GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Πολιτισμός

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 09-10-2011, 08:26
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιός είναι τελικά ο αξιοπρεπής άνθρωπος;
Ως προς τι είναι αξιοπρεπής;
Γενικά κι αόριστα;
Είναι ένας άνθρωπος πάντα αξιοπρεπής; Σε όλες τις "πλευρές" της ζωής;
Το αν θα είναι ή όχι αξιοπρεπής δεν εξαρτάται και από τις συνθήκες; Το αν θέλει αλλά δε μπορεί τον κάνει λιγότερο ή αναξιοπρεπή;
Και εν κατακλέιδι καθένας έχει έναν προσωπικό κώδικα αξιών; Υπόκειται αδιάκριτα σε αξιολόγηση από τρίτους;

Θέλω να πω ότι κάποιος για μένα μπορεί να είναι αξιοπρεπής, για άλλον απλά μ@λάκας. Δε σημαίνει ότι το δικό μου κριτήριο είναι το σωστό.
ΣΩΣΤΟΣ ortho ο προβληματισμός σου ακριβώς έτσι είναι, γιαυτό λέμε ότι η αξιοπρέπεια είναι κοινωνικό αγαθό και καθορίζεται από το σύνολο του πολιτισμού στο οποίο ζείς και όχι παό το τι νομίζω εγώ προσωπικά σαν αξία. Εν δυνάμη δηλαδή η πλειοψηφία του λαού , οι συνθήκες στις οποίες ζεί, τα βιώματα που έχει σαν λαός, καθορίζουν και τις αξίες του προκειμένου να επιβιώσει και να συνεχίσει την εξέλιξή του μέσα στην ιστορία.

Κάποτε στην αρχαία Αθήνα αξία ήταν να είσαι Αθηναίος πολίτης και μαχόσουνα και θυσιαζόσουνα στους πολέμους για το δικαίωμα αυτό. Στο Βυζάντιο αξία ήταν ότι ο Αυτοκράτορας ήταν εκπρόσωπος του θεού στην γή και εσύ όφειλες πίστη στα λόγια του και πολεμούσες για την θρησκευτική πίστη σου κυρίως και δευτερεβόντος για τον αυτοκράτορα.
Σήμερα άραγε ποιές είναι οι καθολικές αξίες του λαού μας ; ποιές αξίες είναι έτοιμος ο λαός να υπερασπιστεί για την επιβίωσή του ;

Last edited by peterv; 09-10-2011 at 08:27.
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 09-10-2011, 09:44
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημέρα σε όλους,
Σοφία ωραίο θέμα έβαλες ελπίζω μέσα από όλα αυτά να πάρεις κάτι παραπάνω στους συλλογισμούς σου.

Η άποψή μου λοιπόν στο θέμα είναι λίγο μαθηματική αλλά ακριβής πιστεύω. Αλλωστε και τα μαθηματικά είναι η πρακτική απόδειξη της φιλοσοφίας είπε ο Πλάτωνας.

Αξιοπρέπεια αποτελείται από : άξιο + πρέπεια (αθάνατα ελληνικά η μόνη γλώσσα στην οποία κάθε συλλαβή σημαίνει και κάτι)

Αξιος = αυτός που αξίζει, που έχει αξία, αναφέρεται η λέξη σε κοινωνική συμπεριφορά που αναγνωρίζεται ότι κάποιος μεταξύ άλλων έχει αξία. Το να θεωρείς εσύ μόνος σου τον εαυτό σου άξιο δεν σημαίνει ότι είσαι κιόλας, είναι λοιπόν περισσότερο κοινωνικό χαρακτηριστικό παρά ατομικό. Η αξία λοιπόν έρχεται από την αναγνώριση της κοινωνίας ως προς το συγκεκριμένο άτομο και λιγότερο από το ίδιο το άτομο για τον εαυτό του. Το ίδιο συμβαίνει για παράδειγμα και με τα ιδανικά.

Αξιοπρεπής λοιπόν είναι κάποιος που οι άλλοι ξεχωρίζουν για τις ικανότητές του και του το αναγνωρίζουν. Ομως μόνο αυτό δεν φτάνει για να καλύψει την λέξη αξιοπρέπεια.....

