GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Τεχνολογία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 14-05-2013, 02:49
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου δεν υπαρχει αρνητικη και θετικη διαφημιση *ΜΟΝΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ*
και το μαρκετινγκ ειναι τεραστια επιστημη
δες τα πραγματα απο αλλη γωνια ισως και να εχω ενα ψειγμα δικαιου
Δηλαδή η TAKATA θεωρεί τις ανακλήσεις των προβληματικών προϊόντων της … διαφήμιση ??? Τους ρώτησες ???

Δεν είναι ελαττωματικοί οι αερόσακοι που τοποθέτησαν και τώρα αντικαθιστούν οι 6 εταιρίες???
Έχεις στοιχειά ή λέμε <<ότι να΄ναι>>.


<<Δηλαδή οι εταιρίες (Toyota,Nissan,Mazda, GM,BMW,Honda) που ανακαλούν εκατομμύρια αυτοκίνητα, λένε ψέματα και κατηγορούν την κατασκευάστρια εταιρία για ελαττωματικό εξάρτημα στα ψέματα …δηλαδή την συκοφαντούν ….>>
Αντί να απαντήσεις στην ερώτηση, εάν ψεύδονται ή όχι οι εταιρίες για την συγκεκριμένη ανάκληση … το γύρισες στο <<γενικό και αόριστο >>, περί διαφήμισης κ.α.
Μιλάμε λοιπόν για το συγκεκριμένο γεγονός και όχι γενικά για ανακλήσεις του τύπου : <<αναβάθμιση λογισμικού>> ή <<αντικατάσταση αυτοκόλλητου σήματος >> κ.α. (όπου ΔΕΝ θίγεται κάνεις)
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 14-05-2013, 11:35
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

τι ειναι μεγαλυτερη διαφημιση απο το να παραδεχεσαι το σφαλμα σου και να αναλαμβανεις το κοστος?
αν ξερεις εσυ καμια αλλη ευχαριστως να την δεχτω
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 14-05-2013, 11:38
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
τι ειναι μεγαλυτερη διαφημιση απο το να παραδεχεσαι το σφαλμα σου και να αναλαμβανεις το κοστος?
αν ξερεις εσυ καμια αλλη ευχαριστως να την δεχτω


Να τα πάτε βόλτα στο Σούνιο................
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 14-05-2013, 11:43
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Να τα πάτε βόλτα στο Σούνιο................
να παει ο θεολογος στο σουνιο και ολοι με τα 1150 ταιριαζουν στο περιβαλον που εχει πολλα αρχαια
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 15-05-2013, 00:09
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο μερικές φορές ειναι καλο κόλπο γιατι με τις ψευτοαλαγες ο κάθε ιδιοκτήτης κάτι θα αφήσει παραπάνω
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
τι ειναι μεγαλυτερη διαφημιση απο το να παραδεχεσαι το σφαλμα σου και να αναλαμβανεις το κοστος?
αν ξερεις εσυ καμια αλλη ευχαριστως να την δεχτω
Σφάλμα ???
Άρα παραδέχεσαι ότι οι αερόσακοι είχαν πράγματι κατασκευαστικό πρόβλημα, η ανάκληση ήταν επιβεβλημένη και έγινε πραγματική αλλαγή του εξαρτήματος (αερόσακου).
Δεν ήταν ένα <<κόλπο>> και μια <<ψευτο-αλλαγή>> για να <<αφήσει κάτι παραπάνω ο ιδιοκτήτης>> που υποστήριξες στο αρχικό σου ποστ.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 15-05-2013, 00:36
TASOS GS Ο/Η TASOS GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Chalkidiki 40° 14' 38" (40.2439°) north
Μηνύματα: 845
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

