GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 27-03-2013, 14:32
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Είναι άκομψο να αδειάζουμε ανθρώπους σε άλλους εκθέτοντας "ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ" μηνύματα.
Χαλάμε και την έννοια τους.

Ο κανόνας 15 του forum..

15. Μέλη και Ομάδα Διαχείρισης

1. Η Ομάδα Διαχείρισης του Gs-forum αποτελείται από διακεκριμένα μέλη της κοινότητάς του (διαχειριστές) τα οποία όπως είναι λογικό, έχουν, όπως και τα λοιπά μέλη, την υποχρέωση να τηρούν πιστά τους παρόντες όρους πρόσβασης και χρήσης.

2. Κάθε επισκέπτης/μέλος του GSForum έχει τη δυνατότητα αναφοράς των δημοσιεύσεων άλλων μελών που παραβαίνουν τους όρους χρήσης, ζητώντας την επέμβαση της ομάδας διαχείρισης, η οποία και θα επιληφθεί του θέματος κατά την κρίση της. Η αναφορά παραβάσεων μπορεί να γίνει είτε με την χρήση προσωπικών μηνυμάτων (PM) στον αντίστοιχο Moderator που διαχειρίζεται την θεματική ενότητα, είτε με την χρήση της φόρμας επικοινωνίας.

3. Εφόσον υπάρχουν οποιεσδήποτε ενστάσεις σχετικά με τις ενέργειες που ακολούθησε ένας Moderator του GSForum, ώστε να αντιμετωπίσει κάποιο περιστατικό, τότε αυτές θα πρέπει να υποβάλλονται με προσωπικό μήνυμα προς τον ίδιο τον Administrator, ο οποίος θα προχωρήσει σε διερεύνηση του συγκεκριμένου περιστατικού και εφόσον απαιτείται, θα προβεί στις απαραίτητες ενέργειες.

4. Σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να δημοσιεύεται περιεχόμενο (π.χ. μηνύματα, θέματα συζήτησης) το οποίο να καταδικάζει τις ενέργειες και τις τακτικές που ακολούθησε κάποιος Moderator για την αντιμετώπιση οποιουδήποτε περιστατικού. Το μέλος καλείται να ακολουθήσει τις οδηγίες που περιγράφονται στην προηγούμενη παράγραφο του παρόντος.


Εκτός ότι δεν ακολουθηθήκανε κανόνες, προβληθήκανε και άτομα που δεν έπρεπε.

Θα σε παρακαλούσα και εγώ ο ίδιος να κάνεις μια υποχώρησή και να μας ανεβάσεις το Ταξίδι σου μιας και το διάβασα και είναι πολύ ωραίο!!
Για ότι άλλο θέλησης εδώ είμαστε όλοι οι παρέα για να περνάμε μόνο όμορφα και να διαβάζουμε όμορφα ταξίδια!!!


