GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα συμμετειχες σε μια ομαδικη αγορα BMW για να την κερδι
Ναι σαφως και θα συμμετειχα.Ωραια σκεψη,γουσταρω! 16 44.44%
Ειμαι απιφυλακτικος!Θα παρακολουθω και ΙΣΩΣ με βρεις τελικα συμφωνο! 12 33.33%
Οχι,με την καμμια!Δεν ειμαι συμφωνος σε τετοιο εγχειρημα! 8 22.22%
Ψήφισαν: 36. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 27-07-2013, 14:28
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

Προταση για κοπανα λεει η Κατηγορια που ποσταρω εδω και μια ιδεα που τριγυρναει καιρο στο μυαλο μου,ειναι μια διαφορετικη προταση...

...για κοπανα απο τη μιζερια,απο τον ατομισμο,απο την σκεψη για παρτη μας,απο την αναμενομενη ισως αρνηση που βλεπουμε γυρω μας για χαμογελο...μια προταση που πιστευω πολυ οτι βρισκει επαφη και παραλληλισμο με τον τροπο σκεψης συντριπτικης πλειοψηφιας των παιδιων τού GSforum-κατα πώς εχει αποδειξει κατα καιρους οτι σκεφτεται ως ΕΝΑ,ως ομαδα-....

Κατ'αρχας να διευκρινισω οτι αποτελει προσωπικη ιδεα,μια προταση εξ'ιδιων χωρις να θελω ουτε κατα διανοια να "δεσμευσω" κανεναν,εστω και υποθετικα....αν τωρα ευδοκιμησει,προσωπικα θα με κανει να χαρω τα μεγιστα...

Δυσκολια τραβαμε ολοι,αλλοι περισσοτερο αλλοι λιγοτερο...ειδικα στην Ελλαδα τού σημερα!Κοινη αγαπη ολων μας,μεσα κι εξω απο το Φορουμ,η αγαπη για τη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ!και η ιδεα βασιζεται πανω σε αυτη την αγαπη αλλά και στην ιδια τη μοτοσυκλετα.

Θα συμμετειχες σε μια ας το πουμε "Ομαδικη αγορα μοτοσυκλετας";....Δηλαδη μαζευομαστε 100-200-1000-2000 ανθρωποι που θελουμε να πιστευουμε οτι θα χαρισουμε χαμογελο,βαζουμε το χερι "ανωδυνα" στη τσεπη μας και συμμετεχοντας με 1-2-3€ εκαστος,αναλογως των τελικων συμμετεχοντων,μαζευουμε ενα ποσο με το οποιο αγοραζουμε μετα απο ερευνα αγορας μια μοτοσυκλετα(μαλλον Μπεμπα για να ευλογησουμε και τα "γενια μας"...)και με κληρωση ανοιχτη παρουσια ολων οσων επιθυμουν,σε μια εκδηλωση-συναντηση(ναι θα εχει και κοψιδια...τι ξεροσφυρι θα βγει;...)χαριζουμε τη μοτοσυκλετα σε εναν-μια τυχερο!!!

Πώς σας φαινεται ως ιδεα;...θα συμμετειχατε;

Περι οργανωσης,υλοποιησης,αξιοπιστιας,εμπιστοσυνης κλπ κλπ τού ολου εγχειρηματος,φυσικα και το συζηταμε-κατ'αρχας με τα παιδια που μάς φιλοξενουν στο χωρο που γραφουμε...-...

Να πω εδω(χωρις να θελω να "πιεσω"),οτι ενα αντιστοιχο,μικροτερης ονομαστικης αξιας(οχι ομως και ουσιας)εγχειρημα,ευδοκιμησε προ καποιων μηνων,με πρωτοβουλια μου σε αλλο φορουμ. Εκει μαζευτηκαμε καποια παιδια,βαλαμε ρεφενε και στειλαμε μια τυχερη συμφορουμιτισσα μετα απο Κληρωση,σε california Superbike School για να γινει πιο ολοκληρωμενη και ασφαλης οδηγος...και πετυχε 100% ενω προσωπικα ειναι κατι που θα θυμαμαι για ολη μου τη ζωη...γιατι μού εδειξε οτι μια "τρελλη μου ιδεα" βρηκε ανταποκριση απο ανθρωπους που σκεφτονται...ανθρωπινα!!!

