GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 30-12-2012, 18:59
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Που καταντήσαμε-Ζητάνε προκαταβολή για να σου φέρουν αντ/κά

συγνωμη παιδια αλλα αυτο το συστημα εγω το δουλευω απο την πρωτη μερα που ασχοληθηκα με ανταλλακτικα!!ετσι δεν τρως ταπες!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 30-12-2012, 21:47
κωστης Ο/Η κωστης βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: λευκωσια
Μoto: Honda Africa Twin 750
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή Απάντηση: Που καταντήσαμε-Ζητάνε προκαταβολή για να σου φέρουν αντ/κά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
συγνωμη παιδια αλλα αυτο το συστημα εγω το δουλευω απο την πρωτη μερα που ασχοληθηκα με ανταλλακτικα!!ετσι δεν τρως ταπες!!
σωστοςςςς
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 30-12-2012, 22:03
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Που καταντήσαμε-Ζητάνε προκαταβολή για να σου φέρουν αντ/κά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
συγνωμη παιδια αλλα αυτο το συστημα εγω το δουλευω απο την πρωτη μερα που ασχοληθηκα με ανταλλακτικα!!ετσι δεν τρως ταπες!!
Χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης, ο πελάτης έχει κάποιο όφελος από αυτήν την πρακτική; Καλύτερη τιμή; Αν ας πούμε το ανταλλακτικό του το φέρεις μετά από ένα μήνα, θεωρητικά αυτός χάνει τόκους. Κι εσύ ουσιαστικά δουλεύεις χωρίς να χρειάζεσαι κεφάλαιο. Μπορεί να είναι λάθος ο συλλογισμός μου, απλά ρωτάω, για να μην παρεξηγηθούμε!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 30-12-2012, 22:25
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Που καταντήσαμε-Ζητάνε προκαταβολή για να σου φέρουν αντ/κά

Η αλήθεια πρέπει να είναι κάπου στην μέση, εξαρτάται από το κόστος αλλά και την ζήτηση του συγκεκριμένου κωδικού.

Καθώς επίσης και από τον ανταγωνισμό, αν το άλλο "μαγαζί" έχει στοκ τον έχασες τον πελάτη.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 30-12-2012, 22:28
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Που καταντήσαμε-Ζητάνε προκαταβολή για να σου φέρουν αντ/κά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλήθεια πρέπει να είναι κάπου στην μέση, εξαρτάται από το κόστος αλλά και την ζήτηση του συγκεκριμένου κωδικού.

Καθώς επίσης και από τον ανταγωνισμό, αν το άλλο "μαγαζί" έχει στοκ τον έχασες τον πελάτη.
Ετσι! Εχω παραγγείλει εδώ κι ένα μήνα ένα ελατήριο από τη Yamaha, κόστος 1 ( ένα ) ευρώ, κι όμως δεν το έχει. Θα μπορούσε όμως να έχει 100, θα έπρεπε να του έχω δώσει τα 50 κι ακόμη να περιμένω;!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 30-12-2012, 22:33
babis66 Ο/Η babis66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 194
Προεπιλογή Απάντηση: Που καταντήσαμε-Ζητάνε προκαταβολή για να σου φέρουν αντ/κά

Έχει διαφορά για ποιά δουλειά ζητάνε τα λεφτά μπροστά.
Αν πας σε μαγαζί να πάρεις τα ανταλλακτικά για να κάνεις την επισκευή στον κυρ Μήτσο της γειτονιάς σου, ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ και στα ζητάει μπροστά
Αν έχεις συνεργείο και έχεις το μηχανάκι η το αμάξι μέσα και το φτιάχνεις και ζητήσεις του πελάτη τα λεφτά μπροστά, τότε είσαι ξεφτίλας.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!