GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #231  
Παλιό 16-10-2013, 11:23
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

σβαστικα.jpg
Reply With Quote
  #232  
Παλιό 16-10-2013, 11:35
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Γιάννη ο Θοδωρής ο φορεστερ ουτε βολεμένος είναι ούτε των κυκλωμάτων. Προσπαθεί να ζήσει την οικογένεια του με αξιοπρέπεια συμπληρώνοντας το πετσοκομενο εισόδημα του με οποιαδήποτε εργασία. ..
Και προς Θεού δεν το γράφω για να τον "συμπαθησεις" παρά για να ακουστεί η πραγματικότητα. ...
Γίνεσαι οδοστρωτήρας, δες τα λίγο χαλαρά. ...

R1200GlamorusSpecial
Reply With Quote
  #233  
Παλιό 16-10-2013, 11:38
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Στο ξαναγράφω. ... αφού το έχεις με τον γραπτό λόγο. ...σταμάτα ένα κλικ πιο πριν.., το αποτέλεσμα θα ειναι καλύτερο από τωρα, υπέρ σου

R1200GlamorusSpecial
Reply With Quote
  #234  
Παλιό 16-10-2013, 13:02
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Πιστευω οτι αυτο το θέμα πρεπει να κλειδώσει αφού ουτε με το αρχικό θέμα ασχολούμαστε παρά μονο χολή βγάζουν μερικοί κλείδωσε το να τελειώνουμε όλοι μας
Reply With Quote
  #235  
Παλιό 16-10-2013, 16:48
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ δηλαδή παρακολουθώντας την συμμετοχή μου στο θέμα από την αρχή (και στα συναφή) έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;;;

Δεν ξέρω αν έχασες αυτά που "σφουγγάρισαν" οι mod, αλλά είδες να βρίζω όλους τους συνομιλητές αδιακρίτως;;; Και προπαντός χωρίς να προκληθώ;;;

Μπορεί εσύ να έχεις άλλες αξίες στη ζωή σου. Με γειά σου και χαρά σου. Όσο δεν απειλείς με την συμπεριφορά σου και την υποστήριξή σου την ασφάλεια της οικογενείας μου, σεβαστός και είτε συμφωνώ είτε όχι θα υποστηρίξω το δικαίωμά σου.

Για τα πιθήκια δεν θα ασχοληθώ ιδιαίτερα. για την φωτογραφία που έβαλε ο Κώστας gsmaniac, θα πω δυό λόγια.

Στο θέμα του Παύλου Μελά.
Έχω γνωρίσει αμέτρητες πουτ@νες στα λιμάνια. Πως θα σου φαινόταν, αν στο θέμα αυτό, έβαζα για "χιούμορ" μια φωτογραφία μου με 2 πουτ@νες Βουλγάρες φίλες μου, να χαζογελάμε;;;
Υπολόγισε επίσης πως ο Παύλος Μελάς σκοτώθηκε στη μάχη που επέλεξε να πάει και μάλιστα 109 χρόνια πριν.
Ο Παύλος Φύσσας δολοφονήθηκε πηγαίνοντας στο σπίτι του, λίγο παραδίπλα απ' το δικό μου, λίγες μέρες πριν.
Αλήθεια, ακόμα και 109 χρόνια μετά, θα ανεχόσουν να παραπλανούν/προκαλούν, με τον τρόπο που το έκαναν στα παραπάνω θέματα τα συγκεκριμένα άτομα που βρίζω;;;
Έτυχε στα τόσα που βλέπεις με την "ανοικτή" ματιά σου, να παρατηρήσεις πως το συγκεκριμένο μουρόχαυλο, κυνηγάει κάθε δημοσίευσή μου για να πει την π@π@ριά του αμέσως μετά με πασίδηλη ειρωνική πρόθεση;;