πρέπεια = αυτός που κάνει το σωστό , το θεμιτό , το πρέπων. Αυτός που έχει την σωστή συμπεριφορά, που κάνει αυτό που αρμόζει. Πάλι μιλάμε για συμπεριφορά ως προς τους άλλους για το πρέπον που καθορίζεται από το σύνολο. Συμβολίζει λοιπόν και αυτή η λέξη κοινωνικό αγαθό και όχι ατομικό.

Αρα καταλήγουμε ότι η αξιοπρέπεια είναι κοινωνικό αγαθό, έχει να κάνει με την σχέση που έχουμε με την κοινωνία στην οποία ζούμε. Αρα η έννοια της αξιοπρέπειας είναι διαφορετική στις διάφορες κοινωνίες , άλλη αξία έχει στην Γουατεμάλα, άλλη στην Ελλάδα , άλλη στην Γερμανία.
Επίσης και στην ίδια την κοινωνία τα πράγματα αλλάζουν και οι αξίες μεταβάλλονται για παράδειγμα στον Ομηρο κατά τον Τρωικό πόλεμο άξιος ήταν ο αναγνωρισμένα γενναίος όπως ο Αχιλλέας, στο άλλο του έργο όμως 100 χρόνια μετά, άξιος ήταν ο πολυμήχανος ο έξυπνος. Αξίζει να αναρωτηθούμε σήμερα στην Ελλάδα την εποχή της κρίσης που ζούμε ποιός θεωρείται άξιος ;

Γενικά θα μπορούσαμε να πούμε ότι : αξιοπρεπής είναι αυτός που η άλλοι αναγνωρίζουν σαν άξιο αλλά έχει και την ανάλογη - πρέπουσα συμπεριφορά. Για να είναι αξιοπρεπής κάποιος πρέπει να έχει ταυτόχρονα και τα δύο αυτά χαρακτηριστικά, το καθένα μόνο του δεν φτάνει.

Τώρα για να έρθουμε στο θέμα της Σοφίας, αυτοί που χάνουν την αξιοπρέπειά τους ή που δεν έχουν αξιοπρέπεια μπορεί να είναι πολλών ειδών άνθρωποι (εδώ εμφανίζεται η ψυχολογία) π.χ.

α) άνθρωποι που δεν έχουν αξιοσύνη αλλά και δεν έχουν την ανάλογη σωστή - θεμιτή συμπεριφορά. Τέτοιοι είναι πολλές φορές οι άνθρωποι που είναι παραιτημένοι από την ζωή χωρις κανενα σκοπό που απλώς ζούν χωρίς να ξέρουν γιατί και πώς, χωρίς να νοιάζονται για τίποτα.
β) άνθρωποι που δεν θέλουν να αναπτύξουν καμιά τους αξία - ικανότητα σε σχέση με την δουλεια τους και την οικογένειά τους. Ανθρωποι παραιτημένοι από την ζωή θα λέγαμε, ΑΛΛΑ με μιά σωστή συμπεριφορά , κοινωνικοί , ευγενικοί χωρίς να ενοχλούν.
γ) άνθρωποι που είναι άξιοι , προσπαθούν , όλοι αναγνωρίζουν την αξία τους αλλά είναι αντικοινωνικοί δεν συμπεριφέρονται σωστά , δεν έχουν την πρέπουσα συμπεριφορά ανάλογη της αξιοσύνης τους.

Οι συνάδελφοί σου Σοφία που δεν έχουν αξιοπρέπεια , σκέψου σε ποιά κατηγορία ανήκουν και πές του το ευγενικά επεσήμανε το δυνατό τους κομμάτι (της αξίας ή της συμπεριφοράς) αυτό θα τους δώσει δύναμη να βελτιώσουν και το αδύναμο, αν το θέλουν βεβαίως και αν είναι σε θέση να αντιληφθούν τι τους συμβαίνει και να μπορούν να καταλάβουν ποιές είναι οι αξίες σήμερα εδώ που ζούμε....
+1200


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 09-10-2011, 14:36
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Για να το συνδυάσουμε και με την πραγματικότητα που ζούμε,

σαν έθνος πιά χάνουμε την αξιοπρέπειά μας. Την ξεπούλησαν κάποιοι δοσίλογοι.....


