GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 08-03-2013, 00:40
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΤΑΝ Η ΑΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ

Νάπο θέλω κι εγώ από αυτό που πίνεις!!!!!!

Κορυφή!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 08-03-2013, 08:23
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΤΑΝ Η ΑΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ

Σκυλος που γαβγιζει δε δαγκωνει




Εξαιρουνται αυτοι που ειναι στα Βουνα..
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 08-03-2013, 11:23
Alkinoos Ο/Η Alkinoos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 982
Προεπιλογή

Δεν ξερω τι προηγήθηκε κ ποιος φταίει αλλα να κάνω μια ερώτηση;
Εστω ότι φταίει αυτός με την μηχανη, αν ο άλλος με το αμάξι ήταν νιντζα κ με το που του έβγαλε το μιστρι τον έκανε τουλουμι στο ξύλο, θα έφταιγε;
Εστω ότι φταίει το αυτοκίνητο, πετάχτηκε στη μηχανη, πήγε να τον φάει κ απο πάνω του τσαμπουκαλευτηκε κιόλας. Στη συνεχεια ο νιντζα ήταν ο μηχανοβιος τον οποιο ο κουτάκιας δεν τον είχε καταλάβει κ οταν τον είδε "τρελή" το έπαιξε κότα λυρατη. Σε περίπτωση που ο κουτάκιας τις φάει της φαπες του, φταίει ο μηχανοβιος;

Αυτο που θέλω να πω ειναι ότι ολοι μας λίγο πολυ έχουμε μπλέξει σε αντίστοιχη περίπτωση κ ίσως να έχουμε ξεφύγει κιόλας λίγο. Απο την στιγμη που δε ξέρουμε τι δει γίνει, καλο ειναι να μην κρίνουμε.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 08-03-2013, 17:47
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΤΑΝ Η ΑΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ

Το θέμα είναι ότι με τις φωνές κ τους τσαμπουκάδες, χάνεις το δίκιο σου!

Απάνθρωπες συμπεριφορές συνήθως από θρασύδειλους,

το έχω δει το έργο αλλά χωρίς μηχανή.

Σε στοπ 2 αυτοκίνητα κτύπησαν, αυτός που δεν έφταιγε, άρχισε τα βρισίδια

Ο άλλος οδηγός του είπε με ωραίο τρόπο θα σου κάνω δήλωση αφού έφταιγα...

Αντί να ηρεμήσει ο έχων το δίκιο, άρχισε να αγριεύει και λέει στον φταίχτη κ πρόθυμο να αποκαταστήσει την ζημιά:

Να την βάλειςστον κ\/\/λο σου την δήλωση...

Τότε αστραπιαία ο φταίχτης του τραβάει μια κουτουλιά και ο φωνακλάς τέζα επάνω στο καπώ γεμάτος αίματα...

δηλαδη και οι δύο γεμάτοι αίματα, ούτε προλάβαμε οι τριγύρω να καταλάβουμε τι έγινε....

Δεν ξέρω τι απόγινε, αλλά οι τσαμπουκάδες είναι σαν το νόμισμα, έχουν 2 όψεις...

Ποτέ δεν ξέρουμε ποιόν έχουμε απέναντι...
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 08-03-2013, 18:32
Alkinoos Ο/Η Alkinoos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 982
Προεπιλογή

Ενα βράδυ πριν αρκετα χρονια, ήμουν δεν ήμουν 23 χρονων γυρνούσα σπιτι με ενα παπακι που είχα κατα τις 12 το βράδυ. Περνάω απο την πλατεία πετρουπολεως κ όπως φεύγω ξεπαρκαρει ενας τύπος χωρίς να κοιτάξει κ αν δε σταματούσα θα χτυπαγα πάνω του. Ανύποπτα γυρνάω κ του λέω "ρε φίλε κανα φλας δε βγάζουμε, θες να με σκωτωσεις;" Δε ξερω γιατι τσαντιστηκε τοσο, κατέβηκε απο το αμάξι κ χωρίς κάν να προλάβω, οχι να αντιδρασω, ούτε το σταντ στο παπι να βάλω, μου πέρασε δυο μπουνιες στα μουτρα κ μια στο κεφάλι!
Πετάω το παπακι στο δρόμο ενστικτωδώς κ όπως πάω να τον αποφύγω του περνάω δυο καλές στα μουτρα κ τον ξαπλωσα.
Είπα "κοιτά το ###### βραδυατικο, θα μπλεξουμε... Πήγα να φύγω κ μου άρχισε κάτι κουλα του τύπου "τώρα θα σε φτιάξω φούστη" κλπ.
Πήγε που λες ο τύπος στο αμάξι κ έβγαλε ενα ροπαλο, στηλιαρη, δε ξερω τι κ ερχόταν κατα πάνω μου.
Ε μια που φοβήθηκα κ μια που με τσαντησε. Μου τραβάει μια καλη, βγάζω άμυνα όπως μπορούσα, την τρώω στο αριστερό χέρι κ του το πήρα με κάποιο τροπο με το δεξί.
Ε, τον σαπησα, του εσπασα κ το αμάξι (λιγο μη φανταστητε) κ σηκωθηκα κ έφυγα. Φρόντισα κ πήρα πινακίδα μη τυχων με ενοχλήσει αργότερα κ αυτο ήταν.

