GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 24-11-2009, 16:51
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά.....εισαστε ......μουρλοί????????????????????????? τετοια εποχη που τα λουλουδια ανθιζουν, η ατμοσφιαρα ευωδιά αρωματα και η φυση ειναι γεματη χρωματα θα κλιστειτε σε ενα φερυ για 9 ωρες, θα ξενυχτησετε στο καραβι γιατι? για να μεινετε στην Λερο για 23 ωρες που αν αφαιρεσεις τον 8ωρο υπνο θα μεινουν 15 ωρες??? Εισαστε τρελοι????????

Δεν θα ηταν καλυτερα να παρετε τις μηχανουλες σας και τα κοριτσακια σας, να γραψετε ενα 5ωρο το πολύ ταξιδι να πατε π.χ μεχρι την Μονεμβασια, την Μανη, τα Τζουμερκα, την Β.Ελλαδα και αλλου να ξεκουραστειτε άμα τη αφιξη σας και να εχετε χρόνο να γυρισετε στην περιοχη, να μυρισετε, να αφουκρασθείτε κ.λ.π.,κ.λ.π, παρα την ταλαιπωρια του φερυ και των υπολοιπων παραπανω που ως αφελης εγραψα?????

Λεω εγω τωρα!!!!!
Από οτι κατάλαβα ο φίλος μας δεν έχει ιδιοτελή σκοπό στα γραφόμενά του, μιας και χρησιμοποιεί δεύτερο πρόσωπο(πληθυντικό) και πουθενά πρώτο(ενικό ή πληθυντικό)...

απλά φροντίζει για εμάς, τις γυναικούλες μας και τα μέλη μας από την Λέρο που μας έκαναν την τιμή να μας καλέσουν στο πανέμορφο νησί τους για να γνωριστούμε!!!

...τί;;; καταλάβατε τίποτα άλλο εσείς;;;
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 24-11-2009, 17:22
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
Από οτι κατάλαβα ο φίλος μας δεν έχει ιδιοτελή σκοπό στα γραφόμενά του, μιας και χρησιμοποιεί δεύτερο πρόσωπο(πληθυντικό) και πουθενά πρώτο(ενικό ή πληθυντικό)...

απλά φροντίζει για εμάς, τις γυναικούλες μας και τα μέλη μας από την Λέρο που μας έκαναν την τιμή να μας καλέσουν στο πανέμορφο νησί τους για να γνωριστούμε!!!

...τί;;; καταλάβατε τίποτα άλλο εσείς;;;
Υπηρξε καμια καλλεστική απο μελος του φορουμ στην Λερο?? που γραφτηκε και δεν το προσεξα?

Ναι δεν εχω ιδιοτελη σκοπο, αν ειχα θα το χειριζομουνα αλλιως!!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 24-11-2009, 17:27
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

η λερος ειναι ενας πολυ ομορφος προορισμος,η ταλαιπωρια του ταξιδιου μικροτερη απο το να κανουμε 1000 km οδηγωντας σε χρονικη στιγμη που θα ειναι στο δρομο ολοι οι ελληνες και στο κατω κατω ειναι τιμη για μενα να μας προσκαλλει στο νησι του ενας συμφορουμιτης!

