GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 08-07-2009, 23:27
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα αφού μόνο για γέλια είσαι.

Τώρα για τα υπόλοιπα, δεν περίμενα είναι η αλήθεια να καταλάβεις/ετε και πολλά!!!! Αυτό έχει ήδη φανεί από καιρό.
Ζήτησα απλά να μην μας ζαλίζετε με παπαριές, που εσείς θεωρείτε "ιδέες". Γιατί αν διαβάσετε τι γράφετε κάθε φορά θα δείτε!?! πόσο αντιφάσκουν.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ όμως πως αυτά που εσείς θεωρείτε σωστά δεν σημαίνει ότι είναι για όλους. Και επίσης έχει φανεί, πως όσοι έχουμε διαφορετικές απόψεις, ΔΕΝ ξεκινήσαμε κανένα αντίστοιχα προκλητικό για άλλους θέμα. Όσο για την αντίδρασή μου, την θεωρώ λογική όσο συνεχίζετε το ίδιο βιολί.
Αν λέγατε για μπουζί και λάστιχα και εξατμίσεις, θα καταλάβαινα κάθε τεκμηριωμένη διαφωνία, μιας και εδώ είναι ένα φόρουμ για μοτο.
Δηλαδή ενοχληθήκατε, για παράδειγμα, που η "γιαγιά αρκούδα" έβρισε τα BMW, αλλά επιμένετε να μην καταλαβαίνετε ότι αυτές οι κρυπτοφασιστικές, για κάποιους από μας, απόψεις, ενοχλούν.
Επιμένω πως σκοπός μου δεν είναι να συμφωνήσετε ντε και καλά με τις απόψεις μου, αλλά να πάψετε να κάνετε σαν Ιεχωβάδες και να προσπαθείτε να μας πείσετε πως "γνωρίσατε" την αλήθεια και πρέπει και μεις να βαπτιστούμε.

Τώρα, με τις ηλιθιότητες περί πληκτρολογιακού τσαμπουκά και τα ρέστα , δεν μπορώ παρά να γελάσω. Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι εγώ αυτός που κρύβομαι. Όσο για τα πατριωτικά σου, σιγά μην σκίσεις κανένα καλσόν με την τόλμη σου. Πάρε για την ώρα την ιστορία των Εβραίων και κάνε την θρησκεία σου, μπας και σου δώσει φώτιση και ανακαλύψεις τις φοβερές "ομοιότητες" με την αρχαία Ελληνική φιλοσοφία, που και αυτή βέβαια θαυμάζεις. Όπως βέβαια θα θαυμάζεις και την Δημοκρατία, αλλά και τον Πλάτωνα και πάει λέγοντας... Αλλά τι τα θες... άμα πήξει το τυρί...