Αν σε ενδιαφέρει η ψυχολογία και βρίσκεις ενδιαφέρον στα παιδικά χρόνια και την επίδρασή τους στην ενήλικη πορεία της κάθε προσωπικότητας, να σου δώσω αν δυσκολεύεσαι να τα βρεις, τα πλήρη στοιχεία μου. Έτσι θα μπορέσεις να κάνεις και την διατριβή σου σε θέματα, που προφανώς το γέμισμα της καραβάνας δεν σου άφησε χρόνο να κάνεις νωρίτερα. Είναι ευκαιρία να δεις τι σημαίνει σκληρή δουλειά, χωρίς γλύψιμο και φίλημα κατουρημένης ποδιάς. Να δεις πως η φτώχεια και η έλλειψη "γνωριμιών" δεν εμπόδισαν κάποιους ανθρώπους να προοδεύσουν. Να καμαρώνουν για την οικογένειά τους και ιδιαίτερα για την σχέση που έχουν αναπτύξει μεταξύ τους. Σχέση σεβασμού, αυτοεκτίμησης, ακατάβλητης προσπάθειας για πρόοδο κρατώντας όμως αρχές και αξίες. Αξίες φυσικά διαφορετικές, από τις "θεόπνευστες" περί αρείας φυλής, εθνικοσοσιαλισμού (ναζισμού) και λοιπές μπούρδες. Ίσως συνέτεινε πως οι γερμανοί έκαψαν δυο φορές το πατρικό μας σπίτι και κλώτσαγαν βάρβαρα την έγκυο γιαγιά μου. Ίσως πάλι να ήταν η συναναστροφή μου, τόσα χρόνια τώρα, με όλες τις φυλές σε όλα τα μήκη και πλάτη της στεριάς και της θάλασσας. Συναναστροφή σκληρή σαν την αρμύρα και αμείλικτη σαν την φουρτουνιασμένη θάλασσα. Δεν ξέρω, ίσως αν έπαιζα κι εγώ τα στρατιωτάκια, σαν προσκοπάκι στην εξοχή της Κηφισιάς, να περίμενα να "μιλήσει" ο Έλληνας (αλήθεια με ποιον δημοκρατικό τρόπο που δεν το κάνει ήδη;; ). Όμως εγώ είμαι ο Έλληνας, όπως και τόσοι άλλοι που αγωνίζονται με τιμή, αξιοπρέπεια, θάρρος και θέληση για πρόοδο. Όχι με σφαγές και κάθε είδους εγκλήματα, αλλά με ευγενή άμιλλα, συμπόνια για τον αδύνατο και άτεγκτοι με τους οπισθοδρομικούς, τους γερολαδάδες, τους δολοφόνους και τους υποστηρικτές τους.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπάμαι, που παρά την επιθυμία σου θα επιχειρήσω μια απάντηση. Όχι γιατί θέλω να "εκμαιεύσω" μια έφεση, αλλά για διευκρίνηση.
Σαφώς και είχε εκδικητικό χαρακτήρα η απάντησή μου. Αν ήταν πλήρως τεκμηριωμένη, ορθή ή όχι, θα είχε σημασία, αν είχες περιορισθεί σε μια ήρεμη παραίνεση. Σήμερα που είναι μια καινούρια μέρα, ξανακοίταξε τον τρόπο που χειρίστηκες στο σύνολο την στάση σου και έλα στη θέση μου. Θα ήσουν γλυκύς και υποχωρητικός;;;;

Καλημέρα, έστω κι αν είναι η τελευταία που ανταλλάσσουμε.


Αρκεί αυτό!!!!



Δείχνει το πόσο μεγάλο καθίκι είσαι!


Αυτή είναι και η τελευταία κουβέντα που ανταλάσσουμε!
Reply With Quote
  #236  
Παλιό 16-10-2013, 16:50
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη ο Θοδωρής ο φορεστερ ουτε βολεμένος είναι ούτε των κυκλωμάτων. Προσπαθεί να ζήσει την οικογένεια του με αξιοπρέπεια συμπληρώνοντας το πετσοκομενο εισόδημα του με οποιαδήποτε εργασία. ..
Και προς Θεού δεν το γράφω για να τον "συμπαθησεις" παρά για να ακουστεί η πραγματικότητα. ...
Γίνεσαι οδοστρωτήρας, δες τα λίγο χαλαρά. ...

