GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 28-02-2012, 22:29
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΒΕΔΟΥΙΝΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΜΑΝΙΑΚΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΗΜΙΑΡΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΗΜΙΑΡΗΔΕΣ ΟΔΗΓΟΙ
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ
READ THE ####ING MANUAL
AYTA ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΚΕΛΟΣ
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΚΥΛΙΝΔΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ PLAYMOBIL ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΟΤΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΚΑΙ 20 ΑΛΟΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΑΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΡΥΔΙΑ
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΤΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΑΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙΣ
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 28-02-2012, 23:41
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΒΕΔΟΥΙΝΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΜΑΝΙΑΚΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΗΜΙΑΡΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΗΜΙΑΡΗΔΕΣ ΟΔΗΓΟΙ





............ ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΟΤΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΚΑΙ 20 ΑΛΟΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΑΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΡΥΔΙΑ
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΤΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΑΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙΣ
Και σε αυτο συμφωνω
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 28-02-2012, 23:54
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Εδώ είναι που διαφωνώ με τους "ορκισμένους" BMWδακηδες......
Δε βλέπω την αντιγραφή της Triumph, πουθενά!!!!
3κύλινδρο σε σειρά μοτέρ, απέναντι σε 2κίλυνδρο μπόξερ
Κλασσικές λύσεις στην ανάρτηση, απέναντι σε paralever-telelever
Προηγμένο σύστημα διαχείρησης καυσίμου και ηλεκτρονικών με ride by wire κλπ.
Διαφορετική στήριξη του άξονα και άλλη γενικώς κατασκευή.
Χρήση πλαισίου , αντί στήριξης των πάντων πάνω στο μοτέρ.
Τώρα επειδή επέλεξε άξονα για μετάδοση, αντί αλυσίδας, εμφανές υποπλαίσιο, και ρύγχος, δεν νομίζω ότι μιλάμε για αντιγραφή. Η υιοθέτηση πετυχημένων λύσεων και από άλλους, κρατάει χρόνια (και το Gs το ρύγχος δεν το "γέννησε".... DR Big το έλεγαν!!!!)

Δε μ' αρέσει να ευλογάω τα γένια μου, γενικώς....
Καβαλάω μια υπέροχη μοτοσυκλέτα, το best seller της κατηγορίας, την καλύτερη ίσως (κατ' εμε΄η πλέον ολοκληρωμένη σήμερα) κ.ο.κ.
Μέχρι εκεί όμως!
Δεν είναι "στο πουθενά" οι υπόλοιποι!
Στην τελική, αφήστε να δούμε τι θα πούνε και οι πωλήσεις της, όταν με το καλό μας έρθει.
Δεδομένων των οικονομικών συνθηκών, το 800XC δεν έχει πάει άσχημα. Και μηχανάρα είναι και μέχρι τώρα (είναι πολύ νωρίς βέβαια...) δεν έχουν ακουστεί θέματα αξιοπιστίας.

Τονίζω ότι είμαι καμμένος από την αξιοπιστία του 1050, αλλά δε θα βάλω παρωπίδες γι αυτό! Όλα φτιάχνουν, ή χαλάνε....

Last edited by forester; 28-02-2012 at 23:55.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 29-02-2012, 00:04
Andreas_F800GS Ο/Η Andreas_F800GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Αθήνα, Ηλιούπολη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 401
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Και άμα συνυπολογίσουμε και την χαμηλότερη τιμή της σε συνδυασμό με περισσότερο εξοπλισμό, γιατί να μην μιλάμε για σοβαρό αντίπαλο? Κι εγώ μπεμβεδάκιας είμαι (αν και ξεκίνησα από αυτοκίνητα) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε και τι γίνεται παραέξω...
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 29-02-2012, 00:14
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ είναι που διαφωνώ με τους "ορκισμένους" BMWδακηδες......
Δε βλέπω την αντιγραφή της Triumph, πουθενά!!!!
3κύλινδρο σε σειρά μοτέρ, απέναντι σε 2κίλυνδρο μπόξερ
Κλασσικές λύσεις στην ανάρτηση, απέναντι σε paralever-telelever
Προηγμένο σύστημα διαχείρησης καυσίμου και ηλεκτρονικών με ride by wire κλπ.
Διαφορετική στήριξη του άξονα και άλλη γενικώς κατασκευή.
Χρήση πλαισίου , αντί στήριξης των πάντων πάνω στο μοτέρ.
Τώρα επειδή επέλεξε άξονα για μετάδοση, αντί αλυσίδας, εμφανές υποπλαίσιο, και ρύγχος, δεν νομίζω ότι μιλάμε για αντιγραφή. Η υιοθέτηση πετυχημένων λύσεων και από άλλους, κρατάει χρόνια (και το Gs το ρύγχος δεν το "γέννησε".... DR Big το έλεγαν!!!!)