Πάντα φιλικά Στέφανος.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 27-03-2013, 14:38
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Το θέμα είναι απλό και πρακτικό , νομίζω....
Ο Θάνος το έδωσε στον Τάκη, κι αυτός το δημοσίευσε στο site του, φτιαγμένο και "στημένο" για site , όπως ό ίδιος ο Θάνος είχε πει αρχικά στο ποστ με το σύνδεσμο που έβαλε (αυτό που κατέβηκε).
Οπότε από το site toy Τάκη δε γίνεται copy-paste , έτσι όπως είναι δομημένο, κι ο Θάνος έβαλε το link....
Ας ανεβάσει ο Θάνος το προτότυπο κι ας μην είναι τέλειο
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 27-03-2013, 14:48
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Φίλε Θάνο, το ότι έγινε παρεξήγηση σε ότι αφορά στους "κανονισμούς" του forum μας σε σχέση με την δημοσίευση των ΔΙΚΩΝ μας ταξιδιωτικών-οδοιπορικών εδώ μέσα, είναι φανερό. Οκ όμως, άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε. Και μακάρι όλα τα λάθη μας να είναι τέτοια... Και εγώ ο ίδιος ίσως να μπερδευτώ καμιά φορά και να έκανα κάτι παρόμοιο. Δεν τρέχει και τίποτα. Ο τρόπος όμως που την "έπεσες" στον Αντώνη (moby_gr), ένα από τα πιο προσεκτικά, σοβαρά και σεμνά παιδιά του forum μας, προσωπικά τον βρίσκω (τον τρόπο), άδικο και απαράδεκτο. Λες και είχατε προηγούμενα. Τέλος πάντων πιστεύω ότι θα το ξανασκεφτείς ήρεμα και θα το καταλάβεις. Εκανες όμως ένα μεγάλο λάθος, που κατά τη γνώμη μου ΔΕΝ επιτρέπεται σε άτομο, γνώστη των forums, όπως εσύ μας λες. Δημοσιοποίησες προσωπικά μυνήματά σας. Πράγμα πού εάν δεν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ λόγος που έχει να κάνει με νομικά ή σοβαρά θέματα ηθικής τάξης, ΔΕΝ το κάνουμε ποτέ. Λίγο προσοχή θα σε παρακαλούσα την επόμενη φορά. Σ' ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 27-03-2013, 15:33
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Ρε σεις το είπα και πριν το ξαναλέω και τώρα, Τσάμπα χαλιέστε, ειδικά εσείς που είχατε ή έχετε τη χαρά ενός ταξιδιωτικού, που για μας με τις παρούσες τουλάχιστον συνθήκες είναι άπιαστο όνειρο, χάρη θα μας κάνετε να δημοσιεύετε. Μαζί σας ζούμε κι εμείς το δικό μας όνειρο και σας ευχαριστούμε για τη μοιρασιά.
Τα δικά μας εκδρομικά καταλήγουν συνήθως σε ταβέρνες και οι μόνες δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε είναι στη μοιρασιά της μερίδας. Αφήστε λοιπόν τα ξίφη και πιάστε πληκτρολόγιο και φωτογραφικές μηχανές και ταξιδέψτε μας.

Τη μιζέρια της καθημερινής γκρίνιας τη ζούμε στο πετσί μας 3 χρόνια τώρα, δεν είναι ανάγκη να βγαίνει και μέσα από έναν χώρο ανταλλαγής μοτοαπόψεων.

Υ.Γ.
@ Χαρούλη (siraxanz)

Νιώθω έτοιμος αδερφέ ν' αναμετρηθώ (στο Μοτοτρώς) μαζί σου. Όρισε τόπο και χρόνο. Είμαι πλέον καλύτερα κι έχω κάνει και εντατική προπόνηση.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 27-03-2013, 15:43
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Αμα θελετε να ειμαστε καλα μην τα παιρνετε ολα τοσο σοβαρα... οπως λεει και ενα τραγουδακι!!!

Φιλε Θανο επειδη κατα τυχη διαβασα το ταξιδιωτικο στο bike it πριν γινει το τζερτζελο εδω μεσα θα ηθελα να σε πω την γνωμη μου και αμα θες λαβε την υποψη σου αλλιως δεν εγινε και τιποτα.

Ηταν πολυ ωραιο με λεπτομερειες χρησιμες για καποιον που δεν εχει παει. Ομως η δομη του site δε με αρεσε και με ταλαιπωρησε ως ενα σημειο. Και στο τελος μαζεμενες οι φωτογραφιες χωρις να ξερω τι βλεπω.

Εμενα προσωπικα θα με αρεσε να το εβλεπα οπως και τα υπολοιπα εδω μεσα με τις φωτο στα αναλογα σημεια.

Παρολα αυτα επειδη ειμαι ανθρωπος χαλλλαρος και οταν ημουν μικρος επεσα μεσα στο καζανι με την γραψ######νη θα τολμησω να πω οτι δεν θα δημιουργουσα θεμα στον συμφορουμιτη για το λινκ.