R1200GlamorusSpecial

Σ΄ευχαριστώ Χάρη.
Αλλά δεν πιάνουν τόπο αυτά σε τέτοιους ανθρώπους...
Τσάμπα τα γράφεις.
Reply With Quote
  #237  
Παλιό 16-10-2013, 16:53
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Reply With Quote
  #238  
Παλιό 16-10-2013, 17:03
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Βρε μήπως δεν φτάνει ένας



Εδώ θέλει



Reply With Quote
  #239  
Παλιό 17-10-2013, 01:14
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα




Μα καλά ρε ντενεκέ νόμιζες πως δεν θα σε καταλάβαινα και θα μάσαγα τα γλοιώδη σου;;;;;;

Ήρθες φουνταριστός να το παίξεις δικαστής!!!!!!! Άκου δικαστής!?!?!?!?! Καραβανάς και πολύ σου είναι.

Ή νομίζεις πως δεν σε κατάλαβα από τις προηγούμενες φορές που στα μουλωχτά χώθηκες. Ήρθες και τώρα ακάλεστος, να το παίξεις δήθεν αδέκαστος κριτής, αλλά στην πραγματικότητα να ρίξεις λάδι στη φωτιά. Γιατί;; Σου έπεφτε λόγος;; Σε άφησα στην αρχή, να εκτεθείς μόνος σου. Άρχισες τις αλαξοκwλιές με το μουρόχαυλο, σαν να μην "είδες" δεν "άκουσες", δεν "ήξερες"!!!! Ήρθες να με πεις κομπλεξικό, αλλά θα μου έκανες την χάρη να με συγχωρέσεις, αν έκανα την ορντινάντσα σου!!!!! Είσαι καλά ρε βρωμοποδαρά;;; Θέλω δέκα σαν και σένα!!!
Σου έδωσα το περιθώριο και αν ήξερες Ελληνικά, θα αντιλαμβανόσουν τι είπα και τι ευκαιρία σου έδωσα να επανακάμψεις με αξιοπρέπεια.
Ναι καλά... ξέρει ο βλάχος τι 'ναι ο σπόγγος?!?!!??!!?
Στο κουβά και συ με τα υπόλοιπα που κάνουν ομοιοκαταληξία με τα "καθήκια".
Μόνος σου τεκμηρίωσες τις διαπιστώσεις μου.


Χάρη, τη ρόκα σου και τα κλικ για τους ναυτοπρόσκοπους. Μάλλον είσαι πολύ κοντά και λόγω της ηλικίας μας, θολώνει η όραση. Εγώ όμως είμαι μακρυά... Έχω πέσει τόσες φορές πάνω στα ανθρωπάκια αυτά και τους είδα πως συνεννοούνται. Αν κάνεις τον κόπο να ρίξεις μια πιο ψαγμένη ματιά σε όσες φόλες αφήνει, τάχα μου αδιάφορα κάθε φορά θα καταλάβεις. Δεν σου έκανε καμιά εντύπωση, που δεν σχολίασε κανέναν άλλον;;;; Για ρίξε μια ματιά έστω και μόνον σ' αυτό το θέμα, αλλά ολόκληρο και θα καταλάβεις. Αν κάνεις και τον συνδυασμό με τα υπόλοιπα το βρήκες το στίγμα του.

Μα τόσο πολύ βρώμισε ο τόπος;;;;;;
Εντάξει, δεν τρέχει και τίποτε, Loosers, που λένε και οι Εγγλέζοι. Ή μάλλον χαμένοι κατά το καμμένοι, αφού λειτουργούν με την αρχή των συγκοινωνούντων δοχείων... καμμένος/μιχαλολιάκος. Είδαμε και τον άλλον τον πληρωμένο κοντυλοφόρο, που ήρθε να μας "ανοίξει τα μάτια".

Άντε τώρα να δω τους συνήθεις παλαμοκροτούντες να βγαίνουν σαν τους σάλιαγκες!!!!
Μόνο καθήστε στη σειρά. Για όλους έχει, αλλά επειδή έχω και σοβαρές δουλειές θα εκτονώνομαι όταν αδειάζω.

Και κάτι ακόμη Χάρη. Όπως είδες δεν "χώθηκα" σε άλλα θέματα τους επίτηδες, για να μην έχουν την δικαιολογία πως "ψάχνομαι".
Κάνε τη δουλειά σου λοιπόν και άσε τη γωνιά να έρχονται, αφού τους τρώει ο κwλος τους.

Last edited by yannis; 17-10-2013 at 01:33.
Reply With Quote
  #240  
Παλιό 17-10-2013, 02:18
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων


Λες να είναι έτσι;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!