GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 24-10-2013, 18:11
chrismet Ο/Η chrismet βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GS1150Adv
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Η παραπανω ανακοινωση ειναι καθαρα πολιτικη και ουδεμια σχεση εχει με τους χρηστες των Ε.Ο - οι οποιοι πια πληρωνουν - ...........................
Η απάντηση έρχεται απο το capital.gr. καπιταλ λέμε...if you know.

....Διότι ενώ ένα μέρος του πληθυσμού πληρώνει αυτά που τους λένε (στον αγώνα χωρίς αιτία), θα είναι αδύνατον (κυρίως λόγω της υποκρισίας της πολιτικής ηγεσίας αλλά και της μη ικανότητας επεξεργασίας της λογικής από ένα πολύ μεγάλο μέρος των συμπολιτών μας), ξαφνικά να χαριστούν όλα αυτά τα χρέη, στο όνομα του ότι κάποτε η πολιτεία έκανε λάθος.

Last edited by chrismet; 24-10-2013 at 18:22.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 24-10-2013, 18:22
chrismet Ο/Η chrismet βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GS1150Adv
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Από εκεί και πέρα, ασφαλώς και υπάρχουν γνώμες, διάφορες. Και ο καθένας μπορεί να έχει τα επιχειρήματα του. Αρκεί να τα έχει, να τα εδράζει κάπου και να αντέχουν στην λογική.

Ποιος άλλωστε δεν θα επιθυμούσε την πραγματικά ελεύθερη διακίνηση στους καλύτερους κατά το δυνατόν δρόμους; Πιστεύω πως όλοι μας θα το θέλαμε.

Μπορεί να γίνει; Ναι; Όχι; Για αυτό αξίζει, τα επιχειρήματα σας να τα θέσετε στην εκδήλωση η οποία ελπίζω να είναι διαφωτιστική. Ακόμα ελπίζω πως θα υπάρξουν διαφωτιστικές απαντήσεις σας σε πιθανά ερωτήματα ή αντίθετες γνώμες.

Η ενημέρωση και συζήτηση κάνει πάντα καλό. Κάτι για ΔΥ τα προσπερνώ...τώρα πια, μετά από 3 έτη διδαγμάτων που θα έπρεπε να υπάρχουν και να έχουμε πάρει τα μηνύματα για την συγκεκριμένη μπλόφα που δεν είναι βέβαια και η μόνη.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 24-10-2013, 18:29
Thodoras Ο/Η Thodoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αργυρούπολη Αττικής
Μoto: r1200gs 08
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Thodoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ¨κίνημα¨ αυτό ήταν υποψήφιο κόμμα στις τελευταίες εκλογές, ή κάνω λάθος;;;
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από squad Εμφάνιση μηνυμάτων
ηταν,ναι.

Άρα λοιπόν το παρόν νήμα είναι πρόσκληση σε πολιτική-κομματική εκδήλωση, ή τουλάχιστον έχει καθαρά πολιτικό χαρακτήρα.

Ρωτάω λοιπόν τους admin/moderators αν επιτρέπεται η ανάρτηση τέτοιων θεμάτων, δεδομένης της παρ. 8 των απαγορεύσεων στους όρους χρήσης του GSForum.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 24-10-2013, 19:51
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από chrismet Εμφάνιση μηνυμάτων
Η απάντηση έρχεται απο το capital.gr. καπιταλ λέμε...if you know.

....Διότι ενώ ένα μέρος του πληθυσμού πληρώνει αυτά που τους λένε (στον αγώνα χωρίς αιτία), θα είναι αδύνατον (κυρίως λόγω της υποκρισίας της πολιτικής ηγεσίας αλλά και της μη ικανότητας επεξεργασίας της λογικής από ένα πολύ μεγάλο μέρος των συμπολιτών μας), ξαφνικά να χαριστούν όλα αυτά τα χρέη, στο όνομα του ότι κάποτε η πολιτεία έκανε λάθος.
Αν θελεις μας βαζεις και το λινκ να διαβασω (-ουμε) ολοκληρωμενη την δημοσιευση διοτι ετσι αποσπασματικα δεν καταλαβαινω τιποτα...... σε ευχαριστω.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 24-10-2013, 19:54
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Thodoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα λοιπόν το παρόν νήμα είναι πρόσκληση σε πολιτική-κομματική εκδήλωση, ή τουλάχιστον έχει καθαρά πολιτικό χαρακτήρα.

