GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 21-06-2009, 11:32
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

δηλ..απο οτι καταλαβα η γιαγια αρκουδα εχει προεστορια!!!...στο θέμα.....αφού τότε η moto του ειναι κίνδυνος γιατι συνεχίζει να την καβαλάει???....ας την βάλει στην άκρη για πούλημα!!!...κ ας πάρει οτι νομίζει αυτός οτι ειναι πιο αξιόπιστο!!...ας πάρει ενα mounten bike ετσι ωστε να το επισκευάζει μονος του οταν χρειαστεί!!!!....κ κανείς δεν εχει κοπεί σε αυτο το φόρουμ...ας βγει να γραψει η γιαγια αρκουδα....!!!...
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 21-06-2009, 12:06
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Γιαγιά Αρκούδα, όλοι σε αυτό το φορουμ αλλά και σε οποιοδήποτε άλλο συμπάσχουν μαζί σου για την ταλαιπωρία σου αλλά κυρίως για την χαρά που στερήθηκες αγοράζοντας το όνειρό σου σε δύο ρόδες! Γιατί από ότι φαίνεται ήσουν παθιασμένος με την μηχανή γι’αυτό και έδωσες πάρα πολλά χρήματα να την αποκτήσεις. Οι ευχές όλων και είμαι σίγουρος για αυτό είναι να τελειώσεις την δικαστική διαμάχη που άργησες να ξεκινήσεις με αίσια για σένα αποτελέσματα σε όλους τους τομείς !
Αλλά Γιώργο μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια γράφεις ότι είσαι επιχειρηματίας σε μια ηλικία κοντινή, αν όχι ίδια, με πολλούς από εμάς εδώ και μας καταδικάζεις από χρηματισμό έως ναρκισσισμό και κόμπλεξ ανωτερότητας επειδή είχαμε την ίδια επιλογή με εσένα ! Πολλοί φίλοι εδώ μέσα έχουν αγοράσει την μηχανή τους με δάνεια με δόσεις αλλά και μεταχειρισμένη και τους κατηγορείς λέγοντας τους ότι την έχουν συνδέσει με το "εγώ" τους ή με άλλο μέλος του σώματος τους ενώ ακόμα την πληρώνουν! Είμαστε όλοι ξύπνιοι και έχουμε όλες τις αισθήσεις μας για να συμπάσχουμε μαζί σου αλλά αυτό δεν θα μας το χρεώσεις και δεν θα πάμε να κάψουμε τις μηχανές μας μπροστά στην αντιπροσωπία για συμπαράσταση την στιγμή που δεν το έκανες εσύ τους πρώτους μήνες της περιπέτειας αγοράζοντας μια άλλη ή και δίνοντας ανταλλαγή αυτή στον έμπορο που σου έλεγε ότι δεν έχει τίποτα και ότι είσαι τρελός. Έχω ζήσει δύο φορές σε μικρότερη ένταση την ιστορία σου και με την ΗΟΝDA (XL600R) και με την KAWASAKI (ZX10R) πριν αρκετό καιρό και σε πληροφορώ ότι από την HONDA δεν βρήκα καμία λύση αλλά λόγω σχετικά μικρού κόστους την επισκεύασα μόνος μου αλλά από την KAWASAKI πήγα με δικηγόρο και έβγαλα με μάστορα το ανταλλακτικό (αντλία νερού) από μηχανή στην βιτρίνα της Συγγρού. Καμία από αυτές τις εταιρείες δεν είναι αναξιόπιστες σαν εταιρείες κατασκευής μοτοσυκλετών και τα όποια προβλήματα αντιμετώπισα τα ξεχώρισα στο μυαλό μου και είδα προς τα που θα βάλλω και γιατί! Πιστεύω στα 30 χρόνια που έχω καβάλα σε μηχανή να μπορώ να σου πω την γνώμη μου χωρίς σε καμιά περίπτωση να θέλω να σε προσβάλω!

Φιλικά Πέτρος.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 21-06-2009, 20:03
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xenos Εμφάνιση μηνυμάτων
.....ας την βάλει στην άκρη για πούλημα...

...και ας μείνει άλλος με το πρόβλημα,ε? Ωραία λογική...
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 21-06-2009, 21:48
manro Ο/Η manro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 346
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαγιά Αρκούδα, όλοι σε αυτό το φορουμ αλλά και σε οποιοδήποτε άλλο συμπάσχουν μαζί σου για την ταλαιπωρία σου αλλά κυρίως για την χαρά που στερήθηκες αγοράζοντας το όνειρό σου σε δύο ρόδες!
.
.
.να τελειώσεις την δικαστική διαμάχη που άργησες να ξεκινήσεις με αίσια για σένα αποτελέσματα σε όλους τους τομείς !

Αλλά Γιώργο μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια
.
.
.
μας καταδικάζεις από χρηματισμό έως ναρκισσισμό και κόμπλεξ


Πολλοί φίλοι εδώ μέσα έχουν αγοράσει την μηχανή τους με δάνεια με δόσεις

.