Δε μ' αρέσει να ευλογάω τα γένια μου, γενικώς....
Καβαλάω μια υπέροχη μοτοσυκλέτα, το best seller της κατηγορίας, την καλύτερη ίσως (κατ' εμε΄η πλέον ολοκληρωμένη σήμερα) κ.ο.κ.
Μέχρι εκεί όμως!
Δεν είναι "στο πουθενά" οι υπόλοιποι!
Στην τελική, αφήστε να δούμε τι θα πούνε και οι πωλήσεις της, όταν με το καλό μας έρθει.
Δεδομένων των οικονομικών συνθηκών, το 800XC δεν έχει πάει άσχημα. Και μηχανάρα είναι και μέχρι τώρα (είναι πολύ νωρίς βέβαια...) δεν έχουν ακουστεί θέματα αξιοπιστίας.

Τονίζω ότι είμαι καμμένος από την αξιοπιστία του 1050, αλλά δε θα βάλω παρωπίδες γι αυτό! Όλα φτιάχνουν, ή χαλάνε....
Δεν ειμαστε ορκισμενοι αλλα βρε φιλαρακι αμα δεις και το 800 και το 1200 της triumph ειναι ολοιδια (εμφανισιακα παντα μιλαω) με το 800 και το 1200 της ΒΜW!! Και μη μου πεις οχι!! δεν εννοω μηχανικα η με λεπτομερειες αναρτησης αλλα καθαρα εμφανισιακα (πλαισιο φωτα ζελατινα οργανα σελα τιμονι) ενω πχ το tenere , το crosstourer, το multistrada, το versys εχουν δικια τους φιλοσοφια σχεδιασης

Last edited by jmar; 29-02-2012 at 00:16.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 29-02-2012, 00:23
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΦΟΡΕΣΤΕΡ
ΜΕ ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΑΠΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ
ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ ΑΛΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΙΑΣΑΡΙΚΗ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 29-02-2012, 00:44
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειμαστε ορκισμενοι αλλα βρε φιλαρακι αμα δεις και το 800 και το 1200 της triumph ειναι ολοιδια (εμφανισιακα παντα μιλαω) με το 800 και το 1200 της ΒΜW!! Και μη μου πεις οχι!! δεν εννοω μηχανικα η με λεπτομερειες αναρτησης αλλα καθαρα εμφανισιακα (πλαισιο φωτα ζελατινα οργανα σελα τιμονι) ενω πχ το tenere , το crosstourer, το multistrada, το versys εχουν δικια τους φιλοσοφια σχεδιασης
Οι ομοιότητες σε κάποιες λεπτομέρειες μπορεί να υπάρχουν. Αν δεις καλύτερα αυτά που λες ότι μοιάζουν θα διαπιστώσεις πόσο διαφορετικά είναι. Πέραν τούτου, που είναι και υποκειμενικό εξάλλου, η έλλειψη φαντασίας ή εμπνευσμένης σχεδίασης δεν είναι και αμάρτημα, όταν πρόκειται για ένα -κατά τα λοιπά- ομοιογενές και ολοκληρωμένο σύνολο.

Τα υπόλοιπα μηχανάκια που αναφέρεις έχουν τελείως άλλες διαστάσεις. Είτε πολύ μακρύτερα και βαρύτερα είναι, είτε μικρότερα και ελαφρύτερα. Όλα δε, είναι ασφαλτερά 1000%!!!!! Άλλα πιο τουριστικά και άλλα σπορ κατασκευές με μεγαλύτερες διαδρομές στις αναρτήσεις.
Επίσης, όλα όσα αναφέρεις, έχουν σχολιαστεί διεξοδικά και οι περισσότεροι συμφώνησαν ότι δεν παίζουν στην κατηγορία του GS.
Το μόνο που έχει ίδιο προσανατολισμό και το δηλώνουν απερίφραστα και οι δημιουργοί του, είναι το Explorer.

