GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 07-09-2012, 03:17
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρειών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα οτι πεις.......για την λαλακια λεω.......
Σε 4 χρονια που θα ξαναγινουν εκλογες παλι την ιδια ΄΄λαλακια΄΄ θα κανουμε......ευτυχως.....και παλι θα γκρινιαζεις γιατι η αριστερα του Τσιπρα δεν εγινε Κυβερνηση....μα, δεν θα γινει ποτε Κωστα μου.
Για να γινεις Κυβερνηση πρέπει να εισαι αποδεκτος και απο την Ευρωπη στην οποια ανηκεις, ετσι θα σε δουν με αλλο ματι και οι Ελληνες ψηφοφοροι, αυτο το ευρωπαικο. Οταν οι ξενοι ηγετες που ερχονται στην χωρα σου αρνουνται να σε δουν, λογω των ''λαλακιων'' που εχεις πει μην περιμενεις να αλλαξει η νοοτροπια του Ελληνα.......ο Ελληνας και η Ελλαδα ανηκει στην Δυση, χωνεψτε το πια.

Ξερεις, ο Ελληνας ειναι αριστερος στην ιδεολογια με δεξια ομως τσεπη.....αν τον βαλεις να διαλεξει μεταξυ των δυο θα διαλεξει παντα την τσεπη και καλα θα κανει......με την αριστερα δεν εχει καμια ελπιδα να δει την τσεπη του γεματη...αρα μην περιμενεις αριστερη κυβερνηση στην Ελλαδα στον αιωνα τον απαντα.
Καλά τα λες αλά μισά.
Βολεμένοι Αριστεροί είναι το σωστό.

Υπάρχουν Γιώργο μου σε αυτή τη χώρα 2 τύποι Ανθρώπων.
Αυτοί που παίρνουν και αυτοί που δίνουν.
Αυτός που παίρνει τρώει πολλή καλά. Αυτός που δίνει κοιμάται πολλή καλά.
Στην πρώτη κατηγορία βρίσκονται τα ΠΑΣΟΚΙΚΑ λαμόγια του κερατά. Μπένυ –Πάν Κάλος και όλοι οι υπόλοιποι.
Στην δεύτερη κατηγορία βρίσκομαι μόνο εγώ και το GS forum.
Καλό σου ξημέρωμα…………….
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 07-09-2012, 12:21
notis Ο/Η notis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ATHINA
Μoto: BMW 1200
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
..με την αριστερα δεν εχει καμια ελπιδα να δει την τσεπη του γεματη...


Για πάνε μια βόλτα κατά Περισό μεριά να δεις κάτι τσέπες γεμάτες νααααααα με το συμπάθειο

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 07-09-2012, 12:24
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Δεν έκατσα να τα διαβάσω όλα, πιθανόν σωστά τα γράφετε αλλά κυρίες και κύριοι


ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ!!!!!!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 07-09-2012, 12:47
notis Ο/Η notis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ATHINA
Μoto: BMW 1200
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έκατσα να τα διαβάσω όλα, πιθανόν σωστά τα γράφετε αλλά κυρίες και κύριοι


ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ!!!!!!!!

Εγώ πάντως 1 απάντηση έδωσα και ζητώ συγνώμη αν με αυτήν κούρασα
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 07-09-2012, 12:52
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από notis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως 1 απάντηση έδωσα και ζητώ συγνώμη αν με αυτήν κούρασα
Φίλε μου συγγνώμη αλλά δεν αναφέρομουν σε σένα, άλλωστε είσαι τόσο νέος στο φόρουμ που δεν προλάβες να μας κουράσεις.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 07-09-2012, 15:02
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Κουράσαμε επειδή θίγουμε το ΠΑΣΟΚΙΚΟ κατεστημένο.

Τα λαμόγια που με τις ευλογίες του Περισσού ρήμαξαν τη χώρα μου...........
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 07-09-2012, 15:21
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έκατσα να τα διαβάσω όλα, πιθανόν σωστά τα γράφετε αλλά κυρίες και κύριοι


ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ!!!!!!!!
Tτι εννοεις φιλε Παναγιωτη με αυτο το ''κουραστηκαμε''?
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 07-09-2012, 15:22
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Κουράσαμε επειδή θίγουμε το ΠΑΣΟΚΙΚΟ κατεστημένο.

