GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 12-10-2013, 22:08
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Πολλοι γαιδαροι μαλωνουνε σε ξενο αχυρωνα!!!!!

Να διαβαζετε οτι σας ενδιαφερει. Δεν θελετε πολιτικα;;; Μην τα διαβαζετε!!!!
Δημοκρατια εχουμε και απο την στιγμη που υπαρχει η θεματολογια ο καθενας σηκωνει οτι θεμα θελει.

Χαλαρωστε τα κορμια σας και χρησιμοποιηστε το εργαλειο (φορουμ) προς ωφελος σας.
Reply With Quote
  #112  
Παλιό 12-10-2013, 22:28
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Αυτά είναι τα ωραία..

Ένα νήμα από τα παλιά..

Ένα νήμα αντάξιο της ποιότητας των ανθρώπων, (όχι όλων), που απαρτίζουν το forum..

Το λοιπόν..

Μπράβο στον Ορθό, που παρόλο που του τη λέει πολύς κόσμος, για την κατάχρηση που κάνει στα πολιτικά θέματα, πρώτος και καλύτερος εγω, έχει τα αρχίδ@@@, να ανοίξει ένα τέτοιο θέμα, με κίνδυνο να τα ακούσει για τα καλά..

Παραφωνία στο νήμα, όλοι αυτοί που νομίζουν ότι τσακωνόμαστε, και προσπαθούν να κατευνάσουν τα πνεύματα..

Αν και προσεγγίζουν από διαφορετική σκοπιά το θέμα, και επειδή θεωρώ ότι η αλήθεια είναι κάπου μέσα στα λεγόμενα τους...

+1 στον moby
+1 στον Frits
+1 στον maniac
+1 στον peterv
+1 στον carduelis
+1 στο Aeriko

Ευχάριστη έκπληξη για μένα η επανεμφάνιση του Νοτη..

Δυσάρεστη έκπληξη η επίθεση στον Πέτρο..

Αυτά με την γνώση των 4,5 χρόνων συμμετοχής..






Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
  #113  
Παλιό 12-10-2013, 22:32
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέτρο μου πάρε παραδειγμα μέσα απ τα κατινοθεματα
σκηνικό που έγινε τελευταία .......
Ναι όντως υπάρχει ένταση στα πολιτικά αλλά εγώ που θέλω να γράψω για την εκδρομή μου γιατί να μην το κάνω ;
Επειδή οι άλλοι τσακώνονται ;
Εγώ θα την γράψω αν έχει ενδιαφέρον απο κάποιους να την διαβάσουν. ... Και αν αξίζει ο κόπος που θα κάνω να την ανεβάσω…

Και για την δική μου φετινή εκδρομή σκέφτομαι "ποιόν νοιάζει τώρα να αναρτησω άλλη μια εκδρομή στις Άλπεις" ανάμεσα στις τόσες ; Εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων ;
Πιο πολύ με νοιάζει να εκτονώσω την καθημερινότητα …

Ρε Βασίλη δεν διαφωνώ μαζί σου , πράγματι υπάρχουν κάποια παιδιά που έχουν παγώσει
Και κάποιοι εκει πάνω όπως ο Πασχαλης προσπαθούνε πολύ για αυτα τα παιδιά (άλλο που τσακώνομαστε )
Αλλά δεν νιώθω ότι κανουν πίσω μόνο γιαυτό !!
Θα άλλαζαν κανάλι στο τηλεκοντρόλ που λέει και ο ploigos
Κάτι άλλο πρέπει να τους απασχολεί και χρησιμοποιούν τα πολιτικά σαν πρόφαση.
Τι θέλουν πραγματικά ;

Αν με ρωτήσεις προσωπικά θα σου έλεγα ότι ίσως ένας από τους σύνηθες λόγους σε πολυπληθεις ομάδες όπως το φόρουμ μπορεί να είναι και ο ακόλουθος :

ένας νέος θέλει περισσότερη προσοχή και χώρο στις παρέες για να εκδηλωθεί , να βρει τα άτομα που του ταιριάζουν και να "δέσει" μαζι τους.

Άμα εγώ ο παλιός (που όλοι μας το κάνουμε λίγο πολύ) τα λέω με τα γνωστά φιλαράκια μου ιδιωτικά , βγαίνω τις ιδιωτικές μου βόλτες με τα κολητάρια , έχω αναπτύξει κώδικες ιδιαίτερης επικοινωνίας "με το γνωστό αςτειο" … "την τρελή πλάκα της εκδρομής τάδε"
δεν μένει χώρος για τον νέο .... Δυσκολεύεται να κολλήσει κάπου παρακολουθεί αλλά δεν συμμετέχει γιατί απλά όλα αυτα που συμβαίνουν δεν τον αφορούν. Έτσι λοιπόν κάνει και το ίδιο στο φόρουμ.

