GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 09-11-2011, 23:33
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Και έρχεται το CBR1000RR, και σπάει πλάκα μαζί τους στο 1ο γλιστερό στροφιλίκι!!!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 09-11-2011, 23:34
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σημερινό μοντέλο καινούργιο €13,500 τοις μετρητοίς, μου είπε πωλητής αντιπροσωπείας.
Πωλείται όσο, όσο
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 10-11-2011, 18:54
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Το CBR έρχεται μόνο του??? Χωρίς οδηγό???(για μοντελάκια rc μιλάμε ???).... σε γλιστερό στροφιλίκι δοκιμάζονται τα όρια τέτοιων μοτοσυκλετών???

Σπάει πλάκα στο πρώτο ( 1ο ) ….. γιατί στο δεύτερο (2ο ) βάζει τα κλάματα !!!....................


Όλα τα μοντέλα, ιδίως της super sport κατηγορίας, όταν πωλούνταν στοκ(προηγούμενης χρονιάς) έχουν μεγάλες εκπτώσεις …
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 11-11-2011, 08:49
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Υπάρχει η τάση να διακομωδούνται απόψεις , όπως επίσης να λαμβάνεται η διατύπωση αυτολεξεί, χωρίς να κατανοείται το περιεχόμενο....
Ασφαλώς και δεν δοκιμάζονται τα όρια των σούπερ σπορ στο γλιστερό στροφιλίκι!!!!
Απλά στην καθημερινότητα το συναντάμε! Και το cbr είναι μακράν το πιο φιλικό στο χρήστη. Επίσης όταν συγκρίνουμε μοτό, δεν αναφερόμαστε στον οδηγό, αλλά θεωρούμε ισάξιους οδηγούς!!! Ανέκαθεν αυτό!
Ακόμα και σε πίστα το cbr με τη φιλικότητά του αλλά και με τη δύναμη και τις άλλες αρετές του , 1ο βγαίνει. Ο Μπούστας έκανε πλάκα στα Μέγαρα τον Σεπτέμβρη σε όλους! Και το R1 του Κοντομάρου ήταν μακράν πιο δυνατό! Αλλά δεν κερδίζει η απόλυτη δύναμη! Καλά το BMW (1 ή 2 που έτρεχαν) δε λέω καν που βρέθηκαν....
Όσο για την τιμή, αφού το SS έπεσε περί τα 7.000€ σε σχέση με όταν ήταν καινούριο, μου βρίσκει κάποιος CBR του 11 (γιατί το 12 βγήκε ήδη άλλο) με 8.000€ ;;;; Γιατί έκανε 15000 περίπου! Και χωρίς το απίστευτο ABS μου κάνει.
Έτσι, για λέμε τα σύκα-σύκα και τη σκάφη - σκάφη!!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 11-11-2011, 14:10
manos bmw Ο/Η manos bmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: BMW R nineT
Μηνύματα: 264
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Φίλε forester άμα μου βρεις ένα περιοδικό μοτοσυκλέτας στον κόσμο που σε συγκριτικό στα supersport μεταξύ CBR1000RR και S1000RR βγάζει το CBR καλύτερο τότε θα σε κεράσω ότι θέλεις. Γιατί εσύ και εγώ μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε αλλά όλα τα περιοδικά σε όλο τον κόσμο δεν μπορεί να κάνουν λάθος. Αυτό που είπες για τον Μπούστα θα συμφωνήσω μαζί σου, απλά θα σε ρωτήσω αν ο Μπούστας οδηγούσε S1000RR, ποιός πιστεύεις ότι θα κέρδιζε; Θέλω να πω ότι ο Μπούστας είναι τόσο καλός οδηγός που ότι και να του δώσεις πρώτος θα βγεί. Μην ξεχνάς όμως ότι τον καλύτερο χρόνο στις Σέρρες τον κάνει ένας Βούλγαρος ( ξεχνάω το ονομά του) με S1000RR. Τέλος στα SUPERSTOCK πέρυσι o Badovini κέρδισε 9 στους 10 αγώνες.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 11-11-2011, 15:24
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manos bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε forester άμα μου βρεις ένα περιοδικό μοτοσυκλέτας στον κόσμο που σε συγκριτικό στα supersport μεταξύ CBR1000RR και S1000RR βγάζει το CBR καλύτερο τότε θα σε κεράσω ότι θέλεις. Γιατί εσύ και εγώ μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε αλλά όλα τα περιοδικά σε όλο τον κόσμο δεν μπορεί να κάνουν λάθος. Αυτό που είπες για τον Μπούστα θα συμφωνήσω μαζί σου, απλά θα σε ρωτήσω αν ο Μπούστας οδηγούσε S1000RR, ποιός πιστεύεις ότι θα κέρδιζε; Θέλω να πω ότι ο Μπούστας είναι τόσο καλός οδηγός που ότι και να του δώσεις πρώτος θα βγεί. Μην ξεχνάς όμως ότι τον καλύτερο χρόνο στις Σέρρες τον κάνει ένας Βούλγαρος ( ξεχνάω το ονομά του) με S1000RR. Τέλος στα SUPERSTOCK πέρυσι o Badovini κέρδισε 9 στους 10 αγώνες.


