ?Και μένα θα μου άρεσε να έμενα Ελβετία αλλά ξέρω ό,τι δε έχω την άνεση να πάω.
Και αφού έρχονται και δεν έχουν δουλειές,γιατί κάθονται?
Να πάνε στη χώρα τους ή αλλού.Η ψορωΚωσταινα βουλιάζει που βουλιάζει τι να τους κάνουμε?
Κοιτάχτε επίσης τα πλοία της Μυτηλίνης τι φέρνει κάθε μέρα από το νησί.
Να σας πω κι άλλα.Τα εισητήρια φυσικά τα πληρώνουμε εμείς.Αυτοί είναι οι κακομοίριδες λαθρομετανάστες και καλά.Γιατί δε τους βάζουν σε ένα άλλο καράβι και να τους πάνε απέναντι από εκεί που ήρθαν.?
Και τέλος γνωρίζουμε βάσει Ε.Ε. πόσους μετανάστες πρέπει ανάλογα πληθυσμού να έχουμε?
Σας Ευχαριστώ!!!
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 08-06-2009, 14:32
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχ βρε κώστα μου, δεν το έλεγες λίγο νωρίτερα, μέρα που είναι σήμερα (του αγίου πνεύματος), να ψώνιζα κι'εγώ λίγη γνώση!!!!
Δεν βαριέσαι, του χρόνου νάμαστε καλά!!!!
δεν αναφερομαι σε θεματα γνωσης,αλλα σε θεματα ρομαντισμου και ιδεολογιας που ασχετα αν ειναι αγνα,στην παρουσα φαση δεν βρισκουν εφαρμογη!τα πραγματα εχουν αγριεψει και χρειαζονται ριζικες και αποφασιστικες αλλαγες μπας και δει ο τοπος καμια ασπρη μερα!
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 08-06-2009, 14:42
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

να σου πω φιλε παντελη γιατι ερχονται εδω?επειδη σε ΚΑΜΙΑ πολιτισμενη χωρα δεν ανεχονται αυτο το χαλι!αλλα εμεις ειμαστε βλεπεις... ψυχοπονιαρηδες!δεν κοιταμε τα προβληματα μας,μας απασχολουν τα προβληματα των αναξιοπαθουντων λαθρομεταναστων!
αλλα σε αλλες χωρες που τους πεταγαν στη θαλασσα απο τα καραβια ειναι φασιστες ε?αλλα δεν εχω ακουσει απο δαυτους ενα ευχαριστω που τους αφηνουμε να ζησουν εδω!ουτε βλεπω μια συμπαθεια στη χωρα μας!αντιθετως ολο παραπονα εχουν και αισθανονται και αδικημενοι!
και επαναλαμβανω,κανενα προβλημα με τους νομιμους και ελεγχομενους μεταναστες!
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 09-06-2009, 21:53
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
να σου πω φιλε παντελη γιατι ερχονται εδω?επειδη σε ΚΑΜΙΑ πολιτισμενη χωρα δεν ανεχονται αυτο το χαλι!αλλα εμεις ειμαστε βλεπεις... ψυχοπονιαρηδες!δεν κοιταμε τα προβληματα μας,μας απασχολουν τα προβληματα των αναξιοπαθουντων λαθρομεταναστων!
αλλα σε αλλες χωρες που τους πεταγαν στη θαλασσα απο τα καραβια ειναι φασιστες ε?αλλα δεν εχω ακουσει απο δαυτους ενα ευχαριστω που τους αφηνουμε να ζησουν εδω!ουτε βλεπω μια συμπαθεια στη χωρα μας!αντιθετως ολο παραπονα εχουν και αισθανονται και αδικημενοι!
και επαναλαμβανω,κανενα προβλημα με τους νομιμους και ελεγχομενους μεταναστες!
Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω...
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 16-06-2009, 01:54
GANTZA Ο/Η GANTZA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Πατρα
Μoto: με 2 ροδες!!!!!! dakar 650
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Ρε παιδες.
