GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 30-09-2013, 15:22
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ σε οτι ποιο πάνω αναφέρεις με μια επιφύλαξη για το αν έχουμε δημοκρατία ,αλλα θα μου άρεσε να ακούσω αν θες απο εσένα που έχεις και μια ευχέρεια στο γραπτό λόγο τις αρχές του κομ#####σμού
το εχω δηλωσει παμπολες φορες, αντιπαθω οτιδηποτε γερνει αριστερα πλην των αριστερων στροφων που με εμπνεουν για καποιο λογο.
Η αριστερα σε ολοκληρο τον κοσμο ευθυνεται για μηδενικη αναπτυξη και φτωχεια.
Ακομα και η πλουσιοτατη Σ.Ενωση μεχρι το 1990 ηταν μια φτωχη χωρα για τους κατοικους της αφου τα κερδη απο το πετρελαιο του καυκασου, το αεριο, το σιταρι (κυριος προμηθευτης ολης της ευρωπης μεχρι το 1992), τα οπλα κ.α δεν περναγαν ΠΟΤΕ στον κοσμο.....το 1989 δε με την πτωση του τειχους ηταν υπο χρεωκοπια σαν κι εμας σημερα...........
Δεν υπαρχει ουτε μια χωρα με αντιθετη γραμμη......ενα πιατο φαι, καλες υγειονομικες υπηρεσιες και τα υπολοιπα στον παγο.

Αν μου βρεις ΜΙΑ χωρα με αντίθετα αποτελεσματα θα σου ειμουν ευγνωμων....

επισης και χωρις παρεξηγηση θεωρω τους βαμμενους αριστερους ''τεμπεληδες'' διοτι τα περιμενουν ΟΛΑ απο το κρατος.........εκεινοι απο δουλεια δεν θελουν να ξερουν. Υπαρχουν βεβαια και οι εξαιρεσεις.

Μην με ρωτησεις για την Ελαλδα, ανηγεις το γουγλη πας ''εθνικος διχασμος 1915'' και ''εμφυλιος στην Ελλαδα'' και διαβαζεις απο την Βικιπεδια μεχρι τον αριστερο διανοουμενο Τακη Φωτοπουλο... και οτι θελεις κρατεις.

Υ.Γ. αν ημουν πιο εξυπνος τα χρονια που ανηκα στο ΠΑΣΟΚ και ειχα καταλαβει οτι το μοιρασμα της πασοις φυσεως οικονομικης κι επαγγελματικης (Δ.Υ) πιτας μοιραζονταν 65-30-5 (ΠΑΣΟΚ-αριστερα-ΝΔ) με αποτελεσμα αυτο που που βιωνουμε σημερα θα την ειχα κανει πολυ νωριτερα απο το κομμα.


Last edited by GeorgeP; 30-09-2013 at 15:29.
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 30-09-2013, 15:24
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
το εχω δηλωσει παμπολες φορες, αντιπαθω οτιδηποτε γερνει αριστερα πλην των αριστερων στροφων που με εμπνεουν για καποιο λογο.
Η αριστερα σε ολοκληρο τον κοσμο ευθυνεται για μηδενικη αναπτυξη και φτωχεια.
Ακομα και η πλουσιοτατη Σ.Ενωση μεχρι το 1990 ηταν μια φτωχη χωρα για τους κατοικους της αφου τα κερδη απο το πετρελαιο του καυκασου, το αεριο, το σιταρι (κυριος προμηθευτης ολης της ευρωπης μεχρι το 1992), τα οπλα κ.α δεν περναγαν ΠΟΤΕ στον κοσμο.....το 1989 δεν με την πτωση του τειχους ηταν υπο χρεωκοπια σαν κι εμας σημερα...........
Δεν υπαρχει ουτε μια χωρα με αντιθετη γραμμη......ενα πιατο φαι, καλες υγειονομικες υπηρεσιες και τα υπολοιπα στον παγο.

Αν μου βρεις ΜΙΑ χωρα με αντίθετα αποτελεσματα θα σου ειμουν ευγνωμων....

Μην με ρωτησεις για την Ελαλδα, ανηγεις το γουγλη πας ''εμφυλιος στην Ελλαδα'' και διαβαζεις απο την Βικιπεδια μεχρι τον αριστερο διανοουμενο Τακη Φωτοπουλο... και οτι θελεις κρατεις.
Ευχαριστω πολυ
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 30-09-2013, 15:25
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Με συγχωρείς αλλα εγω που δεν ειμαι πολιτικος συντάκτης το πρωτο που εκανα οταν ακουσα για την συλληψη ηταν να βαλω τα γελια........
...Οσο κι αν ποναει εσενα και μερικους αλλους η χωρα αυτη εχει και κυβερνηση, εχει και νομους, εχει και Δημοκρατια.........και μαλιστα η τελευταια δεν ειναι ΑΣΥΔΩΤΗ οπως ηταν τα τελευταια 35 χρονια.
Γιώργο... ήμαρτον! Σε λίγο θα με πεις και Χρυσαυγίτη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP... και μαλιστα η τελευταια δεν ειναι ΑΣΥΔΩΤΗ
Να υποθέσω ότι ανήκεις στο συγκεκριμένο πολιτικό χώρο της Ν.Δ. ή του ΠΑΣΟΚ;
Όμως αγαπητέ μου να σε ενημερώσω ότι η ασυδοσία της συγκεκριμένης κυβέρνησης δεν έχει ιστορικό προηγούμενο. Η μασαμπούκα που πέφτει ΣΗΜΕΡΑ (λόγου χάρη), στην Υγεία είναι ατέρμονη!!
Το ξεπούλημα που δρομολογήθηκε από ΤΑΙΠΕΔ του (εικάζω) κόμματός σου, ξεπερνά σε μέγεθος προδοσίας, ακόμα και το επίπεδο του Εφιάλτη