Αν παραυτα,εχω κανει καποιο σφαλμα,χρειαζεται καποια ειδικη 'αδεια' απο τους διαχειριστες του Φορουμ,ζητω συγγνωμη και παρακαλω να διαγραφει το παρον Τοπικ,ανευ καμμιας παρεξηγησεως εκ μερους μου...

Υ.Γ.Βαζω "ανοιχτη" δημοσκοπηση" για να μην ψηφιζουμε αδικα και χωρις λογο,ωστε να υπαρχει μια εικονα σαφους κατευθυνσης προς το ΝΑΙ ή το ΟΧΙ...ελπιζω στην κατανοηση ολων σας

Last edited by mAthosalas; 27-07-2013 at 14:37.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 27-07-2013, 14:46
todor Ο/Η todor βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Βόλος
Μoto: SUZUKI DL650 V-STROM Κ6
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

χωρίς δεύτερη σκέψη ΝΑΙ!!!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 27-07-2013, 17:56
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

Ψηφισα όχι, διότι είμαστε σε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, άρα η συντριπτική πλειοψηφία έχει μοτοσυκλέτα, και αν κάποιος θα κέρδιζε κατι τέτοιο θα ήθελα να είναι κάποιος ο οποίος δεν έχει πραγματικά την δυνατότητα να αποκτήσει, πράγμα το οποίον δεν μπορεί να επιτευχθεί.

Θα προτιμούσα, σε αυτές τις εποχές που ζούμε, ό,τι μπορέσουμε να μαζέψουμε, να πάει σε κάποιο ανθρωπιστικό κοινοφελή σκοπό....ΧτΠ ή άλλο, ευπαθείς ομάδες η.....κλπ, για τα οποία το φορουμ φροντίζει ανελλιπώς.

Last edited by gepol; 27-07-2013 at 17:57.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 27-07-2013, 19:41
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

Το πιστεύεις οτι το σκεφτόμουν και εγω σίγουρα καλή ιδέα
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 27-07-2013, 21:30
zimiaris Ο/Η zimiaris βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2013
Περιοχή: βυρωνας
Μoto: f 800 gs
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

θα μπορουσαμε να μαζεψουμε τα λεφτα αφτα και αντι να την κερδιση καποιος καποια να αγορασουμε μια και να την δωσουμε στον συμφορουμιστα που του την εκλεψαν προσφατα τι λετε??
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 27-07-2013, 21:44
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

φοβερη ιδεα γιατι ολοι μαζι μπορουμε....................(σαν ιδεα ειναι σαν υλοποιηση ομως δυσκολη).
ναι εγω μεσα 1-3 ευρω ανα συμφορουμιτη δεν ειναι πολλα για να αποκτηθει μια μοτο σε εναν απο την οικογενεια του gs forum
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 27-07-2013, 22:19
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

Εγώ είμαι μεσα παντου όπου υπάρχει συνεισφορά και πνεύμα αλληλεγγύης για τον συνάνθρωπο μας
Το πως και το τι θα διαθέσουμε ειναι ένα θέμα που μπορεί να συζητηθεί
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 27-07-2013, 23:02
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψηφισα όχι, διότι είμαστε σε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, άρα η συντριπτική πλειοψηφία έχει μοτοσυκλέτα, και αν κάποιος θα κέρδιζε κατι τέτοιο θα ήθελα να είναι κάποιος ο οποίος δεν έχει πραγματικά την δυνατότητα να αποκτήσει, πράγμα το οποίον δεν μπορεί να επιτευχθεί.

Θα προτιμούσα, σε αυτές τις εποχές που ζούμε, ό,τι μπορέσουμε να μαζέψουμε, να πάει σε κάποιο ανθρωπιστικό κοινοφελή σκοπό....ΧτΠ ή άλλο, ευπαθείς ομάδες η.....κλπ, για τα οποία το φορουμ φροντίζει ανελλιπώς.


Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-07-2013, 12:05
προδρομος Ο/Η προδρομος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: βυρωνας
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 249
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΗΝ ΜΟΤΟ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΕΣΤΩ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣ(ΚΛΟΠΗ) ΕΦ ΟΣΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΟΡΟΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ , ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 28-07-2013, 18:46
Papadopaidi Ο/Η Papadopaidi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Patras
Μoto: R 1150 GS '00
Μηνύματα: 813
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόταση για "κοπάνα"...διαφορετικη!

Δεν συμφωνώ, αν υπάρχει ανάγκη μπορούμε να βοηθήσουμε
αλλιώς σε πιο "αναγκαίες" καταστάσεις.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!