Παρακολουθω τη συζητηση πολυ προσεχτικα!
ΠΑΝΩ κατω κανεις δε γουσταρει το μπαχαλο αυτο με τους λαθρομεταναστες
και φυσικα ουτε τις μανουρες που κανουν.
οκ.. ολοι εχουν τα ορια τους,τις ιδεες τους,τα πιστευω τους
Ολοι μας ομως εστιαζουμε στο δεντρο και οχι στο δασος.
Σε καμια αλλη 'πολιτισμενη " χωρα δεν επικρατει τοσο χαος
γιατι φυσικα εκει εχουν νομους που τους σεβονται ολοι γιατι ισχυουν για ολους.
Εδω στο μπ...λο που λεγεται ελλαδα ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ,
με την ψηφο μας,με την μη ψηφο μας,με την απαξιωση μας για την κοινωνια γενικοτερα,με την αποξενωση μας απο τα"κοινα",απο την ιστορια μας,απο τον ιδιο το γειτονα μας....κλπ η λυση σε ολα αυτα ειναι τα παιδια μας,η πιο φρεσκα γενια.
ΝΑ ΕΝΤΡΥΦΗΣΟΥΜΕ στα παιδια μας τη εστι ελλαδα,την ιστορια μας,
το πολιτισμο μας.
ΝΑΙ ειμαστε πονεμενος λαος αλλα φιλοξενος.Ομως και το σπιτι μας δεχεται εναν συγκεκριμενο αριθμο επισκεπτων.ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ συμπεριφερομαστε στο σπιτι μας με ασκημο τροπο,αν δεν το αγαπαμε,δεν το φροντιζουμε και συνεπως και στην γειτονια μας δεν συμπεριφερομαστε αναλογα τι περιμενετε?
ΑΝ η νεα γενια πολιτικων ,η μελλοντικη γενια που θα ειναι τα παιδια μας δεν ειναι εφοδιασμενα ,μπολιασμενα με αγαπη για τουτο τον τοπο,για το περιβαλλον,να εχουν πυγμη ,και ολα αυτα να ξεκινανε απο το σπιτι τους,νομιζετε θα παει καλυτερα το εργο αυτο.
ΠΟΥ οι νεοι κοιτανε να πλουτισουν με οτι λαμογια γινεται,να πατησουν πανω σε πτωματα για ζησουν πλουσιοπαροχα.,και φυσικα δεν φταινε αυτα
ΓΙΑΤΙ φταιμε εμεις οι πατεραδες,μαναδες που δεν τους εχουμε δειξει τιποτα παρα μονο ιντριγκες ,κοντρες ,λαμογιες
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΑΝΑΓΚΗ,ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΑΣΠΙΖΕΤΕ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ
ΝΑ αγαπησουν το γειτονα τους ,την κοινωνια,τη φυση,να μην προβαλουν τα λαμογια,να θεσπισουν νομους που να ειναι σεβαστοι απο ολους,να καλωζοριζουν τους ελεγχομενους μεταναστες ,να βαλουν ταξη σε αυτη τη χωρα επιτελους .
ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΘΑ ΞΕΠΗΔΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΥΡΙΑΝΑ ΝΙΑΤΑ ΜΠΟΛΙΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΒΟΥΡΚΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΜΙΑΣ ΣΚΕΨΗΣ
ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
###########

Last edited by GANTZA; 16-06-2009 at 01:56.
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 16-06-2009, 07:59
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Reply With Quote
  #70  
Παλιό 17-06-2009, 00:25
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Γιώργο
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Λεωνίδας και το "θηρίο" του .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 31 27-05-2009 12:04
Το εγχειρίδιο του "καλού ανακυκλωτή" .. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 4 14-05-2009 13:59
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14
Σε δημοπρασία έβαλε την "παρθενιά της" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 23 17-01-2009 10:41
Το "περιοδικό" της μαμάς BMW GS_maniac Χρήσιμα 3 14-12-2008 19:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!