Δεν λέω ότι απαραίτητα ισχύει αυτό … μόνο … λέω ότι και αυτό ισως και να ειναι ένας απο τους λόγους.




Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Last edited by peterv; 12-10-2013 at 22:40.
Reply With Quote
  #114  
Παλιό 12-10-2013, 22:44
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo71 Εμφάνιση μηνυμάτων
στον Ορθό, που παρόλο που του τη λέει πολύς κόσμος, για την κατάχρηση που κάνει στα πολιτικά θέματα, πρώτος και καλύτερος εγω,



Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα!
Reply With Quote
  #115  
Παλιό 12-10-2013, 22:54
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Πετράν, λίγο αντικρουόμενο ακούγεται το παράδειγμα σου. Κι αυτό γιατί ενώ, όπως κι εσύ λες, πολλοί έχουν παγώσει και δε συμμετέχουν, παράλληλα δεν υπάρχει "χώρος" για νέα μέλη να "αναπτυχθούν". Ίσα-ίσα λοιπόν εγώ, στο κενό αυτό που δημιουργήθηκε τις τελευταίες μέρες, είδα να μπαίνουν νέα μέλη και δυναμικά μάλιστα! Και να δηλώνουν συμμετοχή σε βόλτα κι εκδρομή!!!
Πάντα ήμουν κατά των "σαλιαρισματων" μεταξύ παλιών μελών γιατί δημιουργούσαν αυτή την ανασφάλεια που περιγράφεις στα νέα μέλη.
Το να αποτραβιούνται κάποιοι λοιπόν μόνο καλό μπορεί να κάνει προς αυτή την κατεύθυνση. Όχι βέβαια πως αυτό είναι η λύση αλλά δεν είναι και το πρόβλημα μας αυτή τη στιγμή!

Sent from my C6603 using Tapatalk
Reply With Quote
  #116  
Παλιό 12-10-2013, 23:02
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Διάβασα όλο το νήμα από την αρχή...Η αλήθεια είναι ότι σε τέτοιους ιστότοπους μπορεί να είναι η μοτοσυκλέτα το κυρίως θέμα αλλά με την διαφορετικότητά των ανθρώπων κ σε ένα τόσο πολυπληθή χώρο σίγουρα θα είναι το μόνο θέμα. Γράφω την γνώμη μου πραγματικά πολύ ταπεινά για πολλούς λόγους.Γνωρίζω αυτόν τον χώρο από την αρχή, την πολύ αρχή,οι δημιουργοί του το γνωρίζουν.Χάθηκα αρκετές φορές κάθε μια για άλλο λόγο.Πάντα όμως γύριζα έστω κ σαν απλή αναγνώστρια. Είχα ανεβάσει θέματα εκδρομικα,τεχνικά,μαστορέματα.... Η μοίρα τα έφερε έτσι όμως που πουλήσαμε μηχανή,κράνη,εξοπλισμούς...διάβαζα εκδρομές άλλων κ μελαγχολούσα αλλά χαιρόμουν. Δυστυχώς ίσως κ να έχω κουράσει με τις αγγελίες,ειλικρινά όμως αν είχα εναλλακτική λύση δεν θα το έκανα...
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όπως αλλάζουν τα δεδομένα στη ζωή μας θα αλλάζει κ η θεματολογία του καθένα μας.Νέοι ενθουσιασμένοι θα γράφουν πιο πολλά ταξιδιωτικά,άλλοι πάλι που μεγάλωσαν κ άλλαξαν κάποιες προτεραιότητες στη ζωή τους θα προβληματίζονται κ με άλλα θέματα.
Παρ'όλα αυτά ο σεβασμός δεν παύει να είναι κεκτημένο δικαίωμα του καθενός μας!Μπορεί να μην έχω γνωριστεί με κανέναν σε κάποιο καφέ ή εκδρομή,άλλα σέβομαι όπως θέλω να με σέβονται.Ο σεβασμός δεν τελειώνει εκεί που αρχίζει μια άλλη γνώμη,διαφορετική από τη δική μου. Και οι δημιουργοί παρ'όλο που δεν είναι κερβεροι να μας "φυλάνε", δεν είμαστε δα στο Δημοτικό να το πούμε στη δασκάλα να μαλώσει,μεγάλα παιδιά είμαστε....Υπήρξα moderator σε αντίστοιχο χώρο κ πιστέψτε με και σε δύσκολη θέση έρχεσαι Και τι να πρωτοπεις κ ποσο...


