GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 14-12-2009, 17:57
portman Ο/Η portman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: Mets
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Άσπρες λωρίδες στο κέντρο..

Παιδιά κάτι πρέπει να κάνουμε για τις λωρίδες που τις βάφουν ξανά και ξανά απο πάνω με αποτέλεσμα να γίνεται ένα παχύ στρώμα από λευκό πλαστικό!!!
Στόχος : τα πιο ελαφρίά μηχανάκια!!! 2 παπάκια σήμερα σε ευθεία μόλις ψιλόβρεξε ΜΠΑΜ πάρτους κάτω.. και αυτό είναι το πιο επικίνδυνο πέσιμο γιατί έρχεται άξαφνα.. Ευτυχώς δεν έπαθαν τιποτα! (ο ένας χωρίς κράνος)
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 14-12-2009, 18:52
sakis656 Ο/Η sakis656 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Δράμα
Μoto: BMW R1200GS '04
Μηνύματα: 267
Προεπιλογή Απάντηση: Άσπρες λωρίδες στο κέντρο..

Εντάξει δεν λέω, δεν έχουμε δρόμους, αλλά και η οδηγική μας συμπεριφορά δεν μπορώ να πώ οτι φημίζεται σαν υποδειγματική. Αναφέρομαι τόσο στους οδηγούς τετράροδων όσο και στους οδηγούς δίτροχων.

Επειδή τυχαίνει να έχω ζήσει στην Αθήνα για 7 χρόνια έχοντας δικό μου μεταφορικό μέσων (Kawasaki KLX650R) (ως φοιτητής) ξέρω πολύ καλά τον τρόπο σκέψης του Έλληνα και δι Αθηναίου οδηγού και έχω να πω: παπόβιος στην Αθήνα = Χούλιγκαν της ασφάλτου. Πρώτη φορά στην ζωή μου έχω δει μετωπική με παπάκια στο κέντρο της Αθήνας, πάνω στην διπλή γραμμή της Βασιλισσης Όλγας στο ύψος του συντάγματος.

Βάζουν ένα κράνος και αυτό όχι όλοι και συμπεριφέρονται νομίζοντας οτι φοράνε πανοπλία και δεν τους πιάνει τίποτα...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 14-12-2009, 19:27
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Άσπρες λωρίδες στο κέντρο..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sakis656 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει δεν λέω, δεν έχουμε δρόμους, αλλά και η οδηγική μας συμπεριφορά δεν μπορώ να πώ οτι φημίζεται σαν υποδειγματική. Αναφέρομαι τόσο στους οδηγούς τετράροδων όσο και στους οδηγούς δίτροχων.

Επειδή τυχαίνει να έχω ζήσει στην Αθήνα για 7 χρόνια έχοντας δικό μου μεταφορικό μέσων (Kawasaki KLX650R) (ως φοιτητής) ξέρω πολύ καλά τον τρόπο σκέψης του Έλληνα και δι Αθηναίου οδηγού και έχω να πω: παπόβιος στην Αθήνα = Χούλιγκαν της ασφάλτου. Πρώτη φορά στην ζωή μου έχω δει μετωπική με παπάκια στο κέντρο της Αθήνας, πάνω στην διπλή γραμμή της Βασιλισσης Όλγας στο ύψος του συντάγματος.

Βάζουν ένα κράνος και αυτό όχι όλοι και συμπεριφέρονται νομίζοντας οτι φοράνε πανοπλία και δεν τους πιάνει τίποτα...
Στην Αθήνα το κυκλοφοριακό είναι απερίγρσπτο όπως όλοι ξέρουμε. Η υπομονή όλων ανεξαιρέτως των οδηγών έχει εξαντληθεί έδω καί κάτι χρόνια και περισσότερο μάλιστα αυτή των δικυκλιστών.
Από την εμπειρία μου ,ως οδηγός δικύκλου, εδώ και δύο χρόνια, έχω επισημάνει ότι ο μεγαλύτερος κίνδυνος για μένα δεν είναι άλλοι από τους συναδέλφους δικυκλιστές. Απαιτούν με ''τσαμπουκά'' να περάσουν από την ''τρύπα της βελόνας'', να χωθούν, να στριμώξουν και αν είναι δυνατόν να σε σπρώξουν για να περάσουν.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 14-12-2009, 20:05
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Άσπρες λωρίδες στο κέντρο..

πες τα! πες τα!

να δεις παπάκι από πίσω μου να γκαζώνει και να με κορνάρει στη Βουλιαγμένης,
να σε πιάσουν τα γέλια! από σφήνα μπροστά από τη ρόδα μου; άλλο τίποτα!
κι εγώ τις άλλες μηχανές φοβάμαι κυρίως, με σειρά παπάκια, σκούτερ, TDM
ενώ άμα έχεις πίσω σου τον αξιοσέβαστο boxer, συνήθως έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!!
εκτός αν αποφασίσει να περάσει από πάνω σου!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 14-12-2009, 20:15
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Άσπρες λωρίδες στο κέντρο..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από portman Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά κάτι πρέπει να κάνουμε για τις λωρίδες που τις βάφουν ξανά και ξανά απο πάνω με αποτέλεσμα να γίνεται ένα παχύ στρώμα από λευκό πλαστικό!!!
Στόχος : τα πιο ελαφρίά μηχανάκια!!! 2 παπάκια σήμερα σε ευθεία μόλις ψιλόβρεξε ΜΠΑΜ πάρτους κάτω.. και αυτό είναι το πιο επικίνδυνο πέσιμο γιατί έρχεται άξαφνα.. Ευτυχώς δεν έπαθαν τιποτα! (ο ένας χωρίς κράνος)
Άστα να πάνε φίλε,θέλει ιδιαίτερη προσοχή.Εγώ που έχω και τα χωμάτινα λάστιχα αν πατήσω την γραμμή ανάβει το antispin για πλάκα!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 14-12-2009, 20:24
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Άσπρες λωρίδες στο κέντρο..

Χάλια μαύρα...Οταν ακουμπάμε σε γραμμή είναι κίνδυνος θάνατος...Υπομονή και προσοχή απο όλους......
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 14-12-2009, 21:49
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Άσπρες λωρίδες στο κέντρο..

ηθικο διδαγμα"μακρια απο ολες τις ασπρες γραμμες!"
η εστω με μετρο!μην καταστρεψετε και τα ρουθουνια σας!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 14-12-2009, 22:33
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Άσπρες λωρίδες στο κέντρο..

Πράγματι οι λευκές γραμμές είναι θάνατος!

Ειδικά, νωρίς το πρωί που τα λάστιχα είναι κρύα
η κατάσταση επιδεινώνεται δραματικά!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τέλος οι μηχανές στο κέντρο της Αθήνας... (Ζήτω τα Αυτοκίνητα) christosms Τι μας έτυχε 81 13-04-2010 23:34
Τραγωδία με 109 νεκρούς σε νυχτερινό κέντρο της Ρωσίας!! riko46 Κόσμος 4 06-12-2009 15:02
Επίθεση σε τράπεζες και καταστήματα από ομάδα νεαρών στο κέντρο της Αθήνας wolferin Επικαιρότητα 4 08-10-2009 16:58
Στο κέντρο της ΑΘΗΝΑΣ zitsos Τι μας έτυχε 7 14-05-2009 08:08
How GPS works - Στο κέντρο ελέγχου του συστήματος GPS Black_Shadow Πλοήγηση - Hardware και Software 10 07-04-2009 17:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!