Έτσι, για λέμε τα σύκα-σύκα και τη σκάφη - σκάφη!!!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 11-11-2011, 20:02
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manos bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε forester άμα μου βρεις ένα περιοδικό μοτοσυκλέτας στον κόσμο που σε συγκριτικό στα supersport μεταξύ CBR1000RR και S1000RR βγάζει το CBR καλύτερο τότε θα σε κεράσω ότι θέλεις. Γιατί εσύ και εγώ μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε αλλά όλα τα περιοδικά σε όλο τον κόσμο δεν μπορεί να κάνουν λάθος. Αυτό που είπες για τον Μπούστα θα συμφωνήσω μαζί σου, απλά θα σε ρωτήσω αν ο Μπούστας οδηγούσε S1000RR, ποιός πιστεύεις ότι θα κέρδιζε; Θέλω να πω ότι ο Μπούστας είναι τόσο καλός οδηγός που ότι και να του δώσεις πρώτος θα βγεί. Μην ξεχνάς όμως ότι τον καλύτερο χρόνο στις Σέρρες τον κάνει ένας Βούλγαρος ( ξεχνάω το ονομά του) με S1000RR. Τέλος στα SUPERSTOCK πέρυσι o Badovini κέρδισε 9 στους 10 αγώνες.
Απόλυτα καλύτερο δεν υπάρχει και αν μου βρεις εσύ περιοδικό που το βγάζει σε κερνάω κι εγώ αντίστοιχα.... Νικητής συγκριτικών, ίσως. Με παραδοχές, προσωπικές γνώμες κλπ.
Αν και με το CBR του 2012 όλα να τα περιμένεις... Για τα υπόλοιπα, άσε να ρίξω μια ματιά και θα συμφωνήσω αργότερα, ή όχι.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 12-11-2011, 06:26
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει η τάση να διακομωδούνται απόψεις , όπως επίσης να λαμβάνεται η διατύπωση αυτολεξεί, χωρίς να κατανοείται το περιεχόμενο....
Ασφαλώς και δεν δοκιμάζονται τα όρια των σούπερ σπορ στο γλιστερό στροφιλίκι!!!!
Απλά στην καθημερινότητα το συναντάμε! Και το cbr είναι μακράν το πιο φιλικό στο χρήστη. Επίσης όταν συγκρίνουμε μοτό, δεν αναφερόμαστε στον οδηγό, αλλά θεωρούμε ισάξιους οδηγούς!!! Ανέκαθεν αυτό!
Ακόμα και σε πίστα το cbr με τη φιλικότητά του αλλά και με τη δύναμη και τις άλλες αρετές του , 1ο βγαίνει. Ο Μπούστας έκανε πλάκα στα Μέγαρα τον Σεπτέμβρη σε όλους! Και το R1 του Κοντομάρου ήταν μακράν πιο δυνατό! Αλλά δεν κερδίζει η απόλυτη δύναμη! Καλά το BMW (1 ή 2 που έτρεχαν) δε λέω καν που βρέθηκαν....
Όσο για την τιμή, αφού το SS έπεσε περί τα 7.000€ σε σχέση με όταν ήταν καινούριο, μου βρίσκει κάποιος CBR του 11 (γιατί το 12 βγήκε ήδη άλλο) με 8.000€ ;;;; Γιατί έκανε 15000 περίπου! Και χωρίς το απίστευτο ABS μου κάνει.
Έτσι, για λέμε τα σύκα-σύκα και τη σκάφη - σκάφη!!!
Από αυτά που γράφεις και μάλιστα τους δίνεις και … σοβαρότητα φαίνεται ότι έχεις υποσυνείδητο πρόβλημα. Από την μια γράφεις για γλιστερά στροφιλίκια και φιλικότητα και από την άλλη φέρνεις άτυχα παραδείγματα με επιλεγμένα αποτελέσματα από αγωνιστικές ομάδες* σε πίστα. Η πλάκα είναι ότι ο εσύ ομολογείς ότι το αγωνιστικό R1 είναι το δυνατότερο, όταν το παραγωγής είναι το πλέον αδύναμο !!! (30 λιγότερα άλογα από S1000 στον τροχό!!!) Άρα οποιαδήποτε αναφορά και αντιστοιχία με μότο παραγωγής είναι άκυρη, να μην πω … αστεία .