Keep Calm & Ride your Bike που λεει και ενα φιλος!!!!
see ya!!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 27-03-2013, 15:45
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων

Παρολα αυτα επειδη ειμαι ανθρωπος χαλλλαρος και οταν ημουν μικρος επεσα μεσα στο καζανι με την γραψ######νη θα τολμησω να πω οτι δεν θα δημιουργουσα θεμα στον συμφορουμιτη για το λινκ.

Keep Calm & Ride your Bike που λεει και ενα φιλος!!!!
see ya!!!
χαχαχα είσαι απίστευτός, ο καφές βγήκε από τη μύτη.

Reply With Quote
  #17  
Παλιό 27-03-2013, 15:52
Thanos-GS Ο/Η Thanos-GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μoto: GS 1200 σε μπλιεδακι....
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Θάνο,

λυπάμαι για την έκταση που δίνεις στο θέμα, χρησιμοποιώντας αφενός προσωπικά μηνύματα τα οποία απαγορεύεται να δημοσιοποιούνται, αφετέρου χρησιμοποιώντας επιλεκτικά, απαντήσεις μου από αυτά....
Γιατι ενοχλει δηλαδη η δημοσιευση π.μ. οταν ειναι αυτουσιο και δε περιεχει υβρεις;; Λαθος μου που επελεξα τμηματικα απαντησεις απο το 20 μηνυμα σου...ειπα να μη γινω κουραστικος αλλα τελικα σου εδωσα και πατημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ουσία της "προσωρινής" διαγραφής-μεταφοράς (και όχι λογοκρισίας-ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ!!!) του θέματος σου-όπως από το πρώτο μου μήνυμα ΞΕΚΑΘΑΡΑ σου ανέφερα, θα το ξαναπώ, είναι η εμφάνιση του ταξιδιωτικού σου και τίποτε παραπάνω, τίποτε λιγότερο.
Αν ειναι θεμα αισθητικης λυπαμε αλλα τα σχολια που γραφτηκαν απο κατω πριν το κατεβασεις επενουσαν τυο αρθρο για την αισθητικη του...δε θεωρω οτι ειχε κατι το ακαλαισθητο ουτε εθιγε κανεναν για να διαγραφει με τετοιο λογοκριτικο τροπο χωρις να προηγηθει μια συσταση ή μια κουβεντα γυρω απο το θεμα...


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Θάνο,
παρόλο που – κακώς – δημοσιοποιείς προσωπικά μηνύματα,
εντούτοις, παρουσιάζεις μόνος σου, την σωστή υπόδειξη/παρότρυνση του Αντώνη …
Δεν ηταν ουτε υποδειξη ουτε παροτρυνση Νικο μου.... ξερω κατεβασμα του post ηταν χωρις να γινει υποδειξη ΠΡΩΤΑ... αυτα μου θυμιζουν κατι απο βορεια κορεα και κινα που χουν κλειδωμενο το google....





Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Eπίσης, από τα links που επικαλείσαι, κανένα μα κανένα, δεν αναφέρεται σε ταξιδιωτικό/εκδρομικό
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων

Αναφέρονται σε άσχετα με ταξίδια θέματα ... γενικού ενδιαφέροντος ...
Aν οι διαχειριστες το πανε by the book αυτα που σου παρεθεσα επρεπε να διαγραφουν... δε γραφει ακπου στους κανονες συγκεκριμενα για ταξιδιωτικα...
 
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για το link του bikeit, δεν έχει "ανάγκη" διαφήμισης, γιατί έτσι κι αλλιώς, το επισκεπτόμαστε όλοι καθημερινά,
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
για την σφαιρική ενημέρωση που μας παρέχει …
Σου πε κανεις οτι κανω διαφησμιση στο βikeit η θεωρω οτι εχει αναγκη απο αυτην;;;; Στεγνοκαθαριστηριο εχω για την ωρα... αν ανοιξω διαφημιστικη θα το σηζητησουμε το θεμα.... Δε μου αρεσε ο τροπος που κατεβηκε ενα θεμα που στο κατω κατω ΑΡΕΣΕ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΞΥΛΩΣΕΤΕ....


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά κ αυτό το συννεφάκι (sic) θα σου διαλυόταν, αν έκανες μια ερώτηση κατευθείαν στον Τάκη,
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
o οποίος θα σου επιβεβαίωνε όλα όσα σου γράφω παραπάνω,
περί της φιλικής σχέσης ΚΑΙ υποστήριξης του φόρουμ μας προς τις επιχειρήσεις Μανιάτη ...
Δε με νοιαζουν οι σχεση του οποιοδηποτε με τις επιχειρησεις Μανιατη οπως αναφερεις... Δε μιλαω για λογαριασμο του μανιατη η του bike it και το ξεκαθαριζω για ακομα μια φορα...
 
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά και τις κατ’ επανάληψιν εξηγήσεις του Αντώνη,
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
νομίζω ότι σου δόθηκαν OΛΕΣ οι απαντήσεις κ δεν σου έμεινε καμιά αμφιβολία
για τους καλοπροαίρετους λόγους που σου ζήτησε να μας παρουσιάσεις "ολοκληρωμένο" το όμορφο εκδρομικό σου …
 
Ο μονος λογος που βλεπω ειναι το αισθητικο κομματι.... τιποτε αλλο..
 
 

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαλιέστε χωρίς λόγο κατ' εμέ.

Ένα όμορφο εκδρομικό ταξιδιωτικό θέμα, χάνει,κατά την γνώμη μου, όλη του την αίγλη όταν ανοίγοντάς το, έχει μια δυο προτάσεις και λινκ παραπομπής.
Σήκωσέ το πάλι αυτούσιο εδώ να το διαβάσουμε και να χαρούμε μαζί σου χωρίς να τρέχουμε δεξιά κι αριστερά.
Διαφωνω οτι χανει την αιγλη του....οταν λες τρεχουμε δεξια και αρριστερα τι ενοεις;;;; απο την οθονη σου το διαβαζεις... δε στεκει το επιχειρημα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ σωστά , ακριβώς έτσι .....
Μην κοιτάμε το δένδρο (τις λεπτομέρειες links κλπ) και χάνουμε το δάσος (την ενημέρωση για την εκδρομή που πραγματοποιήθηκε) .
Αν οιδιαχειριστες δε κοιταγαν το δεντρο φιλε μου και δε κολαγαν σε λινκ και σαχλαμαρες οπως γινετε σε αλλα φορουμ δε θα γινοταν ολο αυτο το σκηνικο και ουτε θα χε κατεβει το αρθρο κατα αυτον το τροπο....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενα ξερό λινκ είναι τουλάχιστον αγένεια ειδικα στις αγγελίες και στα ταξιδιωτικά....
Γιατι αγενεια χαρη μου;;; προσεβαλα ή εβρισα κανεναν;;;; Αγενια ειναι να κανεις clopy-paste αρθρα απο αλλα ηλεκτονικα εντυπα ειτε τα χεις γραψει εσυ ειτε οχι... ειδικα αν δεν αναφερεις και τη πηγη τους και θα πρεπε να ξερεις οτι τετοιες ενεργιες μπορουν να διωκτουν και ποινικα.... το λεω αυτο γιατι copy-paste τετοιου τυπου εχουν γινει πολλα και εδω μεσα και σε αλλα φορουμ... αν γινει κατι τετοιο τι θα πεις χαρη μου σε καποιο δικαστηριο;;; οτι ειναι αγενια να βαζεις link στο gs forum;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από REK Εμφάνιση μηνυμάτων
Aς μείνουμε στην ουσία..στο ΤΑΞΙΔΙ,πάντα βέβαια εντός κανόνων
Τετοιου ειδους κανονες δεν τεριαζουν σε μια μοτο παρεα γιωργο μου....
Οι μοτο παρεες δεν ασχολουνται με τετοιες λεπτομεριες... Τα μαγαζια το κανουν και οι επιχειρησεις κερδοσκοπικου ενδιαφεροντος....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giamil Εμφάνιση μηνυμάτων
μονος σου εβγαλες τα παραπανω λογια του Αντωνη, που μονο προσβλητικα δεν ειναι....ισα ισα ειναι ευγενεστατος οπως παντα...
Δεν ειπα το αντιθετο.... ευγενεστατος στα λογια... στη πραξη ομως το κατεβασμα ενος ποστ κατα τετοιο τροπο και μαλιστα οχι ενος νεου μελους μονο ευγενικο δεν ειναι... Με θιγει προσωπικα το οτι δεν υπηρξε μια συσταση και μια επικοινωνια πριν... δεν λειτουργουν ετσι οι μοτο παρεες....
Μηπως επρεπε να φαω και τιποτα μπινελικια η να ρθει να μου καψει τι μηχανη για να βρω και λιγο δικιο στην ολη ιστορια;;;