ΥΓ> Κώστα (Ντινόπουλε), δεν το άρχισα εγώ το παραμύθι και παρ' όλο που ευγενικά ζήτησα να το αφήσετε να σβήσει, κάποιοι δεν ξέρω για ποιους λόγους επιμένουν να το συντηρούν. Ψάξε αλλού λοιπόν για τις προκλήσεις.
φιλε γιαννη εμεις δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα ουτε πιστευω καποιος προσπαθει να σε μυησει σε καποιο χωρο.οπως ειπες λεμε την αποψη μας για καθε θεμα και αναλογα κρινεται απο τον καθενα.πιστευε οπου θελεις και σε οτι θελεις αρκει να εισαι ενταξει κι ας μην συμφωνω με τις πολιτικες σου πεποιθησεις.παντως νομιζω οτι και παλι χρησιμοποιησεις εκφρασεις που ερεθιζουν.π.χ οτι δεν περιμενες καποιοι να καταλαβουν και πολλα.
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 09-07-2009, 00:06
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε γιαννη εμεις δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα ουτε πιστευω καποιος προσπαθει να σε μυησει σε καποιο χωρο.οπως ειπες λεμε την αποψη μας για καθε θεμα και αναλογα κρινεται απο τον καθενα.πιστευε οπου θελεις και σε οτι θελεις αρκει να εισαι ενταξει κι ας μην συμφωνω με τις πολιτικες σου πεποιθησεις.παντως νομιζω οτι και παλι χρησιμοποιησεις εκφρασεις που ερεθιζουν.π.χ οτι δεν περιμενες καποιοι να καταλαβουν και πολλα.
Νεκτάριε, σίγουρα δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε, αν όμως βγαίνει ο ένας και υποστηρίζει μια τουλάχιστον παράνομη πράξη (ενέργειες Χ.Α.) και βγω μετά εγώ ή κάποιος άλλος και υποστηρίξω/ει το σπάσιμο βιτρίνας (και σε πληροφορώ έχουν μεγαλύτερο θεωρητικό υπόβαθρο), τότε αρκετοί θα παρεξηγηθούν. Δεν μπορείς από την μία να ζητάς ευνομούμενο (όπως κι αν το εννοείς) κράτος και από την άλλη να υποστηρίζεις ανεγκέφαλες και ύποπτα κατευθυνόμενες ενέργειες, από όλες τις πλευρές, επειδή αυτή την εβδομάδα σου άρεσε το τι έκαναν. Την άλλη φορά που δεν θα σου αρέσει πως θα τους σταματήσεις?!?!?!
Τέλος πάντων είναι μια μεγάλη κουβέντα που δεν ολοκληρώνεται με δυό τρία μηνυματάκια και πολύ περισσότερο, αυτό δεν γίνεται με φανατισμούς και ψευτο παληκαριές. Στο φινάλε σε αυτή την χώρα ζούνε κι' άλλοι άνθρωποι, που προσπαθούν για το καλύτερο. Ανθρωποειδή εκατέρωθεν, ας παραμείνουν σε πιό οικείους τους χώρους (χούλιγκαν κ.λ.π.).
Ελπίζω κάπου εδώ να τελειώνουμε με αυτά τα θέματα, γιατί έχουμε και δουλειές!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 09-07-2009, 00:22
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Και κάτι ακόμη. Αλήθεια η Ελληνική ξεφτίλα με το θέμα της Κούνεβα δεν προβλημάτισε κανέναν, για το που οδηγούν αυτές οι πρακτικές? Διότι, όταν αύριο θα το κάνουν σε σένα ή στο παιδί σου, θα είναι αργά...
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 09-07-2009, 04:54
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Thumbs up Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Συγγνώμη που ξαναγράφω Γιάννη μου και δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι.Ποιά Κούνεβα υπήρχε πριν 4 χρόνια όταν σκότωσε ο Πακιστανός τον Φάνη στη Θηβών και δε μίλησε κανείς ποια Κούνεβα υπήρχε πριν 3 χρόνια και κάτι όταν πάλι Πακιστανός πήγε να βιάσει 13χρονη συμμαθήτρια του παιδιού μου.Ποια Κούνεβα πριν 1 χρόνο όταν στη Νίκαια απήγαγαν 16χρονο κορίτσι και το βίασαν κατά συρροή οι ίδιοι.Ας αφήσουμε κατά μέρους το ποιος να προσέχει τα παιδιά του γιατί δε θυμάμαι πριν 15 χρόνια να έβαζα κάγκελα στο εξοχικό ή ακόμα και στο εδώ σπίτι για να ξυπνήσω ακέραιος.Να βγάλουμε τις παρωπίδες και να κοιτάμε κανονικά.Πρέπει ή δε πρέπει πλέον μετά το κύμα της μετανάστευσης να έχουμε τα παιδιά μας από κοντά?Πότε φοβόμαστε σα παιδιά να παίξουμε μέχρι αργά στις 11 ας πούμε μακρυά από το σπίτι?Εάν έχει κάποιος τα κότσια τη σημερινή εποχή ας αφήσει ανήλικο όπως μας άφηναν οι γονείς μας να πάει μόνος για παιγνίδι, στο φροντιστήριο, ή βόλτα με τους φίλους.
Κολάμε σε ονόματα όπως Κούνεβα.Μήπως θυμόμαστε κανένα από τα πιο πάνω ονόματα,ή θέλετε να σας πω πως τον φονιά του Φάνη τον φυγάδευσαν οι δικοί του στη χώρα του.Εκεί και στα άλλα δεν είδα καμμιά διαμαρτυρία και πορεία από κανένα.ΓΙΑΤΙ?
Μα φυσικά ήταν παιδιά.Και δεν ήταν σε κανένα πολιτικό χώρο ούτε συνδικαλιζόντουσαν πουθενά.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ο ΦΑΝΗΣ ΝΕΚΡΟΣ
Και τα κορίτσια 16 ετών το ένα και 17 το άλλο στιγματισμένα από πεινασμένους που ίσως λέω ίσως στα σχολεία να τους μάθαιναν ό,τι πρέπει να τους "υποστηρίζουμε".
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ
Αυτά τα κορίτσια θα είναι κάπως δύσκολο να χωνέψουν τον οποιαδήποτε που ήρθε στη χώρα τους,τους έδωσε ψωμί να φάνε και εκείνοι τη βίασαν.
ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ????
ΕΑΝ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΤΕΡΑΣ?
ΕΑΝ ΕΣΥ?
ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ?
Οταν έχω μεγαλώσει σε μία γειτονιά με τους γονείς του Φάνη τι θα πω φίλοι μου στον αδελφό του?
Όταν η μικρή .... έπαιζε με το γιο μου τι θα πω στο παιδί μου?
Τι να πω στο ίδιο το κορίτσι τώρα που είναι 16 ετών?
Και μη μου πείτε το χυδαίο,θα μπορούσε να ήταν δικοί μας.Τι γίνετε τώρα που έτυχε και καλά να είναι και στις τρεις περιπτώσεις Πακιστανοί.?
Ευχαριστώ!!!
Και κάτι σημαντικό.Θέλω να καθήσουν στη καρέκλα του δικαστηρίου μαζί με αυτούς που έκαναν κακό στη Κούνεβα.Τέτοιους μετανάστες θέλουμε,όπως αυτή η γυναίκα που ήρθε να βγάλει το ψωμί της και να δουλέψει.Όχι να βιάσει και να σκοτώσει.!!!

