GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ανακοινώσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 29-05-2013, 08:52
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Προφανώς η πραγματική αιτία για αυτή την φιλονικία είναι άλλη.Οταν μια προσφορά του φόρουμ δεν σε καλύπτει ή πιστεύεις ότι υπάρχει κομπίνα στην μέση τότε αγοράζεις από αλλού.Το ίδιο έκανα και εγώ σε αγορά ελαστικών.Δεν το ανέφερα.Η αγορά κάθε μέρα αλλάζει και οι τιμές είναι ανάλογες και με την ανάγκη των επιχειρηματιών.Δεν μπορούμε να έχουμε στο φόρουμ 'παρατηρητήριο τιμων'' ώστε οταν ένας εμπορος πουλάει χαμηλότερα να τρέχουμε να ενημερώνουμε τα 7000 μέλη γιατί αύριο θα πουλάει ακριβότερα.
Οταν εισαι σε ενα φόρουμ ΔΩΡΕΑΝ και εκμεταλεύεσαι ΔΩΡΕΑΝ πολλές παροχές,όταν μέσα από αυτό το φόρουμ έκανες φιλίες και πέρασες καλά,τότε το εκτιμάς και κάνεις και κάποιες υποχωρήσεις και ρίχνεις και λίγο νερό στο κρασί σου.Αν πιστεύεις ότι κάποιοι εδώ μέσα επωφελούνται οικονομικά από ''συμφωνίες'' με εμπόρους και δεν σου αρεσει ή είναι ενάντια στις αρχές σου ,τότε αποχωρείς σαν άγνωστος όπως και σε δεχτηκαν σαν άγνωστο.Ειδικά εδω μέσα που ο μέσος όρος ηλικίας είναι λίγο μεγάλος τέτοιες συμπεριφορές δεν αρμόζουν.
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 29-05-2013, 09:18
Vag Ο/Η Vag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί και ολίγον άσχετος:

Αυτός ο τύπος που δεν τον ξέρω κιόλας παρεξηγήθηκε και ήθελε να φύγει με τυμπανοκρουσία και να το τρίψει και στη μάπα του φόρουμ ότι φεύγει εξού και η "επίσημη" διαγραφή. Μέχρι εκεί ΟΚ το καταλαβαίνω.

Αυτά με τις εισαγγελίες και τους δικαστές δεν είναι προφανώς για εκδίκηση και από μικροπρέπεια ή εγώ κάτι χάνω;

Γιατί και ο εισαγγελέας ακόμα -αν φτάσει εκεί η υπόθεση- θα τον ρωτήσει- "κύριε Ναπολέοντα τόσο καιρό υπήρξατε ενεργότατο μέλος του εν λόγω φόρουμ. 8000+ μυνήματα. Μόλις σας είπαν γραφικό ανακαλύψατε τόσα αδικήματα και μας τα φέρατε; Πιο πριν τίποτα δεν είχατε πάρει χαμπάρι ή απλά επειδή σας σύμφερε τα συγκαλύπτατε και ενδεχομένως συμμετείχατε στα αδικήματα με ίδιον όφελος;".

Άντε και ας πούμε ότι στήνει κάποιος κοτζάμ φόρουμ με 7000 μέλη για να κονομάει κάνα τσάμπα λάστιχο και κάνα μπαξίσι από την αγορά μοτό. Που ποιά αγορά δηλαδή και ποιό μπαξίσι αλλά τες παν... Αξίζει το κόπο όλο αυτό; Είναι σαν να χτίσεις πολυκατοικία για να περιμένεις να κερδίσεις από την ρεκλάμα στην ταράτσα.

Αν κατάλαβα καλά τα παραπάνω, τι τον "λιβανίζετε" τον άνθρωπο; Έχετε υπόψιν σας ότι έτσι και πέσει σε "γραφικό" εισαγγελέα θα σας ξεκουβαλάει ο "φίλος" σας στα δικαστήρια για μάρτυρες, αν όχι και κατηγορούμενους;

Αυτά και να με συμπαθάτε αν κάτι μου διαφεύγει.