Δηλαδή μας απαγορεύεις να πούμε την γνώμη μας
Και γίναμε εχθροί σου γιατί δεν βρίζουμε ασίστολα την bmw Ελλάς και τους διευθυντές της;
Και επειδή σου χάλασε όπως λες το μηχανάκι εσενα, πρέπει όλοι εμείς να πάμε να τα πετάξουμε στο Φάληρο μήπως και φοβηθει η εταιρία και σου αλλάξει εσένα το σαζμάν ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Πάντα όπως τα λες εσυ
Χωρις νάχουμε ακούσει άλλη άποψη
Νομίζω οτι πολύ μας απασχόλησες με το προσωπικό σου πρόβλημα.
Όλοι μας θέλουμε να μοιραστούμε τα προβλήματά μας με του φίλους στα φόρουμ.Για αυτό υπάρχουν και τα φόρουμ.
Αλλά εσύ για το καπρίτσιο σου το έκανες ανατολικό ζήτημα.
μέχρι στο SCOOTER CLUB έφτασες να κατηγορείς τα μηχανάκια μας και εμάς τους ιδικτήτες τους οταν λες οτι ΄καβαλάμε σκουπίδια.

Και όλα αυτά όπως τα λες εσύ (εγώ σαν εύπιστος συφορουμιτης σε πιστεύω)

Λοιπόν σε συμβουλεύω σταμάτα να βρίζεις όλους εμας που αγαπάμε το μηχανάκι μας που τόχουμε αγοράσει με στερήσεις και σταμάτα να γυρίζεις αριστερά και δεξιά σε όλα τα φόρουμ και να μας λασπολογείς σαν ιδιοκτήτες bmw μηχανών !!!!!

Last edited by manro; 21-06-2009 at 21:49.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 21-06-2009, 22:15
Dionisis Ο/Η Dionisis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: gsa 1150
Μηνύματα: 1,957
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Φίλε Γιώργο έχοντας και εγώ καποιες απορίες θα ήθελα να απαντήσεις για τις επιδοτήσεις της bmw προς το φόρουμ γιατί πιστεύοντας ότι είμαστε σε μια ηλικία που σκεφτόμαστε και γράφουμε κάπως <ώριμα> και σεβόμενος σε αυτά που γράφεις πιστεύω ότι εχεις κάποια στοιχεία για τις <επιδοτήσεις>θα ήθελα να μου ανοίξεις τα μάτια γιατί προερχόμενος από κάποια <άλλη>παρέα τις λογικής είσαι εδώ δεν θα είσαι εκεί μιλάς εδώ δεν θα μιλάς εκεί αναγκάστηκα να αποχωρίσω……. εάν συμβαίνει και εδώ τότε σου ειμαι υπόχρεος που θα μου ανοίξεις τα μάτια έτσι ώστε να πάρω την μηχανή μου και να την <παρκάρω>κάπου αλλού ….και εξηγούμε λοιπόν ……….ΠΟΙΟΝ επιδότησε η bmw να διοργάνωση την πρωτοχρονιάτικη πίττα στο Ξυλόκαστρο και ποιους πλήρωσε να χτυπούν πόρτα πόρτα όλους τους εξουσιοδοτημένους για τα δώρα που μαζεύτηκαν έτσι ώστε να φύγουμε όλοι με μια τσάντα στα χερια ΠΟΙΟΝ πλήρωσε η bmw να βγάλει μακέτα και να τυπώσει αρκετές κάρτες για να γίνει το φόρουμ γνωστό σε όλους ΠΟΙΟΝ πλήρωσε η bmw για να κάνει το δικό <μας> περίπτερο στην έκθεση γιατί και εγώ στάθηκα και μοίραζα κάρτες αλλά κανεις δεν μου έδωσε <κάτι>ούτε τα εισιτήρια μου που ήρθα από την Κεφαλονιά γιατί τα <πήραν> κάποιοι και όχι ΚΑΙ ΕΓΩ………….. ΠΟΙΟΝ πληρώνει η bmw σε μορφή επιδότησης να αφήνει επαγγελματικές και οικογενειακές υποχρεώσεις και να είναι πάνω σε έναν υπολογιστή όλη μέρα για να γίνετε <καλή δουλειά> ΠΟΙΟΝ πληρώνει η bmw να διοργανώνει καφεσυναντησεις για ανταλλαγή απόψεων και καλύτερη επαφή μεταξύ των μελών του ΚΑΙ ΚΑΤΙ πολύ απλό αλλά σημαντικό για μένα φίλε Γιώργο έχοντα διοργανώσει μια εκδρομή με πρωτοβουλία μιας παρέας από το νησί μου στην Βυτίνα ξεκινήσαμε 7 μηχανές 10 άτομα φτάνοντας εκεί μας περίμενε ένας καφές κερασμένος θελω να πιστεύω ότι το ευχαριστώ το είπα σε αυτούς που μας κέρασαν και όχι σε αυτούς που έβαλαν κάποιοι να μας κεράσουν με λεφτά επιδότησης …….θα ήθελα καποιες απαντήσεις στα παραπάνω φίλε Γιώργο γιατί πιστεύω ότι εχεις αποδείξεις αν όχι θα το πάρω σαν δυσφήμιση στο χώρο που με φιλοξενεί ………………….


