GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 02-12-2010, 02:49
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Thumbs up Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 19 Δεκεμβρίου !!! Πάμεεεεεεεε

Η ιδέα μου ήρθε πριν από λίγες ώρες... και αφού συζήτησα με τους αρμόδιους... είπα να την μοιραστώ μαζί σας...

Η ιστορία έχει ώς εξής... Πριν από περίπου 2 χρόνια η εταιρία στην οποία εργάζομαι τα τελευταία 4 χρόνια, ολοκλήρωσε στο μουσείο της Αρχαίας Ολυμπίας την πλήρη ψηφιοποίησή του!!

Τι σημαίνει αυτό...?? Τρισδιάστατα τεράστια monitors... touch screens... τρισδιάστατο υλικό... ηχητικά απίστευτα... είναι κάτι το εκπληκτικό!! Βρέθηκα εκεί στα εγκαίνια με τον τότε δήμαρχο Ολυμπίας και τον τότε Διευθύνοντα Σύμβουλο της εταιρίας... και είχα πραγματικά μείνει άφωνος με αυτό που αντίκρυζα....

Επειδή το έργο τότε ήταν ημιτελές, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να το επισκεφτώ κάποια στιγμή... Και νομίζω αυτή η στιγμή ήρθε....και θέλω να τη μοιραστώ μαζί σας...

Μονοί.... διπλοί..... με παιδιά... χωρίς.... με μηχανές... αυτοκίνητα.... είστε όλοι ευπρόσδεκτοι να πάμε να κάνουμε τη βόλτα μας ενώ ταυτόχρονα να δούμε και αυτό το αριστούργημα... μέσα από το οποίο θα αντλήσουμε και ότι πληροφορία μπορείτε να φανταστείτε...

Θα κοιτάξω να βρω μερικές φωτό από την τότε επίσκεψη μου εκεί και θα τις ανεβάσω... όπως και την πολύ ωραία διαδρομή που πρόκειται να ακολουθήσουμε !!! Ακριβές πρόγραμμα στάσεων.... μάσας.... και τα σχετικά θα έρθουν στις προσεχείς ημέρες...

Πάμε λοιπόν παρέα στην Αρχαία Ολυμπία....??

Υ.Γ. Θα μιλήσω με το Διευθύνοντα ώστε να μου δώσει contact point εκεί και θα προσπαθήσω να κανονίσω δωρεάν είσοδο στο μουσείο και ξενάγηση για το GSforum... Αν θέλουμε... εκτός απ' το μουσείο επισκεπτόμαστε και τα Αρχαία... που είναι επίσης μαγικά..... Εκείνο το στάδιο.... μέσα στο πράσινο.... θα μου μείνει αξέχαστο.... Θα θυμηθώ διάφορα βέβαια σκαλίζοντας τις φωτό... αλλά τι να κάνουμε....
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 02-12-2010, 02:59
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Ωραία εξόρμηση Κωστή .....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 02-12-2010, 03:06
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Έρχεται η διαδρομή....... μην ακούσω παράπονο για στροφιλίκια..... έχω μεριμνήσει...

Η διαδρομή μας θα είναι από Αθήνα προς Κόρινθο, Τρίπολη (κομμάτι Ν.Ε.Ο.)... και μετά αρχίζουν τα όργανα.... ... Μαντινεία, Λεβίδι, Βυτίνα, Λαγκάδια, Αρχαία Ολυμπία...

Στην επιστροφή που θα είμαστε πιο κουρασμένοι.... και φαγωμένοι... θα γυρίσουμε από Πύργο, Αμαλιάδα, Γαστούνη, Ανδραβίδα, Πάτρα, Αίγιο, Ακράτα, Ξυλόκαστρο, Κόρινθος, Αθήνα....

Υπολογίζω να φύγουμε νωρίς το πρωί... 8 το αργότερο να έχουμε αναχωρήσει... και να είμαστε πίσω γύρω στις 9:30 βράδυ...


Reply With Quote
  #4  
Παλιό 02-12-2010, 03:11
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Αν ήμουν Αθήνα ή Πάτρα θα ερχόμουν τρέχοντας... Το τερπνόν μετά του ωφελίμου. Εύγε νέε μου για την ιδέα!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 02-12-2010, 03:18
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Thumbs up Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Αν και είναι νωρίς για καιρικές προβλέψεις... δείτε τον καιρό της ερχόμενης Τετάρτης στην Αρχαία Ολυμπία...

Ο Θεός θα είναι μαζί μας και θα μας κάνει και καλό καιρό... αλλά ούτως ή άλλως εμείς είμαστε παντώς καιρού... εμείς οι BMW-άκηδες εννοώ....

Γιατί αν έρθει κανας Νάπο.... και πρέπει να τον προσέχουμε... καήκαμε... εκτός αν του δανείσει ο Χατζηλίας το RT...


Reply With Quote
  #6  
Παλιό 02-12-2010, 03:33
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Πάρα πολύ καλή και πρωτότυπη ιδέα!!! Εγώ είμαι μέσα!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 02-12-2010, 03:39
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Arrow Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Συμμετοχές

1/ CPretenteriS + Εύα (εκτός απροόπτου)
2/ ThanDim
3/
4/
5/
6/
7/
8/
9/
10/

Για να βλέπω συμμετοχές και από του Πελλοπονήσιους φίλους μας... Θανάση... Όθωνα... Βασίλη... Βασίλη... κλπ κλπ... για να σας βλέπω....
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 02-12-2010, 03:44
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Μερικές φωτό από την τελευταία επίσκεψή μου στο μουσείο... το 2007 !!




























Reply With Quote
  #9  
Παλιό 02-12-2010, 04:02
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Και μερικές φωτό απ' τα Αρχαία...





















Reply With Quote
  #10  
Παλιό 02-12-2010, 08:49
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Εκπαιδευτική μοτο-εκδρομή στην Αρχαία Ολυμπία - Κυριακή 12 Δεκεμβρίου !!! Π

Reply With Quote
Απάντηση

Tags
αρχαία ολυμπία, μουσείο, μονοήμερη, εκδρομή, εκπαιδευτική


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αρχαία στην Κάλυμνο ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Πολιτισμός 7 31-07-2010 15:05
Μονοήμερη εκδρομή στην Λίμνη Ευβοίας και Ροβιές - Κυριακή 20 Ιουνίου Michael Chatzilias Εκδρομές εντός Ελλάδος 360 22-07-2010 22:18
22-23/5 Αρχαία Ολυμπία syan Εκδρομές εντός Ελλάδος 24 03-03-2010 01:08
Διήμερη εκδρομή στην Πάργα 13-14 Ιουνίου 2009 S.T Εκδρομές εντός Ελλάδος 70 01-07-2009 13:53


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!