GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 24-11-2013, 22:29
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ξαφνικά Σταύρο από το πρώτο σχόλιο του Γιώργου έσκασες.....

μάλιστα!

να σου πω εγώ μιά άλλη εκδοχή;

κλειστός κύκλος, μιά κουβέντα εδώ, μιά εκεί, ανάβει ό ένας τον άλλο και τελικά, ασυνείδητα θα έλεγα κάποιος επιτίθεται! Γιατί αυτό έκανες Σταύρο, μετά λύπης μου στο ξαναλέω, έβαλες φυτίλι.
Απ'όσο ξέρω ήσουν φίλος με το Γιώργο και τώρα ξαφνικά το παραπάνω ποστ;! Ούτε τα προσχήματα πλέον;!


Λυπάμαι, δεν ήθελα να μεταφερθεί κι εδώ η μαλaκία ορισμένων. αλλά αφού δε γίνεται αλλιώς......ας γίνει της πουtάνας μπας κι ηρεμήσουν όσοι πρέπει να το κάνουν!
Έ όχι και ξαφνικά....,

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι κάποιοι με έχουν βάλει να γράψω....
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 24-11-2013, 22:40
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Και κάτι τελευταίο όσο και να ακουστεί παράδοξο,

Ο Γιώργος είναι από τα καλύτερα παιδιά που έχω γνωρίσει από κοντά στο φόρουμ,

O GeorgeP είναι από τα χειρότερα.......

Ένας από τους δυό μας πρέπει να πάει σε γιατρό....
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 24-11-2013, 22:41
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων

Χαρακτηρίζει ξανά σε άσχετο χρόνο τον Κώστα μικρό κι ελάχιστο για να γνωριζει τις αξίες και τα ιδανικα των ανθρωπων, όταν ο ίδιος έχει χαρακτηρίσει άξιους της τύχης τους ναρκομανείς και άστεγους. Αδύναμους και λάθη της φύσης ανθρώπους με αυτοκτονικές τάσεις.

Προσωπικά αν ένας γνωστός με χαρακτήριζε όπως χαρακτήρισε ο Γιώργος τον Κώστα θα ένιωθα πολύ περισσότερο προσβεβλημένος από το να μου πουν την "ευχή". Όταν σε φτύνουν αντιδράς δεν κουβεντιάζεις, αλλιώς κρατάς ομπρέλα και λες ότι βρέχει.
Καλα, εισαι καλα Σταυρο? ειχες παρακολουθησει ολο το νημα http://www.gsforum.gr/f42/%CE%94%CE%...1%CE%B1-43309/ και τα λες αυτα? προφανως ΟΧΙ!!! Ακου σε ασχετο χρονο........

Σου θυμιζω λοιπον την σειρα των ποσταρισματων μεταξυ εμου και του Κωστα μεχρι το ''αι σιιρ γαμις''
Μηνυμα Νο1=εναρξη του νηματος απο εμενα..........

Μυνημα Νο10:

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Κριμα..........σε ειχα για δημοκρατικα προοδευτικο ανθρωπο......αλλα με την δημοσιευση της ανακοινωσης του ΑΝΤΑΡΣΥΑ σε κατατασσω πλεον στους πλεον συντηρητικους, σε αυτους που δεν θελει να αλλαξει τιποτε σε αυτην την χωρα, σε αυτους που ζουν και θελουν να συνεχισουν να ζουν στο παρελθον.
Συνηρηση ειπα? λαθος! Καταψυξη ενοουσα!
Μυνημα Νο12(σου μαυριζω αυτα για τα οποια απαντησα στο μυνημα που αναφερεις στο ποστ σου)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
να λυπασαι τον εαυτο σου...
δεν εισαι ικανος και αξιος να λες κριμα σε μενα......
η γραφικοτητα σου...
..να σταματησει στα δικα σου γραφομενα και ασε τους αλλους
μιλαμε για μια δολοφονια, μπροστα στα ματια της αστυνομιας.....
δεν εχει σημασια ποιος θα μαζεψει τον κοσμο
ξυπναααααααα...........
Μυνημα Νο20: η απαντηση στο πιο πανω του Μανιακου στην οποια αναφερεσαι και απο οπου προφανως αρχισες τοτε την αναγνωση του συγκεκριμενου νηματος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εισαι πολυ μικρος κι ελαχιστος για να γνωριζεις τις αξιες και τα ιδανικα των ανθρωπων.........
Για σενα αξια εχει το χρημα, η GS και τα υλικα αγαθα............αναξια πραγματα δηλαδη.

Ναι μιλαμε για μια δολοφονια, οπως και τοσες αλλες δολοφονιες, οπου η αστυνομια εκανε το καθηκον της στο ακεραιο.......