γιωργο περιμενουμε καποια στιγμη να ανεβασεις εκδρομουλα για μονεμβασια η οπου αλλου θες!μετα χαρας να ακολουθησουμε!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 24-11-2009, 17:28
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Lerian Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω οτι πρέπει να ξεκαθαρίσω κάτι, όπως λέει και ο τίτλος του thread "Προτάσεις για κοπάνα" έκανα κι εγώ μια πρόταση ορμώμενος από το ενδιαφέρον που υπήρχε από προηγούμενο θέμα όσον αφορά τη Λέρο. Θεώρησα λοιπόν καλό όπως και άλλοι συνφορουμίτες μας να την οριοθετήσω προκειμένου να συζητηθεί. Πιστεύω ακράδαντα στην ελεύθερη διατύπωση ιδεών και στην ισονομία μεταξύ των μελών και γι αυτό προτίμησή υπέρ κάποιου forum υπέρ κάποιου άλλου δεν υφίσταται (κατ' εμέ). Γι αυτό άλλωστε συμμετέχω και σχεδόν σε όλα αλλού πολύ και αλλού λίγο ανάλογα τα θέματα ενδιαφέροντός μου. Θα μου πείτε τώρα προς τι ο μονόλογος. Το θέμα είναι απλό 2,5 χρόνια τώρα που ασχολούμαι με τα BMW Forum δεν έχω δώσει αφορμή για αντιπαράθεση ούτε έχω αντιπαρατεθεί με κανένα μέλος για κανένα θέμα διατυπώνω την άποψή μου ευπρεπώς και χωρίς να προσβάλλω τον συνομιλητή μου και ουδέποτε έγραψα με εριστική διάθεση(GeorgeP). Παρ' όλα ταύτα θα θεωρήσω πως ο φίλος μας θέλησε στο post του να δημιουργήσει λογοπαίγνια εξ αιτίας της κακής φήμης που κουβαλούσε το νησί μου για αρκετά χρόνια αν και ούτε αυτό είναι αστείο όταν κάνεις μια σοβαρή συζήτηση με κάποιον και να προσβάλλεις. Δίνω τις απαντήσεις αυτές για να μην υπάρξει συνέχεια στο θέμα.
Εν τούτοις η πρότασή μου ευσταθεί και αν κάποιος ή κάποιοι φίλοι έχουν διάθεση και τη θεωρούν καλή ή όχι ας πράξουν αναλόγως...
Με φιλική πάντα διάθεση.
Χατζηγρηγορίου Γιάννης
Καλα τωρα με μουρλανες εσυ!!!!!! Τι λογοπαιγνια και αηδιες λογω κακης φημης του νησιου μου τσαμπουνας οταν ο υποφαινομενος εχει δωσει αγωνες για να πηγαινουν Κρουαζιεροπολοια σε αυτο το συγκεκριμενο νησι χρόνια τωρα??? και ο οποιος το καταφερε στο τελος??? Δεν το ηξερες αυτο βεβαια αλλα παρε με ενα τηλεφωνο στειλε μου ενα ΠΜ να σου εξηγησω κι οχι να λες αρες μαρες κουκουναρες δημοσια!!!!!!
Ουτε θελω να υποβαθμισω καμια εκδρομη οπου κι αν ειναι, ουτε αντιπροταση εκανα!! Αν αντι για γραπτώς η ιδεα επεφτε σε εναν καφε π.χ. κι ελεγα τα ιδια πραγματα θα το εκλαμβανατε ετσι????Ερωτώ!!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 24-11-2009, 17:31
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
η λερος ειναι ενας πολυ ομορφος προορισμος,η ταλαιπωρια του ταξιδιου μικροτερη απο το να κανουμε 1000 km οδηγωντας σε χρονικη στιγμη που θα ειναι στο δρομο ολοι οι ελληνες και στο κατω κατω ειναι τιμη για μενα να μας προσκαλλει στο νησι του ενας συμφορουμιτης!

γιωργο περιμενουμε καποια στιγμη να ανεβασεις εκδρομουλα για μονεμβασια η οπου αλλου θες!μετα χαρας να ακολουθησουμε!
Ρε Ντινόπουλε, κι εσυ καταλαβες αυτο? μα μουρλος εισαι κι εσυ μου φαινεται!!!!!!!!!!!!! Τοσες εκδρομες εχετε κανει μπηκα ποτε σφηνα σε καμια να πω το μακρυ ¨η το κοντο μου????? Εγω απλως καθομαι και διαβαζω τις εκδρομες σας και ονειρευομαι να ερχομουνα κι εγω, ασχετα αν δεν μπορω λογω δουλειας και οικογενειας!!! Απο όλους μονον ο Syan επιασε το πνευμα του γραπτου λογου μου????

Να δω ποσο ξεκουραστος θα εισαι οταν αναχωρησεις στις 19:00 και φτασεις στις 03:00 σε ταξιδι σε μια καρεκλα καθημενος! το οποιο πρέπει να επαναλαβεις την μεθεπόμενη ημερα σε ιδιο ωραριο.....μεταμεσονυκτιο και στην ιδια καρεκλα!!! Το ιδιο ειναι αυτο με το να καλυψεις 400-500κμ σε 4-5 ωρες, να ξεκινησεις το πρωι,να κερδισεις την ημερα του ''πηγαινε'' αλλα και την ημερα του ''έλα''?
Επισυμανση εκανα και οχι αντιπροταση που πεσατε ολοι να με φάτε!!!!!!!!

Last edited by GeorgeP; 24-11-2009 at 17:35.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 24-11-2009, 17:44
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

ρε συ,δεν επεσα να σε φαω,καταλαβα το σκεπτικο σου και την αγνοτητα των προθεσεων σου,απλα διαφωνω...
προτιμω την ανεση και το χαβαλε του πλοιου απο το να ταξιδευω στους φισκαρισμενους ελληνικους δρομους!και το ξαναλεω,θελω να τιμησω και το φιλο που εκανε την προταση!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 24-11-2009, 17:55
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

εχουμε μπλεξει σε μια συζητηση,η οποια ΔΕΝ γινεται απο τον υπολογιστηραντεβου στον καφε και προτεινω να ασχοληθουμε με την πραγματικη τιμη που μας εγινε απο τον φιλο μας lerian,να μαζευτουμε στο νησι του
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 24-11-2009, 17:56
Lerian Ο/Η Lerian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Λ Ε Ρ Ο Σ
Μoto: R 1150 GS Adv - X9 125
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