Last edited by PortoLeone; 09-07-2009 at 05:08.
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 09-07-2009, 11:08
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νεκτάριε, σίγουρα δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε, αν όμως βγαίνει ο ένας και υποστηρίζει μια τουλάχιστον παράνομη πράξη (ενέργειες Χ.Α.) και βγω μετά εγώ ή κάποιος άλλος και υποστηρίξω/ει το σπάσιμο βιτρίνας (και σε πληροφορώ έχουν μεγαλύτερο θεωρητικό υπόβαθρο), τότε αρκετοί θα παρεξηγηθούν. Δεν μπορείς από την μία να ζητάς ευνομούμενο (όπως κι αν το εννοείς) κράτος και από την άλλη να υποστηρίζεις ανεγκέφαλες και ύποπτα κατευθυνόμενες ενέργειες, από όλες τις πλευρές, επειδή αυτή την εβδομάδα σου άρεσε το τι έκαναν. Την άλλη φορά που δεν θα σου αρέσει πως θα τους σταματήσεις?!?!?!
Τέλος πάντων είναι μια μεγάλη κουβέντα που δεν ολοκληρώνεται με δυό τρία μηνυματάκια και πολύ περισσότερο, αυτό δεν γίνεται με φανατισμούς και ψευτο παληκαριές. Στο φινάλε σε αυτή την χώρα ζούνε κι' άλλοι άνθρωποι, που προσπαθούν για το καλύτερο. Ανθρωποειδή εκατέρωθεν, ας παραμείνουν σε πιό οικείους τους χώρους (χούλιγκαν κ.λ.π.).
Ελπίζω κάπου εδώ να τελειώνουμε με αυτά τα θέματα, γιατί έχουμε και δουλειές!!!!!!!!!!
ενταξει γιαννη μου αφου ομως εχουν μεγαλυτερο θεωρητικο υποβαθρο τοτε καλυτερα να συννενοηθητε και να σπατε τις βιτρινες των ομοιδεατων σας.ειμαι σιγουρος οτι πολλοι εχουν δικα τους μαγαζακια.ο υπολοιπος κοσμος δε φταιει νομιζω.
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 09-07-2009, 13:01
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα αφού μόνο για γέλια είσαι.