Βεβαιως εχει σημασια ποιος θα μαζεψει τον κοσμο διοτι απο αυτον που τον μαζευει εξαρταται η προσελευση του.........
Αν λοιπον μιλαμε για ΑΝΤΑΡΣΥΑ μιλαμε για ακρα αριστερα.......δλδ την αντιθετη μερια της ακρας δεξιας (λεγε με ΧΑ) δλδ τρεις και ο κουκος στην αντιφασιστικη δαδηλωση.......

Εγω Κωστα μου ειμαι ξυπνιος ¨η μαλλον ξυπνησα αποτομα, εσυ θα ητο καλο να ξε-ξυπνησεις διοτι ακομα ζεις στα χρονια του ΠΑΣΟΚ που ποτε δεν ψηφισες αλλα παντα ακολουθουσες αφου εδραττες τα απλοχερα μοιρασμενα μπικικινια του.
[SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"]
Μηνυμα 26: η απαντηση του μανιακου στο παραπανω δικο μου και χωρις να εχει μεσολαβησει αλλη δημοσιευση δικη μου ¨η δικη του.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
αι σιρ γαμις...........
νουμερο....ε νουμερο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην βαράτε πολύ, εγώ δεν αντέχω....
....φυλαξου λοιπον κρατωντας ισες αποστασεις απο ολους.......παρακολουθωντας τα νηματα απο την αρχη μεχρι το τελος κι επειτα να συμπεραινεις αν γραφω κι απαντω σε ''ασχετους χρονους''....τα γραπτα μενουν Σταυρο.!!!
Στην παραπανω στιχομυθια βλεπεις πουθενα να βριζω? προκαλω με λογο που απαντα επι ισοις οροις στις προκλησεις του Κωστα και μαλιστα με παρομοιες λεξεις!!!!!!! Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ το ειδες τοτε....... αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια!!

Last edited by GeorgeP; 24-11-2013 at 22:45.
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 24-11-2013, 23:08
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Έ όχι και ξαφνικά....,

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι κάποιοι με έχουν βάλει να γράψω....
Δεν υποστηρίζω τίποτε Σταύρο, σκέψεις εύλογες κάνω....



αν δεν είναι ξαφνικά, σημαίνει ότι τα μάζευες, πράγμα ακόμη χειρότερο και τα έβγαλες σε λάθος χρόνο. Ευτυχώς προσπαθείς να τα μαζέψεις λίγο στο τελευταίο ποστ σου.


Οσο για το Γιώργο και τον κάθε Γιώργο που είναι φίλος σου δεν τον τσιγκλάς γνωρίζοντας ότι θα αντιδράσει. Εκτός αν οι φιλίες είναι συγκυριακές.....
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 24-11-2013, 23:22
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υποστηρίζω τίποτε Σταύρο, σκέψεις εύλογες κάνω....

αν δεν είναι ξαφνικά, σημαίνει ότι τα μάζευες, πράγμα ακόμη χειρότερο και τα έβγαλες σε λάθος χρόνο. Ευτυχώς προσπαθείς να τα μαζέψεις λίγο στο τελευταίο ποστ σου.


Οσο για το Γιώργο και τον κάθε Γιώργο που είναι φίλος σου δεν τον τσιγκλάς γνωρίζοντας ότι θα αντιδράσει. Εκτός αν οι φιλίες είναι συγκυριακές.....
Μονά ζυγά δικά σου Γιάννη...

Δεν μαζεύω τίποτα, το παραπάνω το λέω εδώ και χρόνια, Τζέκυλ & Χάϊντ,

Την τελευταία παράγραφο καλά είναι να την διαβάσει και ο Γιώργος, ας σκεφτεί σε πόσους φίλους του έχει επιτεθεί προσπαθώντας να υπερασπίσει τις "ιδέες του" και μετά το συζητάμε.

Αλλά ξέχασα πάντα τον προκαλούν πρώτοι....
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 24-11-2013, 23:32
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Μονά ζυγά δικά σου Γιάννη...

Δεν μαζεύω τίποτα, το παραπάνω το λέω εδώ και χρόνια, Τζέκυλ & Χάϊντ,

Την τελευταία παράγραφο καλά είναι να την διαβάσει και ο Γιώργος, ας σκεφτεί σε πόσους φίλους του έχει επιτεθεί προσπαθώντας να υπερασπίσει τις "ιδέες του" και μετά το συζητάμε.

Αλλά ξέχασα πάντα τον προκαλούν πρώτοι....

