GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-08-2013, 12:29
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Η καλη μερα λενε απο το...χθες φαινεται και αφου στο "χθες" καποιος Αγιος ανθρωπος εφτιαξε ενα βιντεο με χωματινη διαδρομη"τα cb πανε χωμα"χαχαχαχαχαχαχαχα...ε...ειπα να τον μιμηθω.
Ξεκιναω λοιπον απο Πατρα με σκοπο να βρω το Στεφανο με ενα φιλαρακι του στο Θερμο.
Η διαδρομη εξαιρετικη και νωρις νωρις με ετρωγε ο απαυτος μου να στυψω λιγο απο το τακουνατο λαστιχακι που μΕ εχει αρεσει πολυ...και δωστου ανηφοριες και δωστου στροφες και ...με τις cordurες διατρητες εμπαζε εκει πανω δροσουλα ρε πστη μου...ρε που ζουμε στις ####πολεις...στα βουνα ειναι η ζωη και η ομορφια!
Φτανω λιγο πριν το Θερμο και σταση για μια must φωτο αφου μετα απο πολυ βουνο και Ελατο το ματι πεφτει στη Λιμνη και ευκαιρια της Γερμανιδας μου να ποζαρει...



Φτανω Θερμο πεφτει τελεφον στο Στεφ που ειστε ρε...ειμαστε...Προυσο.!!!Ε στα δια ρε λεω και περιμενετε εκει δροσουλα εχει.Μου λεει και ο Στεφ για σενα κανα...35' δρομος ειναι...αχαχαχαχαχ...που να ξερες αλλά αφου ηξερες...το ειχες δει το τρι#####ρατο βιντεο του Πυθια-klab...
Ενα κλικ γρηγορα στο ομορφο Θερμο απο ψηλα και βουρ...




Προχωρω λοιπον και(ΠΡΟΣΟΧΗ εδω...ειναι το ζουμι της διαφορετικης διαδρομης)...Ερχομενοι απο ΘΕΡΜΟ και στη διασταυρωση(σημειο C στο Χαρτη) ποy λεει Πινακιδα αριστερα κατηφορικη "ΠΡΟΥΣΟΣ 34"και παει προς ΤΑΞΙΑΡΧΗ πας απο εκει αν θες ΑΣΦΑΛΤΟ μονο ή επιλεγεις δεξια πινακιδα "ΠΡΟΥΣΟΣ 39"προς ΔΡΥΜΩΝΑ οπου και θα βρεις μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΟΜΟΡΦΗ ορεινη ΧΩΜΑΤΙΝΗ διαδρομη αλλά αν εχεις street αστο καλυτερα...




Μπαινω λοιπον δεξια γιατι βιαζομουνα υποτιθεται να προλαβω τα παιδια και...χαχαχαχα...να'μαστε!



Χωμα,κοιταω στο βαθος ανεβαινει βουνο κ ελατο θα παρω τζουρες καλες λεω και παιρνω ενα τελεφον το Στεφ οτι μαλλον δεν ειναι 35'...οκ μην αγχωνεσαι(ναι...αυτο ειδικα...χαχα)ελα οποτε θες...κατεβαζω με το χερι-ναι ναι ξεχασα το πιεσομετρο...ο Μερφυ βλεπεις-και παω χωμα.
Πωπωωω μπανηστηρι και δροσια.Θεος νοιωθεις εδω πανω....
Στο σημειο που ο Γιωργης τραβηξε το γνωστο βιντεο αρχιζει και με παιρνει ενα τρελλο γελιο μεχρι δακριων σκεπτομενος τον ιδιο να βριζει στα βουνα...με τον δικο του τροπο...




Παω παραπανω και σταματω κατω απο ενα Πλατανο σε μια πηγουλα απεναντι



βρισκομενος μπροστα απο ενα σημειο απιστευτο για να ξαποστασεις και να πιεις μια καφεδιά αμα γουσταρεις(κι εχεις μαζι σου)..."Καφε παραδοσιακον"...




