GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Πολιτισμός

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 02-12-2010, 22:21
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Να σκέφτομαι ή να μη σκέφτομαι?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μου αρέσει να κάνω και παρέα με μυστήριους....
εισαι στο καταλληλο φορουμ.....
για να πεφτεις σε τετοιες σκεψεις,εχεις χρονο......και αυτο ειναι ΚΑΛΟ
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 02-12-2010, 23:49
princess Ο/Η princess βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Κηφισιά
Μoto: Συv. σε 1150 adv desierto 3
Μηνύματα: 4,493
Προεπιλογή Απάντηση: Να σκέφτομαι ή να μη σκέφτομαι?

Συμφωνω με το Δημητρη.Δεν ειναι μαυρο η ασπρο Κωνσταντινε ολα.Παιρνεις τη ζωη οπως σου ερχεται,με τα καλα της και με τα στραβα της,κανεις αυτο που θεωρεις σωστο σαν ανθρωπος εσυ και προχωρας με το κεφαλι ψηλα.Τι κι αν υπαρχουν αυτα που δεν γουσταρεις γυρω σου,τι κι αν ζουν μαζι με σενα διπλα σου και καθε λογης τυποι?Ολοι τα βλεπουμε,αν μπορουμε να διορθωσουμε κατι το κανουμε δεν αδιαφορουμε για το τι συμβαινει γυρω μας,αν παλι οχι προχωραμε παρακατω οπως η ζωη μας παει και προσπαθουμε.......Ποτε δεν θα ειναι ολα ροδινα και ιδανικα,τα φερνουμε στα μετρα μας για να κανουμε τη διαβιωση μας καλυτερη.Οταν με το καλο λοιπον με τη Βασω κανετε ενα παιδι,μεγαλωνοντας το θα αγωνιζεστε να το κανετε εναν ανθρωπο σωστο με αρχες και ηθος.Πιστεψε με θα δεις ποσο δυσκολο ειναι...Τοτε αυτη θα ειναι η αγωνια σου.....Να το μαθεις να στεκεται ορθιο...
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 02-11-2011, 06:00
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Να σκέφτομαι ή να μη σκέφτομαι?

Update......
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 02-11-2011, 10:35
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Να σκέφτομαι ή να μη σκέφτομαι?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι ώρες που έρχομαι στο εξής δίλημμα: Να σκέφτομαι η να μη σκέφτομαι?


Δεν υπάρχει τέτοιου είδους δίλημμα, για νοήμονες ανθρώπους. Και μόνο που το σκέφτεσαι - ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ. Και από ότι βλέπω ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ το ίδιο θέμα για ένα χρόνο. Και πολύ καλά κάνεις.



Και παίρνοντας την πρώτη περίπτωση, και αναλύοντας την κατάσταση που επικρατεί, βλέπω ένα κόσμο αφοσιωμένο στην επιβίωσή του μαζεύοντας χρήματα, από την άλλη, τρομερή φτώχεια και ανθρώπους που γινονται φονιάδες για λιγα ευρω, και ανθρώπους με τόσο πλούτο που θα μπορουσαν να αγορασουν χώρες...

Κι ενώ μπορουν να βοηθησουν τόσο που να μείνουν στην ιστορία γι'αυτό, κάνουν ακριβώς το αντίθετο, πατάν επί πτωμάτων ονομάζοντας τις ενέργειές τους "επιχειρείν.."



Αν είσαι κοντά σε τέτοιους ανθρώπους, αγνόησε το κακό τους επιχειρείν, πάρε γνώση από αυτά που ακούς και χρησιμοποίησέ την για καλό.




Κι ενώ θεωρώ τον εαυτό μου καλό άνθρωπο με αξίες, αυτός ο κόσμος μου φαίνεται προκλητικά άδικος και κανείς δεν κάνει κάτι, λες και είμαι εγώ ο μόνος που το βλέπει, με αποτέλεσμα να δίνω δίκιο σε κακοποιούς που κλεβουν και βοηθάνε απλό κόσμο...


Δεν είσαι ο μόνος που το βλέπει...


Οι γονείς που έχετε παιδιά πως εξηγήτε στα παιδιά σας αυτόν τον κόσμο?
Δεν νιώθετε ότι τους λέτε ψέμματα μέχρι να αρχίσουν να καταλαβαίνουν?


Στα δικά μου δεν λέω ΠΟΤΕ ψέμματα. Και στην μεγάλη, 22, και στον μικρό, 2, όλα εξηγούνται, με έναν εύπεπτο τρόπο, αναλόγως της ηλικίας τους.



Τελικά το να σκέφτεσαι είναι ψυχοφθόρο στην εποχή μας, έχω καταλάβει ότι πλέον δεν είναι κοινώς αποδεκτό το να είσαι σκεπτόμενος...


Λάθος παρέες κάνεις.



Πλέον με νευριάζουν οι ρηχές συζητήσεις, έστω και για λίγο, γίνομαι είρων ενίοτε, μου τη σπάνε οι 'φανατικοί φίλαθλοι' που ενώ γνωρίζουν περί στημένων ομάδων, περί τεραστίων ποσών στα στοιχήματα, επιμένουν να με ρωτανε τι ομαδα ειμαι...Τα γυναικάκια που βγαίνουν μαζί σου επειδή έχεις μερσεντες μου φέρνουν αναγούλα, και με λένε μυστήριο τύπο και δύσκολο..
Μου πουλάνε τη μπόμπα 10 ευρώ το ποτο εν καιρό κρίσης (ακομα και σε κάβες) και πλέον δεν πάω κλαμπινγκ...


Όντως κάνεις λάθος παρέες.



Ο γάμος είναι ένα έθιμο επιχείρηση, και μου λένε πότε θα παντρευτείς?
Για να αποδείξω τι? Ότι δεσμεύομαι με τη γυναίκα μου ενώ τα διαζύγια έχουν γίνει υπόθεση ημέρας, η ότι έιχα 15 χιλιάρικα και τα έσκασα σε φανφάρες?


Ο γάμος είναι ΚΑΙ όλα αυτά. Δεν είναι όμως μόνο αυτά.



Εγώ είμαι ο μυστήριος ή ο κόσμος πέφτει σε λούμπες?
Μάλλον το να μη σκέφτεσαι είναι το πρέπον...

Καθόλου. Keep thinking.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Να γιατί δεν πρέπει να πας να ψηφίσεις kicl Ελλάδα 13 12-11-2010 17:39
Γιά να μη ξεχνιόμαστε............... MARK Μου τη δίνει που ..... 10 10-11-2009 20:04
Δέκα λόγοι για να μη χτίσω σπίτι σε δάσος georgekostas Διάφορα 5 01-09-2009 12:09
Πρόταση για το που να μη πάτε VILLY Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 36 27-08-2009 20:13
Για να μη γίνει η χαρά… τραγωδία skippybi Χρήσιμα 12 16-04-2009 11:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!