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giamil Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θα λεγα να το ανεβασεις ατοφιο και να σβηστει κ αυτο το θεμα διοτι δημιουργει αρνητικο κλιμα απ το τιποτα...

Ξαναλεω οτι το αρθρο ειναι δημοσιευμενο σε συγκεκριμενο περιοδικο και δε μπορω ουτε εγω ουτε κανεις να το κανει copy paste οπουδηποτε....
Σορυ αν χαλαω το κλιμα αλλα δεν ειναι απο το τιποτα....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι άκομψο να αδειάζουμε ανθρώπους σε άλλους εκθέτοντας "ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ" μηνύματα.
Χαλάμε και την έννοια τους.

Ο κανόνας 15 του forum..


Οκ λαθος μου αλλα επιτρεψε μου να πω οτι μονο δεν εκτεθηκε ο αντωνης απο αυτο...


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκτός ότι δεν ακολουθηθήκανε κανόνες, προβληθήκανε και άτομα που δεν έπρεπε.


Και γω θεωρω προσβολη να κατεβαινουν ποστ κατα τετοιον τροπο χωρις προηδοποιηση η κουβεντα..... κανονας ή οχι εδω δεν ειναι κερδοσκοπηκο site αλλα μια μοτοπαρεα.... τοσο αυστηρη πρεπει να ναι πια η εφαρμογη τον κανονισμων και τοσο ακομψη;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σε παρακαλούσα και εγώ ο ίδιος να κάνεις μια υποχώρησή και να μας ανεβάσεις το Ταξίδι σου μιας και το διάβασα και είναι πολύ ωραίο!!
Για ότι άλλο θέλησης εδώ είμαστε όλοι οι παρέα για να περνάμε μόνο όμορφα και να διαβάζουμε όμορφα ταξίδια!!!


Το αρθρο αυτο δε γραφτηκε αποκλειστηκα για το gsforum... ειναι μερος αυτη τη στιγμη που μιλαμε ενος ειδεισιογραφικου site και δεν ειναι σωστο να γινετε copy paste πουθενα.... αν ενοχλει καποιος αυτο ας μη το διαβασουν...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Θάνο, το ότι έγινε παρεξήγηση σε ότι αφορά στους "κανονισμούς" του forum μας σε σχέση με την δημοσίευση των ΔΙΚΩΝ μας ταξιδιωτικών-οδοιπορικών εδώ μέσα, είναι φανερό.