Φίλε Γιώργο ελπίζω αυτό το post να είναι το τελευταίο αυτής της αντιπαράθεσης που έχει δημιουργηθεί, όπως ξαναέγραψα ουδέποτε αντιπαρατέθηκα με κανέναν σε forum και ούτε έχω διάθεση να συμβεί. Το γεγονός οτι ο λόγος μας είναι γραπτός σημαίνει οτι δεν έχει πάντα το χρώμα που έχει ο προφορικός με αποτέλεσμα αυτός που διαβάζει να μην μπορεί να διακρίνει την εύθυμη διάθεση ενός μέλους να δημιουργήσει αστείο. ..."Άρες μάρες κουκουνάρες..." θα μου πείς τώρα...
Τέλος πάντων, η Πρωτομαγιά είναι απο τα λίγα ΣΚ με Σάββατο αργία στο 2010 και λόγω επαγγέλματος σκέφτηκα τα μέλη ιδιοκτήτες καταστημάτων που δεν έχουν τη δυνατότητα να φεύγουν εύκολα προς κάποιο προορισμό. Παρ' όλα αυτά αν και τα υπόλοιπα μέλη συμφωνούν εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα η εκδρομή να γίνει κάποιο άλλο ΣΚ απλά η Πρωτομαγιά ήταν η αρχική ιδέα!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 24-11-2009, 17:57
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

Χαλαρά ρε παιδιά!
Τζάμπα παρεξηγούμαστε μου φαίνεται!
Μια πολύ ευγενική και όμορφη πρόταση ενός φίλου, (δεν τον ξέρω, αλλά του οφείλουμε τουλάχιστον ένα ευχαριστώ) και μια άλλη γνώμη του Γιώργου (που επίσης δεν τον ξέρω) που στα ποσταρίσματά του είναι γενικά πολύ ειλικρινής και απόλυτος και θέλει λίγο "τρόπο" να τον "πιάσεις"!
Μάλλον στον προφορικό λόγο κανείς δεν θα είχε παρεξηγηθεί.. τα γραπτά πάντα είναι πιό δύσκολα!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 24-11-2009, 21:18
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πρωτομαγιά 2010 στην Λέρο .....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Lerian Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιώργο ελπίζω αυτό το post να είναι το τελευταίο αυτής της αντιπαράθεσης που έχει δημιουργηθεί, όπως ξαναέγραψα ουδέποτε αντιπαρατέθηκα με κανέναν σε forum και ούτε έχω διάθεση να συμβεί. Το γεγονός οτι ο λόγος μας είναι γραπτός σημαίνει οτι δεν έχει πάντα το χρώμα που έχει ο προφορικός με αποτέλεσμα αυτός που διαβάζει να μην μπορεί να διακρίνει την εύθυμη διάθεση ενός μέλους να δημιουργήσει αστείο. ..."Άρες μάρες κουκουνάρες..." θα μου πείς τώρα...
Τέλος πάντων, η Πρωτομαγιά είναι απο τα λίγα ΣΚ με Σάββατο αργία στο 2010 και λόγω επαγγέλματος σκέφτηκα τα μέλη ιδιοκτήτες καταστημάτων που δεν έχουν τη δυνατότητα να φεύγουν εύκολα προς κάποιο προορισμό. Παρ' όλα αυτά αν και τα υπόλοιπα μέλη συμφωνούν εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα η εκδρομή να γίνει κάποιο άλλο ΣΚ απλά η Πρωτομαγιά ήταν η αρχική ιδέα!
Συμφωνω απολυτως και ανελιπως!!!!!

Και σου ορκιζομαι στο τιμονι που κρατω οτι δεν ειχα σκοπό για καμια αντιπροταση στην προταση!!!! Θα ηθελα να με πιστεψεις/τε!

Last edited by GeorgeP; 24-11-2009 at 21:38.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
gsforum, λέρος, πρωτομαγιά, εκδρομή, lerian


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Οι U2 στην Ελλάδα το Σεπτέμβριο του 2010 skippybi Πολιτισμός 5 18-05-2010 11:15
Πρωτομαγιά στην ΠΥΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ Dionisis Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 52 12-04-2010 20:51
Ταξίδι στην Ρουμανία το καλοκαίρι του 2010 TALON Ταξίδια στο εξωτερικό 5 07-12-2009 20:48
Για μπανάκι στη Λέρο... Lerian Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 45 22-11-2009 21:14
Για το 2010 μετατίθεται η Διεθνής Έκθεση Αυτοκινήτου στην Αθήνα. Arkas Αυτοκίνητο 5 04-04-2009 22:06


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!