GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Πολιτισμός

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 07-10-2011, 21:52
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Αξιοπρέπεια είναι επίσης όταν μ΄αφήσεις και σ΄αφήσω να ζήσεις ελεύθερα, δίκαια, και ειρηνικά.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 07-10-2011, 21:53
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων

Ίσως τώρα να ψάξουμε για το φιλότιμο!!!!

Καλό μου ακούγεται
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 07-10-2011, 22:23
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από XCHALLENGE Εμφάνιση μηνυμάτων
o.k. το τραβηξα λιγο στα ακρα απλα για να δωσω εμφαση στο πως βλεπω τα παραγματα... απλα το θεμα ''αξιοπρεπεια'' με απασχολει εντονα τελευταια ιδιως στον εργασιακο τομεα ( προσωπικο αλλα και σε παρα πολλες εταιριες/πελατες ). συχαινομαι το μοτο που βλεπω να κυριαρχει στο ονομα της κρισης που λεει '' τη δουλιτσα μου να εχω και ας μειωθει ο μισθος/υπερωρια/προσωπικοτητα/αξιοπρεπεια να διωξουν τον συναδελφο πρωτα κι οχι εμενα απλα ΤΗΝ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ...και μη μιλας, μη λες τιποτα μην χασω την δουλεια μου κι αν χρειαστει να σκυψω ΘΑ σκυψω και θα τα κατεβασω απλα την δουλιτσα μου να εχω...''

Τα λεμε...

Μα τότε;;;;;;

Αν σκέφτονται έτσι, επειδή νοιώθουν και μάλλον είναι αδύναμοι;;;;
Αν σκέφτονται έτσι, επειδή το ένστικτο της αυτοσυντήρησης τους οδηγεί εκεί;;;;
Αν δεν σκέφτονται έτσι, απλά επειδή δεν συμφωνούν μαζί σου, εσύ τους νομίζεις "προσκυνημένους";;;
Αν η πλειοψηφία του τόπου είναι "προσκυνημένοι", τότε γιατί να του άξιζε καλύτερη μοίρα;;;;
Αν όταν παλιότερα οι τότε διαφωνούντες φώναζαν "όταν καίγεται το σπίτι του γείτονα περίμενε τη σειρά σου", γιατί οι τότε "περήφανοι" κοίταζαν απλά να βολευτούν;;;;;
Τα ερωτήματα μπορούν να αναβλύζουν συνεχώς ανάλογα την σκέψη και την οπτική γωνία καθενός.
Ας πούμε η δική μου γνώμη είναι πως αυτοί που φωνάζουν σε λάθος στιγμή, κάνουν μεγαλύτερο κακό και εξυπηρετούν άθελά τους επιδιώξεις ξένες προς τα συμφέροντά μας. Δυστυχώς, επειδή ζω ΚΑΙ εγώ εδώ, υπάρχει κίνδυνος με την ανωριμότητα τους να κάψουν και μένα.
Να σχολιάσουμε ποιοί είναι ανώριμοι?!?!?!
Αυτοί που στα γήπεδα ζητωκραύγαζαν την χούντα.
Οι ίδιοι που το '74, αποθέωναν τον Καραμανλή και το '81 τον Παπανδρέου.
Και είναι πάλι οι ίδιοι που έλεγαν "γκράτσια κοσκώτα" μέχρι το '89 που πάλι άλλαξαν, για να ξαναλλάξουν το '93, το '95... που τα "έσπρωχναν" στον "σοφοκλή" για να τζογάρουν και όταν οι γάτες τους τα έφαγαν, θυμήθηκαν να γίνουν έντιμοι. Οι ίδιοι που τόσα χρόνια εθελοτυφλούν ζώντας με δανεικά και όταν παρακαλάνε να τους δανείσουν πάλι, από πάνω βρίζουν αυτούς που παρακαλάνε!!!! Γιατί τότε θυμήθηκαν πως ίσως είναι χριστιανοί και πρέπει όποιος έχει 2 χιτώνες να τους δώσει τζάμπα τον ένα!!!!!
Δεν λέω πως είσαι εσύ ή ο φίλος παραδίπλα ή εγώ... αλλά για να βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση ο τόπος, δεν μπορούν να φταίνε άλλοι από την πλειοψηφία. Ούτε συμφωνώ με τα σχόλια "θέλουν να μας βάλουν να τσακωνόμαστε μεταξύ μας"...