Τα λαμόγια που με τις ευλογίες του Περισσού ρήμαξαν τη χώρα μου...........
Και της Κουμουνδουρου.........μην το ξεχναμε ετσι?
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 07-09-2012, 15:33
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Tτι εννοεις φιλε Παναγιωτη με αυτο το ''κουραστηκαμε''?
Πιθανολογώ ότι αυτό το μπίρι-μπίρι 2 χρόνια τώρα δεν βοηθά πουθενά και το μόνο που κάνει είναι να μαυρίζει και άλλο τις ήδη κουρασμένες μας ψυχές σε ένα χώρο που κύριως σκοπός του είναι η ψυχαγωγία και η πληροφόρηση γύρω από την μοτοσυκλέτα.

Ούτε εσύ αλλάζεις μυαλό, ούτε η απέναντι πλευρά, όσο και να προσπαθείτε εκατέρωθεν γιατί όπως λέει η παροιμία "πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι"

Ας κάνουμε υπομονή μπας και γυρίσουν τα πράγματα αν γυρίσουν και ας μην το κάνουμε ΣΚΑΙ εδώ μέσα (ξέρεις μιλαω για τα σχόλια κάτω από τις ειδήσεις που ο κάθε ένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του.)

Τα παραπάνω αποτελούν δική μου θέση με αφορμή το σχόλιο του Παναγιώτη και όχι απάντηση για λογαριασμό του...

Υ.Γ. Το σχόλιο του Τσίπρα ότι καλύτερα να γινόμασταν Αργεντινή δεν θα το ανεβάσεις....

Last edited by frits; 07-09-2012 at 15:34.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 07-09-2012, 16:19
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασχέσεις από ΣΔΟΕ σε βάρος 121 φυσικών προσώπων και εταιρ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιθανολογώ ότι αυτό το μπίρι-μπίρι 2 χρόνια τώρα δεν βοηθά πουθενά και το μόνο που κάνει είναι να μαυρίζει και άλλο τις ήδη κουρασμένες μας ψυχές σε ένα χώρο που κύριως σκοπός του είναι η ψυχαγωγία και η πληροφόρηση γύρω από την μοτοσυκλέτα.

Ούτε εσύ αλλάζεις μυαλό, ούτε η απέναντι πλευρά, όσο και να προσπαθείτε εκατέρωθεν γιατί όπως λέει η παροιμία "πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι"

Ας κάνουμε υπομονή μπας και γυρίσουν τα πράγματα αν γυρίσουν και ας μην το κάνουμε ΣΚΑΙ εδώ μέσα (ξέρεις μιλαω για τα σχόλια κάτω από τις ειδήσεις που ο κάθε ένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του.)

Τα παραπάνω αποτελούν δική μου θέση με αφορμή το σχόλιο του Παναγιώτη και όχι απάντηση για λογαριασμό του...

Υ.Γ. Το σχόλιο του Τσίπρα ότι καλύτερα να γινόμασταν Αργεντινή δεν θα το ανεβάσεις....
Kι εμενα εκει πηγε το μυαλο μου αλλα.........
Ο χωρος αυτος, ναι, αφορα την μοτοσυκλετα αλλα η μοτοσυκλετα δεν ειναι ουτε αυταρκης ουτε ανεξαρτητη απο τα πολιτικα δρωμενα σε αυτην την χωρα...το αντιθετο μαλιστα, ειναι πληρως εξαρτωμενη αφου με την βενζινη στα 2+ε κανεις δεν θα την κουναει επι παραδειγματι.

