GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 15-04-2013, 07:26
sioannid Ο/Η sioannid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R 1200 GS LC
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Ευχαριστώ Παιδιά για τα καλά σας λόγια!

Για να μην παρεξηγηθώ από κάποιους, δεν είμαι κάποιος που κυκλοφορεί με 100Κ στην τσέπη και αγοράζει μηχανές από το περίπτερο....

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι με την πρώτη ματιά η μηχανή σε ενθουσιάζει, σε τραβάει, σε κάνει να την θέλεις, και άμα ζωντανέψει και ο κινητήρας, χωρίς καν να ανέβεις πάνω σε έχει κατακτήσει!!!

Μη με παρεξηγείτε ερωτευμένος άνθρωπος είμαι....
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 15-04-2013, 10:28
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Καλοταξιδη φίλε μου,καλα χιλιόμετρα,υπερτιμημενη ειναι αλλα μπροστα στον έρωτα τι ειναι το χρήμα...
ΑΣΕ το ψάχνω κι εγω.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 15-04-2013, 10:29
Billy-Bo Ο/Η Billy-Bo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Καρδίτσα
Μoto: R1200 GS 07' - F650 ..95'
Μηνύματα: 475
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Μπράβο Σταύρο, καλοτάξιδη και πάντα όρθια..!!!!!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 15-04-2013, 10:53
staga1200 Ο/Η staga1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: ΙΛΙΟΝ
Μoto: BMW R 1200 GS 2007 ΜΑΥΡΟ DESIERTO 3
Μηνύματα: 11,510
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Kαλοτάξιδη συνονόματε και να την χαρείς όσο πιο πολύ μπορείς !!!
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 15-04-2013, 12:32
pkaran Ο/Η pkaran βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW G650GS-2011
Μηνύματα: 306
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sioannid Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας!

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος μιας BMW R 1200 GS LC από χθες το μεσημέρι.

Ήμουν ευχαριστημένος αναβάτης μιας Transalp 650 που την αγόρασα καινούρια το 2001, μέχρι που χρειάστηκε να επισκεφθώ την αντιπροσωπεία της BMW για να αντικαταστήσω έναν περίπλοκο στην αντικατάσταση λαμπτήρα στο X3 μου.

Στο διάστημα της αναμονής μου μέσα στον εκθεσιακό χώρο ήταν αδύνατο το βλέμμα μου να μην πέσει πάνω στη λευκή BMW R 1200 GS που δέσποζε στη βιτρίνα. Φορούσε όλο το κοστούμι με τα καλούδια και η τιμή της άγγιζε τα 19000 ευρώ.

Αφού την περιεργάστηκα για αρκετή ώρα, ο "γάτος" πωλητής με ρώτησε αν θα ήθελα να κών ένα test drive όσο περίμενα για να παραλάβω το αυτοκίνητό μου. Αν και δεν είχα κανένα σκοπό να αλλάξω μηχανή, δέχθηκα για να περάσει πιο ευχάριστα η ώρα.

Το μοντέλο που δοκίμασα ήταν ακριβώς ίδιο με αυτό στη βιτρίνα απλά ήταν γαλάζιου χρώματος. Αφού μου εξήγησε καμιά δεκαριά πραγματάκια και μου έμειναν στο μυαλό δύο - πως ξεκινάει και πως σταματάει - η δοκιμή ξεκίνησε ....

Δε θα σας πω τις εντυπώσεις μου από το test, θα σας πω μόνο ότι η "ζημιά" είχε ήδη γίνει .....

Γύρισα ερωτευμένος στην αντιπροσωπία, έχοντας ξεχάσει γιατί βρέθηκα εκεί, και η πρώτη ερώτηση ήταν: Αυτή τη λευκή την έχει καπαρώσει κανείς; (το χρώμα δεν είχε καμία σημασία, και τα τέσσερα ήταν υπέροχα).

Ευτυχώς η απάντηση από τον πωλητή ήταν αυτή περίμενα: ΟΧΙ

Αφού κανονίσαμε τις λεπτομέρειες για την ανταλλαγή με το Transalp, έφυγα με την υπόσχεση από τον πωλητή να παραλάβω τη μηχανή στο τέλος της εβδομάδας.

Δεν είχα προλάβει να το συζητήσω με τη γυναίκα μου (χθες αφού την είδε άρχισε να μου ξαναμιλάει) αλλά δεν ήταν δυνατό να φύγω χωρίς αυτήν από την αντιπροσωπία. Ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά!

Αντικειμενικές εντυπώσεις είναι αδύνατο ακόμη να σας περιγράψω, γιατί το χαίρομαι και μόνο που βρίσκομαι πάνω της!

Προς το παρόν περιμένω το αντικλεπτικό σύστημα, τα κάγκελα για τον κινητήρα και το Navigator, ενώ ψάχνω βαλίτσα για πίσω.

Προσπαθώ να βρω ψεγάδι και δεν τα καταφέρνω. Φαίνεται να είναι ένα πολύ μελετημένο εργαλείο με προσοχή στη λεπτομέρεια. Κοστίζει σίγουρα αρκετά χρήματα, αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κάθε ευρώ που ξοδεύεις γι αυτήν.
Καλοτάξιδι φίλε μου με υγεία να την χαρείς και πάντα όρθιος.
Με έκανες να ονειρεύομαι ......

Reply With Quote
  #36  
Παλιό 15-04-2013, 14:05
vasilis.vasilis Ο/Η vasilis.vasilis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μoto: R 1200 GS ADV
Μηνύματα: 162
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Σου ευχομαι να την χαρεις,σε καθε χλμ που κανεις,εντος η εκτος της πολης.Χαρηκα με την χαρα σου αλλα προβληματιστηκα κιολας.Φοβαμαι οτι σε αλλαγη εαστικων του αυτοκινητου,η μεγαλου service,μην φυγεις με κανα δεκαμετρο σκαφος αναψυχης.χαχαχα.Παντα τετοια,καλοταξιδη,να περνας καλα.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 15-04-2013, 20:08
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Καλοτάξιδο το εργαλείο φιλε! Εται είναι οι έρωτες εκτός απ'την πρωτη ματιά....έρχονται και ξαφνικά

Στάλθηκε απο μένα βρε!!
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 16-04-2013, 00:40
kouvos Ο/Η kouvos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: Σταλιδα Ηρακλειου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 265
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Reply With Quote
  #39  
Παλιό 16-04-2013, 10:05
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

τραβατε με και ας κλαιω ελεγαν στο χωριο μου.,.,.

για λαμπα σε χοντα πηγες τρικαλιωτη????

ελα πες αληθεια.,.,.,.,.









καλοταξιδη φιλε και να εισαι γερος να την καταευχαριστηθεις και να την χορτασεις...,.,.,.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 16-04-2013, 10:48
alexat Ο/Η alexat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Melissia
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sioannid Εμφάνιση μηνυμάτων

Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC
Πάντα το έλεγα ότι η BMW έχει ακριβά ανταλλακτικά......


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sioannid Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είχα προλάβει να το συζητήσω με τη γυναίκα μου (χθες αφού την είδε άρχισε να μου ξαναμιλάει)
Τι να γίνει. Δε μπορούμε να τα έχουμε όλα. Φαντάσου να σου εξασφάλιζε ΚΑΙ την ησυχία σου για παραπάνω από μια - δυο μέρες!


ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ! Πάντα όρθιος
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:46.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!