να δώσω μια πληροφορία και να σας πω ότι οι αυτοκινητοβιομηχανιες

έχουν ασφαλισμένη την παραγωγή τους υλικό-τεχνικά , όποτε στις ανακλήσεις

που γίνονται το χέρι στην τσέπη το βάζουν οι ασφαλιστικές εταιρίες
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 15-05-2013, 13:06
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σφάλμα ???
Άρα παραδέχεσαι ότι οι αερόσακοι είχαν πράγματι κατασκευαστικό πρόβλημα, η ανάκληση ήταν επιβεβλημένη και έγινε πραγματική αλλαγή του εξαρτήματος (αερόσακου).
Δεν ήταν ένα <<κόλπο>> και μια <<ψευτο-αλλαγή>> για να <<αφήσει κάτι παραπάνω ο ιδιοκτήτης>> που υποστήριξες στο αρχικό σου ποστ.
οπως καταλαβες δεν ειχε πουθενα παρουσιαστει καποιο ανθρωπινο ατυχημα απο την εν λογω και σε εισαγωγικα αλαγη που προτιθεται να κανει η εταιρεια
και δεν νομιζω στα συνεργεια του εξωτερικου να ειναι ο πελατης πανω απο τον μηχανικο
οι ανθρωποι θα πανε τα οχηματα τους θα γινει η επισκευη και θα ενημερωθουν για τυχον αλαγες που χρειαζονται επιπλεον λογο φυσιολογικης φθορα των αυτοκινητων και που μαλον σαν μη μηχανικοι δεν θα ειχαν καταλαβει
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 15-05-2013, 13:38
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

οι εταιριες ειδικα οι Ιαπωνικες θα ηθελαν να βγαζουν right first time και εχουν επενδυση πολλα χρονια στην επιτευξη αυτου, αλλα λογω οτι περνουν κομματια απο 1000δες εταιριες για να κανουν στην πλειοψηφια τους απλα την συναρμολογηση μιας και πλεον αυτο ειναι αποδεκτο για την επιτευξη του χαμηλοτερου κοστους σε συναρτηση με την ποιοτητα...αυτα τα προβληματα συμβαινουν...

Πολλες φορες τα προβληματα δεν εχουν να κανουν με κακη ποιοτητα αλλα με κακο σχεδιασμο τους εξαρτηματος εξ αρχης...

Απο εκει και περα οποια στραβη καλυπτεται απο τις ασφαλιστικες συνηθως...ή μετακυλιεται στον προμυθευτη απο την μαμα εταιρια βλεπε BMW...αυτο συμπεριλαμβανει ακομα και τις εργατοωρες που θα ξοδευτουν για την αποκατασταση των προβληματων...

Σε καμια εταιρια δεν μπορει αυτο να αποτελεσει διαφημιση...αλλα υπευθυνοτητα εναντι του πελατη τους σιγουρα...
Επισης ολες οι σοβαρες εταιριες και φυσικα δεν περιμενουν να σκοτωθει καποιος για να ενεργησουν μιας και ετσι οι καταδικες θα ειναι Τεραστιες...
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 16-05-2013, 03:38
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
οπως καταλαβες δεν ειχε πουθενα παρουσιαστει καποιο ανθρωπινο ατυχημα ...Ψεύδεσαι ενσυνείδητα ή γράφεις ότι σου έρχεται???


...απο την εν λογω και σε εισαγωγικα αλαγη (Εννοείς : επισκευή του αυτοκινήτου με αλλαγή του ελαττωματικού εξαρτήματος- αερόσακου) που προτιθεται να κανει η εταιρεια

και δεν νομιζω στα συνεργεια του εξωτερικου να ειναι ο πελατης πανω απο τον μηχανικο
...
Τι εννοείς ? Ότι θα τον κοροϊδέψουν?
...αφού όπως λες πρόθεση είναι η <<αλλαγή>> … δηλαδή η ψευτο-αλλαγή => μούφα αλλαγή =>άπατη αλλαγή => … σκέτη άπατη !!!
!!!Ωραία, μάθαμε ότι ΟΛΑ τα συνεργεία των επισήμων αντιπροσωπειών στο εξωτερικό (δηλαδή στο 99,5% του πλανήτη) είναι απατεώνες (!!!) γιατί οι πελάτες << δεν είναι πάνω από τον μηχανικό>> , οπότε δεν αντιλαμβάνονται την <<σε εισαγωγικά αλλαγή>> που <<προτίθεται να κάνει η εταιρία>> !!!
...Σπουδαία !!!