Θέλω να καταλήξω στο εξής.
Βίαιος άνθρωπος δεν είμαι. Ολες όλες να ειναι 2-3 φορες στη ζωή μου που να έχω τσακωθει έτσι.
Βίαιο συνήθως σε κάνει ο άλλος.
Στο κάτω κάτω δε θα κάτσω να τις φάω κιόλας.
Δε δικαιολογω τέτοιου είδους συμπεριφορέ βέβαια, ούτε του κουτάκια ούτε του vstromακια. Απλα ποτε μα ποτε δε ξέρεις τι εχει ο άλλος στο κεφάλι του. Τι σκέφτεται, τι έγνοιες εχει, αν ####σε στραβά χθες το βράδυ κ παει λέγοντας.
Δε θέλει κ πολυ να στραβώσει το θέμα όσο ήρεμος κ να είσαι.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 08-03-2013, 19:12
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΤΑΝ Η ΑΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ

Μια χαρά ήρεμος μπορείς να είσαι.........
Πριν 2 χρόνια ήμουνα με το αμάξι μέσα στην πόλη και όπως πήγαινα σε ένα σταυροδρόμι ένας ανόητος μιλούσε με την γυναίκα του και "αποφάσισε" να παραβιάσει το STOPΜέχρι εδώ λες την τύχη μου μέσα..............Ξαφνικά όμως ο κύριος τσαμπουκάς αποφασίζει μπροστά στην γυναίκα του να το παίξει μάγκας φωνάζοντας και βρίζοντας.
Μπορούσα κάλλιστα να τον ξαπλώσω στην μέση του δρόμου και πίστεψε με μπορούσα..............
Το μόνο που έκανα απλά στάθηκα σε απόσταση και του λέω με τρόπο "δεν ξέρεις που μπλέκεις και πάνε τώρα απέναντι για να είμαστε και οι δυο ΟΚ".Αυτός φυσικά συνέχισε τον χαβά του και τότε πήρα τον κολλητό μου να έρθει μόνο και μόνο για παρουσία για να μην ορμήξω.Ψύχραιμα και ωραία ήρθε και η αστυνομία και όλα όμορφα.
Η ζημιά βέβαια 2500€ αλλά να είναι καλά οι ασφαλιστικές
Γιαυτό λοιπόν πάντα ψυχραιμία για να μην χάνεις το δίκιο σου
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 08-03-2013, 22:56
xntinou Ο/Η xntinou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 316
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΤΑΝ Η ΑΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρεις τι να κάνεις ..

Αν είσαι ήρεμος, το ζώον θα το εκλάβει ως αδυναμία ..

Αν φύγεις και δεν δώσεις σημασία, αφήνεις το λυσσάρικο σκυλί ατιμώρητο να συνεχίζει το έργο του ..

Αν τονε κάνεις ασήκωτο, θα τον πληρώνεις κιόλας ..


Είμαι σε τρίλημμα
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 08-03-2013, 23:17
Alkinoos Ο/Η Alkinoos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 982
Προεπιλογή

Παίζει ρόλο κ η ηλικία κ οι καταστάσεις κ τα βιώματα του καθενως. Τώρα δεν ασχολούμαι κάν. Δίνω παντού προτεραιότητα, κόβω σε ολα τα στενα, τσεκαρω δρόμους ακόμα κ αν δεν έχω στοπ κ δεν δίνω σημασία. Αποφεύγω κάθε είδους διαπληκτισμο.
Σε πιο μικρη ηλικία, άλλο αίμα, άλλο μυαλο.
Πιστεύω ότι καταλαβαίνεται τι θέλω να πω.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!