Αν γράφουμε λοιπόν... έτσι για να γεμίζουμε σελίδες στο forum, τότε να το δηλώσουμε κιόλας, για να συμβιβαστούμε με το γεγονός...και να χαρακτηρίσουμε τελικά το tread... υπερφίαλο.

Και αν λες ότι
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP... ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ
συγγνώμη φίλε μου αλλά εγώ και πάααρα πολλοί άλλοι ακόμα εδώ μέσα ...δεν ήμασταν παρόντες στο εν λόγω "πάρτι" των ημεδαπών ταγματασφαλιτών της τρόικας.

Σε κάθε περίπτωση και ενώ ξεκινήσαμε καλά στο εν λόγω thread, ως συνήθως ο ιός τoυ "MONO EGO EXO DIKIO" ξεχείλωσε το θέμα.
Με απλά λόγια, αν συνεχιστεί η αμετροέπεια ορισμένων, τότε θα πρέπει να αποχωρήσω από το συγκεκριμένο thread.

Και για την ιστορία... (δίχως να αναφέρομαι σε συγκεκριμένα πρόσωπα) κανείς κρυφοχρυσαυγίτης καιγενικά ουδείς κρυφο...(γενικώς) , δεν θα μπορέσει να με παρουσιάσει ποτέ ... ως όμοιό του, πολύ απλά διότι έχω αποδείξει με τις γραφές μου το ποιός είμαι (2.300 δημοσιευμένα άρθρα, χιλιάδες ώρες ζωντανών εκπομπών, αμέτρητες εκδόσεις)

Last edited by VILLY; 30-09-2013 at 15:28.
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 30-09-2013, 15:44
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο... ήμαρτον! Σε λίγο θα με πεις και Χρυσαυγίτη!


Να υποθέσω ότι ανήκεις στο συγκεκριμένο πολιτικό χώρο της Ν.Δ. ή του ΠΑΣΟΚ;
Όμως αγαπητέ μου να σε ενημερώσω ότι η ασυδοσία της συγκεκριμένης κυβέρνησης δεν έχει ιστορικό προηγούμενο. Η μασαμπούκα που πέφτει ΣΗΜΕΡΑ (λόγου χάρη), στην Υγεία είναι ατέρμονη!!
Το ξεπούλημα που δρομολογήθηκε από ΤΑΙΠΕΔ του (εικάζω) κόμματός σου, ξεπερνά σε μέγεθος προδοσίας, ακόμα και το επίπεδο του Εφιάλτη

Αν γράφουμε λοιπόν... έτσι για να γεμίζουμε σελίδες στο forum, τότε να το δηλώσουμε κιόλας, για να συμβιβαστούμε με το γεγονός...και να χαρακτηρίσουμε τελικά το tread... υπερφίαλο.

Και αν λες ότι

συγγνώμη φίλε μου αλλά εγώ και πάααρα πολλοί άλλοι ακόμα εδώ μέσα ...δεν ήμασταν παρόντες στο εν λόγω "πάρτι" των ημεδαπών ταγματασφαλιτών της τρόικας.

Σε κάθε περίπτωση και ενώ ξεκινήσαμε καλά στο εν λόγω thread, ως συνήθως ο ιός τoυ "MONO EGO EXO DIKIO" ξεχείλωσε το θέμα.
Με απλά λόγια, αν συνεχιστεί η αμετροέπεια ορισμένων, τότε θα πρέπει να αποχωρήσω από το συγκεκριμένο thread.

Και για την ιστορία... (δίχως να αναφέρομαι σε συγκεκριμένα πρόσωπα) κανείς κρυφοχρυσαυγίτης καιγενικά ουδείς κρυφο...(γενικώς) , δεν θα μπορέσει να με παρουσιάσει ποτέ ... ως όμοιό του, πολύ απλά διότι έχω αποδείξει με τις γραφές μου το ποιός είμαι (2.300 δημοσιευμένα άρθρα, χιλιάδες ώρες ζωντανών εκπομπών, αμέτρητες εκδόσεις)
Δεν μπορω να συνομιλω με εναν ανθρωπο ο οποιος εχει δηλωσει ''αντικυβερνητικος'' και ως εκ τουτου αμφισβητει τα παντα, λεει στα παντα οχι και δεν πιστευει κανεναν και πουθενα....δεν υπαρχει λογος.