Ρωτάω λοιπόν τους admin/moderators αν επιτρέπεται η ανάρτηση τέτοιων θεμάτων, δεδομένης της παρ. 8 των απαγορεύσεων στους όρους χρήσης του GSForum.
υπάρχει και μια εξαιρεση στην συγκεκριμενη παραγραφο των απαγορευσεων την οποια και ελπιζω να διαβασες και να καταλαβες.

Οι αντμιν/μοντσ δε, ΔΕΝ ειναι υποχρεωμενοι να μας δωσουν λογαριασμο αν η εν λογω αναρτηση ακολουθησε την διαδυκασια της εξαιρεσης της παρ.8 των απαγορευσεων στους ορους χρησης του φορουμ αυτου.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 24-10-2013, 20:21
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Γιωργο ακομα κ αν ισχυει το "βαφτισμα" της ΕΟ Πατρων-Κορινθου ως αυτοκινητοδρομου,προσωπικα οπως κανω τα τελευταια 20 χρονια,θα συνεχισω να τους...τουφεκαω!!

Φιλε ειμαι αυτοκινητιστης κ ειλικρινα σου λεω ειναι απο τους χειροτερους (αν οχι ο χειροτερος) δρομους της Ελλαδας...
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 24-10-2013, 21:07
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιωργο ακομα κ αν ισχυει το "βαφτισμα" της ΕΟ Πατρων-Κορινθου ως αυτοκινητοδρομου,προσωπικα οπως κανω τα τελευταια 20 χρονια,θα συνεχισω να τους...τουφεκαω!!

Φιλε ειμαι αυτοκινητιστης κ ειλικρινα σου λεω ειναι απο τους χειροτερους (αν οχι ο χειροτερος) δρομους της Ελλαδας...
Χρηστο,

μην μου το λες εμενα, γνωριζω πολυ καλα τον δρομο.......30 χρονια πηγαινοερχομαι στο λιμανι του Κατακολου................
Τωρα πια βεβαια παω απο την Κορινθου-Καλαματας και στριβω για Καλο Νερό.........τα ιδια Κμ, υψηλοτερες ταχυτητες, ασφαλεια ΚΑΙ πανακριβα διοδια ...........τα οποια σαν ''βλακας'' παντα πληρωνω......

Αλλα, ο νομος ειναι νομος, δικαιος/αδικος αυτος ειναι και επιλογη υπακοης σε νομους δεν επιτρεπεται ουτε νομικα αλαλ ουτε ηθικα. Αλοιμονο δλδ.......

Πες με βλακα, ηλιθιο και οτι αλλο θελεις, δεν μπορω και δεν μου παει η συνειδηση μου να ''τουφεκαω'' στα διοδια.
Ειναι σαν να κλεβω λεμονια απο το σουπερ μαρκετ.......ετσι αισθανομαι.

Αλλα αυτος ειμαι εγω.........


Last edited by GeorgeP; 24-10-2013 at 21:12.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 24-10-2013, 22:56
chrismet Ο/Η chrismet βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GS1150Adv
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν θελεις μας βαζεις και το λινκ να διαβασω (-ουμε) ολοκληρωμενη την δημοσιευση διοτι ετσι αποσπασματικα δεν καταλαβαινω τιποτα...... σε ευχαριστω.
Η φορολογική περιθωριοποίηση της κοινωνίας - www.capital.gr
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 24-10-2013, 23:15
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρηστο,

μην μου το λες εμενα, γνωριζω πολυ καλα τον δρομο.......30 χρονια πηγαινοερχομαι στο λιμανι του Κατακολου................
Τωρα πια βεβαια παω απο την Κορινθου-Καλαματας και στριβω για Καλο Νερό.........τα ιδια Κμ, υψηλοτερες ταχυτητες, ασφαλεια ΚΑΙ πανακριβα διοδια ...........τα οποια σαν ''βλακας'' παντα πληρωνω......

