GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 15-11-2011, 22:28
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Terra Fleet Management AND sECURITY | www.terracom.gr

Αν είναι να το πάρεις πάρε το σαν service :P
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 16-11-2011, 13:17
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zandesiro Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μιας και παιζει το θεμα να ρωτησω αν ξερει κανεις που μπορω να βρω καλωδιο και μετασχηματιστη για μονιμη τροφοδοσια απο μπαταρια 12v για το συγκεκριμενο tracker????
Το ιδια συσκευη εχω και γω και ειχα αγορασει αυτο το καλωδιο φορτισης

HOT!GPS tracker GPS102 TK102 car charger special cable | eBay http://translate.google.gr/translate.../dp/B005J1U91U

αλλα απο Ελληνικο μαγαζι, γυρω στα 12 ευρω

(Δεν το θυμαμαι τωρα, αν το θυμηθω θα το γραψω.. )

Last edited by black_hawk; 16-11-2011 at 13:19.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 16-11-2011, 13:50
sliv Ο/Η sliv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW GS 1200 Adventure 07
Μηνύματα: 933
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zandesiro Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω το ιδιο ακριβως με το λινκ που εβαλες εχει πολλες λειτουργιες και το χρησιμοποιω παντου αυτοκινητο,σπιτι και οχι μονο(σαν κοριο)χε,χε.....και φυσικα στην μηχανη.....!

Σε ταξιδι να ξερουν οι φιλοι σου και η οικογενεια σου που βρισκεσαι....

Το μονο μειον ειναι οι μπαταριες (2) που εχουν κανα 6αρω αναμονη.....!
Και δεν το δοκιμασα με περιαγωγη στο εξωτερικο....(θα το κανω).

Το καλο ειναι οτι αν κουνηθει η μηχανη καποια μετρα δεν θυμαμαι ποσα σου στελνει sms.
Αν περασεις καποια ταχυτητα σου στελνει μυν. Πχ ο γιος σου με 190χλμ την ωρα και μετα τον μπινελικιαζεις...!
και εχει μαγνητη στο πισω μερος (εχει και καπακι χωρις) και το κολλας παντου οπου υπαρχει μεταλικη επιφανεια.
Το καλυτερο ειναι οτι γινεται κοριος το παιρνεις τηλ και ακους τα παντα στο χωρο....

Και μιας και παιζει το θεμα να ρωτησω αν ξερει κανεις που μπορω να βρω καλωδιο και μετασχηματιστη για μονιμη τροφοδοσια απο μπαταρια 12v για το συγκεκριμενο tracker????
Γιαννη, φανταζομαι γαι να στελνει sms κλπ θα πρπει να εχει sim με συνδρομη κανονικα σαν κινητο ? σωστα?

γιατι στο site αναφερει "χωρίς συμβόλαια και συνδρομές" τι ισχυει τελικα?
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 16-11-2011, 16:28
J-P-HELLAS Ο/Η J-P-HELLAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΧΑΡΝΕΣ
Μoto: HP2 ENDURO honda sh300
Μηνύματα: 862
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sliv Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη, φανταζομαι γαι να στελνει sms κλπ θα πρπει να εχει sim με συνδρομη κανονικα σαν κινητο ? σωστα?

γιατι στο site αναφερει "χωρίς συμβόλαια και συνδρομές" τι ισχυει τελικα?

βαλε sim καρτοκινητου, παιρνεις μια και εχεις μεσα 2-3-5 ευρω (οσο θελεις εσυ) χρονο ομιλιας και ισχυει για ενα χρονο,
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 16-11-2011, 17:37
sliv Ο/Η sliv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW GS 1200 Adventure 07
Μηνύματα: 933
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από J-P-HELLAS Εμφάνιση μηνυμάτων
βαλε sim καρτοκινητου, παιρνεις μια και εχεις μεσα 2-3-5 ευρω (οσο θελεις εσυ) χρονο ομιλιας και ισχυει για ενα χρονο,
Σωστοςςςςς!!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 16-11-2011, 18:09
KouaksKouaks Ο/Η KouaksKouaks βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: GSA 2008 ΤΟΥΜΠΑΝΟ!
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sliv Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι γνώμη έχετε για αυτό ?