ειναι δικο μου οδοιπορικο οπως λες αλλα δε γραφτηκε για "εδω μεσα" μονο... γραφτηκε απο εμενα και δημοσιευτηκε σε ενα ειδεισιογραφικο site... δε καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα και γιατι επρεπενα κατεβει με τοσο ακομΨΟ τΡοπο... ΟΥΤΕ ΠΟΡΝΟ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΗ ΜΟΥ...
αμα ενοχλουσε τοσο το φορουμ το οτι το βαλα στα ταξιδιωτικα ας το μεταφεραν στα γενικα στις καλημερες ή οπουδηποτε αλλου... τελος παντων μου αρκει που οσοι το προλαβαν εγραψαν 2 καλα λογια




Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο τρόπος όμως που την "έπεσες" στον Αντώνη (moby_gr), ένα από τα πιο προσεκτικά, σοβαρά και σεμνά παιδιά του forum μας, προσωπικά τον βρίσκω (τον τρόπο), άδικο και απαράδεκτο. Λες και είχατε προηγούμενα.


δε τον ξερω προσωπικα τον αντωνη και δεν αντιλεγω οτι μπορει να ειναι και ο καλυτερος ανθρωπος του κσμου.... δε μου αρεσε ο τροπος που κατεβασε το ποστ για υτο και αντδρασα αποτομα...δεν ειναι προσωπικο με τον αντωνη... διαφωνω ανοιχτα με το τροπο που εγινε αλλα και με το συγκεκριμενο κανονα αν θες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημοσιοποίησες προσωπικά μυνήματά σας. Πράγμα πού εάν δεν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ λόγος που έχει να κάνει με νομικά ή σοβαρά θέματα ηθικής τάξης, ΔΕΝ το κάνουμε ποτέ. Λίγο προσοχή θα σε παρακαλούσα την επόμενη φορά. Σ' ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση!


δε διαφωνω με αυτο που λες απλα δε θεωρω οτι ηταν κατι ακομψω ή εθιγε τον οποιοδηποτυε αυτο το π.μ που ανεβασα


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων
Αμα θελετε να ειμαστε καλα μην τα παιρνετε ολα τοσο σοβαρα... οπως λεει και ενα τραγουδακι!!!


αυτο θα επρεπε να μπει σε ενα site μοτοπαρεας κανονικα κατω κατω σα τελευταιος κανονας.... στα πιο πολλα ισχυει.... λυπαμε που δε γινετε κι εδω...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Θανο επειδη κατα τυχη διαβασα το ταξιδιωτικο στο bike it πριν γινει το τζερτζελο εδω μεσα θα ηθελα να σε πω την γνωμη μου και αμα θες λαβε την υποψη σου αλλιως δεν εγινε και τιποτα.

Ηταν πολυ ωραιο με λεπτομερειες χρησιμες για καποιον που δεν εχει παει. Ομως η δομη του site δε με αρεσε και με ταλαιπωρησε ως ενα σημειο. Και στο τελος μαζεμενες οι φωτογραφιες χωρις να ξερω τι βλεπω.


Διαφωνω για τη δομη γιατι μου αρεσε ο τροπος που το χωρισε ο τακης μιας και του το χα δωσει μονοκοπανια συμφωνω οτι καλυτερα θα ηταν να γραφει και στις φωτο τη τοποθεσια και θαβ του το λεγα και ο ιδιος....



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρολα αυτα επειδη ειμαι ανθρωπος χαλλλαρος και οταν ημουν μικρος επεσα μεσα στο καζανι με την γραψ######νη θα τολμησω να πω οτι δεν θα δημιουργουσα θεμα στον συμφορουμιτη για το λινκ.


Να σαι καλα καλε μου ανθρωπε... με 2 λογια ειπες αυτο που προσπαθω ανεπιτυχως να περασω σε αρκετους με ολη αυτη τη φασαρια... λιγο πιο χαλαρα με τους κανονες....δεν ειναι μαγαζι εδω μοτο παρεα ειναι.... συνεχισε να σαι χαλαρος αυτιο αλλωστε αρμοζει στις μοτοπαρεες....
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 27-03-2013, 16:05
Thanos-GS Ο/Η Thanos-GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μoto: GS 1200 σε μπλιεδακι....
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