Και ανηφοριζω με τις πιεσεις χαμηλομενες στα Heidi Κ60 να συνηγορουν που σχεδον ξεχνουσα το χαος στα αριστερα που αν φυγεις...ουτε κιχ δεν θα προλαβεις...




Πραγματικα αληθωριζω σε τετοιες διαδρομες αφου το ενα ματι θελω να ειναι στο δρομο αλλά το αλλο δεν ακολουθει και κλεβει ματιες στη Φυση,στην υπεροχη Ελληνικη Φυση μας!!!
Το ΠΑΝΤΑ ΒΡΕΧΕΙ το ηξερα(αν και δεν εχω καταφερει ακομα να κατεβω...).Αυτο που δεν ηξερα ειναι οτι υπαρχει και...ΠΑΝΤΑ ΦΥΣΑ!!!




Οσο ζω μαθαινω και ...γουσταρω βουνααααα!Μανουλα ομορφιες και χάρες που εχουμε στη Χωρα μας!



Να σε σκεπαζει το ελατο και να εισαι καβαλα στη μοτορακλα σου.ΑΧ ΒΑΧ ρε φιλε...γι'αυτα ζουμε τη μοτοσυκλετα και δυσκολευεσαι να πεισεις τον αλλο...τον ασχετο!!!αλλά ξερεις...να κι εμεις!

Μετα απο καμμια 20-25χλμ χωμα βγαινω ασφαλτο....οχι ευθειες...παντου στροφη και παντου η Φυση συνεχιζει το συνταξιδεμα να στο κανει περφέκτο...



Χαιρετιομαστε και με την κυρα Μαριω την αλεπουδιτσα που ξαφνιαστηκε απο μια leovince που πυροβολησε εκει πανω και φθανω στο Μοναστηρι της Παναγιάς της Προυσιωτισσας...
Κλασσικα..χωμενη στο βουνο,μεγαλη η Χαρη της να μας βοηθα οπου και να'μαστε...



Σκεφτεσαι ποση ιεροσυνη κρυβεται σε κατι τετοια Μοναστηρια και "χανεσαι"...



Τηλεφωνο στο Στεφ..ελα ρε μολις ηρθα...χαχαχαχα παπαρι@...βλεπω SMS..."Μολις φυγαμε χαλαρα μας φτανεις"....Κωλοπαιδ@ χαχαχαχα...παμε με ενα Σταυρο για Καρπενησι...
Αφηνω τον πανεμορφο πνιγμενο στο δασος Προυσο



και δεν κανω πολλα χιλιομετρα βλεπω τα παιδια...χαρηκα ρε μπαγασακο που σε ξαναδα...μάς ελειψες!
Κλασσικη μαλλον φωτο στην ####### του βραχου πριν το Καρπενησι...



κι ο Στεφανακος με το αλογακι(μικρε εχεις μυαλο και το CSS σε βοηθησε πολυ!!!ξερεις εσυ)...



Και παμε για καφεδια της παρεας στο Μικρο Χωριο πριν το Καρπενησι...



Ωραια ζειτε εδω πανω λεω σε ενα γεροντα...δεν καταλαβα αν με καταλαβε ή αν οντως απολμβανε την καφεδια στην ηρεμια "μη μου τα σπατε ξενοφερτοι"...και καλα εκανε...
Μια μικρη σταση Καρπενησι,γεματη η πλατεια κοσμο αλλά δεν θα ελεγα οτι "μου λεει" τιποτα ιδιαιτερο περα απο μια ομορφη Κωμοπολη με ζωη και πρασινο...




Εκει ο Στεφ αρχιζει να μου λεει να φυγω να μην με καθυστερουν και μπλα μπλα και...ρε εισαι ###### λεβ..αν ηθελα πολυβολεια θα πηγαινα αλλου...εδω απολαμβανω παρεα και Φυση...βουρ βολτα απο κοινου...και συνεχιζουμε για Αγρινιο.πανεμορφο κομματι η επαρχιακη Καρπενησιου-Αγρινιου,με δροσια στροφη και μπανηστηρι απλετο!να την κανετε οποτε μπορειτε!Ειδικα μεχρι τη Λιμνη αξιζει και περνατε απο ομορφα μερη...