Τώρα για τα υπόλοιπα, δεν περίμενα είναι η αλήθεια να καταλάβεις/ετε και πολλά!!!! Αυτό έχει ήδη φανεί από καιρό.
Ζήτησα απλά να μην μας ζαλίζετε με παπαριές, που εσείς θεωρείτε "ιδέες". Γιατί αν διαβάσετε τι γράφετε κάθε φορά θα δείτε!?! πόσο αντιφάσκουν.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ όμως πως αυτά που εσείς θεωρείτε σωστά δεν σημαίνει ότι είναι για όλους. Και επίσης έχει φανεί, πως όσοι έχουμε διαφορετικές απόψεις, ΔΕΝ ξεκινήσαμε κανένα αντίστοιχα προκλητικό για άλλους θέμα. Όσο για την αντίδρασή μου, την θεωρώ λογική όσο συνεχίζετε το ίδιο βιολί.
Αν λέγατε για μπουζί και λάστιχα και εξατμίσεις, θα καταλάβαινα κάθε τεκμηριωμένη διαφωνία, μιας και εδώ είναι ένα φόρουμ για μοτο.
Δηλαδή ενοχληθήκατε, για παράδειγμα, που η "γιαγιά αρκούδα" έβρισε τα BMW, αλλά επιμένετε να μην καταλαβαίνετε ότι αυτές οι κρυπτοφασιστικές, για κάποιους από μας, απόψεις, ενοχλούν.
Επιμένω πως σκοπός μου δεν είναι να συμφωνήσετε ντε και καλά με τις απόψεις μου, αλλά να πάψετε να κάνετε σαν Ιεχωβάδες και να προσπαθείτε να μας πείσετε πως "γνωρίσατε" την αλήθεια και πρέπει και μεις να βαπτιστούμε.

Τώρα, με τις ηλιθιότητες περί πληκτρολογιακού τσαμπουκά και τα ρέστα , δεν μπορώ παρά να γελάσω. Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι εγώ αυτός που κρύβομαι. Όσο για τα πατριωτικά σου, σιγά μην σκίσεις κανένα καλσόν με την τόλμη σου. Πάρε για την ώρα την ιστορία των Εβραίων και κάνε την θρησκεία σου, μπας και σου δώσει φώτιση και ανακαλύψεις τις φοβερές "ομοιότητες" με την αρχαία Ελληνική φιλοσοφία, που και αυτή βέβαια θαυμάζεις. Όπως βέβαια θα θαυμάζεις και την Δημοκρατία, αλλά και τον Πλάτωνα και πάει λέγοντας... Αλλά τι τα θες... άμα πήξει το τυρί...


ΥΓ> Κώστα (Ντινόπουλε), δεν το άρχισα εγώ το παραμύθι και παρ' όλο που ευγενικά ζήτησα να το αφήσετε να σβήσει, κάποιοι δεν ξέρω για ποιους λόγους επιμένουν να το συντηρούν. Ψάξε αλλού λοιπόν για τις προκλήσεις.
Τώρα ποιος είναι για γέλια άστο καλύτερα!

Εγώ το μόνο που έκανα ήταν να συμφωνήσω στη διακοπή της προπαγάνδας του ουράνιου τόξου τώρα αν ήταν χρυσαυγήτες αν ήταν αναρχικοί ή Νεο δημοκράτες ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ δεν ανήκω σε κανένα κόμα επικροτώ την εννέργεια αυτή και μακάρι να μη τους επιτρέψουν ποτέ να προπαγανδίζουν μέσα στη πατρίδα.

Εσύ το μόνο που έκανες ήταν να μας ειρωνευτής αποκαλώντας μας Χ....ς επηδεί δε συμμετείχα άμμεσα ή επηδεί είσε κάθετα αντίθετος με την εννέργεια αυτή ?
Από εκεί και πέρα όταν εμμέσως πλην σαφώς με βρίζεις και με προσβάλεις τι περιμένεις να μη σου επιτεθώ λεκτικά?