Η χολέρα που μας έχει μολύνει όλους....
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 09-10-2011, 14:54
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να το συνδυάσουμε και με την πραγματικότητα που ζούμε,

σαν έθνος πιά χάνουμε την αξιοπρέπειά μας. Την ξεπούλησαν κάποιοι δοσίλογοι.....


Η χολέρα που μας έχει μολύνει όλους....


Zougla online - Ανδρουλάκης: Γράμμα σε σκεπτόμενο πατριώτη

Γιάννη, δεν είναι έτσι τα πράγματα... κι αν δεν είναι ακριβώς οι αιτίες ή οι λύσεις όπως λέει ο Ανδρουλάκης, ο Σημίτης κλπ... σίγουρα είναι τέτοιος και χειρότερος ο κίνδυνος.

Καταστροφική η επιστροφή στη δραχμή - NEWS247

Αφήστε τις γραφικότητες και τα κούφια λόγια και αναλογιστείτε πόσο επικίνδυνη είναι η επιπολαιότητα στις ιστορικές στιγμές που ζούμε...

Τέλος και λυπάμαι για το spam... έτσι κι αλλιώς η συνέχεια θα είναι, όχι πια επί της οθόνης, αλλά "Live"!!!!!
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 09-10-2011, 15:12
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει μην κολλάμε στο παράδειγμα....... εξήγησα και παραπάνω..
το ζήτημα είναι αυτό ακριβώς που αναφέρεις,
είσαι υποχρεωμένος να "πηγαίνεις" με την κοινωνία, αυτή θα καθορίσει αν θα πληρώσεις την αξιοπρέπειά σου...ή αν αμειφθείς για αυτήν μέσω της ίδιας της κοινωνίας...

Στην δική μας χώρα ο αξιοπρεπής την "πληρώνει" την αξιοπρέπεια του, χάνοντας αυτονόητα δικαιώματα ...
Υποχρεώνεται να καπνίζει τον καπνό των άλλων, να χάνει την σειρά του στις ουρές, να μαζεύει στην παραλία τα σκουπίδια των άλλων και άλλα πολύ σοβαρότερα....

Πολλά μπορεί να χαθούν στους καιρούς μας, εκείνο που δεν πρέπει να χαθεί είναι τι εστί αξιοπρέπεια. Το άλφα της Αξιοπρέπειας είναι η επίμονη διεκδίκησής της, η μη παραίτηση απ’ αυτήν.
Τώρα που και τα πλέον αυτονόητα παρασύρονται υπό τις συνθήκες που ζούμε η ανάγκη της αξιοπρέπειας είναι επιτακτικότερη από ποτέ.
Δεν πρέπει και δεν γίνεται να βάλω την αξιοπρέπειά μου σε μέτρα και σταθμά σύμφωνα με το κατά πόσο είναι ή θα είναι ο απέναντί μου.
Αν είμαι εγώ αξιοπρεπής δεν είναι δυνατόν η δική σου συμπεριφορά και στάση να με παρασύρει να γίνω ή να πράξω κάτι που δεν είμαι. Κατά το δοκούν δε γίνεται αξιοπρέπεια. Δεν νιώθω κατώτερη αν μου πάρουν τη σειρά ή αν μαζέψω τα σκουπίδια άλλου, ή ότι άλλο, δεν νιώθω κορόιδο δεν λειτουργώ εγωιστικά, δεν με απασχολεί η δική σου στάση. Κάνω αυτό που έμαθα σπίτι μου, που κρίνω σωστό και δίκαιο και προχωρώ κυρίως να μην ταλαιπωρήσω και βλάψω άλλους, στο τέλος όλοι πληρώνουμε τον βαρκάρη.
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 09-10-2011, 15:21
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Zougla online - Ανδρουλάκης: Γράμμα σε σκεπτόμενο πατριώτη

Γιάννη, δεν είναι έτσι τα πράγματα... κι αν δεν είναι ακριβώς οι αιτίες ή οι λύσεις όπως λέει ο Ανδρουλάκης, ο Σημίτης κλπ... σίγουρα είναι τέτοιος και χειρότερος ο κίνδυνος.