Να σου απαντησω μονον στο δευτερο σκελος, αν και το εχω δηλωσει πολλακις, οργανωθηκα στον Ρ.φεραιο καπου εκει το 1976-77, μεταπηδησα στην ΚΝΕ και τελος κατεληξα στο ΠΑΣΟΚ. Ολα αυτα επισημα με χαρτια παπα και κουμπαρο.
Στο ΠΑΣΟΚ εμεινα μεχρι το 1991 αν θυμαμαι καλα κι εφυγα διοτι μου ζητησαν να κατεβασω σε απεργια συναδελφους μου απο αλλη εταιρεια πραγμα το οποιο θα συνεβαλε στην επαγγελματικη μου αποκατασταση (θα με εκαναν Δ.Υ.αφου θα ημουν καλος πρασινοφρουρος).
Σημερα, και μετα απο το ρεζιλικι του ΠΑΣΟΚ το 2009-2011 οπου περιμενα να κανει πραγματικοτητα ο ΓΑΠ αυτα που εξηγειλε (οχι το ''λεφτα υπαρχουν'' αυτο δεν με ενδιεφερε), δλδ κλεισιμο Οργανισμων, απολυσεις Δ.Υ κ.α. προς εξυγιανση της οικονομιας (τα οποια αν ειχαν γινει μαλλον δεν θα υποφεραμε ΟΛΟΙ και ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ), υποστηριζω και ψηφιζω αυτον/αυτους οι οποιοι οτι λενε το κανουν, δεν επηρεαζονται απο απεργιες, συλλαλητηρια κ.α ηλιθιες κι αντιοικονομικες ενεργειες, κοιταζει τον ιδιωτικο τομεα διοτι μονον αυτος φερνει αναπτυξη με την αρογη της ΕΕ και τυο κρατους κι οχι το αντιθετο. με αυτον ο οποιος δεν υποσχεται για να εκλεγει κ.λ.π........

Απεχθανομαι τα ακρα και το εμισθο καθισιο των αριστερων και αυτων που ''αγωνιζονται'' για να ξαναπαμε πισω κοιτωντας την τσεπη τους κι αγνοωντας, οι βολεψακηδες, οτι αυτο απαιτει χρηματα που δεν εχει η χωρα και δεν προκειται να τα ξαναβρει μεσω δανεισμου......ΠΟΤΕ.
Απο εδω και στο εξης μονον δουλεια, δουλεια και δουλεια........

....με αυτον ειμαι......
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 30-09-2013, 15:55
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ υποστηρικτής της Χ.Α.
Πως θα στηριχθούν κατηγορίες με στοιχεία είναι το θέμα.

Δεν είμαι νομικός, εδώ υπάρχουν νομικοί, ας πουν την γνώμη τους. Χθες με φίλο νομικό που κουβέντιαζα το θέμα, τα ίδια μου έλεγε.

Αυτό που με τρέλανε τελείως είναι το ΞΕΣΑΛΩΜΑ των ΜΜΕ. Ξεσάλωμα πραγματικό. Έβγαζαν πορίσματα, δίκαζαν, ανέβαζαν πρωθυπουργούς, κατέβαζαν άλλους, νικήσαμε είπε κάποιος, κλπ κλπ όλοι το είδαμε.
Ξενέρωσα
Ειδικά ο Πρε......ης ξεσάλωσε. Η γνώμη μου είναι ότι εκεί πρέπει να μπει δικαστής και να σκίσει ποπούς. Κανονικό σκίσιμο. Μερικοί δημοσιογράφοι για εμένα είναι επικίνδυνοι. Βάζουν μία κοινωνική ομάδα, απέναντι σε άλλη. Για εμένα είναι ``πρωταγωνιστές`` εμφυλίου πολέμου. Άρα δεν έχουν διαφορά από σφαγιαστές

Η ΧΑ θα μειωθεί μόνο εάν τα δημοκρατικά κόμματα κάνουν πολιτική, πάνω στα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ προβλήματα του λαού. Πραγματικό πρόβλημα είναι ότι παίρνεις 600ε και θες 700ε για ρεύμα, νερό, τηλ. Πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ζεσταθείς. Ότι θα αρρωστήσει το παιδί σου και δεν θα του παρέχεις φάρμακα. Ότι θα κλείσει το μαγαζί σου από υπερ-φορολόγηση. Το παραεμπόριο κ δεν εννοώ τα παιδιά με τις λουί βιτόν. Το κακό δημόσιο. Ότι με 0 εισόδημα αλλά με 150τμ σπίτι (το έφτιαξες όταν είχες εισόδημα ρε παιδί ή στο έδωσε ο πατέρας σου, να το πουλήσεις) πρέπει να δώσεις 1500ε εφορία, και 2000ε εάν αύριο δεν κλείσει η τρύπα. Όχι στα νούμερα, 3% που έγινε 0,3% και σε πάνελ καναλιών. Ούτε να εκφράζουν πικρία για όόόλα αυτά που περνά ο κόσμος. Δεν είναι στην βουλή για να αισθάνονται (Θυμάμαι κ γελάω το Γρ τύπου Προθυπουργού που έκανε δηλώσεις για πικρία). Είναι για να κάνουν πράξεις. Πρέπει να παράγουν εμπιστοσύνη. Κάθε τι άλλο μόνο θα την δυναμώνει. Όχι μόνο την ΧΑ αλλά και την αναρχία.
Αυτά τα λίγα από εμένα. Καλό είναι να κρατήσουμε όλοι ένα επίπεδο, γιατί σε άλλα θέματα ξεφύγαμε. Λίγο πολύ όλοι εδώ είναι σωστά παιδιά και τίμια, οπότε δεν μας αξίζει ο διχασμός. Όπως άλλωστε κάνουμε συνέχεια.