ειμαι στα εγχωρια και διεθνη μοτοσυκλετιστικα φορα μια δεκαετια περιπου, ολα ξεκινησαν δυνατα με θεματα αμιγως μοτοσυκλετιστικα αλλα διηρκεσαν λιγο αφου το θεμα ''μοτοσυκλετα'' δεν ειναι ανεξαντλητο. Θα μιλησεις για βλαβες, αξιοπιστια, ταξιδια κι αλλα συναφη αλλα ως εκει......κι ετσι σιγα σιγα αργοπεθαινουν. Παρε για παραδειγμα το το δικο μας φορουμ του βαραντερο, εξηντλησε ολα τα θεματα γυρω απο βλαβες, λαστιχα, ταξιδια, αξεσουαρ με 100 μηνυματα ημερησιως επι 2,5 χρονια και σημερα.......αν εχει τρια ποστς την ημερα ειναι ζητημα. Στους καφεδες γινοταν κοσμοσυρροη και σημερα....... δεν γινονται καφεδες.......
Και μιλαμε για φορουμ με 5,000 μελη που οταν μπεις θα δεις τον μαγικο αριθμο των 9(!!!) συνδεδεμενων χρηστων και 15 επισκεπτων.....καθημερινα.
Δεν υπαρχει σημερα φορουμ ζωντανο με μονα θεματα τα μοτοσυκλετιστικα........
Το αντιθετο συμβαινει με τον παροντα χωρο ο οποιος επιτρεπει την δημοσιευση και συζητηση της επικαιροτητας, πολιτικης και μη, η οποια σε ορισμενες περιπτωσεις ειναι ενεργοτερη των μοτοσυκλετιστικων θεματων.
Μιλαμε για 1,111 συνδεδεμενους χρηστες πριν λιγη ωρα που το ειδα με μονον 1000 μελη παραπανω απο το φορουμ για το βαραντερο.....
Που οφειλεται αυτο? μα φυσικα στην ποικιλια των θεματων που φιλοξενει οπου μεσα σε αυτα ειναι και η επικαιροτητα -πολιτικη ¨η μη - η οποια, ας με διαψευσουν οι αντμιν, εχει μεγαλη ως τεραστια επισκεψημοτητα και αριθμο ποστς.
Ειναι ο χωρος αυτος πολιτικος? Οχι δεν ειναι πολιτικος αυτου καθ'αυτου, ειναι ομως ΚΑΙ πολιτικος......στο κατω-κατω Σταυρο μου οποιος θελει μπαινει και διαβαζει/γραφει οπου θελει και οτι θελει. Αν τον ενοχλουν τα πολιτικα ας μην τα επισκεπτεται καν.

Αν λοιπον ο φιλος Παναγιωτης ''κουραστηκε'' γιαυτον τον λογο θα επρεπε να πει ''κουραστηκα'' και να μην ξαναμπει σε πολιτικα νηματα, το ''κουραστηκαμε'' σημαινει οτι μιλα εκ μερους ολων πραγμα που ΚΑΙ λαθος ειναι αν κοιταξουμε την επισκεψιμοτητα αυτων των νηματων ΚΑΙ παιρνει στο λαιμο του κι αλλους που πιθανως δεν συμμεριζονται το πρωτο πλυθηντικο προσωπο.

Κανεις δεν προσπαθει να αλλαξει τα πολιτικα μυαλα σε κανεναν, οποιος τα εχει αλλαξει ¨η θα τα αλλαξει ειναι δικια του αποφαση βασιζομενος στην δικη του κριση βλεποντας το γιγνεσθαι γυρω του, αυτο το ''γιγνεσθαι'' συζηταμε εδω μεσα χωρις διαθεση αλλαγης πολιτικων πεποιθησεων σε κανεναν. Οπως θα συζητουσα τα πολιτικα θεματα με τον ''Μανιακο'' και με εσενα σε μια εκδρομη μας/καφε μας/εξοδο μας ετσι τα συζηταμε και γραπτως σε αυτον τον χωρο. Καμια φορα εντονα ειναι η αληθεια αλλα και σε συναντηση μας να τα συζητουσαμε παλι εντονα θα συζηταγαμε.....και μετα θα απολαμβαναμ τον καφε μας καλαμπουριζοντας οπως κι εχει συμβει στο παρελθον. Για μενα ειναια διανοητο να χαλασω την σχεση μου με τον οποιονδηποτε διοτι ψηφιζει Χ.Α. ¨η ΣΥΡΙΖΑ κ.λ.π. παντα αυτος θα ειναι φιλος μου και συνταξιδευτης μου και θα ελπιζω στην βοηθεια του οτι και να μου συμβει....ομοιως κι εγω θα πραξω γιαυτον.

Υ.Γ. = Γιατι με προκαλεις με το σχολιο του Τσιπρα? θελεις να ανοιξω νημα σεντονατο μαλλον....

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!