Ουφ... έπηξα τόση ώρα στο λαπτοπ!!!
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 07-10-2011, 23:11
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Γιάννη ενδόμυχα όμως ξέρει… βλέπει την διαφορά. Υπάρχει ο ανάλογος σεβασμός.

Εκεί ο κύριος, ο αξιοπρεπής, όταν το καταλάβει, δεν πρέπει να τον πατήσει στην πρώτη ευκαιρία. Αν δεν του κάνει για παρέα, ας μην τον κάνει. Μην του το κτυπήσει όμως.

Τώρα αν ο άλλος συνεχίσει την #######… έ, τον πατάς λιγάκι.

Αν είναι πολύ σκουλήκι, προσέχεις πόσο θα τον πατήσεις, για να μην βγάλει ζουμιά και χαλάσεις και το Tod’s.

Με αυτά και με άλλα... έχασα κάποια ποστ που τα είδα τώρα... στην ανασκόπηση!!!!!

Χρήστο δεν το κατάλαβα καλά...
Πως βλέπει αφού και εκείνος πιστεύει πως είναι σωστός;;; Το "χαμερπής" πηγαίνει στο πως μπορεί οι άλλοι να τον βλέπουν.

Μετά έχασα τελείως τον ειρμό...
Συνδυάζοντας και τα γραφόμενα του Νίκου (Λεοντόκαρδος), μοιάζει για κάποιου είδους κόντρα... αλλά και πάλι το χάνω...
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 08-10-2011, 00:11
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

[QUOTE=tsatsos;485058]Aξιοπρεπης ηταν η κυρια που προχτες περασε απο το μαγαζι και μου λεει:Μηπως θα θελατε ενα πακετακι χαρτομαντηλα 50 λεπτα εχει.Της δινω τα 50 λεπτα και της λεω κρτηστε τα χαρτομαντηλα.Αφου δεν τα χρειαζεστε δεν πειραζει μου λεει και δεν πηρε τα λεφτα......[/QUOTE]
Για μενα αυτο Γιωργο τα λεει ολα!!!!
Αυτο ειναι οντως αξιοπρεπεια!!!!!!
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 08-10-2011, 02:20
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρηστάρα ... αδικείς τις γυναίκες ...

Αξιοπρεπής, μπορεί - και πρέπει - να είναι, άντρας ή γυναίκα ...



.

Εννοείται ότι περιλαμβάνονται και οι γυναίκες στην αξιοπρέπεια. Στο αντριλίκι δεν έχω την απαίτηση… αν περιλαμβάνονται και σε αυτό, καλύτερο για όλους μας.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι Χρηστάρα μη μας αδικείς
Ισχύει η ανωτέρω απάντηση. Πάντα άλλωστε αγαπούσα τις γυναίκες. Δεν έχω παράπονο από αυτές.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι απαραίτητα, διότι είναι πολύ εύκολο να είσαι ειλικρινής, αλλά όχι αξιοπρεπής.

Σωστόν. Κάποιος με BMW βλέπει αφ’ υψηλού άλλον με Honda. Αυτό φαίνεται και στην συμπεριφορά του. Όντως είναι ειλικρινής, αλλά όχι αξιοπρεπής.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αυτά και με άλλα... έχασα κάποια ποστ που τα είδα τώρα... στην ανασκόπηση!!!!!

Χρήστο δεν το κατάλαβα καλά...
Πως βλέπει αφού και εκείνος πιστεύει πως είναι σωστός;;; Το "χαμερπής" πηγαίνει στο πως μπορεί οι άλλοι να τον βλέπουν.

Το δικό μου σχόλιο πήγαινε για άνθρωπο όντως χαμερπή.


Μετά έχασα τελείως τον ειρμό...
Συνδυάζοντας και τα γραφόμενα του Νίκου (Λεοντόκαρδος), μοιάζει για κάποιου είδους κόντρα... αλλά και πάλι το χάνω...
Δική μου με τον Νίκο? Εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο. Αν πάλι υπάρχει εκ μέρους του Νίκου, εγώ δεν την εξέλαβα ως τέτοια. Απόψεις εκθέσαμε.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 08-10-2011, 07:26
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

καλημέρα σε όλους,
Σοφία ωραίο θέμα έβαλες ελπίζω μέσα από όλα αυτά να πάρεις κάτι παραπάνω στους συλλογισμούς σου.