Πάντως για την ιστορία, η ``αλλαγή`` σε τομείς με σειρά, τάξη, αξιολόγηση (το λέω βάση της δουλειάς μου, κ ονόματα μπορώ να πω) δεν γίνεται. Αυτοί που με στοιχεία έχουν κάνει λάθη, έχουν χρεώσει άδικα το δημόσιο, έχουν κουράσει τους πολίτες και κάποιοι έχουν γίνει πλούσιοι, είναι ακόμη ελεγκτές των υπολοίπων με περισσότεροι δύναμη.
Και για να γελάσουμε: Η Πι...η τώρα γνώρισε από τις φωτογραφίες ποιος της έκανε κίνηση ότι θα την σκοτώσει. Έλεος, μέσα στην βουλή ήταν κάθε μέρα μαζί, δεν τον γνώρισε?
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 30-09-2013, 15:55
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορω να συνομιλω με εναν ανθρωπο ο οποιος εχει δηλωσει ''αντικυβερνητικος'' και ως εκ τουτου αμφισβητει τα παντα, λεει στα παντα οχι και δεν πιστευει κανεναν και πουθενα....δεν υπαρχει λογος.

Να σου απαντησω μονον στο δευτερο σκελος, αν και το εχω δηλωσει πολλακις, οργανωθηκα στον Ρ.φεραιο καπου εκει το 1976-77, μεταπηδησα στην ΚΝΕ και τελος κατεληξα στο ΠΑΣΟΚ. Ολα αυτα επισημα με χαρτια παπα και κουμπαρο.
Στο ΠΑΣΟΚ εμεινα μεχρι το 1991 αν θυμαμαι καλα κι εφυγα διοτι μου ζητησαν να κατεβασω σε απεργια συναδελφους μου απο αλλη εταιρεια πραγμα το οποιο θα συνεβαλε στην επαγγελματικη μου αποκατασταση (θα με εκαναν Δ.Υ.αφου θα ημουν καλος πρασινοφρουρος).
Σημερα, και μετα απο το ρεζιλικι του ΠΑΣΟΚ το 2009-2011 οπου περιμενα να κανει πραγματικοτητα ο ΓΑΠ αυτα που εξηγειλε (οχι το ''λεφτα υπαρχουν'' αυτο δεν με ενδιεφερε), δλδ κλεισιμο Οργανισμων, απολυσεις Δ.Υ κ.α. προς εξυγιανση της οικονομιας (τα οποια αν ειχαν γινει μαλλον δεν θα υποφεραμε ΟΛΟΙ και ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ), υποστηριζω και ψηφιζω αυτον/αυτους οι οποιοι οτι λενε το κανουν, δεν επηρεαζονται απο απεργιες, συλλαλητηρια κ.α ηλιθιες κι αντιοικονομικες ενεργειες, κοιταζει τον ιδιωτικο τομεα διοτι μονον αυτος φερνει αναπτυξη με την αρογη της ΕΕ και τυο κρατους κι οχι το αντιθετο. με αυτον ο οποιος δεν υποσχεται για να εκλεγει κ.λ.π........

Απεχθανομαι τα ακρα και το εμισθο καθισιο των αριστερων και αυτων που ''αγωνιζονται'' για να ξαναπαμε πισω κοιτωντας την τσεπη τους κι αγνοωντας, οι βολεψακηδες, οτι αυτο απαιτει χρηματα που δεν εχει η χωρα και δεν προκειται να τα ξαναβρει μεσω δανεισμου......ΠΟΤΕ.
Απο εδω και στο εξης μονον δουλεια, δουλεια και δουλεια........

....με αυτον ειμαι......
Τώρα το πάμε σωστά και σε συγχαίρω τόσο για την ειλικρίνεια σου , όσο και για την αγωνιστική σου πορεία.

Μια διόρθωση θα κάνω μόνο στα λεγόμενά σου.
Δεν έχω δηλώσει αντικυβερνητικός, ούτε αντεξουσιαστής, ούτε αντιαναρχικός, αντικο#####στής ... κλπ
Απλά θεωρώ (μεταξύ πολλών άλλων) ότι το λειτούργημα του δημοσιογράφου πρέπει να είναι παγίως και αντικυβερνητικό υπό την έννοια του μη "φιλοκυβερνητικού", ήτοι ... "τα παίρνω".
Είναι κουραστικό να γράφεις τα ίδια και τα ίδια σε ένα thread και κατανοώ και την δυσκολία των συνφορουμιτών που για να έχουν σαφή εικόνα πρέπει να διαβάζουν πολλά. Όμως στα ποστ μου έχω εξηγήσει καθαρά τι είδους αγωνιστικής και μάχιμης δημοσιογραφίας κάνω, όπως έχω ομοίως διατυπώσει ξεκάθαρα ότι ως δημοσιογράφος ΔΕΝ ανήκω σε κανένα πολικό χώρο.
Αυτό δεν είναι άλλωστε αυτο που ζητάτε οι πολίτες από ένα δημοσιογράφο και μάλιστα εκδότη-δημοσιογράφο;

Last edited by VILLY; 30-09-2013 at 15:58.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 30-09-2013, 15:57
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ υποστηρικτής της Χ.Α.
Πως θα στηριχθούν κατηγορίες με στοιχεία είναι το θέμα.