Οπως η Ανατολικη και η Δυτικη Φραγκιστα οπου ο Στεφ κοιταει ψηλα και μιλαει με το Θεο αν αυτος εφτιαξε αυτα που βλεπουμε ή κανει οτι δεν ξερει τιποτα...απαντηση δεν πηρε αλλά who cares...




Σταση για φαγητο,πιτα πιπεροπιτα παρακαλω χειροποίητη,φρουτα και νερο κρυσταλλο απο τους κούτουλες...




ανασες κους κους και παμε παλι για πισω...αλλά οι εικονες δεν σταματουν πουθενα...




Με γραφικα σημεια και περασματα...




κατηφοριζουμε στη Γεφυρα της επανωμης,τελευταια κλικ...




και η κουκλα ,μου ποζαρει μες την ευτυχια...δικη της και δικη μου για τα οσα ταξιδεψαμε και σημερα...




Αγρινιο,τοστακι απο το Στεφ χαιρετιομαστε και ως ειθισται ποτέ δε λεμε γειά αλλά "εις το επανιδειν"...Πισω για Πατρα και κατεβαζουμε ρολά για σημερα...

343χλμ και 10ωρες στους δρομους ηταν μια πρεζα ομορφιας που εζησα και γουσταρα...



Τα λεμε καλους δρομους μαγκες

Last edited by N4pSt3R; 02-09-2013 at 11:35.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-08-2013, 12:38
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Για άλλη μια φορά ένα υπέροχο ταξίδι με υπέροχες φωτο πάντα τέτοια
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 28-08-2013, 12:39
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Πανέμορφες διαδρομές Κώστα!!!

Απίστευτα χρώματα και η Γερμανίδα κούκλα!!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-08-2013, 12:43
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανέμορφες διαδρομές Κώστα!!!

Απίστευτα χρώματα και η Γερμανίδα κούκλα!!!
Ευχαριστω φιλε...α και που'σαι...μετα το χασιμο στα χωματα...συνηδητοποιω οτι θελωωωωωωω garmin...χαχαχαχα
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-08-2013, 13:00
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Πολύ καλό, το περασμένο Σ/Κ ήμουν κοντά, λίγο βορειότερα. Καρπενήσι_Κρέντης-Αγραφα-Επινιανά-Βραγγιανά-Τροβάτο-Πετριλο, απίστευτα μέρη.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-08-2013, 13:39
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Πολύ ωραία διαδρομή έκανες μπράβο!!!και το εργαλείο σου τα σπάει !!!! Οπως λέει και η κόρη μου
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-08-2013, 14:15
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
... το εργαλείο σου τα σπάει !!!! Οπως λέει και η κόρη μου
Μην παρεξηγηθουμε ε;...


Καποιον εν τω μεταξυ με κοκκινο GS1100 χαιρετηθηκαμε στην επιστροφη για Πατρα...μπας και ηταν κανεις απο εδω;
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 28-08-2013, 14:31
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ καλό, το περασμένο Σ/Κ ήμουν κοντά, λίγο βορειότερα. Καρπενήσι_Κρέντης-Αγραφα-Επινιανά-Βραγγιανά-Τροβάτο-Πετριλο, απίστευτα μέρη.
Τα Αγραφα ειναι στα υποψη καποια στιγμη για ενα 2ημερο με σκηνουλα και εξορμησεις σε ολα εκει πανω τα απιστευτα ομορφα μερη και χωματα...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-08-2013, 22:48
Thanos Ο/Η Thanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Cholargos
Μoto: F650GS Twin
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Χαίρομαι που για άλλη μια φορά τα μέρη μου (εκ Θέρμου ορμώμενος βλέπεις), έγιναν σημείο αναφοράς για μια υπέροχη μοτοαπόδραση!!
Πάντα τέτοια!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 28-08-2013, 22:52
danaos Ο/Η danaos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Μoto: !?!?!?
Μηνύματα: 6,920
Προεπιλογή Απάντηση: Θέρμο-Προυσο-Καρπενησι...με χωμα στο μενου!

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:51.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!