Η άποψή μου λοιπόν στο θέμα είναι λίγο μαθηματική αλλά ακριβής πιστεύω. Αλλωστε και τα μαθηματικά είναι η πρακτική απόδειξη της φιλοσοφίας είπε ο Πλάτωνας.

Αξιοπρέπεια αποτελείται από : άξιο + πρέπεια (αθάνατα ελληνικά η μόνη γλώσσα στην οποία κάθε συλλαβή σημαίνει και κάτι)

Αξιος = αυτός που αξίζει, που έχει αξία, αναφέρεται η λέξη σε κοινωνική συμπεριφορά που αναγνωρίζεται ότι κάποιος μεταξύ άλλων έχει αξία. Το να θεωρείς εσύ μόνος σου τον εαυτό σου άξιο δεν σημαίνει ότι είσαι κιόλας, είναι λοιπόν περισσότερο κοινωνικό χαρακτηριστικό παρά ατομικό. Η αξία λοιπόν έρχεται από την αναγνώριση της κοινωνίας ως προς το συγκεκριμένο άτομο και λιγότερο από το ίδιο το άτομο για τον εαυτό του. Το ίδιο συμβαίνει για παράδειγμα και με τα ιδανικά.

Αξιοπρεπής λοιπόν είναι κάποιος που οι άλλοι ξεχωρίζουν για τις ικανότητές του και του το αναγνωρίζουν. Ομως μόνο αυτό δεν φτάνει για να καλύψει την λέξη αξιοπρέπεια.....

πρέπεια = αυτός που κάνει το σωστό , το θεμιτό , το πρέπων. Αυτός που έχει την σωστή συμπεριφορά, που κάνει αυτό που αρμόζει. Πάλι μιλάμε για συμπεριφορά ως προς τους άλλους για το πρέπον που καθορίζεται από το σύνολο. Συμβολίζει λοιπόν και αυτή η λέξη κοινωνικό αγαθό και όχι ατομικό.

Αρα καταλήγουμε ότι η αξιοπρέπεια είναι κοινωνικό αγαθό, έχει να κάνει με την σχέση που έχουμε με την κοινωνία στην οποία ζούμε. Αρα η έννοια της αξιοπρέπειας είναι διαφορετική στις διάφορες κοινωνίες , άλλη αξία έχει στην Γουατεμάλα, άλλη στην Ελλάδα , άλλη στην Γερμανία.
Επίσης και στην ίδια την κοινωνία τα πράγματα αλλάζουν και οι αξίες μεταβάλλονται για παράδειγμα στον Ομηρο κατά τον Τρωικό πόλεμο άξιος ήταν ο αναγνωρισμένα γενναίος όπως ο Αχιλλέας, στο άλλο του έργο όμως 100 χρόνια μετά, άξιος ήταν ο πολυμήχανος ο έξυπνος. Αξίζει να αναρωτηθούμε σήμερα στην Ελλάδα την εποχή της κρίσης που ζούμε ποιός θεωρείται άξιος ;

Γενικά θα μπορούσαμε να πούμε ότι : αξιοπρεπής είναι αυτός που η άλλοι αναγνωρίζουν σαν άξιο αλλά έχει και την ανάλογη - πρέπουσα συμπεριφορά. Για να είναι αξιοπρεπής κάποιος πρέπει να έχει ταυτόχρονα και τα δύο αυτά χαρακτηριστικά, το καθένα μόνο του δεν φτάνει.

Τώρα για να έρθουμε στο θέμα της Σοφίας, αυτοί που χάνουν την αξιοπρέπειά τους ή που δεν έχουν αξιοπρέπεια μπορεί να είναι πολλών ειδών άνθρωποι (εδώ εμφανίζεται η ψυχολογία) π.χ.

α) άνθρωποι που δεν έχουν αξιοσύνη αλλά και δεν έχουν την ανάλογη σωστή - θεμιτή συμπεριφορά. Τέτοιοι είναι πολλές φορές οι άνθρωποι που είναι παραιτημένοι από την ζωή χωρις κανενα σκοπό που απλώς ζούν χωρίς να ξέρουν γιατί και πώς, χωρίς να νοιάζονται για τίποτα.
β) άνθρωποι που δεν θέλουν να αναπτύξουν καμιά τους αξία - ικανότητα σε σχέση με την δουλεια τους και την οικογένειά τους. Ανθρωποι παραιτημένοι από την ζωή θα λέγαμε, ΑΛΛΑ με μιά σωστή συμπεριφορά , κοινωνικοί , ευγενικοί χωρίς να ενοχλούν.
γ) άνθρωποι που είναι άξιοι , προσπαθούν , όλοι αναγνωρίζουν την αξία τους αλλά είναι αντικοινωνικοί δεν συμπεριφέρονται σωστά , δεν έχουν την πρέπουσα συμπεριφορά ανάλογη της αξιοσύνης τους.