Δεν είμαι νομικός, εδώ υπάρχουν νομικοί, ας πουν την γνώμη τους. Χθες με φίλο νομικό που κουβέντιαζα το θέμα, τα ίδια μου έλεγε.

Αυτό που με τρέλανε τελείως είναι το ΞΕΣΑΛΩΜΑ των ΜΜΕ. Ξεσάλωμα πραγματικό. Έβγαζαν πορίσματα, δίκαζαν, ανέβαζαν πρωθυπουργούς, κατέβαζαν άλλους, νικήσαμε είπε κάποιος, κλπ κλπ όλοι το είδαμε.
Ξενέρωσα
Ειδικά ο Πρε......ης ξεσάλωσε. Η γνώμη μου είναι ότι εκεί πρέπει να μπει δικαστής και να σκίσει ποπούς. Κανονικό σκίσιμο. Μερικοί δημοσιογράφοι για εμένα είναι επικίνδυνοι. Βάζουν μία κοινωνική ομάδα, απέναντι σε άλλη. Για εμένα είναι ``πρωταγωνιστές`` εμφυλίου πολέμου. Άρα δεν έχουν διαφορά από σφαγιαστές

Η ΧΑ θα μειωθεί μόνο εάν τα δημοκρατικά κόμματα κάνουν πολιτική, πάνω στα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ προβλήματα του λαού. Πραγματικό πρόβλημα είναι ότι παίρνεις 600ε και θες 700ε για ρεύμα, νερό, τηλ. Πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ζεσταθείς. Ότι θα αρρωστήσει το παιδί σου και δεν θα του παρέχεις φάρμακα. Ότι θα κλείσει το μαγαζί σου από υπερ-φορολόγηση. Το παραεμπόριο κ δεν εννοώ τα παιδιά με τις λουί βιτόν. Το κακό δημόσιο. Ότι με 0 εισόδημα αλλά με 150τμ σπίτι (το έφτιαξες όταν είχες εισόδημα ρε παιδί ή στο έδωσε ο πατέρας σου, να το πουλήσεις) πρέπει να δώσεις 1500ε εφορία, και 2000ε εάν αύριο δεν κλείσει η τρύπα. Όχι στα νούμερα, 3% που έγινε 0,3% και σε πάνελ καναλιών. Ούτε να εκφράζουν πικρία για όόόλα αυτά που περνά ο κόσμος. Δεν είναι στην βουλή για να αισθάνονται (Θυμάμαι κ γελάω το Γρ τύπου Προθυπουργού που έκανε δηλώσεις για πικρία). Είναι για να κάνουν πράξεις. Πρέπει να παράγουν εμπιστοσύνη. Κάθε τι άλλο μόνο θα την δυναμώνει. Όχι μόνο την ΧΑ αλλά και την αναρχία.
Αυτά τα λίγα από εμένα. Καλό είναι να κρατήσουμε όλοι ένα επίπεδο, γιατί σε άλλα θέματα ξεφύγαμε. Λίγο πολύ όλοι εδώ είναι σωστά παιδιά και τίμια, οπότε δεν μας αξίζει ο διχασμός. Όπως άλλωστε κάνουμε συνέχεια.

Πάντως για την ιστορία, η ``αλλαγή`` σε τομείς με σειρά, τάξη, αξιολόγηση (το λέω βάση της δουλειάς μου, κ ονόματα μπορώ να πω) δεν γίνεται. Αυτοί που με στοιχεία έχουν κάνει λάθη, έχουν χρεώσει άδικα το δημόσιο, έχουν κουράσει τους πολίτες και κάποιοι έχουν γίνει πλούσιοι, είναι ακόμη ελεγκτές των υπολοίπων με περισσότεροι δύναμη.
Και για να γελάσουμε: Η Πι...η τώρα γνώρισε από τις φωτογραφίες ποιος της έκανε κίνηση ότι θα την σκοτώσει. Έλεος, μέσα στην βουλή ήταν κάθε μέρα μαζί, δεν τον γνώρισε?
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 30-09-2013, 16:02
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ υποστηρικτής της Χ.Α.
Πως θα στηριχθούν κατηγορίες με στοιχεία είναι το θέμα.

Δεν είμαι νομικός, εδώ υπάρχουν νομικοί, ας πουν την γνώμη τους. Χθες με φίλο νομικό που κουβέντιαζα το θέμα, τα ίδια μου έλεγε.

Αυτό που με τρέλανε τελείως είναι το ΞΕΣΑΛΩΜΑ των ΜΜΕ. Ξεσάλωμα πραγματικό. Έβγαζαν πορίσματα, δίκαζαν, ανέβαζαν πρωθυπουργούς, κατέβαζαν άλλους, νικήσαμε είπε κάποιος, κλπ κλπ όλοι το είδαμε.
Ξενέρωσα
Ειδικά ο Πρε......ης ξεσάλωσε. Η γνώμη μου είναι ότι εκεί πρέπει να μπει δικαστής και να σκίσει ποπούς. Κανονικό σκίσιμο. Μερικοί δημοσιογράφοι για εμένα είναι επικίνδυνοι. Βάζουν μία κοινωνική ομάδα, απέναντι σε άλλη. Για εμένα είναι ``πρωταγωνιστές`` εμφυλίου πολέμου. Άρα δεν έχουν διαφορά από σφαγιαστές