οι ανθρωποι θα πανε τα οχηματα τους θα γινει η επισκευη (εδώ η επισκευή δεν έχει εισαγωγικά ???) και θα ενημερωθουν για τυχον αλαγες που χρειαζονται επιπλεον λογο φυσιολογικης φθορα των αυτοκινητων και που μαλον σαν μη μηχανικοι δεν θα ειχαν καταλαβει
Καλά, επίτηδες δίνεις ρεσιτάλ αντίφασης ???

Έχεις την ικανότητα να αντιληφτείς ότι αυτά που γράφεις τα διαβάζουν χιλιάδες συμπολίτες - συμφορουμίτες ?...
Έστω ΕΝΑΣ να πιστέψει αυτά που γράφεις, δηλαδή ότι οι ανακλήσεις είναι <<κόλπο>> για να του <<πάρουν κάτι παραπάνω>>, και στην επομένη ανάκληση του οχήματος του σκεφτεί : << να πάνε να γ….θουνε που νομίζουν ότι θα μου τα πάρουν, σιγά μην πατήσω στην αντιπροσωπεία για την <<ψευτοαλλαγή>> …
....και τότε πιθανώς να αντιμετωπίσει πρόβλημα...
Μπορείς να καταλάβεις ότι δεν είναι σωστό να παίζεις με τις πιθανότητες της ζωής ή της οικονομικής κατάστασης συνανθρώπου μας ???...
... εάν ΝΑΙ καλώς … εάν ΟΧΙ συνέχισε τις αρλούμπες.
Εγώ δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Last edited by TEOSS; 16-05-2013 at 03:43.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 16-05-2013, 11:51
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Η BMW ανακαλεί 220.000 αυτοκίνητα σε όλο τον κόσμο

Εγω εχω μια γνώμη
Ισως αρχικά να μην την διατύπωσα σωστά για εσένα
Το δέχομαι !!!!
Αλλα δεν αποκαλεσα ποτε κανένα με τα κοζμητικα επίθετα που αναφέρες
Αυτα τα εγραψες εσυ !!!!!
Επειτα μένω σταθερός στην θέση μου στο ότι οι ανακλησεις εκτός απο την Αλαγη επισκευή τμηματικά η ολοκληρωτικά του ανταλακτικου ειναι σίγουρο ότι δημιουργούν και μια επιπλέον κίνηση (τζίρου) στα μαγαζιά
Ακόμα θα ήθελα να πω οτι οι μεγάλες εταιρείες στατιστικά, δομικά λάθη που θα φέρουν σοβαρό ατύχημα στον χρήστη δεν κάνουν σε υποδυεστερα όμως τμήματα μπορεί να κάνουν
Και όταν γίνετε το λάθος έστω και σε οχήματα που λειτουργούν χρόνια κάνουν επειδηξη της δύναμης τους άνακαλωνταστα και αντέχουν την αρνητική διαφήμιση ξέρωντας οτι στο τέλος θα τους κάνει καλο και στην εικόνα τους και κατεπεκτασιν και στις πωλήσεις τους
Αυτο πιστεύω εγω
Και όσο αφορά για την ικανότητα μου να αντιληφθω γενικώς τα πράγματα θέλω να σου πω οτι έχεις δίκιο για την υπόνοια που αφήσες
Σαν άνθρωπος που είμαι και όχι θεός εχω και εγω τα σκαμπανεβάσματα μου σε όλους τους τομείς
Ομως να είσαι σίγουρος οτι θα προσπαθήσω όσο μπορω να το ελαχιστοποίησω

Last edited by phoenix; 16-05-2013 at 11:52.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!