Last edited by Vag; 29-05-2013 at 09:20.
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 29-05-2013, 14:34
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vag Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί και ολίγον άσχετος:

Αυτός ο τύπος που δεν τον ξέρω κιόλας παρεξηγήθηκε και ήθελε να φύγει με τυμπανοκρουσία και να το τρίψει και στη μάπα του φόρουμ ότι φεύγει εξού και η "επίσημη" διαγραφή. Μέχρι εκεί ΟΚ το καταλαβαίνω.

Αυτά με τις εισαγγελίες και τους δικαστές δεν είναι προφανώς για εκδίκηση και από μικροπρέπεια ή εγώ κάτι χάνω;

Γιατί και ο εισαγγελέας ακόμα -αν φτάσει εκεί η υπόθεση- θα τον ρωτήσει- "κύριε Ναπολέοντα τόσο καιρό υπήρξατε ενεργότατο μέλος του εν λόγω φόρουμ. 8000+ μυνήματα. Μόλις σας είπαν γραφικό ανακαλύψατε τόσα αδικήματα και μας τα φέρατε; Πιο πριν τίποτα δεν είχατε πάρει χαμπάρι ή απλά επειδή σας σύμφερε τα συγκαλύπτατε και ενδεχομένως συμμετείχατε στα αδικήματα με ίδιον όφελος;".

Άντε και ας πούμε ότι στήνει κάποιος κοτζάμ φόρουμ με 7000 μέλη για να κονομάει κάνα τσάμπα λάστιχο και κάνα μπαξίσι από την αγορά μοτό. Που ποιά αγορά δηλαδή και ποιό μπαξίσι αλλά τες παν... Αξίζει το κόπο όλο αυτό; Είναι σαν να χτίσεις πολυκατοικία για να περιμένεις να κερδίσεις από την ρεκλάμα στην ταράτσα.

Αν κατάλαβα καλά τα παραπάνω, τι τον "λιβανίζετε" τον άνθρωπο; Έχετε υπόψιν σας ότι έτσι και πέσει σε "γραφικό" εισαγγελέα θα σας ξεκουβαλάει ο "φίλος" σας στα δικαστήρια για μάρτυρες, αν όχι και κατηγορούμενους;

Αυτά και να με συμπαθάτε αν κάτι μου διαφεύγει.
να με συμπαθας φιλε μου αλλα διαβασα στο προφιλ σου οτι εισαι ψηστης αυτο υπονοει σουβλατζιδικο,γυρο κλπ αν ναι!!! σε παρακαλω στειλε το στιγμα να σε επισκεφτω γιατι γενικα εμεις εδω
τρωμε!!!!!!!!!!!
να με συμπαθατε για την καμια σχεση παρεμβαση με το νημα
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 29-05-2013, 18:26
Vag Ο/Η Vag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Nαι έχεις δίκιο πρέπει να το ανανεώσω καθότι δύο χρόνια άνεργος.

Αλλά το ζήτημα παραμένει. Από την στάση αρκετών στο θέμα μοιάζει σαν να έχουν και βάση οι κατηγορίες του Νάπο για το φόρουμ. Είναι ή δεν είναι έτσι;
Από την άλλη θα μου πεις ότι και μόνο η κατηγορίες φτάνουν για να πάρει και την εκδόικηση του σπέρνοντας και την αμφιβολία φεύγοντας...

αλλά αν όλα αυτά είναι ψέματα θα είναι δύο φορές ξεφτύλα.
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 29-05-2013, 19:21
IOTH1X Ο/Η IOTH1X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GSA '09
Μηνύματα: 614
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vag Εμφάνιση μηνυμάτων

Άντε και ας πούμε ότι στήνει κάποιος κοτζάμ φόρουμ με 7000 μέλη για να κονομάει κάνα τσάμπα λάστιχο και κάνα μπαξίσι από την αγορά μοτό. Που ποιά αγορά δηλαδή και ποιό μπαξίσι αλλά τες παν... Αξίζει το κόπο όλο αυτό; Είναι σαν να χτίσεις πολυκατοικία για να περιμένεις να κερδίσεις από την ρεκλάμα στην ταράτσα.
Νομίζω ότι είμαστε σε τελείως λάθος κατεύθυνση, και με μεγάλη απογοήτευση επιβεβαιώνεται ότι όταν λες λαλακίες όλο και κάτι μένει

Έχει αρχίσει μία συζήτηση περί κέρδους Admin το οποίο και να ισχύει, κάτι το οποίο δεν ασπάζομαι, δεν αναρωτήθηκε κανείς το εξής:

Αυτή η π ο υ τ α ν α πλατφόρμα ψηχοθεραπείας είναι όντως τζάμπα ή μήπως θέλει ένα κάρο μηχανήματα και ένα σκασμό ρεύμα για να λειτουργήσει????

