GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 09-01-2009, 22:36
riko46 Ο/Η riko46 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ANΩ ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 5,189
Cool Από σήμερα μέσω Internet τα Windows 7

Eνα βήμα πιο κοντά προς την εμπορική διάθεση της επόμενης γενιάς του δημοφιλέστερου λειτουργικού συστήματος για υπολογιστές, των Windows, κάνει σήμερα η Microsoft, διαθέτοντας -μέσω του Διαδικτύου- τη δοκιμαστική έκδοση (beta) των Windows 7, όπως θα ονομάζονται.


Η επίσημη ανακοίνωση της διάθεσης της δοκιμαστικής έκδοσης των Windows 7 έγινε αργά προχθές το βράδυ (ώρα Ελλάδος) από τον διευθύνοντα σύμβουλο του αμερικανικού κολοσσού, Στιβ Μπάλμερ, κατά τη διάρκεια της κεντρικής ομιλίας του στην Consumer Electronics Show (CES), μία από τις μεγαλύτερες εκθέσεις καταναλωτικών ηλεκτρονικών προϊόντων παγκοσμίως που πραγματοποιείται αυτές τις ημέρες στο Λας Βέγκας.
Αν και ο κ. Μπάλμερ δεν ανέφερε πότε θα είναι εμπορικά διαθέσιμα τα Windows 7, η εκτίμηση είναι ότι αυτό θα γίνει το 2010, εκτός και αν η Microsoft κάνει την έκπληξη -για τα δικά της δεδομένα- και η τελική έκδοση είναι έτοιμη προς το τέλος της φετινής χρονιάς. Για όσους ενδιαφέρονται, η δοκιμαστική έκδοση διατίθεται από σήμερα στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.microsoft.com/windows7.


Η επιτάχυνση της διαδικασίας παρουσίασης της επόμενης γενιάς των Windows κρίθηκε απαραίτητη δεδομένου ότι τα Vista δεν έχουν καταφέρει να γίνουν ιδιαίτερα δημοφιλή τόσο από τους οικιακούς καταναλωτές όσο και από τις επιχειρήσεις με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλά παράπονα.
Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι η Microsoft υποστηρίζει ότι τα Windows 7 λειτουργούν με τον τρόπο που θέλουν οι καταναλωτές και προσφέρουν καλύτερη εμπειρία στο χώρο της ψυχαγωγίας. Οι κυριότερες αλλαγές έγκεινται στην εμφάνιση και στα μενού, τα οποία είναι περισσότερα απλά και προσιτά στους χρήστες, ενώ ιδιαίτερη έμφαση έχει δοθεί στον τομέα της δικτύωσης των υπολογιστών και των ψηφιακών συσκευών μέσα σε σπίτι.
Σύμφωνα με διεθνείς αναλυτές που έχουν δοκιμάσει ήδη τα Windows 7 (στην προ-δοκιμαστική έκδοση τους), το νέο λειτουργικό σύστημα αποτελεί ουσιαστικά μία εξέλιξη των Vista. Φαίνεται, όμως, πως η Microsoft πιστεύει ότι μία αλλαγή της ονομασίας θα βοηθήσει στην καλύτερη προώθηση και στη μεγαλύτερη αποδοχή της καινούριας έκδοσης.

Του Δημήτρη Μαλλά .
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 09-01-2009, 22:40
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Από σήμερα μέσω Internet τα Windows 7

Κανόνισε να φωνάζεις πάλι τον Κύρο να σου κάνει format!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 09-01-2009, 22:48
Bmwnek Ο/Η Bmwnek βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κόρινθος
Μoto: BMW GS 1200 R
Μηνύματα: 377
Προεπιλογή Απάντηση: Από σήμερα μέσω Internet τα Windows 7

Για να δούμε τι θα βγάλουν πάλι,...αν κατεβάσει κανείς την beta, ας μας πει εντυπώσεις,...εγώ δεν το διακινδυνεύω...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 09-01-2009, 22:54
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Από σήμερα μέσω Internet τα Windows 7

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Bmwnek Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να δούμε τι θα βγάλουν πάλι,...αν κατεβάσει κανείς την beta, ας μας πει εντυπώσεις,..
.εγώ δεν το διακινδυνεύω...

..... μήπως εγώ ;;;;;;;

Για κορόιδα ψάχνεις ;;;;;;;
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 09-01-2009, 22:56
Bmwnek Ο/Η Bmwnek βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κόρινθος
Μoto: BMW GS 1200 R
Μηνύματα: 377
Προεπιλογή Απάντηση: Από σήμερα μέσω Internet τα Windows 7

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
..... μήπως εγώ ;;;;;;;

Για κορόιδα ψάχνεις ;;;;;;;
Πάντως εσύ χάνεις,...δεν ξέρεις πόσο καλά είναι!!!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 09-01-2009, 23:16
Κύρος Γρανάζης Ο/Η Κύρος Γρανάζης βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Κυψέλη,Βραχάτι Κορινθίας
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Από σήμερα μέσω Internet τα Windows 7

Εγώ στον υπολογιστή μου έχω Window 95 ,DOS, Linux suse, linux ubuntu,Mac ,Unix,WindowsXP ελληνικά και ξένα, WindowsVista,
και τώρα ρίχνω και Windows 7 για να τα δοκιμάσω. Σε ένα υπολογιστή με ένα δίσκο.
Η μαγική λέξη είναι VMWare.

Last edited by Κύρος Γρανάζης; 09-01-2009 at 23:20.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 09-01-2009, 23:59
NNN Ο/Η NNN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 479
Προεπιλογή Απάντηση: Από σήμερα μέσω Internet τα Windows 7

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Κύρος Γρανάζης Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ στον υπολογιστή μου έχω Window 95 ,DOS, Linux suse, linux ubuntu,Mac ,Unix,WindowsXP ελληνικά και ξένα, WindowsVista,
και τώρα ρίχνω και Windows 7 για να τα δοκιμάσω. Σε ένα υπολογιστή με ένα δίσκο.
Η μαγική λέξη είναι VMWare.

Σωστός !!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 10-01-2009, 00:22
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Από σήμερα μέσω Internet τα Windows 7

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Κύρος Γρανάζης Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ στον υπολογιστή μου έχω Window 95 ,DOS, Linux suse, linux ubuntu,Mac ,Unix,WindowsXP ελληνικά και ξένα, WindowsVista,
και τώρα ρίχνω και Windows 7 για να τα δοκιμάσω. Σε ένα υπολογιστή με ένα δίσκο.
Η μαγική λέξη είναι VMWare.

Για λοιπόν πες μας εντυπώσεις πολυλειτουργικέ και πολυμήχανε Κύρο Γρανάζη ..



.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χωρίς internet κινδυνεύει να «μείνει» ο μισός κόσμος gtbike Επικαιρότητα 7 17-01-2009 20:16
Ανησυχητικές οι διαστάσεις της παιδοφιλίας μέσω ίντερνετ στην Ελλάδα riko46 Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 9 08-01-2009 17:55
Μικρή παράταση ζωής για τα Windows XP Arkas Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 27-12-2008 15:27
Επιδιόρθωση στον Internet Explorer riko46 Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 20-12-2008 14:04
"Ιώσεις" στον Internet Explorer Arkas Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 1 16-12-2008 09:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!