Καταστροφική η επιστροφή στη δραχμή - NEWS247

Αφήστε τις γραφικότητες και τα κούφια λόγια και αναλογιστείτε πόσο επικίνδυνη είναι η επιπολαιότητα στις ιστορικές στιγμές που ζούμε...

Τέλος και λυπάμαι για το spam... έτσι κι αλλιώς η συνέχεια θα είναι, όχι πια επί της οθόνης, αλλά "Live"!!!!!

Είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα! Οσο για τις γραφικότητες που λες...
κάποια στιγμή μιά ματιά στον καθρέφτη δε βλάπτει Γιάννη.

Η αξιοπρέπεια δεν αναφέρεται αποκλειστικά στο εγώ, πάει και στο εμείς, είναι και συλλογική.

Ξέρεις πόσο αξιοπρεπή θεώρησα έναν πατέρα που έκανε πολλούς μήνες να μου φέρει το γιό του επειδή του έχουν ρημάξει το μισθό; Και το παιδί έχει τα σιδεράκια στο δόντια. Του αναγνώρησα την αξιοπρέπεια κι αντέδρασα με βάση αυτή την αναγνώριση. Αυτός όμως πολύ πιθανόν αισθάνεται πολύ αναξιοπρεπής επειδή δε μπορεί να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις που έχει αναλάβει.

Αυτά για τα περί spam.
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 09-10-2011, 21:57
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλά μπορεί να χαθούν στους καιρούς μας, εκείνο που δεν πρέπει να χαθεί είναι τι εστί αξιοπρέπεια. Το άλφα της Αξιοπρέπειας είναι η επίμονη διεκδίκησής της, η μη παραίτηση απ’ αυτήν.
Τώρα που και τα πλέον αυτονόητα παρασύρονται υπό τις συνθήκες που ζούμε η ανάγκη της αξιοπρέπειας είναι επιτακτικότερη από ποτέ.
Δεν πρέπει και δεν γίνεται να βάλω την αξιοπρέπειά μου σε μέτρα και σταθμά σύμφωνα με το κατά πόσο είναι ή θα είναι ο απέναντί μου.
Αν είμαι εγώ αξιοπρεπής δεν είναι δυνατόν η δική σου συμπεριφορά και στάση να με παρασύρει να γίνω ή να πράξω κάτι που δεν είμαι. Κατά το δοκούν δε γίνεται αξιοπρέπεια. Δεν νιώθω κατώτερη αν μου πάρουν τη σειρά ή αν μαζέψω τα σκουπίδια άλλου, ή ότι άλλο, δεν νιώθω κορόιδο δεν λειτουργώ εγωιστικά, δεν με απασχολεί η δική σου στάση. Κάνω αυτό που έμαθα σπίτι μου, που κρίνω σωστό και δίκαιο και προχωρώ κυρίως να μην ταλαιπωρήσω και βλάψω άλλους, στο τέλος όλοι πληρώνουμε τον βαρκάρη.
+ 1000 Πολύ σωστή θέση και άποψη !!!!!!!!
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 14-03-2013, 20:24
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Η συμπεριφορά μας κάθε μέρα και χειρότερη και πιο άρρωστη, ανέντιμη, ανεύθυνη, τόση αδιαφορία για τους γύρω μας. Ούτε να συζητήσουμε δεν μπορούμε πια. Τόσο στέρεψε η ανθρωπιά μας τόσο τα συναισθήματα μας λιγόστεψαν? Τόσο πολύ νιώθουμε καλά όσο μένουμε όλο και πιο μόνοι?
Τόσο μεγάλη ανάγκη είναι να είμαστε και να δείχνουμε κακοί? Νιώθουμε καλά μόνο όταν δείχνουμε άτρωτοι από συναισθήματα, σκληροί με τους άλλους?
Ο άνθρωπος δεν υπάρχει απλώς αλλά συνυπάρχει με τους υπόλοιπους.....
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 15-03-2013, 06:14
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συμπεριφορά μας κάθε μέρα και χειρότερη και πιο άρρωστη, ανέντιμη, ανεύθυνη, τόση αδιαφορία για τους γύρω μας......
Ξερεις τι πιστευω εγω;
Αυτη η αδιαφορία και ασχημη συμπεριφορα που βιωνουμε καθημερινα γυρω μας ειναι μια αυτοκαθαρση...
Ισως περασαν πολλα χρονια που(για να μπω και στο κλιμα τού Τοπικ)η αξιοπρεπεια συντριπτικης πλειοψηφιας Ελληνων περνουσε μεσα απο τα υλικα αγαθά...απο το χρημα.Ειχε χαθει η ουσία ενσαρκωσης τής αξιοπρεπειας και απο αγαθο και προτερημα ειχε μια λανθανουσα σημασια Υλικης Δυναμης...