και αυτά τα έξοδα μάλλον δεν καλύπτονται ούτε από μπαξίσια ούτε από 'προμήθειες €10 από τα λάστιχα.

κάποιοι τα πληρώνουν και τα ακούν και από πάνω

Μαμώ τις φάσεις
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 29-05-2013, 19:51
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από IOTH1X Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι είμαστε σε τελείως λάθος κατεύθυνση, και με μεγάλη απογοήτευση επιβεβαιώνεται ότι όταν λες λαλακίες όλο και κάτι μένει

Έχει αρχίσει μία συζήτηση περί κέρδους Admin το οποίο και να ισχύει, κάτι το οποίο δεν ασπάζομαι, δεν αναρωτήθηκε κανείς το εξής:

Αυτή η π ο υ τ α ν α πλατφόρμα ψηχοθεραπείας είναι όντως τζάμπα ή μήπως θέλει ένα κάρο μηχανήματα και ένα σκασμό ρεύμα για να λειτουργήσει????

και αυτά τα έξοδα μάλλον δεν καλύπτονται ούτε από μπαξίσια ούτε από 'προμήθειες €10 από τα λάστιχα.

κάποιοι τα πληρώνουν και τα ακούν και από πάνω

Μαμώ τις φάσεις



Το να κάθομαι να λέω για το τι παιδιά είναι ο Νίκος και ο Δημήτρης, θα καταντήσει κουραστικό στο τέλος. Το ήθος τους το ξέρουν οι περισσότεροι. Όσοι νέοι τους γώρίσουν θα καταλάβουν... Μακάρι να τους είχα πιο καντά μου να τους βλέπω περισσότερο.
Ένα θα πω. Είναι δυνατόν να πάει κάποιος να αγοράσει μια ferrari τοις μετρητοίς, και να καταδεχτεί να κλέψει το αποσμητικό δεντράκι ρε παιδιά? Θα τρελαθούμε τελείως???
Να ξέρατε τι έχουν βάλει από την τσέπη τους, εκτός των εξόδων του forum, για να γουστάρουμε εμείς... Και τον χρόνο τους.... Αυτοί δεν έχουν άλλη ζωή? Δεν έχουν οικογένειες?? Ξέρετε τι χρόνο αφιερώνουν για να γουστάρουμε εμείς??
Τέσπα, σταματάω γιατί σε λίγο θα ακούσω ότι πληρώνομαι για να τα γράφω....
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 29-05-2013, 20:15
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Για μια ακόμη φορά στήθηκε βλέπω ένα λαϊκό δικαστήριο!
Αυτή την φορά οι κατηγορούμενοι είναι:
ΝΙΚΟΣ & ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ιδιοκτήτες του GSFORUM!

Kατήγοροι: οι γνωστοί παντογνώστες που τα ξέρουν όλα...

Ανθρωποι (οι κατήγοροι) όπου μην σκεφτόμενοι ψύχραιμα,
αραδιάζουν ένα σωρό ανυπόστατες κατηγόριες & προσβολές...
Πάντα κρυβόμενοι όμως εκ του ασφαλούς από το πληκτρολόγιο!

Τρία χρόνια σαν Mod ENA ΞΕΡΩ !
Οι άνθρωποι αυτοί (οι κατηφορούμενοι) έχουν χώσει πολύ
βαθιά το χέρι στην τσέπη για να έχουμε εμείς σήμερα βήμα,
και να αερολογούμενοι να κάνουμε τους καμπόσους εκ του ασφαλούς !!!!

Θα μπορούσα να σας αραδιάσω ένα σωρό παραδείγματα,
τι έχουν κάνει αυτοί οι Ανθρωποι για να δουλεύει σήμερα
αυτό που λέγετε GSFORUM..
Αλλωστε εάν ανατρέξετε σε παλιά thread's θα καταλάβετε..
Αλλα δεν είμαι δικηγόρος κανενός, για να αποδείξω τι εστί,
ΝΙΚΟΣ & ΔΗΜΗΤΡΗΣ !!!!