Η ΧΑ θα μειωθεί μόνο εάν τα δημοκρατικά κόμματα κάνουν πολιτική, πάνω στα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ προβλήματα του λαού. Πραγματικό πρόβλημα είναι ότι παίρνεις 600ε και θες 700ε για ρεύμα, νερό, τηλ. Πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ζεσταθείς. Ότι θα αρρωστήσει το παιδί σου και δεν θα του παρέχεις φάρμακα. Ότι θα κλείσει το μαγαζί σου από υπερ-φορολόγηση. Το παραεμπόριο κ δεν εννοώ τα παιδιά με τις λουί βιτόν. Το κακό δημόσιο. Ότι με 0 εισόδημα αλλά με 150τμ σπίτι (το έφτιαξες όταν είχες εισόδημα ρε παιδί ή στο έδωσε ο πατέρας σου, να το πουλήσεις) πρέπει να δώσεις 1500ε εφορία, και 2000ε εάν αύριο δεν κλείσει η τρύπα. Όχι στα νούμερα, 3% που έγινε 0,3% και σε πάνελ καναλιών. Ούτε να εκφράζουν πικρία για όόόλα αυτά που περνά ο κόσμος. Δεν είναι στην βουλή για να αισθάνονται (Θυμάμαι κ γελάω το Γρ τύπου Προθυπουργού που έκανε δηλώσεις για πικρία). Είναι για να κάνουν πράξεις. Πρέπει να παράγουν εμπιστοσύνη. Κάθε τι άλλο μόνο θα την δυναμώνει. Όχι μόνο την ΧΑ αλλά και την αναρχία.
Αυτά τα λίγα από εμένα. Καλό είναι να κρατήσουμε όλοι ένα επίπεδο, γιατί σε άλλα θέματα ξεφύγαμε. Λίγο πολύ όλοι εδώ είναι σωστά παιδιά και τίμια, οπότε δεν μας αξίζει ο διχασμός. Όπως άλλωστε κάνουμε συνέχεια.

Πάντως για την ιστορία, η ``αλλαγή`` σε τομείς με σειρά, τάξη, αξιολόγηση (το λέω βάση της δουλειάς μου, κ ονόματα μπορώ να πω) δεν γίνεται. Αυτοί που με στοιχεία έχουν κάνει λάθη, έχουν χρεώσει άδικα το δημόσιο, έχουν κουράσει τους πολίτες και κάποιοι έχουν γίνει πλούσιοι, είναι ακόμη ελεγκτές των υπολοίπων με περισσότεροι δύναμη.
Και για να γελάσουμε: Η Πι...η τώρα γνώρισε από τις φωτογραφίες ποιος της έκανε κίνηση ότι θα την σκοτώσει. Έλεος, μέσα στην βουλή ήταν κάθε μέρα μαζί, δεν τον γνώρισε?
Σωστά μιλάς και εσυ
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 30-09-2013, 16:26
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
το εχω δηλωσει παμπολες φορες, αντιπαθω οτιδηποτε γερνει αριστερα πλην των αριστερων στροφων που με εμπνεουν για καποιο λογο.
Η αριστερα σε ολοκληρο τον κοσμο ευθυνεται για μηδενικη αναπτυξη και φτωχεια.
Ακομα και η πλουσιοτατη Σ.Ενωση μεχρι το 1990 ηταν μια φτωχη χωρα για τους κατοικους της αφου τα κερδη απο το πετρελαιο του καυκασου, το αεριο, το σιταρι (κυριος προμηθευτης ολης της ευρωπης μεχρι το 1992), τα οπλα κ.α δεν περναγαν ΠΟΤΕ στον κοσμο.....το 1989 δε με την πτωση του τειχους ηταν υπο χρεωκοπια σαν κι εμας σημερα...........
Δεν υπαρχει ουτε μια χωρα με αντιθετη γραμμη......ενα πιατο φαι, καλες υγειονομικες υπηρεσιες και τα υπολοιπα στον παγο.

Αν μου βρεις ΜΙΑ χωρα με αντίθετα αποτελεσματα θα σου ειμουν ευγνωμων....
επισης και χωρις παρεξηγηση θεωρω τους βαμμενους αριστερους ''τεμπεληδες'' διοτι τα περιμενουν ΟΛΑ απο το κρατος.........εκεινοι απο δουλεια δεν θελουν να ξερουν. Υπαρχουν βεβαια και οι εξαιρεσεις.

Μην με ρωτησεις για την Ελαλδα, ανηγεις το γουγλη πας ''εθνικος διχασμος 1915'' και ''εμφυλιος στην Ελλαδα'' και διαβαζεις απο την Βικιπεδια μεχρι τον αριστερο διανοουμενο Τακη Φωτοπουλο... και οτι θελεις κρατεις.

Υ.Γ. αν ημουν πιο εξυπνος τα χρονια που ανηκα στο ΠΑΣΟΚ και ειχα καταλαβει οτι το μοιρασμα της πασοις φυσεως οικονομικης κι επαγγελματικης (Δ.Υ) πιτας μοιραζονταν 65-30-5 (ΠΑΣΟΚ-αριστερα-ΝΔ) με αποτελεσμα αυτο που που βιωνουμε σημερα θα την ειχα κανει πολυ νωριτερα απο το κομμα.