Οι απόψεις μας σίγουρα είναι εκ διαμέτρου αντίθετες με και ποτέ δε θα μπορούσα να κάνω παρέα με ανθρώπους που έχουν ιδέες σαν τις δικές σου όπως και εσύ πιστεύω δε θα είσαι και πολύ κολλητός με ανθρώπους που έχουν τις δικές μου ιδέες

Πίστεψε με εγώ μπήκα στο φόρουμ για τις μηχανές και ΜΟΝΟ

Αν ήθελα να το συνεχίσω θα πιανόμουνα από το ποστάρισμα σου <<σιγά το καλτσόν>> και τέτοιες αηδίες ή ότι αποκαλείς <<παπαριές τις δικές μας>>ιδέες ενώ οι δικές σου είναι προφανώ σωστές και τέλειες.

Μήπως τελικά είσαι και εσύ ακραίος και δε το ξέρεις?

ΔΕ θα το κάνω όμως γιατί εχθές γνώρισα κάποιους ανθρώπους από το φόρουμ οι οποίοι μου είπαν πως δεν είσαι τύπος που προκαλεί και ότι είσαι γαμώ τα παιδιά σεβόμενους αυτούς σταματάω τη προσωπική μας κόντρα εδώ ,εκτός και αν επιθυμείς συνέχεια ,όσο για το αν κρύβομαι όταν θα ρθεις Ελλάδα τα τηλέφωνα μου τα χουν τα παιδιά και με έχουν γνωρίσει ξέρουν ποιος είμαι οπότε τα λέμε από κοντα και κατ'ιδίαν που λένε και όχι από το πληκτρολόγιο

Αυτά τα ολίγα από μένα καλό γυρισμό να χεις

Last edited by GSMAN; 09-07-2009 at 13:10.
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 09-07-2009, 13:05
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

πρεπει να ξεκαθαριστει οτι το προβλημα το εχουν οι δογματικοι.αυτοι που ακολουθουν μια ιδεα η μια παραταξη πιστα με παρωπιδες χωρις να εχουν την θεληση η την ικανοτητα να ελιχθουν και να διαφοροποιησουν τις αποψεις τους οταν αυτο ειναι αναγκαιο!
το οτι καποιοι συμφωνουν με μια συγκεκριμενη πραξη μιας οργανωσης δε σημαινει οτι ενστερνιζονται ολες τις ιδεες και τις πραξεις της συγκεκριμενης οργανωσης.οποτε η καραμελα περι φασιστων εχει λιωσει...
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 09-07-2009, 13:18
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PortoLeone Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη που ξαναγράφω Γιάννη μου και δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι.Ποιά Κούνεβα υπήρχε πριν 4 χρόνια όταν σκότωσε ο Πακιστανός τον Φάνη στη Θηβών και δε μίλησε κανείς ποια Κούνεβα υπήρχε πριν 3 χρόνια και κάτι όταν πάλι Πακιστανός πήγε να βιάσει 13χρονη συμμαθήτρια του παιδιού μου.Ποια Κούνεβα πριν 1 χρόνο όταν στη Νίκαια απήγαγαν 16χρονο κορίτσι και το βίασαν κατά συρροή οι ίδιοι.Ας αφήσουμε κατά μέρους το ποιος να προσέχει τα παιδιά του γιατί δε θυμάμαι πριν 15 χρόνια να έβαζα κάγκελα στο εξοχικό ή ακόμα και στο εδώ σπίτι για να ξυπνήσω ακέραιος.Να βγάλουμε τις παρωπίδες και να κοιτάμε κανονικά.Πρέπει ή δε πρέπει πλέον μετά το κύμα της μετανάστευσης να έχουμε τα παιδιά μας από κοντά?Πότε φοβόμαστε σα παιδιά να παίξουμε μέχρι αργά στις 11 ας πούμε μακρυά από το σπίτι?Εάν έχει κάποιος τα κότσια τη σημερινή εποχή ας αφήσει ανήλικο όπως μας άφηναν οι γονείς μας να πάει μόνος για παιγνίδι, στο φροντιστήριο, ή βόλτα με τους φίλους.
Κολάμε σε ονόματα όπως Κούνεβα.Μήπως θυμόμαστε κανένα από τα πιο πάνω ονόματα,ή θέλετε να σας πω πως τον φονιά του Φάνη τον φυγάδευσαν οι δικοί του στη χώρα του.Εκεί και στα άλλα δεν είδα καμμιά διαμαρτυρία και πορεία από κανένα.ΓΙΑΤΙ?
Μα φυσικά ήταν παιδιά.Και δεν ήταν σε κανένα πολιτικό χώρο ούτε συνδικαλιζόντουσαν πουθενά.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ο ΦΑΝΗΣ ΝΕΚΡΟΣ
Και τα κορίτσια 16 ετών το ένα και 17 το άλλο στιγματισμένα από πεινασμένους που ίσως λέω ίσως στα σχολεία να τους μάθαιναν ό,τι πρέπει να τους "υποστηρίζουμε".
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ
Αυτά τα κορίτσια θα είναι κάπως δύσκολο να χωνέψουν τον οποιαδήποτε που ήρθε στη χώρα τους,τους έδωσε ψωμί να φάνε και εκείνοι τη βίασαν.
ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ????
ΕΑΝ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΤΕΡΑΣ?
ΕΑΝ ΕΣΥ?
ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ?
Οταν έχω μεγαλώσει σε μία γειτονιά με τους γονείς του Φάνη τι θα πω φίλοι μου στον αδελφό του?
Όταν η μικρή .... έπαιζε με το γιο μου τι θα πω στο παιδί μου?
Τι να πω στο ίδιο το κορίτσι τώρα που είναι 16 ετών?
Και μη μου πείτε το χυδαίο,θα μπορούσε να ήταν δικοί μας.Τι γίνετε τώρα που έτυχε και καλά να είναι και στις τρεις περιπτώσεις Πακιστανοί.?
Ευχαριστώ!!!
Και κάτι σημαντικό.Θέλω να καθήσουν στη καρέκλα του δικαστηρίου μαζί με αυτούς που έκαναν κακό στη Κούνεβα.Τέτοιους μετανάστες θέλουμε,όπως αυτή η γυναίκα που ήρθε να βγάλει το ψωμί της και να δουλέψει.Όχι να βιάσει και να σκοτώσει.!!!
Χτύπα ξύλο θεέ μου να μη συμβεί ποτέ σε κανένα πατέρα αυτό......
όμως ποτέ δε μπόρεσα να καταλάβω τους ανθρώπους που τους συννέβησε αυτό και απλά πήγανε στην Αστυνομία !!!