Οι συνάδελφοί σου Σοφία που δεν έχουν αξιοπρέπεια , σκέψου σε ποιά κατηγορία ανήκουν και πές του το ευγενικά επεσήμανε το δυνατό τους κομμάτι (της αξίας ή της συμπεριφοράς) αυτό θα τους δώσει δύναμη να βελτιώσουν και το αδύναμο, αν το θέλουν βεβαίως και αν είναι σε θέση να αντιληφθούν τι τους συμβαίνει και να μπορούν να καταλάβουν ποιές είναι οι αξίες σήμερα εδώ που ζούμε....

Last edited by peterv; 08-10-2011 at 07:46.
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 08-10-2011, 09:22
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων


Δική μου με τον Νίκο? Εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο. Αν πάλι υπάρχει εκ μέρους του Νίκου, εγώ δεν την εξέλαβα ως τέτοια. Απόψεις εκθέσαμε.
Δεν ξέρω αν φταίει ο ανάδρομος Ερμής ή ο πεζόδρομος Ερμού... αλλά η ασυνεννοησία πάει σύννεφο 2-3 μέρες τώρα!!!!

Όχι βρε Χρήστο, καμμιά κόντρα μεταξύ εσού και του Νίκου... άστο θα δείξει!!!
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 08-10-2011, 09:32
XCHALLENGE Ο/Η XCHALLENGE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημέρα σε όλους,
Σοφία ωραίο θέμα έβαλες ελπίζω μέσα από όλα αυτά να πάρεις κάτι παραπάνω στους συλλογισμούς σου.

Η άποψή μου λοιπόν στο θέμα είναι λίγο μαθηματική αλλά ακριβής πιστεύω. Αλλωστε και τα μαθηματικά είναι η πρακτική απόδειξη της φιλοσοφίας είπε ο Πλάτωνας.

Αξιοπρέπεια αποτελείται από : άξιο + πρέπεια (αθάνατα ελληνικά η μόνη γλώσσα στην οποία κάθε συλλαβή σημαίνει και κάτι)

Αξιος = αυτός που αξίζει, που έχει αξία, αναφέρεται η λέξη σε κοινωνική συμπεριφορά που αναγνωρίζεται ότι κάποιος μεταξύ άλλων έχει αξία. Το να θεωρείς εσύ μόνος σου τον εαυτό σου άξιο δεν σημαίνει ότι είσαι κιόλας, είναι λοιπόν περισσότερο κοινωνικό χαρακτηριστικό παρά ατομικό. Η αξία λοιπόν έρχεται από την αναγνώριση της κοινωνίας ως προς το συγκεκριμένο άτομο και λιγότερο από το ίδιο το άτομο για τον εαυτό του. Το ίδιο συμβαίνει για παράδειγμα και με τα ιδανικά.

Αξιοπρεπής λοιπόν είναι κάποιος που οι άλλοι ξεχωρίζουν για τις ικανότητές του και του το αναγνωρίζουν. Ομως μόνο αυτό δεν φτάνει για να καλύψει την λέξη αξιοπρέπεια.....

πρέπεια = αυτός που κάνει το σωστό , το θεμιτό , το πρέπων. Αυτός που έχει την σωστή συμπεριφορά, που κάνει αυτό που αρμόζει. Πάλι μιλάμε για συμπεριφορά ως προς τους άλλους για το πρέπον που καθορίζεται από το σύνολο. Συμβολίζει λοιπόν και αυτή η λέξη κοινωνικό αγαθό και όχι ατομικό.