σορυ για την ορθογραφια η τυχων διπλα κλικ στο πληκτρολογιο...γραφτηκε εν ταχυ εν μεσω δουλειας....
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 27-03-2013, 16:11
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

... προσωπικη-ταπεινη μου αποψη φιλε Θανο ...βλεπω οτι νιωθεις να σε πνίγει το δικιο ... για αυτο μην παρεις το ποστ μου σαν υπόδειξη και το παρεξηγησεις ... μονο την γνωμη μου σου γραφω !! Υπερβολικη η διαμαρτυρια σου φιλε...αν το δεις αργοτερα πιο ψυχραιμα θα το καταλαβεις!!..καλμαρε λιγο και θα το δεις! Μια ευγενική υποδειξη εκανε ο Ανθρωπας να κανεις copy-paste το ταξιδιωτικο σου! Εγω ξερω οτι το ποστ σου δεν σβυστηκε αλλα μεταφερθηκε μεχρι να ξεκαθαρησει η λεπτομερια ... εκανες ενα copy-paste και τελειωνε εκει.

Η απαντηση/τοποθετηση και μονο του Αντωνη ... και ο τροπος που το διατύπωσε .....επιβεβαιώνει για μια φορα ακομα στα ματια μου ...το επιπεδο της παρεας στον ιστότοπο τούτο , τον σεβασμο της συμμετοχης μου σε αυτον και την πολιτισμενη αντιμετώπιση εκ της διαχείρισης !


...μακαρι να το βαλεις ολοκληρο του ταξιδιωτικο σου και να το ξαναδιαβασω και εδω μεσα!

παντα όρθιοι συντροχοι!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 27-03-2013, 16:38
sliv Ο/Η sliv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW GS 1200 Adventure 07
Μηνύματα: 933
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Ρε παιδιά .... - αν και σπάνια παίρνω μέρος σε παρόμοιες συζητήσεις - θα ήθελα να πω το εξής:

....εκτιμώ όλους τους προλαλήσαντες..... και οι πιο πολλοί είναι φίλοι.... όπως εκτιμώ επίσης την δουλεία που κάνουν κάποιοι φίλοι (moby_gr) που έχουν παραπάνω αρμοδιότητες όσο αφορά το forum χωρίς να τίθεται καθόλου θέμα ποιότητος χαρακτήρα ....

θεωρώ ότι μια χαρά καλό παιδί είναι ο Αντώνης όπως μια χαρά καλό παιδί είναι και ο Θανάσης ...

Ας μην κρίνουμε συμπεριφορές και χαρακτήρες.......... αλλά το γεγονός το ίδιο ...την πράξη..

Εδώ λοιπόν ο Θανάσης ....έχει αδικηθεί ...από την ίδια την πράξη ....δηλαδή την αφαίρεση του post από τη κοινή θεά ..Χωρίς τη συγκατάθεση του .... με λίγα λόγια τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά αν του είχε δοθεί ...το δικαίωμα της επιλογής ... άσχετα με το που πήγε το post , ποιος το έκανε ή ποιος το όρισε....κλπ.

Ο κανόνες είναι κανόνες σε μια κοινότητα ...και είναι απαραίτητοι χωρίς καμία αμφιβολία...

αλλά ο τρόπος που εφαρμόζονται ..... είναι ένα λεπτό σημείο ...θέλει και αυτό... το τρόπο του
.... δεν συμφωνείτε ? ..

άλλο εφαρμόζω και άλλο επιβάλλω ...

άλλο δίνω επιλογές και άλλο βρίσκεται ο άλλος προ τετελεσμένων γεγονότων...

δεν θα ήταν λοιπόν ποιο σωστό , δίκαιο ...δημοκρατικό ...ελεύθερο.... πέστε το όπως θέλετε... να υπάρχει παρέμβαση για την τήρηση των κανόνων στα μέλη μας αλλά με το με την προτροπή :

η επιλογή είναι δική σου............. !? .....

Last edited by sliv; 27-03-2013 at 16:45.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!