Δεν μπορώ να μη συμφωνήσω ότι η Triumph θέλησε να οικειοποιηθεί λεπτομέρειες από τα "αντίπαλα" BMW. Ούτε και η ίδια έχει πρόβλημα με αυτό. Δεδομένου ότι έχει φτιάξει πανέμορφα και πρωτότυπα μηχανάκια (Tiger 1050, Speed Triple, Daytona), εκτιμώ ότι το έκανε επείτηδες! Το λέει κιόλας!
Πέραν της εμφάνισης όμως, δεν υπάρχουν ομοιότητες! Μόνο διαφορές!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 29-02-2012, 00:57
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΦΟΡΕΣΤΕΡ
ΜΕ ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΑΠΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ
ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ ΑΛΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΙΑΣΑΡΙΚΗ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ
Αυτό που λες ισχύει για όλους, πλην Honda ας πούμε.... Της οποίας το R&D είναι από άλλον πλανήτη
Όλοι οι άλλοι αντιγράφουν!
Αυτό που λες για τα ηλεκτρονικά έχεις δίκιο. Έτσι γίνεται. Και τα ABS και οι ψεκασμοί και οι ηλεκτρονικές, κατασκευάζονται από 4-5 κατασκευαστές παγκοσμίως. Και τα σαζμάν αν θέλεις, παρομοίως (τα δικά μας είναι κινέζικα πλέον)!
Τι θες να πεις, δεν κατάλαβα.
Και η BMW τι καινοτομία έχει κάνει στα GS, πλην των αναρτήσεων και τη χρήση του κινητήρα για τη στήριξή τους, ως πλαίσιο;
Τον ψεκασμό;To ABS; Τον άξονα; Τα μύρια όσα ηλεκτρονικά που προστέθηκαν συν τω χρόνω;
Ή ο αερόψυκτος κινητήρας;;;;
Το λέω πάλι, η μόνη καινοτομία του GS είναι η κατασκευή του! Κινητήρας - πλαίσιο και πάνω του όλα! Με μια πράγματι εμπνευσμένη εμπρός ανάρτηση, που κάνουν τη μοτοσυκλέτα μοναδική. Αυτό δεν πρόκειται να το αντιγράψει κανείς, γιατί θα τον πάρουν με τις πέτρες, αν καταφέρει και το κάνει....
Όλα τα άλλα δεν είναι σπουδαία πράγματα και όλοι , λίγο - πολύ, από "τα ίδια μαγαζιά ψωνίζουν"!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 29-02-2012, 01:57
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΦΙΛΕ ΦΟΡΕΣΤΕΡ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΡΙΨΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΣΤΡΙΒΕΙΣ ΜΕ ΤΟ BMW ? KAI AKOMA EΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΜΕ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ?
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 29-02-2012, 02:09
Bedouin Ο/Η Bedouin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή Απάντηση: Triumph Tiger Explorer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΒΕΔΟΥΙΝΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΜΑΝΙΑΚΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΗΜΙΑΡΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΖΗΜΙΑΡΗΔΕΣ ΟΔΗΓΟΙ
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ
READ THE ####ING MANUAL
Kαι η αξονες και τα ESA μας που σπανε οπου παγκοσμιος ουρλιαζουν ολοι φταινε η οδηγοι?
Η μηπως δεν διαβασαν το F"t"ucking Manual?
Μοτοσυκλετες ειναι ... οχι διαστημοπλοια.
Δεν θελει να ειναι πυρηνικος επιστημονας να ξερει κανεις οτι η καλη χρηση κανει μεγαλη διαφορα.
Απο εκει και περα καποια πραγματα δεν ελεγχουνται απο εμας.

Απόσπασμα:
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΤΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΑΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙΣ
Δεν μπορω να πω οτι συμφωνο.

Η Triumph εχει 6 δικα της μοτερ (oχι ROTAX) στην γκαμα της ... η ΒΜW 4.

H γκαμα της Triumph συμπεριλαμβανει ...

675cc
Daytona (675cc - 3 κυλ.) - Sport
Street Triple (675cc - 3 κυλ.) - Streetfighter

800cc
Adventure (800cc - 3 κυλ.) - On-Off

865cc
Bonneville (865cc - 2 κυλ. αεροψυκτο) - Αθανατη κλασικουρα
Αmerica/Speedmaster (865cc - 2 κυλ. αεροψυκτο) - Cruiser
Scrambler (865cc - 2 κυλ. αεροψυκτο) - Scrambler

1050cc
Tiger (1050cc - 3 κυλ.) - Μotard/ψευτο on-off ... πες το οπως θελεις.
Sprint (1050cc - 3 κυλ.) - Sport tourer.
Speed Triple (1050cc - 3 κυλ.) - Streetfighter

1200cc
Explorer (1200cc - 3 κυλ.) - On-Off

1600cc
Thunderbird (1600cc - 2 κυλ.) - Mega Cruiser.

Λοιπον, οπως ειδαμε η Triumph παιζει με δικα της 6 μοτερ σε 8 διαφορετικες κατηγοριες (με 11 μοντελα) ... και λες οτι δεν εχει φαντασια και δημιουργικοτητα?

Απόσπασμα:
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΚΥΛΙΝΔΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ PLAYMOBIL ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΟΤΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΚΑΙ 20 ΑΛΟΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΑΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΡΥΔΙΑ
Μια και μιλαμε για σωματικα μελη, εαν η BMW εβαζε 20 αλογα παραπανω στα δικα μας 1200αρια (για να μιλαμε για ομοια πραγματα), περα απο αξονες και ESA θα ψαχναμε επισης για πιστονια και τα οπισθια μας στον δρομο.

Last edited by Bedouin; 29-02-2012 at 02:11.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Honda Crosstourer 1200 - Πρώτο τεστ παγκοσμίως! tman Άλλες εταιρίες 455 12-07-2012 12:05
triumph tiger 1200 crazy artist Άλλες εταιρίες 31 13-05-2012 14:45
Triumph Tiger 800 XC vs BMW F 800 GS black_hawk Γενικά - Μοτοσυκλέτα 16 15-09-2011 09:25
Triumph Tiger 800 ADV christosms Άλλες εταιρίες 88 01-02-2011 20:39
Triumph Tiger 800 με πόσο; gsmaniac Άλλες εταιρίες 12 17-11-2010 10:05


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!