Σταύρο δε σου φαίνεται παράξενο ότι όλη η φασαρία κατά του Γιώργου έγινε για αυτά που έγραψε για τον Κώστα, κι ενώ εκείνος έχει παρακολουθήσει τη συζήτηση δε γράφει ως άμεσα "θιγόμενος";

Ισως έχεις δίκιο φίλε μου, μονά ζυγά δικά μου.
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 24-11-2013, 23:45
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο δε σου φαίνεται παράξενο ότι όλη η φασαρία κατά του Γιώργου έγινε για αυτά που έγραψε για τον Κώστα, κι ενώ εκείνος έχει παρακολουθήσει τη συζήτηση δε γράφει ως άμεσα "θιγόμενος";

Ισως έχεις δίκιο φίλε μου, μονά ζυγά δικά μου.
Λάθος το θέμα το ξαναάνοιξε ο ίδιος όταν το χρησιμοποίησε για να με κατηγόρησει ότι δεν κρατάω ίσιες αποστάσεις. Κάνοντας μάλιστα χωρίς λόγο εκ νέου επίθεση στον "θιγόμενο" ο οποίος έχει σταματήσει να ασχολείται.

Αυτό έβγαλε εκτός ευατού και τον Χάρη.

Ξαναδιάβασε τα ποστ από την αρχή...
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 25-11-2013, 00:00
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

13 παρακολουθούν το θέμα...μεσημεριανό το καταντήσατε! έχει κόσμο το μαγαζί,βασίλη μιας και σε είδα μέσα στρώσε τα καλά τα τραπεζομάντιλα,αυτά με το μπλε σεμέ
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 25-11-2013, 00:13
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Αφού με εγκαλεί ο υπερπολύτεκνος πατέρας εκ της ΒΔ Ελλάδος ας πώ και εγώ το τί εισπράττω από αυτά που διαβάζω.....

Ο fishf1nder33 δεν μπορούσε να το πει καλύτερα......ταιριάζει σε πάρα πολλούς στρούχτουρες ανεξαρτήτου χρώματος...
"...,μην μπερδεύεσαι αμολώντας κομήτες γιατί θα επιστρέψουν και όχι με πιάνο
και γαλλικά αλλά με ανάλογο ύφος και "γαλλικά" ..."

Όστις δεν αντέχει τα καυτερά ας γυρίσει στα επίσημα θεωρεία, στις μόνιμα ανάλατες συνταγές που εξασφαλίζουν μεν μακροβιότητα χωρίς ενδιαφέρον δε......

Οι τιμητές του "τάξις και ηθική" ας περιορίσουν τις νουθεσίες τους εις τα του σαλονιού και ουχί επί του παρόντος λιμανιού....... Οι πέριξ του λιμανιού, ας αφεθούν όπως λύσουν τα θέματά τους με τον γνωστό ωμό τρόπο τους......
Τώρα που το ρημαδο-link έκανε τον κύκλο του στο κεντρικό banner, τώρα είναι η ώρα να κάνουμε αυτό που μας όρισαν, εξοβελίζοντάς μας στα απύθμενα βάθη......να καταδείξουμε το τί μας χωρίζει από τους καλούς και χαμογελαστούς μοτοσυκλετιστές του αφρού...
Προβλέπω ότι θα αποδειχθεί ότι τα κριτήρια του "διαχωρισμού" έχουν τεθεί από τον αφρό....να θυμήσω όμως ότι τη κακαβιά τη ξαφρίζουν γιατί το "καλό" είναι μόνον στον πάτο...

Last edited by vpentza; 25-11-2013 at 00:17.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 25-11-2013, 00:35
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Λάθος το θέμα το ξαναάνοιξε ο ίδιος όταν το χρησιμοποίησε για να με κατηγόρησει ότι δεν κρατάω ίσιες αποστάσεις. Κάνοντας μάλιστα χωρίς λόγο εκ νέου επίθεση στον "θιγόμενο" ο οποίος έχει σταματήσει να ασχολείται.

Αυτό έβγαλε εκτός ευατού και τον Χάρη.

Ξαναδιάβασε τα ποστ από την αρχή...

Ωπα, μην ξαναβάζεις το Χάρη στο "παιχνίδι", μην το πάρουμε από την αρχή.Στα δικά σου και του Γιώργου δεν παίρνω θέση, καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.
Ο θιγόμενος δεν έχει σταματήσει καθόλου να ασχολείται από τη στιγμή που είναι εδώ και παρακολουθεί τι λέμε. Χρησιμοποιεί άλλο βήμα, πιό πριβέ, όπως κι άλλοι διαμαρτυρόμενοι για την ποιότητα του φόρουμ

Δεν κοιμόμαστε όρθιοι Σταύρο, ούτε γεννηθήκαμε χθες, το ότι δεν το ανοίγουμε το ρημάδι δε σημαίνει ότι δεν ξέρουμε τι γίνεται.


Η ουσία είναι άλλη, αν δεχτούμε ότι το πρόβλημα στο φόρουμ το δημιουργούσαν τα πολιτικά θέματα. Δημιουργήθηκε αυτή η ενότητα για όσους θέλουμε να συζητάμε κι αυτά τα θέματα. Κάνε μιά βόλτα σε όλα τα θέματα κι αν βρεις κάπου να ξέφυγε το πράγμα, θα το βουλώσω.
Και ξαφνικά αυτό το χθεσινό.....

Κάποιος έχει μακρύ χέρι.....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!