Sent from my C5303 using Tapatalk now Free
Reply With Quote
  #117  
Παλιό 12-10-2013, 23:07
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Troublemaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα όλο το νήμα από την αρχή...Η αλήθεια είναι ότι σε τέτοιους ιστότοπους μπορεί να είναι η μοτοσυκλέτα το κυρίως θέμα αλλά με την διαφορετικότητά των ανθρώπων κ σε ένα τόσο πολυπληθή χώρο σίγουρα θα είναι το μόνο θέμα. Γράφω την γνώμη μου πραγματικά πολύ ταπεινά για πολλούς λόγους.Γνωρίζω αυτόν τον χώρο από την αρχή, την πολύ αρχή,οι δημιουργοί του το γνωρίζουν.Χάθηκα αρκετές φορές κάθε μια για άλλο λόγο.Πάντα όμως γύριζα έστω κ σαν απλή αναγνώστρια. Είχα ανεβάσει θέματα εκδρομικα,τεχνικά,μαστορέματα.... Η μοίρα τα έφερε έτσι όμως που πουλήσαμε μηχανή,κράνη,εξοπλισμούς...διάβαζα εκδρομές άλλων κ μελαγχολούσα αλλά χαιρόμουν. Δυστυχώς ίσως κ να έχω κουράσει με τις αγγελίες,ειλικρινά όμως αν είχα εναλλακτική λύση δεν θα το έκανα...
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όπως αλλάζουν τα δεδομένα στη ζωή μας θα αλλάζει κ η θεματολογία του καθένα μας.Νέοι ενθουσιασμένοι θα γράφουν πιο πολλά ταξιδιωτικά,άλλοι πάλι που μεγάλωσαν κ άλλαξαν κάποιες προτεραιότητες στη ζωή τους θα προβληματίζονται κ με άλλα θέματα.
Παρ'όλα αυτά ο σεβασμός δεν παύει να είναι κεκτημένο δικαίωμα του καθενός μας!Μπορεί να μην έχω γνωριστεί με κανέναν σε κάποιο καφέ ή εκδρομή,άλλα σέβομαι όπως θέλω να με σέβονται.Ο σεβασμός δεν τελειώνει εκεί που αρχίζει μια άλλη γνώμη,διαφορετική από τη δική μου. Και οι δημιουργοί παρ'όλο που δεν είναι κερβεροι να μας "φυλάνε", δεν είμαστε δα στο Δημοτικό να το πούμε στη δασκάλα να μαλώσει,μεγάλα παιδιά είμαστε....Υπήρξα moderator σε αντίστοιχο χώρο κ πιστέψτε με και σε δύσκολη θέση έρχεσαι Και τι να πρωτοπεις κ ποσο...


Sent from my C5303 using Tapatalk now Free
Για τα από μένα μαρκαρισμένα και για όλο το κείμενο!

Last edited by ortho; 12-10-2013 at 23:08.
Reply With Quote
  #118  
Παλιό 12-10-2013, 23:07
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ........................

Ρε Βασίλη δεν διαφωνώ μαζί σου , πράγματι υπάρχουν κάποια παιδιά που έχουν παγώσει
.......................................

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
πρεπει να βρουμε τον τροπο να ξεπαγωσουν....
αυτος ειναι και ο λογος, που γινεται ολη η κουβεντα.......

να ξεκολησουμε απο την καταψυξη.......
εισαι απο αυτους που μπορουν να βοηθησουν......
Reply With Quote
  #119  
Παλιό 12-10-2013, 23:08
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Αντώνη σίγουρα παρακολουθείς το φόρουμ πολύ πιο κοντά από εμένα.
Και γνωρίζεις πολλά περισσότερα.
Σκέψεις παραθέτω μήπως και φανεί η πραγματική αιτία απόστασης κάποιων μελών , ακόλουθοντας τον συλλογισμό του Βασίλη.
Εσυ πιστεύεις δλδ ότι η αιτία που υπάρχουν μέλη που κρατάνε αποστάσεις ειναι λόγο πολιτικών συζητήσεων ;


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Reply With Quote
  #120  
Παλιό 12-10-2013, 23:12
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Troublemaker Εμφάνιση μηνυμάτων
...

Εγώ προσωπικά δεν εννοούσα εσένα στην αναφορά που έκανα, γνωρίζοντας και βλέποντας τη συνολική σου παρουσία στο φόρουμ αυτό!
Μίλησα ξεκάθαρα για άτομα που ποστάρουν ΜΟΝΟ αγγελίες!

Μακάρι όλα να πάνε καλά από δω και πέρα και συγγνώμη αν σε έφερα σε δύσκολη θέση..

Last edited by moby_gr; 12-10-2013 at 23:22.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:35.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!