Έλα ρε Γιώργο τώρα με τις νουθεσίες για τον κομ#####σμό και το τι έχει προσφέρει και τι όχι, και ο καπιταλισμός έχει κάνει κακό στην ανθρωπότητα σε διάφορες εκφάνσεις του και αυτό που ζούμε παγκοσμίως σήμερα,ύφεση,οικονομική κρίση,όπως θέλεις πες το είναι αποτέλεσμα του άκρατου καπιταλισμού,άστα τα κόμματα απ'έξω, μιλάμε για ιδεολογίες τώρα,σίγουρα αυτό το σύστημα που επιβιώνει και σαν ιδεολογία έχει τον καπιταλισμό είναι εκ του αποτελέσματος ισχυρότερο και σε πολλές περιπτώσεις καλύτερο,αλά μέχρι εκεί,όλοι ευθύνονται για καλά και άσχημα,σοβαρά ή μη,μεγάλα ή μικρά και οι αριστεροί οι τεμπέληδες που τα περιμένουν από το κράτος και το κόμμα ,λες και δεν είχαμε και δεν έχουμε τεμπέληδες από τους υπόλοιπους,μάλλον ήταν και περισσότεροι και τέλος πάντων βάζεις τώρα στην συζήτηση άσχετα πράγματα και δίνεις αφορμή να γίνονται συνειρμοί του τύπου αφού ή αριστερά έχει καταστρέψει τους λαούς όπου υπήρξε,ο σημερινός τύπος διακυβέρνησης είναι καταστροφικός άρα τέρμα δεξιά για καταφύγιο και να αφήνεις και υπονοούμενα για εθνικούς διχασμούς την ώρα που όλοι εκτός από τους χ.αγίτες ενώθηκαν απέναντι σε αυτό που ζήσαμε και αναφέρεις και ονόματα τάχα μου αριστεριστών που αυτοί που απαντούν δεν γνώριζαν ούτε την ύπαρξη τους πριν τους αναφέρεις και άσχετα με το αν συμφωνεί κάποιος με τις ιδέες τους τουλάχιστον αυτοί πολεμούν με τις ιδέες τους και όχι με δολοφονίες,οι εθνικοί διχασμοί και όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν δεν χρειάζεται να τα αναφέρουμε συνεχώς εξισώνοντας πρόσωπα,πράγματα και καταστάσεις!!!!

Last edited by f1shf1nder33; 30-09-2013 at 17:13.
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 30-09-2013, 17:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ υποστηρικτής της Χ.Α.
Πως θα στηριχθούν κατηγορίες με στοιχεία είναι το θέμα.

Δεν είμαι νομικός, εδώ υπάρχουν νομικοί, ας πουν την γνώμη τους. Χθες με φίλο νομικό που κουβέντιαζα το θέμα, τα ίδια μου έλεγε.

Αυτό που με τρέλανε τελείως είναι το ΞΕΣΑΛΩΜΑ των ΜΜΕ. Ξεσάλωμα πραγματικό. Έβγαζαν πορίσματα, δίκαζαν, ανέβαζαν πρωθυπουργούς, κατέβαζαν άλλους, νικήσαμε είπε κάποιος, κλπ κλπ όλοι το είδαμε.
Ξενέρωσα
Ειδικά ο Πρε......ης ξεσάλωσε. Η γνώμη μου είναι ότι εκεί πρέπει να μπει δικαστής και να σκίσει ποπούς. Κανονικό σκίσιμο. Μερικοί δημοσιογράφοι για εμένα είναι επικίνδυνοι. Βάζουν μία κοινωνική ομάδα, απέναντι σε άλλη. Για εμένα είναι ``πρωταγωνιστές`` εμφυλίου πολέμου. Άρα δεν έχουν διαφορά από σφαγιαστές

Η ΧΑ θα μειωθεί μόνο εάν τα δημοκρατικά κόμματα κάνουν πολιτική, πάνω στα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ προβλήματα του λαού. Πραγματικό πρόβλημα είναι ότι παίρνεις 600ε και θες 700ε για ρεύμα, νερό, τηλ. Πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ζεσταθείς. Ότι θα αρρωστήσει το παιδί σου και δεν θα του παρέχεις φάρμακα. Ότι θα κλείσει το μαγαζί σου από υπερ-φορολόγηση. Το παραεμπόριο κ δεν εννοώ τα παιδιά με τις λουί βιτόν. Το κακό δημόσιο. Ότι με 0 εισόδημα αλλά με 150τμ σπίτι (το έφτιαξες όταν είχες εισόδημα ρε παιδί ή στο έδωσε ο πατέρας σου, να το πουλήσεις) πρέπει να δώσεις 1500ε εφορία, και 2000ε εάν αύριο δεν κλείσει η τρύπα. Όχι στα νούμερα, 3% που έγινε 0,3% και σε πάνελ καναλιών. Ούτε να εκφράζουν πικρία για όόόλα αυτά που περνά ο κόσμος. Δεν είναι στην βουλή για να αισθάνονται (Θυμάμαι κ γελάω το Γρ τύπου Προθυπουργού που έκανε δηλώσεις για πικρία). Είναι για να κάνουν πράξεις. Πρέπει να παράγουν εμπιστοσύνη. Κάθε τι άλλο μόνο θα την δυναμώνει. Όχι μόνο την ΧΑ αλλά και την αναρχία.
Αυτά τα λίγα από εμένα. Καλό είναι να κρατήσουμε όλοι ένα επίπεδο, γιατί σε άλλα θέματα ξεφύγαμε. Λίγο πολύ όλοι εδώ είναι σωστά παιδιά και τίμια, οπότε δεν μας αξίζει ο διχασμός. Όπως άλλωστε κάνουμε συνέχεια.