Αν τολμούσαν δε να κάνουν διαδήλωση γι αυτό που συνέβηκε στο Φάνη και στα κοριτσάκια θα ήταν ακροδεξιοί φασίστες(όπως είναι και όλοι οι κάτοικοι Αγίου Παντελεήμωνα και πέριξ)

Που ##### οδηγούμαστε ρε πστ μου????
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 09-07-2009, 13:20
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ενταξει γιαννη μου αφου ομως εχουν μεγαλυτερο θεωρητικο υποβαθρο τοτε καλυτερα να συννενοηθητε και να σπατε τις βιτρινες των ομοιδεατων σας.ειμαι σιγουρος οτι πολλοι εχουν δικα τους μαγαζακια.ο υπολοιπος κοσμος δε φταιει νομιζω.
Τι στο καλό βρε Νεκτάριε, Ελληνικά μιλάω.
Εσύ απ' όλα όσα έγραψα αυτό κατάλαβες?!!?!?!?!?!?!
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 09-07-2009, 13:39
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι στο καλό βρε Νεκτάριε, Ελληνικά μιλάω.
Εσύ απ' όλα όσα έγραψα αυτό κατάλαβες?!!?!?!?!?!?!
οχι φιλε μου τα αλλα τα καταλαβα και συμφωνω μαζι σου
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Λεωνίδας και το "θηρίο" του .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 31 27-05-2009 12:04
Το εγχειρίδιο του "καλού ανακυκλωτή" .. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 4 14-05-2009 13:59
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14
Σε δημοπρασία έβαλε την "παρθενιά της" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 23 17-01-2009 10:41
Το "περιοδικό" της μαμάς BMW GS_maniac Χρήσιμα 3 14-12-2008 19:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!