Αλλα, ο νομος ειναι νομος, δικαιος/αδικος αυτος ειναι και επιλογη υπακοης σε νομους δεν επιτρεπεται ουτε νομικα αλαλ ουτε ηθικα. Αλοιμονο δλδ.......

Πες με βλακα, ηλιθιο και οτι αλλο θελεις, δεν μπορω και δεν μου παει η συνειδηση μου να ''τουφεκαω'' στα διοδια.
Ειναι σαν να κλεβω λεμονια απο το σουπερ μαρκετ.......ετσι αισθανομαι.

Αλλα αυτος ειμαι εγω.........


Γιώργο σε τέτοιους δρόμους δε νομίζω να παραπονιούνται πολλοί που τα πληρώνουν. Κι αν το κάνουν, ας δοκιμάσουν τον αντίστοιχο παλιο. Θα κάψουν τα λεφτά των διοδίων σε βενζίνη και θα κάνουν και μισή ώρα παραπάνω (για Καλαμάτα ας πούμε κι αν βγουν στην Τρίπολη, για όλο το δρόμο από τον παλιό από την κόρινθο δεν το συζητάω καν).
Κι εγώ εκεί κάτω κινούμαι όλη μου τη ζωή, από το Μελιγαλά είμαι κι έχω ζήσει εποχές Κωλοσούρτη κι Αχλαδόκαμπου. Η γυναίκα από Γαστούνη και πάλι προτιμώ τον ίδιο δρόμο με 'σένα.
Στην Κορίνθου -Πατρών (που την αποφεύγουμε όσο μπορούμε) γιατί να πληρώνουμε;
Στα Τέμπη;;;
Στη Στυλίδα;;;

Στην Αττική Οδό καθημερινά τόσοι και τόσοι χρήστες πληρώνουν αγόγγυστα (ή και βαρυγκωμόντας πλέον) και την προτιμούν από τους δρόμους που αποφεύγουν και για λόγους ασφάλειας και για συντομία σε χρόνο.


Δεν έχω ασχοληθεί με το κίνημα, όπως κι αν λέγεται, ότι κι αν ευαγγελίζεται.
Όμως όταν χρησιμοποιώ αυτούς τους δρόμους δεν πληρώνω.
Κι όσο για τα πρόστιμα, έχουν γνώση οι φύλακες
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 24-10-2013, 23:30
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρηστο,

μην μου το λες εμενα, γνωριζω πολυ καλα τον δρομο.......30 χρονια πηγαινοερχομαι στο λιμανι του Κατακολου................
Τωρα πια βεβαια παω απο την Κορινθου-Καλαματας και στριβω για Καλο Νερό.........τα ιδια Κμ, υψηλοτερες ταχυτητες, ασφαλεια ΚΑΙ πανακριβα διοδια ...........τα οποια σαν ''βλακας'' παντα πληρωνω......

Αλλα, ο νομος ειναι νομος, δικαιος/αδικος αυτος ειναι και επιλογη υπακοης σε νομους δεν επιτρεπεται ουτε νομικα αλαλ ουτε ηθικα. Αλοιμονο δλδ.......

Πες με βλακα, ηλιθιο και οτι αλλο θελεις, δεν μπορω και δεν μου παει η συνειδηση μου να ''τουφεκαω'' στα διοδια.
Ειναι σαν να κλεβω λεμονια απο το σουπερ μαρκετ.......ετσι αισθανομαι.

Αλλα αυτος ειμαι εγω.........



Δεν σε λεω ουτε βλακα, ουτε ηλιθιο,ουτε τιποτε Γιωργο...Αφου ετσι αισθανεσαι καλα πραττεις!!Απο την αλλη κ εγω αισθανομαι οτι με κοροιδευουν στα μουτρα μου,οταν "περπαταω" αυτον τον δρομο κ ιδιως το βραδυ!!!Κ επειδη ειμαι της...Παλαιας Διαθηκης,τους κοροιδευω κ εγω στα μουτρα τους...

Φιλε αν δεν ειχαν τοποθετηθει οι κορινες στα σημεια που δεν υπαρχει στηθαιο στην μεση,ακομα θα ειχαμε νεκρους ΑΜΕΤΡΗΤΟΥΣ....


Ασε γιατι δεν μπορω πραγματικα να σου πω τι εχουν δει τα ματια μου...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!