Είναι προφανές ότι δεν παρακολουθείς τα αγωνιστικά δρώμενα, γιατί θα γνώριζες τις επιτυχίες της BMW με το S1000RR … αλήθεια γνωρίζεις τι είναι οι αγώνες <<FIM Endurance>> ???

Είναι επίσης προφανές ότι δεν έχεις πάρει ακόμα χαμπάρι τι γίνεται στην κατηγορία. Τα σύγχρονα ηλεκτρονικά βοηθήματα είναι αυτά που επιτρέπουν σε μια τέτοια μοτό να βγάζει στο δρόμο με ασφάλεια και φιλικότητα την δύναμη της και να πηγαίνει γρήγορα και εύκολα…

Δεν γνωρίζεις ούτε τις πωλήσεις που ξεπέρασαν τον στόχο που είχε η BMW και καθιέρωσαν το S1000RR στην κατηγορία.

Απίστευτο ABS έχει το CBR ??? …. Εντάξει, δεν πειράζει ….

Μπορείς να δώσεις τιμές καταλόγου για να δικαιολογήσεις τα …7.000 της έκπτωσης που ισχυρίζεσαι ή όχι???
Συμφώνα με τον (παρά?) λογαριασμό σου το S1000RR πρέπει να είχε τιμή 20.500 !!!
Πάντως εάν έχεις δίκιο να ενημερώσεις και την αντιπροσωπεία για τους λάθος καταλόγους !!! μιας και εκεί γράφει τιμή 16.500(βασική), 1360 ( ABS+DTC), 410 shifter, 240 συναγερμός .

Αλλά είπαμε …εντάξει, δεν πειράζει …

*Τα αγωνιστικά αποτελέσματα, είναι συνδυασμός προσπάθειας όλης της αγωνιστικής ομάδας, με πρωταγωνιστή τον οδηγό.
Εάν εξακολουθήσουμε την (παρά) λογική σου πρέπει να δεχτούμε ότι επί σχεδόν 15 χρόνια όλοι οι Ιάπωνες κατασκευαστές έφτιαχναν σκουπίδια για superbike ( GSXR,R1,CBR-RR,ZX10) επειδή στους αγώνες SBK οι Ιταλοί τους έπαιρναν ( και παίρνουν) τα σώβρακα !!!

BMW S1000RR – blog.ebike.gr

Reply With Quote
  #19  
Παλιό 12-11-2011, 09:47
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Λοιπόν, εμπλέκοντας τους αγώνες έκανα μέγα λάθος και οδηγήθηκε η κουβέντα αλλού...
Στα superbikes η BMW είναι 4η, 5η στα superspor και 2η superstock και πάει λέγοντας.... δε βγαίνει άκρη και είναι η 1η φορά που αναφέρθηκα σε αποτέλεσμα αγώνα ενώ η κουβέντα έχει να κάνει με μοτο παραγωγής.
Στα υπόλοιπα τώρα:
-Ναι το CBR έχει μακράν το καλύτερο ABS και όντας το 1ο που υιοθέτησε τέτοια λύση στην κατηγορία.
-Οι τιμές έχουν πέσει ούτως ή άλλως και πρόπερσι το S 1000 RR φλερτάριζε επικίνδυνα με τα 20000€. Αρα με την προσφορά φέτος είναι (όχι 7500) αλλά 6500 κάτω, θες 6000; ΟΚ.
- Και ποιος έπιασε στο στόμα του Ducati & Aprilia???? Ειδικά σε πίστα!!!!
Το θέμα εδώ είναι μηχανές δρόμου κι εκεί αλλάζουν οι ισορροπίες..... Αυτό είπα εξ αρχής, όπως κι ότι το S 1000 RR (όπως κι όλα τα BMW) είναι ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΑ!
Αυτά

Last edited by forester; 12-11-2011 at 09:48.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 12-11-2011, 14:12
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: BMW S 1000 RR

Πολύ όμορφο streetadiko
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
κρανος xr-1000 dim1150gsa Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 3 31-07-2010 16:51
BMW S 1000 RR... Ακιs Τεχνικά θέματα διάφορα 4 07-07-2010 12:54
1000 ευρώ το πήδημα, ή μήπως όχι;;; skippybi Ανέκδοτα 14 02-06-2010 18:12
GSX-R 1000 K8 Revenant Πωλήσεις μοτοσυκλετών 2 14-02-2010 20:25
ΠΩΛΗΤΑΙ ΚΡΑΝΟΣ SHOEI XR 1000 (S) ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ. Blackstaf Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 4 06-02-2010 22:13


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!