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/5511/Pro-GPS-TRACKER-GPS-TR-GSM-1000-NE-mini-tracker-locator-τελευταία-έκδοση-Δορυφορικό-σύστη


εννοώ, ευκολία χρήσης , αποτελεσματικότητα ….

Έχει κανείς προσωπική εμπειρία ?
Γειά σου Στρατή, το μπλικιμπλίκι το έχω σχεδόν ένα χρόνο, και το είχα πάρει απο eBay στα 50 ευρώ μαζί με τροφοδοτικό για να μπεί μόνιμα πάνω στην χοντρή μου (κρυμμένο φυσικά). Είχα παραγγείλει 3 κομμάτια μάλιστα, για 2 φίλους ακόμα!

Ήθελα να κάνω μια παρουσίαση εδω στο φόρουμ για όλους τους φίλους, για να μάθουνε όλοι τι ακριβώς παίζει με τα Trackers, αλλά λόγω δουλειάς δεν πρόλαβα καθόλου να το κάνω..

Στο ζουμί λοιπόν... το μηχανάκι δουλεύει ΤΕΛΕΙΑ για τα λεφτά του, το στίγμα που δίνει είναι ακριβές, με μικρή απόκλιση (max 5m), και έχει φυσικά και πολλές ρυθμίσεις για όριο ταχύτητας, αν κουνηθεί η μηχανή κτλπ. να σε ειδοποιεί με SMS.

Η ρύθμισή του γινεται σχετικά εύκολα, απλά διαβάζεις το εγχειρίδιο και στέλνεις μερικά SMS στην συσκευή για να την προγραμματίσεις!

Γνώμη μου είναι οτι αξίζει να το λειτουργείς με GPRS, διότι η ενημέρωση είναι συνεχής, οπότε σε περίπτωση κλοπής και η κούκλα σου είναι σε καμια υπόγα, απλά θα μπείς στο site και θα δείς ολη την διαδρομή απο εκεί που κλάπηκε μέχρι και το σημείο που έχασε το σήμα (θεωρητικά στην υπόγα!)

Απλά αγοράζεις απο Vodafone καρτούλα SIM προπληρωμένη, ενεργοποιείς τα δεδομένα (Surf & mail) και βάζεις 3 ευρώ τον μήνα για 60MB που είναι υπεραρκετα για να σου στέλνει στίγμα κάθε 2 sec!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 16-11-2011, 18:51
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sliv Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη, φανταζομαι γαι να στελνει sms κλπ θα πρπει να εχει sim με συνδρομη κανονικα σαν κινητο ? σωστα?

γιατι στο site αναφερει "χωρίς συμβόλαια και συνδρομές" τι ισχυει τελικα?
Δεν εχει συνδεση μονο καρτα απλα να εχεις το νου σου να βαζεις κατιτης μεσα για να μην στο διακοψουν(1 χρονος χωρις ανανεωση) και για να εχει να σου στελνει τα μυνηματα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KouaksKouaks Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου Στρατή...................
Γνώμη μου είναι οτι αξίζει να το λειτουργείς με GPRS, διότι η ενημέρωση είναι συνεχής, οπότε σε περίπτωση κλοπής και η κούκλα σου είναι σε καμια υπόγα, απλά θα μπείς στο site και θα δείς ολη την διαδρομή απο εκεί που κλάπηκε μέχρι και το σημείο που έχασε το σήμα (θεωρητικά στην υπόγα!)

Απλά αγοράζεις απο Vodafone καρτούλα SIM προπληρωμένη, ενεργοποιείς τα δεδομένα (Surf & mail) και βάζεις 3 ευρώ τον μήνα για 60MB που είναι υπεραρκετα για να σου στέλνει στίγμα κάθε 2 sec!
Πες μου λιγο σε πιο site μπαινεις για να δεις τα δεδομενα??
Αυτο της εταιριας που ειχε μαζι στο κουτι δεν μπορω να μπω....