Πάντως για την ιστορία, η ``αλλαγή`` σε τομείς με σειρά, τάξη, αξιολόγηση (το λέω βάση της δουλειάς μου, κ ονόματα μπορώ να πω) δεν γίνεται. Αυτοί που με στοιχεία έχουν κάνει λάθη, έχουν χρεώσει άδικα το δημόσιο, έχουν κουράσει τους πολίτες και κάποιοι έχουν γίνει πλούσιοι, είναι ακόμη ελεγκτές των υπολοίπων με περισσότεροι δύναμη.
Και για να γελάσουμε: Η Πι...η τώρα γνώρισε από τις φωτογραφίες ποιος της έκανε κίνηση ότι θα την σκοτώσει. Έλεος, μέσα στην βουλή ήταν κάθε μέρα μαζί, δεν τον γνώρισε?
Ξερεις εκ προοιμιου οτι θα διαφωνησω..........οχι οτι δεν ειναι σωστα αυτα που γραφεις, καθε αλλο μαλιστα.
Διαφωνω με το οτι τα εκφραζεις αγνοωντας/μην αναφεροντας οτι για ολα αυτα χρειαζονται χρηματα.
Χρειαζονται χρηματα για αυξηση μισθων, χρειαζονται χρηματα για τα φαρμακα, χρειαζονται χρηματα για την αναπτυξη, χρειαζονται χρηματα για τα παντα.....αλλα εμεις χρωσταμε!! Χρωσταμε την καλοπεραση τοσων ετων.......αρα χρηματα ΤΩΡΑ δεν υπαρχουν για να στρεψει η καθε κυβερνηση τα ματια της σε αυτα που πολυ σωστα αναφερεις.
Ουτε θα τα βρει οποιοσδηποτε ΧΑυγιτης, ΣΥΡΙΖΑΙΟΣ, ΑΝΕΛιτης κ.λ.π ερθει στην εξουσια.........οποταν, για μενα, ειναι ηλιθιο καποιος να στρεφεται στην ΧΑ!! Ουτε καν για τιμωρια των υπολοιπων, διοτι πολυ απλα ο ιδιος θα υποφερει τριπλα αν κι εφοσον......
Αν επισης ηταν ετσι οπως το θετεις, πιστευεις οτι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα ηταν κυβερνηση? Ουτε αυτον πιστευει ο κοσμος........με τοσα που εχει ταξει θα επρεπ ως αλλος ΑΓΠ να εχει ενα 45% για πλακα......ο κοσμος ομως καταλαβαινει οτι χρειαζονται λεφτα για να καλυτερεψει η ζωη του και λεφτα δεν υπαρχουν ουτε και θελει να του τα δωσει κανεις διοτι ετσι παλι στον ιδιο παρονομαστη θα ειναι!!!!!

Για να αποκτησουμε χρηματα πρεπει να κανουμε το σκ@το μας παξιμαδι...οποιος και να εφταιγε!!!!! Το σκ@το γινεται παξιμαδι ΜΟΝΟΝ με δουλεια, απο το βουνο και την πεδιαδα μεχρι την καρεκλα του γραφειου.
Πρεπει να καταλαβουν ολοι οτι το αφημα του χωραφιου για χαρη του μαγαζιου στην αθηνα ηταν καλο τοτε (αν και δεν επρεπε) αλλα τωρα πρεπει να ξαναγυρισει ο πρωην κατοχος του μαγαζιου στο χωραφι που αφησε τοτε. Μα θα μου πεις τα παιδια πανε σχολειο στην Αθηνα, εχουν βολευτει εδω.....οπως ξεβολευτηκαν τοτε αφηνωντες το χωριο, με παιδια ¨η χωρις παιδια ετσι θα ξανα-ξεβολευτουν και τωρα οι νεωτεροι τους ¨η και οι ιδιοι.........θα αναγκαστουν να το κανουν, διοτι αν δεν το κανουν θα πεινασουν.
Δεν εχει δουλεια η αθηνα για ολους τους αστυφιλουντες........ΠΙΑ!!!!

Και να σου πω κα κατι Κωστα, οσο βλέπω και διαβαζω ανθρωπους με οικογενειες και παιδια, να διαδηλωνουν την φτωχεια που περναει ο κοσμος και οι ιδιοι αλλα να κανουν επιλογη της δουλειας που θα κανουν και των χρηματων που θα παρουν καταλαβαινω οτι δεν εχουν καταλαβει τιποτα!!!!
Οταν βλεπω ανθρωπους να φωναζουν για την κακη κυβερνηση, τα μετρα, την εφορια που θα πληρωσουν, τους απολυμενους μεσα στην ιδια τους την οικογενεια και αυτοι εξακολουθουν να ζουν σαν να μην αλλαξε τιποτε τοτε με συγχωρεις αλλα δικαιουμαι να υποστηριζω οτι η δηλουμενη φτωχεια ειναι για αυτους που παντα ηταν φτωχοι και σημερα λιγο περισσοτερο.

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!