φιλικά πάντα όρθιοι Διονύσης Σταθατος.
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 21-06-2009, 22:41
Dionisis Ο/Η Dionisis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: gsa 1150
Μηνύματα: 1,957
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Βέβαια ξέρω ότι απαντήσεις δεν πρόκειται να πάρω για κάτι που δεν υπάρχει καν. Εγώ βάζω το χέρι μου στη φωτιά για την ακεραιότητα και την εντιμότητα των παιδιών. Πιστεύω πως αυτά που έγραψες τα έγραψες επειδή σου είπαν να μην λες τα μηχανάκια μας σκουπίδια και κίνδυνο.

φιλικά πάντα όρθιοι Διονύσης Σταθατος.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 21-06-2009, 22:57
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Γιώργο (Γιαγιά αρκούδα),

λυπάμαι που στην «απόγνωσή» σου για μια λύση

που θα σε ικανοποιεί απόλυτα – κ όπως φαίνεται δεν «έρχεται»,

χρησιμοποίησες κ χρησιμοποιείς τρόπους όχι ενδεδειγμένους

για ανθρώπους της ηλικίας σου και της εμπειρίας σου …

Δεν περιμένω από σένα ούτε ν’ ανακαλέσεις,

ούτε να ζητήσεις συγνώμη για τους ανυπόστατους χαρακτηρισμούς

προς τα μέλη κ τους συντελεστές του GS Forum !

Όσο για την παρότρυνσή σου να σε διαγράψουμε από την λίστα μελών,

όπως φαντάζεσαι, δεν θα το κάνουμε,

όχι γιατί δεν θέλουμε να έχουμε ένα μέλος λιγότερο,

αλλά γιατί απλούστατα, δεν ταιριάζουν στην φιλοσοφία μας οι διαγραφές ….

Από σένα όμως,

περιμένω να έχεις την ευθιξία, εφόσον δεν μπεις να επανορθώσεις,

να απέχεις από μόνος σου

από την διαδικτυακή μας παρέα,

μετά από τους αναπόδεικτους, ανυπόστατους κ υβριστικούς χαρακτηρισμούς

προς το φόρουμ και τα μέλη του ….




.



.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 21-06-2009, 23:21
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

όχι φίλε stavrouliasp.!!!...δεν θα αγοράσει άλλος την προβληματική αυτη μηχανή.....εσύ πριν αγοράσεις δεν την τσεκάρεις??...γουρούνι στο σακί παίρνεις??....προσωπικά δεν μου καιγετε καρφί τη θα την κάνει...αν θέλει ας βάλει φωτιά κ ας την καψει μπροστα στην μαμα bmw...ας την δωσει ανταλλακτικά..ας την βάλει στην αυλη του να την δειχνει στους φιλους του!!!...απλα ομως μην την καβαλαει εφόσον εχει πρόβλημα!!...ελπιζω να σε κάλυψα!!
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 21-06-2009, 23:35
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από S.T Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελεος πια.Δεν καταλαβαίνουν εκεί στην BMW πόσο κακό τους έχει κάνει αυτή η ιστορία .Ας του αλλάξουν επιτέλους την μηχανή να βρούν και οι δύο την ησυχία τους.
Φίλε Γιώργο από το πόστ μου επάνω βλέπεις την συμπαράσταση μου στο πρόβλημα που σου έχει δημιουργηθεί με την μηχανή σου.Έχουμε πιεί κ'ένα καφέ μαζί κάπου στην Εύβοια και μου εξήγησες την όλη περιπέτεια σου.Σ'άκουσα με προσοχή και μου έδειξες ότι είσαι ένας σοβαρός άνθρωπος.Τώρα στο θέμα που αφορά τους χαραχτηρισμούς που εξαπέλυσες κατά του Φόρουμ πιστεύω ότι τα μάμησες όλα!!Αν έχεις κάποια στοιχεία που να αποδεικνύουν τις καταγγελίες σου προσκόμισε τες εντός 24 ωρών ,αλλιώς ζήτα να διαγραφεί το πόστ σου καθώς και να διαγραφείς και από μέλος του Φόρουμ.Πιστεύω πως η Γκεμπελίστικη τακτική δεν σου αρμόζει.
ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ
ΣΠΥΡΟΣ
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 22-06-2009, 10:46
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

καλημερα παιδια,θα περασω να ...εισπραξω σημερα απο bmw μερια!
ραντεβου στο γνωστο σημειο να τα μοιρασουμε!!!
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΣΑΣ danaos Διάφορα 25 23-06-2009 14:52
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ R1200GS/GSA pepax66 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 33 12-06-2009 18:51
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ FOOST Καλώς ήλθατε 25 10-06-2009 09:13
ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟ!!! PortoLeone Αστεία Video 8 09-06-2009 15:21
ΠΡΟΣΟΧΗ Χ 2 !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 22-01-2009 22:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!