Με ενδιαφερει αμεσα το θεμα...
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 16-11-2011, 19:23
KouaksKouaks Ο/Η KouaksKouaks βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: GSA 2008 ΤΟΥΜΠΑΝΟ!
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zandesiro Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχει συνδεση μονο καρτα απλα να εχεις το νου σου να βαζεις κατιτης μεσα για να μην στο διακοψουν(1 χρονος χωρις ανανεωση) και για να εχει να σου στελνει τα μυνηματα.

Σωστός!

Πες μου λιγο σε πιο site μπαινεις για να δεις τα δεδομενα??
Αυτο της εταιριας που ειχε μαζι στο κουτι δεν μπορω να μπω....


Με ενδιαφερει αμεσα το θεμα...
Με την αγορά του Tracker επικοινώνησα με τον τύπο που μου το πούλησε, οπου ο ίδιος μου δημιούργησε λογαριασμό στο GPS Tracker.Net όπου και χρησιμοποιώ. (έπρεπε ο ίδιος να το κάνει δλδ)
ο 1ος χρόνος είναι τσάμπα, αλλά σε λίγες μέρες λήγει και θα ψάξω να βρώ κάποιο άλλο site, κατά προτίμηση τσάμπα!

Αν θές σε ενημερώνω με ότι βρω, απλά λόγω δουλειάς έχω ελάχιστο χρόνο για ψάξιμο και ίσως μου πάρει αρκετές μέρες!

* Α, εμένα μου έδωσε και ένα πρόγραμμα που το τρέχεις στον υπολογιστή και κάνει την ίδια δουλειά με την ιστοσελίδα.. κάνεις δλδ τον κομπιούτερά σου διακομιστή (server) οπότε μπαίνεις εκεί για να δείς τις πληροφορίες!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 16-11-2011, 19:27
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Thumbs up Απάντηση: GPS TRACKER

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KouaksKouaks Εμφάνιση μηνυμάτων
Με την αγορά του Tracker επικοινώνησα με τον τύπο που μου το πούλησε, οπου ο ίδιος μου δημιούργησε λογαριασμό στο GPS Tracker.Net όπου και χρησιμοποιώ. (έπρεπε ο ίδιος να το κάνει δλδ)
ο 1ος χρόνος είναι τσάμπα, αλλά σε λίγες μέρες λήγει και θα ψάξω να βρώ κάποιο άλλο site, κατά προτίμηση τσάμπα!

Αν θές σε ενημερώνω με ότι βρω, απλά λόγω δουλειάς έχω ελάχιστο χρόνο για ψάξιμο και ίσως μου πάρει αρκετές μέρες!

* Α, εμένα μου έδωσε και ένα πρόγραμμα που το τρέχεις στον υπολογιστή και κάνει την ίδια δουλειά με την ιστοσελίδα.. κάνεις δλδ τον κομπιούτερά σου διακομιστή (server) οπότε μπαίνεις εκεί για να δείς τις πληροφορίες!
Δεν βιαζομαι οποτε βρεις ακρη πες......
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 16-11-2011, 21:45
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: GPS TRACKER

Ωραίο το όλο θέμα, τα εβλεπα στην Chinavasion και τα θεωρούσα μούφες!!!

Αλλά με τα παραπάνω βλέπω ότι τα τρακερς κανουν δουλειά...

Είμαστε σχεδόν 5.500 άτομα εδώ μέσα και πολλά παιδιά είναι ΙΤ personas...

Κατεβάζω πρόταση στησίματος ιστοσελίδας η πως αλλιώς πρεπει να γίνει

για να μπορούμε να παρακολουθούμε τα οχήματα μας...


Μπορεί να γίνει πράξη??? Ας μας πουν οι γνωρίζοντες δεν κακό
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Bell M1 Tracker TK3 Akyla Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 4 11-09-2011 01:02
GPS-GPRS-SMS-TRACKER gandreas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 6 09-06-2010 13:09
GPS tracker σύστημα εντοπισμού οχημάτων leonidas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 20 04-06-2009 15:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!