Τωρα λοιπον επικρατει μια ηρεμια φυσωντας ενα απαλο βοριαδακι...Αυτη η ηρεμια που οσο μεγαλωνει ο αερας θα γινει Καταιγιδα,καταιγιδα Ανθρωπιας.Αν καθενας απο εμας αντιπροσωπευει μια σταγονα κι αρχισουμε απο ψηλα(ψηλα το κεφαλι...)να ενωνουμε τις δυναμεις μας,θα αρχισει να ψιχαλιζει και η ψιχαλα θα γινει βροχουλα ευεργετικη για τον κοσμο μας.
Μα και η βροχουλα ισως γινει καταιγιδα νεροποντης...Κι αλοιμονο σε οσους μεινουν μονοι σε αυτη τη "βροχη" !!!Βροχη αλλαγης νοοτροπιας,στασης ζωης,μια νεροποντη επαναπροσδιορισμου τής αξιοπρεπειας και της κοινωνικοτητας...
Ο πνιγμενος τη βροχη δεν τη φοβαται αλλά σκεψου...τι θα γινει μ'αυτους που ζουσαν και εξακολουθουν να ζουν σε ενα γυαλινο κοσμο;Που θα σπασει το κλουβι και θα βρεθουν κατω απο τη μανια της καταιγιδας..........

Οσο ζω ελπιζω...αξιοπρεπεια ...κι αν ειμαι ρομαντικος θα φανει στη σκηνη...κι αν μας αντεξει το σκοινι...θα φανει στο χειροκροτημα.Ενα χειροκροτημα που αποτελει εξαλλου μια ακρως ανθρωπινη εκδηλωση συναισθηματων...επιβραβευσης και ομαδικης συναινεσης προς μια κατευθυνση...θετικη
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 15-03-2013, 11:18
xntinou Ο/Η xntinou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 316
Προεπιλογή Απάντηση: Αξιοπρέπεια

Όσο πιο γαλήνια, καθάρια, βαθιά και εξαγνισμένα τα νερά της ψυχής,
τόσο πιο έντονο το άρωμα που ξεχειλίζει καθημερινά
Κι αυτό αποτυπώνεται σε κάθε λέξη, πράξη, βλέμμα και σκέψη
Κάποιος το μεταφράζει σε ευγένεια, αξιοπρέπεια, καλοσύνη και συμπόνοια
Μα είναι καθρέπτης του μεγαλείου της ψυχής που αναδύεται
ανεξάρτητο από την ομαλή και ευχάριστη καθημερινότητα
αλλά εκεί στα δύσκολα που σαρώνουν σαν τυφώνας την αρετή του ανθρώπου,
αυτό στέκεται όρθιο και φωτίζει σαν φάρος ..

Δεν αποκτιέται, υπάρχει μέσα και δουλεύεται συνέχεια μέχρι να γίνει
απαστράπτον και φωτεινό

That's my opinion
Ευχαριστώ που ανακινήθηκε ένα τόσο ωραίο thread
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Γαμώ την αξιοπρέπεια μας - Εφορία κομαντατούρ frits Ελλάδα 1 10-09-2011 14:57
Απειλούν να διακόψουν την αξιολόγηση υπερχρεωμένων κρατών οι οίκο ortho Επικαιρότητα 24 03-04-2011 23:48
Αξιολογούνται οι οίκοι αξιολόγησης! Michael Chatzilias Επικαιρότητα 1 04-05-2010 15:59
Το Εργαλειο !! -- Παλιο αλλα αξιοπρεπες!! sansiro.sugata Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 21 09-03-2010 17:38
Δειτε το ιστορικο καιρου εκει που θα ταξιδεψετε!!! georgekostas Χρήσιμα 14 25-10-2009 09:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!