ΑΛΛΩΣΤΕ,
δεν χρειάζεται να αποδείξω τίποτις γιατί
"καθαρός ουρανός, αστραπές δεν φοβάτε"!

Τα παιδιά έχουν πει ξεκάθαρα,
όποιος έχει αποδείξεις...
ιδού η ρόδος ιδού και το βήμα !
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 29-05-2013, 21:15
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Δεν είμαι ο δικηγόρος κανενός, ούτε ο Νίκος και ο Δημήτρης χρειάζονται στο δημόσιο αυτό δικαστήριο που τους έστησαν κάποιοι κανέναν δικηγόρο αλλά βγαίνω από τα ρούχα μου!!

Διαβάζω όλες αυτές τις μέρες διάφορα μηνύματα με ανυπόστατες κατηγορίες και βρωμερές λάσπες και προσπαθώ να γράψω κάτι χαλαρό και ήρεμο για να κατευνάσω τα πνεύματα αλλά απλά δεν μου βγαίνει. Είμαι απίστευτα εκνευρισμένος με την στάση ορισμένων που μπορεί, χωρίς υπολογίζοντας τις συνέπειες, να εκτοξεύουν ελαφρά την καρδία αρλούμπες που δεν έχουν ούτε τεχνική βάση αλλά ούτε και ηθική. Και τρομάζω συνειδητοποιώντας πως η Πατρίδα τους είχε εμπιστευτεί για την φύλαξή της. Είμαι όμως ακόμα πιο πολύ εκνευρισμένος με τα τσακάλια που είδαν μπούγιο και μπούκαραν για να κλέψουν κανένα κομμάτι. Θα παρακαλούσα να επιστρέψουν στην τρύπα τους και να μας αφήσουν επιτέλους στην ησυχία μας.

Απέχω συνειδητά από τα περισσότερα μη μοτοσυκλετιστικά θέματα γιατί εδώ μέσα βρίσκομαι για να χαλαρώσω και όχι για να εκτονωθώ, για να μιλήσω με 10-20-30 καλούς φίλους που -λόγω του φόρουμ- έχω γνωρίσει ανά την Ελλάδα και όχι για να προσπαθήσω να νικήσω τα κόμπλεξ μου και να βγάλω τα όποια απωθημένα έχω κρυμμένος πίσω από την οθόνη ενός υπολογιστή, για να δω μέρη που δεν έχω την δυνατότητα να πάω λόγω οικονομικής κατάστασης και έλλειψης χρόνου και όχι για να σχολιάσω τα πολιτικά δρώμενα...

Ρε χαλαρώστε! Μηχανάκια οδηγάμε και σε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ βρισκόμαστε! Αν σε ορισμένους δεν αρέσει η παρέα μας ούτε σε μας αρέσει η φάτσα τους. Το κρανάκι σας και δρόμο, έτσι το βλέπω εγώ, έτσι το έβλεπα πάντα.

Συγνώμη για αυτήν μου την εκτόνωση, ίσως να φταίνε και οι πολλές εφημερίες.

Αν σε κάποιον δεν αρέσει ο τίτλος κάτω από το nickname μου τον βγάζω ευχαρίστως.
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 29-05-2013, 21:16
KAS Ο/Η KAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: athens
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 2,436
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Και κάθεται ο napgeo και παρακολουθεί ... γιατί μη μου πείτε ότι δεν παρακολουθεί ...
και είμαι σίγουρος ότι θέλει να παρέμβει ...και μη μου πείτε ότι δεν θέλει ...
και οι μισοί βρίσκονται στο τρεντ για να κάνουν την πλάκα τους ....και μη μου πείτε ότι δεν το κάνουν....
κάποιοι άλλοι περιμένουν να πάρουν εκδίκηση χωρίς να ξέρουν τον λόγο ...και μου μου πείτε ότι δεν περιμένουν ...

.......... δεν είναι ώρα να τελειώσει το αστείο
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 29-05-2013, 21:32
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KAS Εμφάνιση μηνυμάτων
.......... δεν είναι ώρα να τελειώσει το αστείο
Έτσι ........

Γιατί μόνο σαν αστείο μπορεί να τα εκλάβει κανείς όλα αυτά !!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!