Αρα καταλήγουμε ότι η αξιοπρέπεια είναι κοινωνικό αγαθό, έχει να κάνει με την σχέση που έχουμε με την κοινωνία στην οποία ζούμε. Αρα η έννοια της αξιοπρέπειας είναι διαφορετική στις διάφορες κοινωνίες , άλλη αξία έχει στην Γουατεμάλα, άλλη στην Ελλάδα , άλλη στην Γερμανία.
Επίσης και στην ίδια την κοινωνία τα πράγματα αλλάζουν και οι αξίες μεταβάλλονται για παράδειγμα στον Ομηρο κατά τον Τρωικό πόλεμο άξιος ήταν ο αναγνωρισμένα γενναίος όπως ο Αχιλλέας, στο άλλο του έργο όμως 100 χρόνια μετά, άξιος ήταν ο πολυμήχανος ο έξυπνος. Αξίζει να αναρωτηθούμε σήμερα στην Ελλάδα την εποχή της κρίσης που ζούμε ποιός θεωρείται άξιος ;

Γενικά θα μπορούσαμε να πούμε ότι : αξιοπρεπής είναι αυτός που η άλλοι αναγνωρίζουν σαν άξιο αλλά έχει και την ανάλογη - πρέπουσα συμπεριφορά. Για να είναι αξιοπρεπής κάποιος πρέπει να έχει ταυτόχρονα και τα δύο αυτά χαρακτηριστικά, το καθένα μόνο του δεν φτάνει.

Τώρα για να έρθουμε στο θέμα της Σοφίας, αυτοί που χάνουν την αξιοπρέπειά τους ή που δεν έχουν αξιοπρέπεια μπορεί να είναι πολλών ειδών άνθρωποι (εδώ εμφανίζεται η ψυχολογία) π.χ.

α) άνθρωποι που δεν έχουν αξιοσύνη αλλά και δεν έχουν την ανάλογη σωστή - θεμιτή συμπεριφορά. Τέτοιοι είναι πολλές φορές οι άνθρωποι που είναι παραιτημένοι από την ζωή χωρις κανενα σκοπό που απλώς ζούν χωρίς να ξέρουν γιατί και πώς, χωρίς να νοιάζονται για τίποτα.
β) άνθρωποι που δεν θέλουν να αναπτύξουν καμιά τους αξία - ικανότητα σε σχέση με την δουλεια τους και την οικογένειά τους. Ανθρωποι παραιτημένοι από την ζωή θα λέγαμε, ΑΛΛΑ με μιά σωστή συμπεριφορά , κοινωνικοί , ευγενικοί χωρίς να ενοχλούν.
γ) άνθρωποι που είναι άξιοι , προσπαθούν , όλοι αναγνωρίζουν την αξία τους αλλά είναι αντικοινωνικοί δεν συμπεριφέρονται σωστά , δεν έχουν την πρέπουσα συμπεριφορά ανάλογη της αξιοσύνης τους.

Οι συνάδελφοί σου Σοφία που δεν έχουν αξιοπρέπεια , σκέψου σε ποιά κατηγορία ανήκουν και πές του το ευγενικά επεσήμανε το δυνατό τους κομμάτι (της αξίας ή της συμπεριφοράς) αυτό θα τους δώσει δύναμη να βελτιώσουν και το αδύναμο, αν το θέλουν βεβαίως και αν είναι σε θέση να αντιληφθούν τι τους συμβαίνει και να μπορούν να καταλάβουν ποιές είναι οι αξίες σήμερα εδώ που ζούμε....
Ετσι Ακριβως, σ'ευχαριστω Πετρο.
Τα λεμε...( το απογευμα! ετσι? cu )
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 08-10-2011, 09:36
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημέρα σε όλους...

....

Εξαιρετική τοποθέτηση από τον καθ' ύλην (και όχι μόνο) αρμόδιο!!!!!!

ΥΓ. Ελπίζω σε κάποια μάζωξη, να έχω την ευχαρίστηση, να συζητήσουμε και τα υπόλοιπα!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Γαμώ την αξιοπρέπεια μας - Εφορία κομαντατούρ frits Ελλάδα 1 10-09-2011 14:57
Απειλούν να διακόψουν την αξιολόγηση υπερχρεωμένων κρατών οι οίκο ortho Επικαιρότητα 24 03-04-2011 23:48
Αξιολογούνται οι οίκοι αξιολόγησης! Michael Chatzilias Επικαιρότητα 1 04-05-2010 15:59
Το Εργαλειο !! -- Παλιο αλλα αξιοπρεπες!! sansiro.sugata Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 21 09-03-2010 17:38
Δειτε το ιστορικο καιρου εκει που θα ταξιδεψετε!!! georgekostas Χρήσιμα 14 25-10-2009 09:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!